[Fórum] Vlákno přání a stížností

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Markus »

Pokud vám něco vadí, chybí, nebo něco potřebujete změnit, pište to sem.

TO-DO list:
[*]notifikace přes @?[/list]

🤔🙈Jak používat Unicode emotikony?😱👍
- Na mobilu použijte běžnou klávesnici emotikonů.
- Na PC stiskněte klávesu Windows + . (tečku)
- Uživatelé Macu jsou vysoce inteligentní a přijdou si na to sami
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Alef0 »

Heslo sa nedá poslať, pretože ono nie je nikde fyzicky uložené -- ani sám Krutovládca nevie zistiť heslá používateľov.

Z bezpečnostných dôvodov je v databáze uložený len akýsi odtlačok, voči ktorému sa porovnáva tebou zadané heslo (po požutí príslušným algoritmom).

Je to vlastnosť celého systému, na ktorom beží RPGFórum.

S nahackovaním sa veci majú tak, že napodiv po internete existuje milión botov, ktoré náhodne skúšajú loginy a heslá a keď sa niekto trafí... tak je seriózny problém.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Antharon »

nerád by som sa hádal, ale imho zabudnúť vlastné heslo to je tiež celkom fail :-)=
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od jonka »

změnit nebo nahrát jiné rozhraní pro editaci novinek.
Spokojíte se ze zdůvodněním, že je (velmi) user unfriendly, nebo mám napsat i nějaké podrobnější důvody? :) 8)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Sosacek »

Markusi proc jsi dal permaban petymu a ani o tom nenapsal do banu nebo neco podobneho?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Ecthelion »

Sosacek: To bude nějaký technický problém. :think:

Pety nemá zabanovaný účet a ani není zabanovaná žádná z IP adres, kterou kdy použil. Co mu to dělá, když se pokouší přihlásit? Takové ty standartní skopičiny jako vymazání cookies a nové lognutí nefungují?
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Sosacek »

Udajne "nick je zablokovany", proto ten predpoklad na ban. Kdyz jsem se zkousel prihlasit jako on, tak jsem nedostal pro zmenu zadnou odpoved, nic o spatnem hesle nebo tak, jenom prazdnou stranku na dalsi login s popiskem ze jsem nevyplnil captcha (ktere tam nebylo).

I kdyz kdyz se prihlasuju ja, tak se mi taky na tom rozsirenym formulari nedari prihlasit na prvni pokus a musim ho vyplnovat dvakrat, tipuju ze je prohnilej.

Vzkazu mu, ze to neni nic oficialniho a at sem dovlece svou zadni cast a rekne si, dik.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od jonka »

Moc prosím, aby byl smajlík ": - )" ušetřen konverze na obrázek :) a zůstal obrázkový jen smajlík ": )" (obojí bez mezer)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Pieta »

jonka píše:Moc prosím, aby byl smajlík ": - )" ušetřen konverze na obrázek :) a zůstal obrázkový jen smajlík ": )" (obojí bez mezer)
U mě dobrý: (-:

(Uživatelský panel - Nastavení - Odesílání příspěvků - Vždy povolit smajlíky - Ne)
EDIT: Případně (Prohlížení příspěvků - Zobrazovat smajlíky - Ne)
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od crowen »

jonka píše:Moc prosím, aby byl smajlík ": - )" ušetřen konverze na obrázek :) a zůstal obrázkový jen smajlík ": )" (obojí bez mezer)
Preco?
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Jarilo »

Když už jsme u toho, já to řeším takhle =) =D =O =[ =] =/ =( =P =I atd ;-)
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Markus »

Double-check. Pety určitě nemá ban. Zkusil jsem mu deaktivovat účet a poslal jsem aktivační mail... možná se to novou aktivací spraví?
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od jonka »

Pieta, Crowen, Jarilo: protože si nechcu lámat ruce (-: , a protože jsem (i od jinud) zvyklý napsat v rychlosti ty tři znaky a nemít tam obrázek. Ok, zkusím vypnout smaljlíky a uvidíme.
:-) (vidíte to jako smajlík nebo jako text?)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Quentin »

Jonka: Vidíme text ;-)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

V okně psaní příspěvku mi systémová kontrolka procesoru soustavně ukazuje zhruba 90 % zatížení. Děje se to jen v tomto okně, ať píšu nebo ne. V ostatních oknech je zátěž kolem 5-10 %. Ne, že by mě to jakkoliv obtěžovalo, jen upozorňuji, jestli to nesignalisuje nedostatek optimalisace stránky.

Prohlížeč FF 4.0 (OS Ubuntu 10.10)
Procesor Pentium 4; 3 GHz (vím, je to stařec)
RAM 2 GB

addendum: Zkusil jsem to v prohlížeči Chromium (linuxový google Chrome, pokud to chápu správně). Zatížení na běžné stránce fora je minimální (ukazuje to kolem 0, občas je tam malý vrchol tak k 10 %). Okno psaní příspěvku vykazuje zatížení o něco vyšší ale stále oproti FF velmi nízké (tak kolem 5 %).
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od PetrH »

z diskuze zde:
viewtopic.php?f=89&p=313693#p313693
prosim o bezne bb tagy (jsem napr. zvyknut z jinych for, ze img muzu zmensovat primo pres tag ne pres ukladani a upload zpet atd.), tabulka by mohla mit povolen i th atd. zaroven by bylo dobre pripadne juknout jak je nastylovana v css bezba table atd. jelikoz me osobne to v postu dela borcus diky obrovskemu odsazeni pred table.
Zamčeno

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů