V čem hrát Warhammer 40.000 jako setting?

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

V čem hrát Warhammer 40.000 jako setting?

Příspěvek od Blaine »

Chtel bych pro uvod do nasi budouci kampane Warhammeru 40.000 pripravit one-shot RPG. A potrebuju k tomu nejaky vhodny system. Dark Heresy neni vhodny system. Nelibi se mi. Je slozity, prebobtnaly a nahodny. Protoze to bude jenom One-shot, tak nechci stravit hodiny tim, ze si budu cist pravidla a dalsi hodiny tim, ze se budu pripravovat na hru a dalsi hodiny tim, ze budu lidem, kteri nemaji moc volneho casu vysvetlovat vsechna mozna pravidla co v DH jsou.
Ale tematicky by mi Dark Heresy vyhovovalo.

Smrad z blízkého recyklátoru byl nesnesitelný pro všechny, kdo se nenarodili v tomhle prašivým městě. Dokonce i mně se občas zalily oči slzami, když ke mně průvan donesl ten nejhorší puch. Ale musel jsem to vydržet. Jenom víra v Boha Císaře a strach, jsem k sobě dost upřímnej, abych si mohl, říct, že to byl hlavně strach, z mého nadřízeného inkvizitora mě tady držela. Na sobě jsem měl špinavý hadry, byl jsem zapatlanej nějakou místní sračkou, ve který jsem se vyválel, abych zapadl do místního póvlu. A taky jsem tak smrděl... Támhle jde cíl. Hošánek nám sem moc nezpadá se svým relativně čistým oblečením a hlavně velkou bouchačkou u pasu. Konečně vypadnu někam jinam. Úkol splněn, cíl vchází do doupěte. Ušklíbnu se a vyškrábu se na nohy.

Spinavy Hive, kruty svet, kruta organizace, ktera je ochotna popravit sve sluzebniky za kazdy preslap. Takovyhle akolytu je prece tolik, odkud tenhle prisel. A rozhodne to nejsou zadni kladni hrdinove, jsou to spinavci, pro ktere Inkvizice znamena jedinou cestu ze dna. Pokud preziji dalsi den.

Protoze jsem rozhodne, co se systemu tyce temer panic (cetl jsem toho malo a nemam ani moc predstavu co bych chtel), tak jsem otevren vsem navrhum. Mozna bych byl radsi za nejaky jednoduchy system s jasnymi staty. Tech muze byt i vic nez jen dva, tri, ale rozhodne to nesmi byt peklo, kterym je Dark Heresy.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000 jako setting

Příspěvek od Jarilo »

Já bych zkusil FATE =).

Ale tomu asi nebudou úplně odpovídat jasné staty....
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Warhammer 40.000 jako setting

Příspěvek od Blaine »

Jarilo píše:Já bych zkusil FATE =).

Ale tomu asi nebudou úplně odpovídat jasné staty....
FATE uz mam stahnuty, musim dneska doma precist. Nejake dalsi napady? Ty jasny staty by vic podporili tu stranku hracu, kteri jsou prece jenom hraci figurek a ti maji radi jasna pravidla a jasne mechanismy.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Warhammer 40.000 jako setting

Příspěvek od BasilisK »

co treba Strepy Snu? osobne posledni dobou hravam vetsinou prave One-Shoty (a casto i sciFi). Zkousim upravit system z World of Darkness i pro hrani v jinych prostredich (jednoduchy system, ale bude ho treba trochu upravit - napr zmenit nektere dovednosti...).
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000 jako setting

Příspěvek od Jarilo »

WoD je taky fajn univerzální systém. Hráli jsme v něm svého času fantasy kampaň a já si jej upravil pro chystané military SF/Space operu.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000 jako setting

Příspěvek od Quentin »

Já jsem hrál space operu v savage worlds nebo shadowrunu4e
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000 jako setting

Příspěvek od Aljen »

ked je to oneshot tak aby si nemusel vela citat a zachytenie konceptu postav slo spravit rychlo, tak by som skusil trollbabe.
alebo riadne priskrteny FATE (3-4 aspekty, a par skillov)
alebo d6 a z oneshotu spravit kampan :)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Warhammer 40.000 jako setting

