[SotE][Brněnský klub]Vánoční příběh

Sekce, v níž se věnujeme našemu hraní. Můžete zde poprosit o pomoc s přípravou kampaně nebo dobrodružství, konzultovat svou postavu, a samozřejmě se podělit o zápisy z her, které již máte za sebou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10427
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

[SotE][Brněnský klub]Vánoční příběh

Příspěvek od Ecthelion » 21. 12. 2008, 11:15

Vánoční příběh

Obrázek

Tato hra se odehrála v prostředí a systému Příběhů Impéria (Stories of the Empire) a pokračovala v příbězích, které jsme hráli předtím. Stories of the Empire je naše úprava systému Fate pro temný viktoriánský svět plný kouzel a tajemna, kdy Léta Páně 1869 dosáhlo Spojené království Velké Británie a Irska pod vládou Jejího Veličenstva královny Viktorie největšího rozmachu ve své historii. Poháněno parou a zlatem průmyslové revoluce vytvořila Británie největší impérium, jaké kdy dějiny poznaly.

Ulice Londýna pokrývá dusivý dým továren a výhní, zasněžené vrchy skotské vysočiny brázdí loupeživé tlupy hraničních skřetů, mágové Rady Jejího Veličenstva zasedají, aby vyřešili nebezpečí padlého anděla, který ovládnul Benátky a mohutná loďstva Jejího Veličenstva brázdí oceány... nad britským Impériem slunce nezapadá... a blíží se Vánoce…

Postavy:

Lord John H. Mourningstone (Conlai)
potomek staré aristokratické rodiny, člen Sněmovny lordů

Obrázek

Gérard (Markus)
skřet, komorník Lorda Johna

Obrázek

Seamus Hewson (Bubák)
trpaslík, bývalý korzár Jejího Veličenstva a obchodník zbraněmi

Obrázek

V minulé hře Lord Mourningstone a jeho společníci zachránili ministerského předsedu, ctihodného pana Gladstona, před útokem stvůry ve kterou se proměnil Lord Gildoy a porazili tuto stvůru v jejím panství ve Férii. V našem světě se stvůra proměnila v sochu, která dosud stojí na schodech Parlamentu.

Lord Mourningstone v této hře ztratil srdce, které mu v Zemi kouzel vyřízly tři čarodějnice. Po návratu se proto začal čím dál více stranit společenského života, zamykat se doma a v knihovně studovat staré svazky ve snaze získat své srdce zpět. Seamus Hewson vyrazil na další obchodní výpravu na palubě The Rogue a Gérard stál po boku svého pána jako vždy předtím.

S blížícími se Vánocemi se ale jejich osudy opět propletly v zachmuřeném Londýně…
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10427
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [SotE][Brněnský klub]Vánoční příběh

Příspěvek od Ecthelion » 21. 12. 2008, 11:16

(*Zelenou barvou jsou uvedeny poznámky Vypravěčů nebo metaherního rázu.)
S blížícími se Vánoci se The Rogue vrátila do Londýna a zakotvila v docích. Na první adventní neděli vyrazil Seamus Hewson se svými muži do hostince, ale nevybrali si dobrý podnik, protože v hospodě již seděla posádka francouzské korvety Victorieuse. Francouzi reagovali na příchod urážkami a posměšky takového rázu, že je skotská čest nemohla tolerovat a situace se zvrhla ve všeobecnou bitku s létajícími stoly a rozbíjenými lahvemi (konflikt, který Bubák vyhrál). Brzy byli všichni Francouzi vyházeni ven a Seamus jako trofej získal runový prsten, který nepřátelský kapitán nosil na krku. Scéna končila tím, že do hostince přišel Lord Greymountin a pozval Hewsona i Lorda Mourningstona na Vánoce do svého sídla.

Lorda Greymountina jsme popsali jako dva metry deset vysokého gentlemana, který vzbuzuje u lidí jistou nejistotu tím, že se vždycky domnívali, že by stín měl jít směrem od ohně. Většina lidí v jeho blízkosti prostě nabyla dojmu, že vrhá stín jen tam mimoděk, aniž na to myslí. Ve skutečnosti (což hráči nevěděli) Lord Greymountin byl Podvrženec, kterého starý Lord a Lady Greymountinovi vychovali jako vlastního. Na jeho panství se odehrává tradiční vánoční lov na divočáka. Ve hře se později vyskytoval jak v sídle, tak mezi Sídhe.

Na druhou adventní neděli vyrazil Gérard na předvánoční nákupy a se seznamem od pána obešel obchodníky, aby nakoupil čarodějné pomůcky a staré knihy. Jako poslední zašel pro knihu k Šílenému Galovi (vědomá reminiscence na naši hru Třetího království, kde Šílený Gal také vystupoval – rozhodli jsme se před hrou, že Šílený Gal se vyskytuje ve všech třech královstvích najednou). Přestože Šílený Gal odmítal Gérardovi podepsat převzetí peněz, mezi pojídáním papírů a šílenými řečmi (konflikt, který Markus vyhrál) se Gérardovi podařilo nechat si lístek podepsat a ještě navíc vzít z pultu lektvar z nektaru černého lotosu (univerzální nápoj lásky).

Na třetí adventní neděli Lord Mourningsotne musel svést souboj s Lordem Foxem, kterému svedl ženu. (konflikt, který Conlai vyhrál za použití bodů osudu, jeho cílem bylo Lorda Foxe nezabít, protože by mu pak zůstala Lady Foxová na krku… a jednou bylo víckrát než dost) Podařilo se mu Lorda Foxe porazit, odzbrojit a ponížit tím, že jej nechal stát polonahého ve sněhu za přihlížení všech jeho přátel. (toto vítězství se rozkřiklo a počet pozvánek na večírky v Lordově schránce se zdvojnásobil)

Obrázek

Lord Mourningstone, Seamus Hewson a Gérard odjeli strávit Vánoce do sídla Lorda Greymountina. Ihned po příjezdu samozřejmě došlo k rivalitě mezi Gérardem a zdejším komorníkem Lorda Greymountina. Nejprve domácí komorník urazil několikrát Gérarda a k dovršení všeho ho nechal spát s obyčejnými sluhy (přestože dům byl obrovský a prázdný). Gérard si to vše nechal líbit s milým úsměvem a k čemu se schyluje, věděl pouze jeho pán, který se s ním večer rozloučil větou na půl úst: "Nandej mu to, Gérarde." Následující den vedl takřka k nervovému zhroucení domácího komorníka, jehož pečlivé přípravy na návštěvu byly zmařeny ďábelským Gérardem. Kdykoli se kdokoli v domě po čemkoli sháněl, záhadně se toho nedostávalo, ale naopak Gérard pohotově zapůjčil vlastní - "Vy tu nemáte šampaňské? To je trestuhodná nedbalost - já s sebou vždy vozím rezervní lahve! Tady, pane...".

S Lordem Mourningstonem jela i noční elfka, která ho má na starosti. Lord urazil pána nočních elfů a ten rozkázal, aby jeho sny byly plné nočních můr a rozhodně se nevyspal. Bohudík pro Lorda se do něj noční elfka zamilovala a proto po nocích s ní spal velmi dobře.

Lord Mourningstone, Seamus Hewson a Lord Greymountin další den ráno (24. prosince) nad mapou sklepa plánovali bojovou výpravu, která měla otestovat kvalitu archivních vín. Bohužel tento bohulibý počin byl přerušen objevem, že jedna ze slečen v noci zmizela (Sídhe si na své výpravy rádi berou smrtelníka, protože věří, že jim to přinese štěstí – tuto dívku unesl noční elf skrze Hewsonův sen). Lordu Mourningstonovi se podařilo ostatní matrony vyděsit natolik, že čtyři z nich omdlely, ale pak naplnil rukavici zmizelé dívky pískem, uvázal kusem utržené záclony a s patřičným zaklínáním si rozřízl ruku, do které rukavici uchopil. Záclona se ihned nasákla krví a rukavice na tomto rudém vodítku ožila a vyrazila za svojí paní. Naše trojice na koních se tak vydala mladou dívku zachránit.

V lese zaslechli rolničky, štěkot psů a uviděli elfí štvanici na divočáka (předkřesťanskou tradicí svátků Yule byl hon na divočáka – do dnešních dob ve Skandinávii přežila původní tradice divočákovy hlavy na vánočním stole proměněna ve vepřovou šunku… lidé tuto tradici přebrali od Sídhe a jejich pánů). Divočák vletěl mezi naše tři jezdce a Lord Mourningstone byl vyhozen ze sedla. Pronásledující Sídhe chtěli projet kolem nich, ale pro nedostatek místa nemohli a ve vzteku jeden z nich uhodil bičíkem Hewsona. Lord Mourningstone, když to uviděl, použil zaříkání magie smluv a postoupil k elfům. Jiný ho rovněž udeřil, ale tím že prolil krev, naplnil podmínky kouzla a Lord Mourningstone ho vyzval na souboj. Elf sesednul a tasil meč, načež ho Lord zastřelil soubojovou pistolí. (vynikající nápad, který prostě ve hře musel být – konflikt nebyl o tom, zda se mu to podaří, ale jak tuto „vraždu v čestném souboji“ přijmou elfovi společníci… a Conlai konflikt vyhrál) Elfové chvíli zaraženě stáli a krev jejich mrtvého druha barvila sníh a vyrostly z ní bílé lilie. Pak Lordu Mournigstonovi nabídli koně padlého a jeden z elfů utrhnul bílou květinu a vetknul mu ji do klopy.

Gérard mezitím pronásledoval rukavici, která utekla. (Markus vyhrál konflikt) Podařilo se mu ji lapit právě ve chvíli, kdy se zastavila. Vzhlédnul a spatřil, že se ocitnul v kruhu Sídhe, přímo pod trůnem krále a královny elfů. Zvednul se a uvedl svého pána, který právě přijížděl na koni zabitého elfa. Po krátkém rozhovoru se rozproudilo veselí, během kterého objevili zmizelou dívku, která byla očarována kouzlem. Lord Mourningstone jej zrušil a zatímco Seamus Hewson ji odváděl ke koním, Lord sám (známý sukničkář) vyrazil za královnou elfů. (konflikt, zda mu to projde se mu ale nepodařilo vyhrát)

Brzy poté Lord prchal bez klobouku a kabátu ke koním, zatímco král elfů s obnaženým mečem se hnal za ním. (konflikt, zda se jim podaří uniknout vyhrál jen Bubák, Markus jako služebník neházel ale rozhodl se zůstat se svým pánem, děj se co děj) Seamus odvezl zachráněnou slečnu zpátky do sídla a když se vrátil na místo, zjistil, že nahý Lord Mourningstone je uvázán ke stromu, Gérárd stál věrně vedle něj s jeho oblečením v rukou a elfí lovci nahnali na Lorda vzteklého divočáka.

Chvíli se již zdálo, že tyto Vánoce budou pro Lorda Mourningstona osudné, ale zlatavé světlo, které přicházelo od královny, změnilo divočákovu dráhu a Lordovi se podařilo přežít. Divočák padl loveckými kopími elfů a král sám mu uťal hlavu. Lord se vymotal z provazů a za pomoci královny a její dívky, které kryly jejich útěk, se jim podařilo uniknout.

Trojice klopýtala zimním lesem a celá hra končila zvony půlnoční mše, které se nesly krajinou z nedaleké vesnice…
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10427
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [SotE][Brněnský klub]Vánoční příběh

Příspěvek od Ecthelion » 21. 12. 2008, 11:17

Přidali jsme zápis ze hry - pokud by bylo něco nejasného nebo by vás něco zajímalo, nebojte se zeptat. Za všechny reakce a ohlasy budemě vděční. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Vaše hry - příprava, rady, zápisy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host