Legendy

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Chors
Příspěvky: 91
Registrován: 5. 7. 2009, 03:39

Re: Legendy

Příspěvek od Chors »

Škoda když jsem začal pročítat tohle vlákno měl sem pocit že prezentace na Gameconu by byla zajímavá, tedy alespoň mě to co sem tu zatím přečetl zaujalo.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy

Příspěvek od skaven »

Chors píše:Škoda když jsem začal pročítat tohle vlákno měl sem pocit že prezentace na Gameconu by byla zajímavá, tedy alespoň mě to co sem tu zatím přečetl zaujalo.
Inu mrzí nás to. Budeme se ale snažit poskytovat ucelené informace prostřednictvím stránek projektu, Kupříkladu dnes vychází nový článek nabitý otázkami a odpověďmi na nejčastější otázky, které v současnosti dostáváme (část z nich se objevila zde na fóru).
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Legendy

Příspěvek od BasilisK »

Takze v Legendach bude i Steampunk jako v Lonewolfovi (napr. ty obrovske lokomotivy z Panu Temnot, parniky drakkarimu a pod)? Neco jako konflikt tradicni fantasy (to byli ti hodni) a technika, mracna dymu a niceni krajiny na ukor zisku (Pani Temnot)? To by se mi hodne zamlouvalo :D .
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy

Příspěvek od skaven »

BasilisK píše:Takze v Legendach bude i Steampunk jako v Lonewolfovi (napr. ty obrovske lokomotivy z Panu Temnot, parniky drakkarimu a pod)? Neco jako konflikt tradicni fantasy (to byli ti hodni) a technika, mracna dymu a niceni krajiny na ukor zisku (Pani Temnot)? To by se mi hodne zamlouvalo :D .
Obávám se, že tak daleko to nezajde (resp. v pravidlech určitě o lokomotivách jako takových zmínka nebude). Plánujeme ale vzducholodě a obecná pravidla pro pohyb a souboj dopravních prostředků, pravidla budou zahrnovat pojednání o technologii, míra zapojení technologických prvků tak bude do značné míry záviset na hráčích a jejich představách. Jinými slovy, pokud bys chtěl mít v legendách železnici, nebude to problém a nebude to vyžadovat zásah do pravidel.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Legendy

Příspěvek od BasilisK »

ty "lokomotivy" nebyly moc rozsirene ani v LW (pouzival je jen jeden narod a i tak jen na jednom miste). LW mi atmosferou taky priminali stare PC hry jako Hexen, Heretic (proste temna atmosfera - technika byla urcita odnoz magie...). Vzducholode zni velice slibne.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy

Příspěvek od skaven »

BasilisK píše:LW mi atmosferou taky priminali stare PC hry jako Hexen, Heretic (proste temna atmosfera - technika byla urcita odnoz magie...). Vzducholode zni velice slibne.
Podobně to pojímáme i v legendách, technologie (resp. složitější technické vymoženosti typu motor) zde nebude fungovat bez přispění Magie - to je rozdíl oproti např. Arcanum kde je magie vyloženě v opozici k technologii.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Legendy

Příspěvek od BasilisK »

takze blize k napr. Lionheart? (Da Vinci - vynalezce = mag)
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Legendy

Příspěvek od Lemmy »

Jdu na mrknout na představení settingu k Legendám.

Ta inspirace Lone wolfem mě zajímá (ne, že bych svět Lone Wolfa moc znal, ale jiné gamebooky - Fighting Fantasy jsem párkrát hrával a jejich atmosféra se mi hodně líbila).

Ad steampunk:
Uvažujete i o něčem, jako konstrukti?
Já je dost využívám i v jinak klasické fantasy (ikdyž spíš ve formě "oživlých soch", než vyloženě konstruktů - v podstatě to samé, neživeno energií, ale magií... něco ve smyslu golemů a tak).


