Starcraft II

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ZaZa
Příspěvky: 43
Registrován: 30. 10. 2007, 19:17
Bydliště: Brno / Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Re: Starcraft II

Příspěvek od ZaZa »

Jerson píše: A ještě jedna věc - má nějaký vliv rozhodnutí, jestli zachránit kolonisty na New Havenu nebo je zničit, tedy kromě následného videa a trofeje na zdi? Podobně u rozhodnutí, jestli pomoct spektrám nebo ghostům, ale tam je jasný zisk určité jednotky - ale jaký vliv to bude mít na příběh, pokud nějaký?
Já osobně jsem si vybral vyhlazení kolonistů a to jen z toho důvodu, že jsem v tu chvíli potřeboval víc výzkumu u Tossů, než u zergů. Což je taky myslím jediný rozdil (kromě dobrého/špatného pocitu, podle hráčova přesvědčení :-)= ). Žádný vliv na pozdější příběh kampaně (jakože by to nějak utvářelo charakter hl. hrdiny,atp) není.
Obrázek
Testovací skupina: Jonášovi Dravci, PH: Shima

Lidmi jsme proto, že máme představivost, ne proto, že jsme inteligentní.
Terry Pratchett

Pokud někdy někde narazíte na přezdívku "Estaf" tak to jsem taky já.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6298
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Starcraft II

Příspěvek od Fritzs »

Jerson píše:
Eleshar_Vermillion píše:Jinak si myslím, že v SC je zbytečně moc jednotek, některé podobné.
Zahrak si Total Annihilation. 30 jednotek krát dva protože každá ze stran má buďvlastní variountu téhož, které se liší v některých parametrech (např. těžké bombardéry), nebo nějakou vlastní specialitu (paralyzační tank vs. supertěžký tank) a přesto mi nepřišly nijak zvlášť podobné.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
kundaator

Re: Starcraft II

Příspěvek od kundaator »

Jerson píše:
Pokud jde o příběh ... na ten jsem v SC nikdy moc nedal, třeba příběh z BW mi přišel dost pitomý - jak může Kerriganová ovládnout tvora mnohem staršího než ona, který je navíc telepaticky spojený se svými druhy, a nikdo z nich si toho nevšimne, to jsem nikdy nepochopil. Ale až tak mi to nevadilo, takže u dvojky taky přecházím to, že se Raynor na začátku ptá svého počítače, co má vlastně dělat.
ja mel vzdycky za to ze Rashagal ovladnul Duran (pro Kerrigan na oko) coz je Xel' Nacek a tedy starsi nez Rashagal a Kerrigan (nase mlada Kerrigan jak sam rikal) dohromady.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Starcraft II

Příspěvek od Jerson »

ZaZa píše:Já osobně jsem si vybral vyhlazení kolonistů a to jen z toho důvodu, že jsem v tu chvíli potřeboval víc výzkumu u Tossů, než u zergů. Což je taky myslím jediný rozdil (kromě dobrého/špatného pocitu, podle hráčova přesvědčení :-)= ). Žádný vliv na pozdější příběh kampaně (jakože by to nějak utvářelo charakter hl. hrdiny,atp) není.
Já si ho nakonec vybral taky právě z těchto důvodů, ale té zmutované doktorky mi bylo líto - kdyby vypadala tak sexy jako Kerrigan, tak budiž, ale napůl pavouk a ještě aby ji Raynor oddělal ... to si nezasloužila.

A co rozhodnutí Tosh (či jak se píše) versus Nova, kam se přidal? Nova mi přijde sympatičtější, ale zase jsem myslel, že Tosh mi ještě řekne něco k příběhu. Nicméně pokud to nemá na příběh vliv, tak až to budu hrát příště, rozhodne morálka a osobní sympatie - Selendis přežije, když porazím její vojska, dokonce to bere sportovně, a toho spektráka jsem nikdy neměl rád.
kundaator píše:ja mel vzdycky za to ze Rashagal ovladnul Duran (pro Kerrigan na oko) coz je Xel' Nacek a tedy starsi nez Rashagal a Kerrigan (nase mlada Kerrigan jak sam rikal) dohromady.
Mno, v tomto případě by to dávalo smysl. Otázka je, co byl vlastně Duran zač, protože ve dvojce jsou všichni tihle supermani strašně velcí a nabušení a žádný nevypadá jako obyčejný člověk. Jsem zvědav, jak to rozlousknou.