Příspěvek od BasilisK »

Jarilo píše:WoD je taky fajn univerzální systém. Hráli jsme v něm svého času fantasy kampaň a já si jej upravil pro chystané military SF/Space operu.
nemas nekde pohromade nejake poznamky? napr uvazuji jestli nechat koncept Moralky (nejspise jej trochu predelat) nebo jej uplne vynechat (ve WoD byl docela klicovy, ale ve space nejspise nebudeme hrat nejake velke personal-drama).
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Warhammer 40.000 jako setting

Příspěvek od Blaine »

Aljen píše:ked je to oneshot tak aby si nemusel vela citat a zachytenie konceptu postav slo spravit rychlo, tak by som skusil trollbabe.
alebo riadne priskrteny FATE (3-4 aspekty, a par skillov)
alebo d6 a z oneshotu spravit kampan :)
Hmm, to zni dobre.
Ja jsem si tedka prohlidl svoji upiratenou sbirku a premyslel jsem, co bych legalizoval - rozumejte, co bych si koupil jako oficialni pdf, kdyz uz to chci hrat a tak nejak jsem narazil na True20. Co si o tom myslite? Ja mam s dvacitkovymi systemy nejvic zkusenosti a i moji spoluhraci mam pocit nejake to DnD nekdy hrali. Dalo by se to nejak relativne jednoduse pouzit?
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000 jako setting

Příspěvek od Jarilo »

Blaine: Taky prý není vůbec špatnej tristat, zkus se na něj podívat, ale sám sem se k němu ještě nedostal.

Ale IMHO má Aljen pravdu, jestli to je jen pro oneshot dobrodružství, tak seber ten FATE, je to jednoduchý, omezte se na pár aspektů a je to. Užijete si kopec zábavy a není nutné studovat hory materiálů a příprava se Ti omezí na to důležité - příběh, zápletku atd., namísto dlouhého vytváření NPCček atp.

Basilisk: Ta mé space opera se bohužel mou šikovností smazala z disku, ale s morálkou sem vůbec nelaboroval, změnil sem si dovednosti, měl sem tam body osudu/hrdinství (fungující podobně jako FATE pointy). Inspirovalo mě právě kamarádovo pojetí WoDu pro tu zmiňovanou fantasy kampaň....
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Warhammer 40.000 jako setting

Příspěvek od BasilisK »

Co umi FATE pointy? prehodit cely hod nebo zmenit kostku na +(ve FATE,co ve WoD)? hracum moc velke vypravecske pravomoci nechci davat (pro tenhle system) - ne ze bych byl hailZl, ale prisnost musi byt $D .
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000 jako setting

Příspěvek od Jarilo »

V té naší fantasy kampani to sloužilo např. k tomuhle:

Vypravěč: "Před vámi se v malebném údolíčku rozkládá nevelké městečko Brtnice..."

Hráč 1: Pálí bod hrdinství "Vždyť v Brtnici přeci žije můj strýc, obchodník s kořením, ten bude jistě znát představitele půlčíckých karavan, které míří na východ."

Vypravěč si udělá poznámku, pokývá hlavou "To je pravda, jak se jmenuje?"

atd. atd.

Samozřejmě, že nešlo spálit bod(y) hrdinství pro nalezení "great axe of doom +10" vedle skřetí jeskyně =).
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Warhammer 40.000 jako setting

Příspěvek od BasilisK »

na takove drobnosti nepotrebuju zadne hero pointy. a na vetsi veci se nejak dohodnem. tak me napadlo, ze kdybych chtel ten space udelat hodne true a pure tak misto Moralky (Humanity...) tam dam nejakou total blbost - treba Kyslik Pointy $lol$ .
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Warhammer 40.000 jako setting

Příspěvek od Blaine »

Tak to vypada na ten FATE:) Diky moc za rady!
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000 jako setting

Příspěvek od Invictus »

W40K jsme ve FATE hráli a dopadlo to dobře. Myslím, že pomáhá si to nejvíc přizpůsobit settingu, aby nevypadly nějaké důležité prvky.
Iron Within
Iron Without
Zamčeno

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 5 hostů