EDIT: Tak zatím podle napsaného bych si odpověděl sám, že konstrukti v této hře nebudou žádný problém :)
To, co jsem četl, se mi líbí.
Od základního pojetí, přes věkové zaměření a jakousi jednoduchost pravidel, kterou z toho zatím cítím.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy

Příspěvek od skaven »

BasilisK píše:takze blize k napr. Lionheart? (Da Vinci - vynalezce = mag)
Lionheart bohužel neznám. Nám šlo zejména o to, zachovat ve hře ráz fantastiky, nutnost používat magii (jakým způsobem, to prozradíme v některém z dalších článků) je tedy úlitba fantastice, abychom nesklouzli to fantasy-steampunku příliš hluboko.
Lemmy píše:Uvažujete i o něčem, jako konstrukti? Já je dost využívám i v jinak klasické fantasy (ikdyž spíš ve formě "oživlých soch", než vyloženě konstruktů - v podstatě to samé, neživeno energií, ale magií... něco ve smyslu golemů a tak).
Ano, máme v plánu několik "uměle" stvořených pomocníků - v Legendách bude k mání poměrně velké množství společníků, někteří z nich budou zvířecí, jiní magičtí a jiní "technologičtí". Někteří budou dostupní jen některým národům nebo jen znalcům určité specifické dovednosti. Každý z nich bude mít specifické užití a bude postavě napomáhat při nějaké činnosti. pravidla pro společníky budou vpodstatě univerzální, velice jednoduchá. Takže ve hře si užijete nejen psí a ptačí společníky, ale třebas zmiňované golemy, mechanické miniony, pavouky apod.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Legendy

Příspěvek od BasilisK »

ruzni spolecnici v druzine - to vypada lakave. zatim jsem mel ve skupine jen psa, kocku (popr dablika ci havrana - proste DrD) a krecka (nezapomenutelny Baldur´s Gate). mit v druzine nejake mechanoida (nejlepe nejakeho pavouciho) zni bezvadne. cim vetsi rozmanitost tim lepe.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Legendy

Příspěvek od Alef0 »

Keď sa už hovorí o ,,říznutí steampunkem", ako sa staviate k WOTC svetu Eberron, ktorý je prakticky fantasy + steampunk (áno, aj lokomotívy, áno aj konštrukty) v oficiálnom plášti D&D?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy

Příspěvek od skaven »

Alef0 píše:Keď sa už hovorí o ,,říznutí steampunkem", ako sa staviate k WOTC svetu Eberron, ktorý je prakticky fantasy + steampunk (áno, aj lokomotívy, áno aj konštrukty) v oficiálnom plášti D&D?
Přiznám se, že Eberron nemám příliš načtený, z toho, co jsem viděl mi příjde docela sympatický. Setting v Legendách bude ale trochu jiný, v určitém směru více klasičtější (žádné nebo minimum nových ras; technologie, magické plavidla apod. nebudou tolik běžné) a co do vizuální stránky ne tak renesanční. Nicméně Ebberon je kompletní propracovaný svět, je popsaný v mnoha příručkách, geograficky, politicky, sociálně... v Legendách bude setting spíše naznačen, utvořený sumou zápletek, zajímavých míst či postav, nebude tak detailní a tak determinující.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy

Příspěvek od skaven »

Dnes na stránkách Legend vychází další článek, tentokráte věnovaný základnímu kostkovému hernímu mechanismu. Více na http://legendy.mytago.cz/legendy/legend ... chanismus/
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Legendy

Příspěvek od BasilisK »

kostky 0,1,2 jsem ocekaval - z Legend Armandie. nechavate vyrabet specialni kostky (tak jako drevene fudge kostky pro SotE) nebo budou karticky?
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy

Příspěvek od skaven »

BasilisK píše:kostky 0,1,2 jsem ocekaval - z Legend Armandie. nechavate vyrabet specialni kostky (tak jako drevene fudge kostky pro SotE) nebo budou karticky?
Určitě bude obojí.
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 7 hostů