Btw. je zajímavé, že v jedničce vystupoval hráč jako nezávislá osoba, buď velitel (i když nad Raynorem a Duranem?), nebo preator, nebo Celebrate, teď je hráč ztotožněn s Raynorem (i když musím říct, že v obličeji vypadá fakt dobře a je to sympaťák, jen na svalech a rozložitosti mohli ubrat - holt musím počkat, až vyjdou z módy předimenzované postavy :-)
Fritzs píše:Zahrak si Total Annihilation. 30 jednotek krát dva protože každá ze stran má buďvlastní variountu téhož, které se liší v některých parametrech (např. těžké bombardéry), nebo nějakou vlastní specialitu (paralyzační tank vs. supertěžký tank) a přesto mi nepřišly nijak zvlášť podobné.
Hrál jsem, i když mi to tak nepřišlo - v TA jsem prostě masil ty nejtěžší jednotky a posílal je na nepřítele v obrovských počtech stylem "nas mnogo". To v SC2 nejde, když namasuju špatný typ jednotky, tak o ně při prvním útoku přijdu.
V Blitzkriegu 2 jsem zase měl jednodušší, že šlo o reálné jednotky, takže jsem věděl, jak je používat - tanky na boj, děla na obranu nebo ostřelování, stíhačky proti bombardérům, strategické bombardéry na města a stíhací bombardéry na likvidaci děl. V SC2 se nemám čeho chytit, jak je to jiý svět, musí mít člověk hodně nahráno, aby věděl, která jednotka je proti které nejlepší a jaké je zbytečné stavět.
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Starcraft II

Příspěvek od skew »

Když's tak postnul ten mariňáckej oblek a zmínil sexy Keriganovou... Neunikla vám její 1:1 socha ? Mě přišla děsně cool.
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Starcraft II

Příspěvek od Jerson »

Tuhle i Novu mám uloženou, tedy fotky - přidat zmutované ženské integrované podpatky, aby měla sexy krok na kamenné dlažbě je už sice ultracool ale zase to sedí k nárameníkům a funkci to plní. A věřím, že leckdo by si tyhle sochy vystavil doma 8)
Uživatelský avatar
ZaZa
Příspěvky: 43
Registrován: 30. 10. 2007, 19:17
Bydliště: Brno / Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Re: Starcraft II

Příspěvek od ZaZa »

Jerson píše:A co rozhodnutí Tosh (či jak se píše) versus Nova, kam se přidal?
Vybral jsem si tu holku. Zaprvé proto, že jsem nikdy nijak moc nehrál původní SC a tak jsem si chtěl zahrát se scouty (a jejich abilita snipovat se mi líbila víc než ta u specter). A za druhé proto, že když mě někdo postaví před volbu (která nemá nějaký větší efekt plošně, ani krátkodobě, protože stejně jsem nikdy ani ty scouty moc nestavěl), kde na jedné straně je podivný afro voodoo (kolik 'o' se tam kde sakra vlastně píše? :D) maniak a na druhé straně pěkná blondýna v sexy oblečku s velkou zbraní, tak si zaručeně vyberu blondýnu $D
Obrázek
Testovací skupina: Jonášovi Dravci, PH: Shima

Lidmi jsme proto, že máme představivost, ne proto, že jsme inteligentní.
Terry Pratchett

Pokud někdy někde narazíte na přezdívku "Estaf" tak to jsem taky já.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6947
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Starcraft II

Příspěvek od Antharon »

ja som si tiež vybral protossov a novu, pravdu povediac, doktorka bola fakt zlatá a bolo mi jej ľúto, novu som bral preto, že som v tom čuchal nejaký ďalší potenciálny raynorov románik, aj keď sa nekonal nakoniec. Na druhú stranu misia za novu mi prišla ako jedna z najzábavnejších v hre. A ešte som si vybral sabotáž nydus networkov a to bola tiež krásna misia... s tychusom som mal na konci úctyhodných 300 frgagov :P
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
ZaZa
Příspěvky: 43
Registrován: 30. 10. 2007, 19:17
Bydliště: Brno / Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Re: Starcraft II

Příspěvek od ZaZa »

Na konci jsem teda šel do oblak místo vyřadit tunely a to čistě ze strategických důvodů. Mi přišlo lepší, když se nebudu muset soustředit na dva typy obrany jako lepší varianta, než když v tom jednom typu jich bude méně. Po dohrání jsem si teda otevřel mission archive a zahrál jsem si i tu misi v podzemí a byla fakt pěkná, to se musí uznat, ale jestli to budu někdy hrát znovu, stejně si radši vyřadím lítače, než červy :roll:
Obrázek
Testovací skupina: Jonášovi Dravci, PH: Shima

Lidmi jsme proto, že máme představivost, ne proto, že jsme inteligentní.
Terry Pratchett

Pokud někdy někde narazíte na přezdívku "Estaf" tak to jsem taky já.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Starcraft II

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jerson píše:Ještě mám otázku - co je lepší, Science vessel nebo ta druhé loď, co rozkládá věže a posílá miny? Já si jí tedy vybral v domění, že u báze vysadím hromadu kulometů a dál se nebudu starat, ale ty kulomety jsou jen dočasné a možná by se mi víc hodilo opravování mechanických jednotek, zejména ve vzduchu. Sice jsem si vzal regenerativní pancíř, ale to je pomalé.
Nebo jestli jsem si místo mechanické pumy neměl vzít velký transportér.
Zábavné - volil jsem přesně obráceně než ty - čili velký transportér (ne puma), science vessel (ne loď házející dočasně věže)... regenerativní pancíř jsem také myslím nebral.
Jinak si myslím, že v SC je zbytečně moc jednotek, některé podobné. V jedničce jsem přesně věděl, která je na co a používal jsem skoro všechno (kromě vultur), tady nevím, jestli vyrábět goliáše nebo ... ty transformující roboty, kteří mi přijdou mnohem lepší. Ještě jsem neporovnával bojové parametry, takže fakt nevím.
To je dáno tím, že tam nacpali spoustu jednotek z původního SC i terráncům. Vultures (neopužíval jsem, jelikož k nim nemám důvěru už z SC1), goliath (ten jediný k něčemu trochu byl jakožto chodící protiletecká obrana s aktivní protipozemní kapacitou) a wraith (úplně na nic, ty terranské přeměňovací stroje jsou mnohem účinnější jak proti vzdušným cílům, tak proti pozemním - na letecké mají takový dostřel, že není potřeba vůbec mít maskování, zatímco na pozemní cíle máš velmi účinné bánší, které maskování mají).
A ještě jedna věc - má nějaký vliv rozhodnutí, jestli zachránit kolonisty na New Havenu nebo je zničit, tedy kromě následného videa a trofeje na zdi? Podobně u rozhodnutí, jestli pomoct spektrám nebo ghostům, ale tam je jasný zisk určité jednotky - ale jaký vliv to bude mít na příběh, pokud nějaký?
Tahle možnost rozhodnout se je z herního hlediska fajn, ale ve strategiích se nechci rozhodovat - chci mít k dispozici všechno. Takže si budu muset rozehrát druhou kampaň a volit pačná rozhodnutí.
Ber to jako roleplay - já jsem protosákofil, takže jsem v té poslední misi s kolonisty rozhodně nešel proti nim. Tosh mi byl celou dobu nesympatický, tak jsem se spojil s Novou.
To v SC2 nejde, když namasuju špatný typ jednotky, tak o ně při prvním útoku přijdu.
Ani ne, hele... terránci mají strašně silné letectvo - stačí si udělat hromadu transformerů (proti vzduchu) a bánší (proti zemi), v pozdějším stadiu to vyřešíš universálně hromadou battlecruiserů (proti všemu) a jsi za vodou. Když si vezmeš vhodný upgrade, tak ještě vyrobíš 3-4 vědecké lodi, a ty ti všechny škody po boji opraví.
Na konci jsem teda šel do oblak místo vyřadit tunely a to čistě ze strategických důvodů. Mi přišlo lepší, když se nebudu muset soustředit na dva typy obrany jako lepší varianta, než když v tom jednom typu jich bude méně.
Presne tyz duvod... da ti to prilezitost vybudovat neco fakt celkem neproniknutelneho.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Starcraft II

Příspěvek od Jerson »

hm, koukám, že mě čeká ještě jedno rozhodování - tak asi rozehraju druhou kampaň.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Starcraft II

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Myslíš předposlední misi? Fakt bych zrušil letectvo - červi nejsou moc nebezpeční, chrlí sice jednotky, ale pozemní, se kterými si poradí protipozemní obrana, kterou budeš stavět tak jako tak, navíc červy celkem snadno zlikviduješ bitevními křižníky (máš 2 k disposici od začátku - doporučuji nepoužívat proti... určité specifické jednotce, která se tam vyskytne, vždy o jeden přijdeš) a když vydržíš útoky trochu déle, tak o ti bližší červi sami... umřou... vlivem okolností :wink:
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6947
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Starcraft II

Příspěvek od Antharon »

špecifickú jednotku tú malú alebo veľkú? alebo bez letectva je tam len malá?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Starcraft II

Příspěvek od Sosacek »

Ja chci zergskou kampan! $D
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
ZaZa
Příspěvky: 43
Registrován: 30. 10. 2007, 19:17
Bydliště: Brno / Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Re: Starcraft II

Příspěvek od ZaZa »

Antharon píše:špecifickú jednotku tú malú alebo veľkú? alebo bez letectva je tam len malá?
Nejsem si úplně jistý co tím myslíš, ale vzhledem k tomu, že na konci mise na odstranění letectva tu velkou o které mluvíš (asi to bude ona) zabiješ, tak Eleshar měl na mysli pravděpodobně jen tu malou 8)

(heslo dne: mlžením proti spoilerům :D )
Obrázek
Testovací skupina: Jonášovi Dravci, PH: Shima

Lidmi jsme proto, že máme představivost, ne proto, že jsme inteligentní.
Terry Pratchett

Pokud někdy někde narazíte na přezdívku "Estaf" tak to jsem taky já.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů