Seriály - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Quentin »

Vedle se to nějak míchá s televizníma sériema, tak se přesunem sem.

Co říkáte na konec poslední (nebo finální?) série Supernatural? Minimálně představení posledního horsemana bylo fajn :)

How I Met Your Mother spoiler beyond this point bohužel zase zklamalo, na férovku jsem doufal, že se v poslednim dílu ten děj rozjíždí všelijak mimo jen proto, aby byl příchod matky překvapením, ale byl jsem jen naivní; guest of honor opět nedorazil :(
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Quentin »

Tak jsem dal na Ravenino doporučení a kouknul na pilot Pushing Daisies. Zatím to bylo fajn, uvidíme, jak se udrží jednotlivé episody. Přestože to asi bude o odhalování vražd, tak to na csfd nemá v žánru krimi, tak doufám, že to i dál bude převážně o hlavních postavách.

Akorát jedna věc mě trochu děsí; že teď musím myslet na to, jestli se dá souložit v neoprénu :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Shima
Příspěvky: 159
Registrován: 2. 7. 2008, 22:13
Bydliště: Brno přes týden, Havířov o prázdninách & víkendech

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Shima »

S himym to jde do kelu čím dál tím víc, celou poslední sérii. Vůbec nevěřím že ta příští bude lepší :-?
Stejně tak Big Bang Theory dost ztrácí dech, ale první dvě série byly naprosto úžasné :)

Jinak vřele doporučuju Fringe. Právě skončila druhá sezóna a poslední dva díly byly snad to nejlepší, co jsem kdy mezi seriály viděl.
- *knock knock!*
- Who's there?
- Roland.
- Roland who? *opens door*
- Roland 'Itiative and his four friends Sneak Attack, Sneak Attack, Sneak Attack, and Sneak Attack!
(vypůjčeno z oots)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Fringe jsem po první sozóně přestal sledovat, naopak HIMYM a BBT sleduju pořád a nechápu lidi, kteří si myslí, že jeden či druhý seriál upadá.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Bifi »

Big Bang Theory ma v tretej sérii prestáva baviť - nemyslím si, že upadá, ale dialógy sú neuveriteľne predvídateľné. Keď to porovnám s IT Crowd, tak asi mám stále radšej britský humor.

Okrem toho som začal pozerať Monka (videl som asi 6 epizód), a dojem je nasledujúci: Veľmi sa mi páči, ako sa postupne jednotlivými prípadmi prekresľuje a vyvíja postava Monka, rovnako aj jeho minulosť. Nepáči sa mi typická črta TV detektívok - ukáže sa len to, čo je dôležité, a neukáže sa nič nedôležité vo vzťahu k ústrednej zápletke dielu. Vcelku príjemné prekvapenie.

Sledujem aj South Park, páčia sa mi diely, ktoré sú trocha politickejšieho charakteru - nie v zmysle americkej politiky, ale o globálnom otepľovaní, apokalypse, Mohamedovi a pod. Scenáristi majú neuveriteľný talent vsunúť do týchto podarených dielov hneď niekoľko bláznivých a funkčných metafor.

Videl som nedávno aj prvú sériu Father Ted - malo to svoje silné momenty ("Feck off!" otca Jacka napríklad :D ), inak príjemná britská oddychovka, a hlavne sa mi ráta, že sa niekto striafa do katolíckej cirkvi. :-)=

Zvažujem ešte, že začnem pozerať Only Fools and Horses - pozná niekto?
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Raven »

Tak jsem dal na Ravenino doporučení a kouknul na pilot Pushing Daisies. Zatím to bylo fajn, uvidíme, jak se udrží jednotlivé episody. Přestože to asi bude o odhalování vražd, tak to na csfd nemá v žánru krimi, tak doufám, že to i dál bude převážně o hlavních postavách.
To přece není krimi, to je forenzní pohádka 8)
Je to především hlavních postavách (v barvách LSD)
korát jedna věc mě trochu děsí; že teď musím myslet na to, jestli se dá souložit v neoprénu :D
Taky jsem o tom přemýšlela
a myslím, že ne
Ale dávají si pusu přes kuchyňskou fólii
A mám jisté tušení, že se všechno nakonec vyřeší podlým úskokem tvůrců a to pravidlo (v rámci Neda a Chucky) ztratí platnost
S himym to jde do kelu čím dál tím víc, celou poslední sérii. Vůbec nevěřím že ta příští bude lepší :-?
Stejně tak Big Bang Theory dost ztrácí dech
U big bang theory nemůžu soudit - jsem teprve na začátku druhé série,
ale co se týče HIMYM - spíš si myslím, že v posledních sériích trochu ubývá těch legendárních dílů, ale pořád tam jsou
(třeba stará uniforma roztleskávačky a časopis o architektuře apod)
+čtěte barneyho blog 8)
http://www.legen-waitforit.com/barney/

Co je Father Ted?
Fringe mě zajímá, ale ještě jsem z toho neviděla ani minutu (ale budu už dopředu uslintávat, když to dělala J. J. Abrams

+Mám hrozně ráda seriály, v nichž je vypravěč
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Quentin »

Raven píše:+Mám hrozně ráda seriály, v nichž je vypravěč
I filmy ;-)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Bifi »

Father Ted je o troch katolíckych kňazoch na fare na nejakom írskom pidiostrove. Otec Ted je príjemný, troška ješitný chlapík, ktorému ťahá na 50-ku, a dostal sa tam kvôli neoprávnenému nakladaniu s financiami (tuším si previedol cirkevné peniaze na vlastný účet). Otec Dougal má tak okolo 25, a vôbec nie je jasné, prečo je to kňaz - napríklad nepozná základné dogmy alebo im neverí. A vôbec, je taký spomalený. Otec Jack má tak po sedemdesiatke, je vulgárny a väčšinu času spí. Plus majú trocha príliš starostlivú slúžku. Väčšina dielov sa točí okolo návštev nejakých iných katolíckych duchovných či okolo toho, že Ted chce uspieť v nejakej súťaži pre kňazov či získať nejaké ocenenie alebo mediálnu pozornosť. Tento komediálny seriál je divácky veľmi úspešný, inak jeden zo scenáristov je špičkový Graham Linehan (medzi jeho ďalšie diela patria také komediálne pecky ako IT Crowd, Black Books, Brass Eye, Coogan´s Run).
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 182
Registrován: 4. 7. 2009, 16:14

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jakub »

Sledujete/sledovali jste někdo The Wire? Pro mě to byl asi nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl. Přijde mi, že spousta seriálů nedokáže využít možnosti, které seriál nabízí. Hlavně to platí u detektivek, které jsou vpodstatě jen série filmů s opakujícími se postavami. Co díl, to případ. Žádný vývoj charakterů, žádné využití času k prohloubení charakterů, k prohloubenější diskuzi o společnosti a tak. Dobrý seriál si představuju jako nějaký Dickensův román, který neovypráví jen příběh, ale je komentářem k celé společnosti, zahrnuje různé společenské třídy, různé sociální problémy atd. The Wire je asi jediný seriál, který znám a který něco takového splňuje. Je to kriminálka z Baltimoru, ale vyřešit případ tam trvá jednu sezónu, a celá série se snaží zachytit něco víc než jen řešení případu - komentuje situaci v médiích, v politice atd. Neznám seriál, který by působil tak plasticky jako tenhle.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Alef0 »

Fathera Teda som stiahol preto, že Graham Linehan. Zvládol som však len tri diely - jednoducho mi koncept postáv prišiel zvláštny (najmä senilný farár ma iritoval).

Inak z tohto britsko-katolíckeho chlievika ešte treba spomenúť A Vicar from Dibley, počin Richarda Curtisa (Blackadder, Mr. Bean...), najlepšej britskej ženy všetkých čias. Do konzervatívnej dediny príde farárka (namiesto farára), čo vyvolá mnoho protestov a veselých situácií. Toto je skôr taký mainstreamovo-rodinný sitcom, nejaké absurdity a extrémnosti netreba čakať.
Sledujete/sledovali jste někdo The Wire?
Akurát som to zakúpil, vraj to dosť vychvaľujú, tak po rokoch si pozriem ďalší seriál. A páči sa mi maďarský názov Drót :-)
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

Seriál, který můžu doporučit (zatím první série, 6 dílů, chystá se druhá) je
Misfits:
http://www.csfd.cz/film/269768-misfits/

Britská hrubější odpověď na Heroes (Heroes podle mě drtí na celé čáře, hlavně svojí bezprostředností a nekorektností či jak to nazvat) - mladí vyvrhelové společnosti a deformovaný seriálový pohled na téma supernatural.
Ani jeden vyloženě pozitivní charakter.

Spoiler !!!:
První díl je jakýsi úvod, následující díly hodně dobře rozvíjejí postavy.
Už pro odhalení zvláštní schopnosti jedné z hlavních postav si doporučuji počkat na poslední díl první série.
Uživatelský avatar
Groitzenelement
Příspěvky: 51
Registrován: 28. 5. 2010, 10:15
Bydliště: PArdubice

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Groitzenelement »

ono prekonat Heroes neni tak tezke - kamos to vychvalil do nebes, ja jsem na to chvili koukal. divim se jak nekdo s mozkem v hlave muze sledovat takovou/y/e <vlozte vhodne sproste slovo (napr.: kokotinu)>... dokonce i ten blby Lexx se dal obcas sledovat
:clap:Lžu hodně, lžu rád :dance:
( a nakopu vam prdel)
ja ja, czeska pakaz !
kdo to čte je ocas
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Co ti tak strašně vadí na seriálech?
otázka položená jinde někomu jinému.
Ale přece jen; většina seriálů rozpitvává bezva nápad na uzavřený příběh. Vzácně je toho dost na víc dílů, ale opravdu jen vzácně. A NIKDY toho není na víc než 26 dílů; daleko častěji jen na 13 (čtvrt roku čili kvartál; rozměr Dietlova seriálu). Twinn Peaks, absolutně nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl, bylo podle tohoto měřítka těsně za hranou únosnposti (přesně 30 dílů), a to je dnes vlastně krátký seriál.
Prakticky všechny dobré seriály dnes dopadnou tak, že dobrý nápad rozpatlají až do úplného znechucení.

No, a žere to čas; strašně málokdy mám trpělivost nějaký seriál opravdu sledovat. Většinou zastihnu náhodně pár epizod, řeknu si, že je to zajímavý, ale ke třetí epizodě už nějak nedorazím.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od BasilisK »

Argonantus píše:
Prakticky všechny dobré seriály dnes dopadnou tak, že dobrý nápad rozpatlají až do úplného znechucení.
to je bohuzel pravda - i sebelepsi napad a originalita se tak postupne vytrati...
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Tindo
Příspěvky: 287
Registrován: 23. 8. 2007, 23:55
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Tindo »

Z nejnovějších seriálů bych doporučil seriál V (remake staršího seriálu)

Na zem přiletí lodě mimozemšťanů. Vypadají jako lidé a tvrdí, že přicházejí v míru. Ale dá se jim věřit?

První série má 12 dílů. Podle mě je její závěr mnohem lepší než začátek.
Zahrajte si Královské kostky - strategické fantasy rpg, inspirované hrou Crusader Kings.

Za mořem na vás čekají neznámé končiny. Kudy povede tentokrát cesta do Indie? - Terra incognita
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů