Design

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Design

Příspěvek od Pjotr »

Párkrát jsem tam zmiňoval dobrovolníky...

Určitě budu potřebovat pomoc s designem. Už se mi nabídl Dark Shadow, pokud někdo další máte zkušenosti s grafikou, nebo aspoň estetické cítění, uvítám pomoc. Grafika není moje silná stránka.

Určitě budu potřebovat pomoc s plněním stránek daty a testování. Nejlépe když každý naplní a otestuje tu část stránek, o kterou se potom bude starat.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Pjotr píše:Párkrát jsem tam zmiňoval dobrovolníky...

Určitě budu potřebovat pomoc s designem. Už se mi nabídl Dark Shadow, pokud někdo další máte zkušenosti s grafikou, nebo aspoň estetické cítění, uvítám pomoc. Grafika není moje silná stránka.

Určitě budu potřebovat pomoc s plněním stránek daty a testování. Nejlépe když každý naplní a otestuje tu část stránek, o kterou se potom bude starat.
No troufam si tvrdit, ze jisty esteticky smysl nezapru, ale grafika mi taky moc nejde. A plnit daty urcite budu (zrejme z Baziliska) takze jen rekni, kdy kde co a jak... :>;o)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dark Shadow
Příspěvky: 112
Registrován: 9. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dark Shadow »

Taky klidně něco naplním daty. V práci mám solidní připojení, takže to nebude problém.
Uživatelský avatar
Dark Shadow
Příspěvky: 112
Registrován: 9. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dark Shadow »

Bude to skinovatelné? Asi by mělo, pokud to bude provázané s fórem. Skiny by mohly být dle jednotlivých světů apod. :roll:
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Tím způsobem jako fórum to skinovatelné určitě nebude, aspoň ne od začátku. Jednotlivé sekce ale budou vypadat různě.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Dark Shadow píše:Jak si představuješ spolupráci na "Reloaded"? Budeš mi zadávat úkoly, které mám udělat? Do konce měsíce potřebuješ nějakou tu kostru, budeš po mě něco na ni chtít?
Do konce mesice nemusim mit kostru, ale nejaky fragment. Co se tyce kodu, budu ho delat asi uplne sam, stejne tak navrh databaze. Vzdycky kdyz budu mit neco hotoveho, zverejnim to k otestovani a pripominkovani. Kdyz bude hotova nejaky usek kodu, diky kteremu pujde naplnit cast databaze, poprosim nekoho, kdo k te casti ma asi nejbliz, o naplneni aspon casti dat.

Design stoji od toho vseho stranou. Behem vyvoje bude design velice jednoduchy, vicemene textovy. "Ostry" design se tudiz muze vyvijet oddelene a nezavisle.

Kdokoliv kdo se na to citite, tudiz zkuste promyslet design - barevnou skalu, layout, zkuste to nacrtnout a postnout. Hlavni stranky (hlavni, preklady, ...) by se mely v designu vetsinou shodovat, mely by take byt relativne konzervativni a skromne. Pripadne extravagance bych schoval pro stranky svetu.
Az se shodneme na nejakem tom hrubem nacrtku, dojde na vytvoreni jednotlivych obrazku atd. a nakonec se z toho udela kod, to asi zvladnu ja.


Posledni vec: rad bych o pomoc a rady pri tvorbe pozadal Lidozrouta a Maxe. Povolim jim proto docasne i pristup do teto casti fora. Pokud mate neco proti, reknete to ted, nebo mlcte naveky :-) Jestli se nikdo neozve, povolim jim pristup behem par dnu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Mlčím navěky 8)
Uživatelský avatar
Dark Shadow
Příspěvky: 112
Registrován: 9. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dark Shadow »

Pjotr píše:...rad bych o pomoc a rady pri tvorbe pozadal Lidozrouta a Maxe. Povolim jim proto docasne i pristup do teto casti fora.
OKi
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Hele tak neco k designu. Zrovna jsem si pujcil knihu o profesionalnim designu publikaci (coz sice neni uplne presne to same, ale...)

- navrhuji asi tohle - kazda sekce by mela (mohla) mit vlastni podobu, ale vsechny by mely sdilet urcite rozpoznavaci znaky, ktere by ozrejmovaly ze jde porad o stejnou stranku. Osobne bych se primlouval spis za jednodussi vzhled - tzn. tri nejake vychozi barvy a z nich odvozene (hlavne nic preplacaneho).

BAREVNOST:
- v zasade pripadaji do uvahy (teda mne) asi 4 barevne palety
standardni tmava (cerna/bila + kontrastni) - tj. neco jako ted
standardni svetla (bila/cerna + kontrastni)
studene lomene schema - tj. (silver/modra + kontrastni)
teple pastelove schema - to bych nerozvadel je mozno hodne kombinaci

Asi by se dalo vymyslet jeste neco (ale ja bych to teda nehrotil... tohle jsou takove hezke a nenasilne kombinace)

ROZMISTENI MENU:
??? - zatim nevim, taky zalezi na tom kolik toho vlastne bude

ROZMISTENI TEXTU, PRACE S "BILYM" MISTEM, LOGO...
vsechno zalezi hlavne od prvnich dvou...

To jen aby bylo od ceho se odpichnout...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Pjotr píše: Posledni vec: rad bych o pomoc a rady pri tvorbe pozadal Lidozrouta a Maxe. Povolim jim proto docasne i pristup do teto casti fora.
Jojo, jen je sem pusť! Čerstvá krev není nikdy na škodu :)
A zvláště na Maxe nemohu než pět samou chválu, co se designu a práce na webu týče.. ;o)))
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Co se designu týče...
Mě osobně by se moc líbilo něco v tom stylu, v jakém Bammal původně zamýšlel CzechDnD 2:

http://rpgforum.jinak.cz/cdnd2/screenshot-cdnd2.jpg

No neni to úžasné?
:wink:

A když už jsme u toho havrana...
Tak se mi to nejeví jako merný nápad. Co takhle vymyslet si nějaký "symbol"? Zatím jsme CzechDnD bez symbolu. Co kdybysme opravdu byli CzechDnD s havranem? (Případně čímkoliv jiným, třeba baziliškem :wink: )
Uživatelský avatar
Dark Shadow
Příspěvky: 112
Registrován: 9. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dark Shadow »

Co se týče barevnosti, tak bych nejradši zachoval barvy i logo současného CzechDnD, tzn. jedna z prvních dvou barevných kombinací, které napsal Alnag.
I když logo nemusí být úplně stejné, ale nějak zásadně bych ho neměnil. Co vy na to?
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Dark: nejsem proti :wink: Současná kombinace (včetně loga) mi nepřijde nijak špatná. Což ale neznamená, že si za ní stojím stůj co stůj 8)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Symbol by mohl byt (i k soucasne barevnosti) to by se snad dalo nejak zvladnout. Ale myslim, ze o tomhle bychom meli hlasovat nebo tak neco, byt ja sam nejsem vubec rozhodnujte, libi se mi vsechny umereny moznosti.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Alnag: To jsou dost obecne a samozrejme poucky...
Markus: me se prave ten Bammaluv navrh vubec nelibil.

Symbol - proc ne, ale musi byt vhodny a dobre udelany. Spolu s barevnou kombinaci je to soucast zakladniho navrhu, ktery potrebujeme.
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti