Elfové

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Elfové

Příspěvek od Drizzt »

Tak jsem se rozhodl založit místnost pro tuto zajímavou rasu...
Vše o elfech...
Proč máte nebo nemáte rádi tuto zajímavou rasu?
Atd...

BTW: tahle místnost se týká všech elfů bez vyjímek... Jak drowů, vznešených nebo lesních, tak měsíčních a vodních... a kdo ví, jakých ještě... mno ještě si vzpomínám na pouštní, a možná pralesní, ale ty bych asi zařadil mezi ty lesní...
Naposledy upravil(a) Drizzt dne 15. 11. 2003, 07:59, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Re: Elfové

Příspěvek od Drizzt »

Drizzt píše:Tak jsem se rozhodl založit místnost pro tuto zajímavou rasu...
Vše o elfech...
Proč máte nebo nemáte rádi tuto zajímavou rasu?
Atd...

BTW: tahle místnost se týká všech elfů bez vyjímek... Jak drowů, vznešených nebo lesních, tak měsíčních a vodních... a kdo ví, jakých ještě... mno ještě si vzpomínám na pouštní, a možná pralesní, ale ty bych asi zařadil mezi ty lesní...
Atd...
Tak a já odpovím sám na sebe...
Mám jeden velmi závažný důvod, proč se mi elfové líbí...
A to je, že se nemusí holit...
Já osobně holení naprosto nesnáším a je to jeden z důvodů proč se hádám s rodičema... Hold, máme to my mladí těžké...
Dále se mi na nich líbí špičaté uši... Jo, to je hold lahůdka. ne že by jiné ras neměly špičaté uši (vulkánci, romulané, hobiti). Dále jejich obratnost, mrštnost, prostě všechno spojené s obratností...
Dalo by se toho říci ještě více, ale nechám prostor i pro vás...
Tedy, pište, pište, pište... aneb, jak řekl jeden nejmenovaný soudruh (mno, i když vono to bylo trošku jinak, ale to je detail... 8) )
Uživatelský avatar
Drizzt_luke
Příspěvky: 114
Registrován: 18. 10. 2003, 21:15
Bydliště: Frýdek-Místek, případně Zapomenuté říše
Kontaktovat uživatele:

elfové

Příspěvek od Drizzt_luke »

Jo, s tím holením souhlasím. Život je hned jednodušší, když nejsi vousatý jako trpaslík a chlupatý jako hobit.
Kromě výše zmíněných faktů mám také na elfech rád jejich dobrý vztah k magii. A ani jejich moudrost není k zahození...Magic rulez!
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Re: elfové

Příspěvek od Drizzt »

Drizzt_luke píše:Jo, s tím holením souhlasím. Život je hned jednodušší, když nejsi vousatý jako trpaslík a chlupatý jako hobit.
Kromě výše zmíněných faktů mám také na elfech rád jejich dobrý vztah k magii. A ani jejich moudrost není k zahození...Magic rulez!
Jojo, dobrý vztah k magii a rodilá inteligence, toť další příznaky mé oblíbenosti této rasy... I když nic se nevyrovná drowům, přeci jenom chovám obyčejné elfy v lásce na úplně stejné úrovni. Další rasou, jež mám velmi v oblibě jsou hobiti, ale pro ně zaožím další místnost... Myslím, že si to zaslouží... 8)
Uživatelský avatar
Drizzt_luke
Příspěvky: 114
Registrován: 18. 10. 2003, 21:15
Bydliště: Frýdek-Místek, případně Zapomenuté říše
Kontaktovat uživatele:

Re: elfové

Příspěvek od Drizzt_luke »

Drizzt píše:
Drizzt_luke píše:Jo, s tím holením souhlasím. Život je hned jednodušší, když nejsi vousatý jako trpaslík a chlupatý jako hobit.
Kromě výše zmíněných faktů mám také na elfech rád jejich dobrý vztah k magii. A ani jejich moudrost není k zahození...Magic rulez!
Jojo, dobrý vztah k magii a rodilá inteligence, toť další příznaky mé oblíbenosti této rasy... I když nic se nevyrovná drowům, přeci jenom chovám obyčejné elfy v lásce na úplně stejné úrovni. Další rasou, jež mám velmi v oblibě jsou hobiti, ale pro ně zaožím další místnost... Myslím, že si to zaslouží... 8)
Hobiti? Určitě! S hobitem je hned život takový lehčí...:o)
Uživatelský avatar
Umijaky
Příspěvky: 23
Registrován: 5. 3. 2003, 00:34
Bydliště: Praha, Země a jiné světy

Příspěvek od Umijaky »

Výše popsané důvody jsou shodné s mýmy, i když to, že elfům nerostou vousy jsem nevěděl :lol: Mě osobně se líbí jejich vztah k přírodě a tajuplnost, která je obklopuje.

Jo a krásné elfky :oops: $roll$
Uživatelský avatar
arfindal
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 2. 2003, 20:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arfindal »

no tak zalezi na tom, jak kterym elfum. treba tolkienovskym elfum vousy nerosotu a stejne tak to je i v DnD a DrD pokud vim. V SR jim naopak rostou,a le to co mam treba je (jako moje postava), mohlo rust tak ty dva roky bez holeni:)
jo a jinak elfove jsou v seversky mytologii jako maly poletujici bastardi, ktery jsou bud hrozne hezky nebo osklivy. a nemusi snad ani litat. a vetsinou byvaj pekny svine:)
a u iru jsou bytosti, ktery by se taky dali brat jako predloha tem elfum, ktery dnes zname, a ty jsou naopak krasny a tak, ale stejne to je neco jineho, nez ty pajdulaci, co behaj po lese a objimaj stromy.
a abych nezapomenl- elfy mam moc rad... vazne... hlasoval jsem pro:)
Ve jménu Páně, navrátíme ty, jež se stali oživlými mrtvolami, věčné temnotě.
Ámen.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

arfindal píše:no tak zalezi na tom, jak kterym elfum. treba tolkienovskym elfum vousy nerosotu a stejne tak to je i v DnD a DrD pokud vim. V SR jim naopak rostou,a le to co mam treba je (jako moje postava), mohlo rust tak ty dva roky bez holeni:)
jo a jinak elfove jsou v seversky mytologii jako maly poletujici bastardi, ktery jsou bud hrozne hezky nebo osklivy. a nemusi snad ani litat. a vetsinou byvaj pekny svine:)
a u iru jsou bytosti, ktery by se taky dali brat jako predloha tem elfum, ktery dnes zname, a ty jsou naopak krasny a tak, ale stejne to je neco jineho, nez ty pajdulaci, co behaj po lese a objimaj stromy.
a abych nezapomenl- elfy mam moc rad... vazne... hlasoval jsem pro:)
mno, když se na elfy díváš z pohledu našeho světa, světa mýtů a legend, tak se ti ani nedivím. Ale já elfy beru čistě jako psotavy od Tolkiena, z Drd a D&D a podobně... :D
Ale bacha na to, musme rozlišovat svině a svině... Kdybys řekl elfovi, že je svině, bylo by to, jako bys ho přirovnával k drowovi... a oni na to jsou poměrně hákliví...
Uživatelský avatar
arfindal
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 2. 2003, 20:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arfindal »

no tak kdyz berem ty ciste fantasy elfy, tak ty jsou fajn. vetsinou za ne hraju. i kdyz pravda, je, ze kdyz jsem s RPG zacinal (na DrD. jak jinak:)), tak to byl samej trpos. ale jinak elfove jsou sqela rasa.
Ve jménu Páně, navrátíme ty, jež se stali oživlými mrtvolami, věčné temnotě.
Ámen.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Se mi zda, ze jste tady vsichni hrozne v zajeti Tolkien/DnD pohledu na elfy. A co treba Sapkowskiho elfove, to je trosku jina sranda. Nebo elfove jako skritci. Zkuste se trosku oprostit od toho klise.

Ja osobne mam rad predstavu elfu jako "indianu". V klidu a primitivne si zili na urovni doby kamenne, zivice se sberem a lovem a to az do prichodu hnusnych conquistadoru - tj. lidi. To nadhodi pekne rozporuplnou situaci, kdy elfove jsem v oblasti doma, navic maji svoje primitivni animisticke nabozenstvi, ktere ovsem funguje, na druhou stranu se musi vyrovnavat s pokrocilymi technologiemi lidi.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Elfy rád nemám, jsou to sviňský hajzlové, co pořád intrikujou nějaký svoje pikle a skoro každý umí kouzlit.

Jako hráč je nehraju, nebaví mě, jsou moc silný, moc dokonalý s perfektní magií. Nic obyčejnýho s chybami, s čím bych si pořádně zahrál, osobně mi přijde hrát elfy hráčkou slabostí a alibismem, jak se vyhnout nesnázím.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22625
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

osobně mám elfy celkem rád, co nemám rád je jejich předimenzovávání ve fantasy hrách - obratní, rychlí, inteligentní, moudří, bystří, se skvělým zrekem a sluchem, umí chodit po sněhu, spát za běhu, jsou odolní proti nemocem, jedům, stárnutí, mají přirozený vztah k magii, vidí v noci ... s tím vším jsem se setkal a právě kvůli tomu jeden čas elfy prostě nenáviděl. Hlavně z toho důodu, že všechna tahle pravidla hledala oporu v Tolkienovi, často neoprávněně ... když jsou elfové vyvážení s ostatními rasami, zejména s lidskou, a hráči nemají důvod je hrát pro jejich supermanství, tak mám elfy velmi rád, byť jsem snad žádného nehrál.

(Ještě k Alnagovi - indiálni nemusí být primitivní a úroveň doby kamenné je dost oblíbený mýtus v euroatlantické civilizaci, která se domnívá, že společnost nepoužívající vyspělou techniku je pouze ukázkou minulosti naší civilizace)
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Jerson píše:(Ještě k Alnagovi - indiálni nemusí být primitivní a úroveň doby kamenné je dost oblíbený mýtus v euroatlantické civilizaci, která se domnívá, že společnost nepoužívající vyspělou techniku je pouze ukázkou minulosti naší civilizace)
Proto jsou indani v uvozovkach. Ale nemuzes poprit, ze na tom nebyli se zpracovanim kovu nijak dobre...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22625
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Alnag píše:
Jerson píše:(Ještě k Alnagovi - indiálni nemusí být primitivní a úroveň doby kamenné je dost oblíbený mýtus v euroatlantické civilizaci, která se domnívá, že společnost nepoužívající vyspělou techniku je pouze ukázkou minulosti naší civilizace)
Proto jsou indani v uvozovkach. Ale nemuzes poprit, ze na tom nebyli se zpracovanim kovu nijak dobre...
No, to nebyli ... i když myslím, že na tomhle civilizace nestojí. No nic, zpět k elfům.

Jak to máte s nesmrtelností a smrtelností elfů a vůbec jaké mají výhody a případně nevýhody ve vašich světěch ?

Jak už jsem psal jinde, mám rád rovné šance (v pravidlech), takže elfové mají možnost naučit se vidět v noci, pochopitelně ze dovednostní body, a jejich vyšší rasové maximum u obratnosti, inteligence a postřehu je vyváženo nižším maximem u odolnosti, síly a vůle. Prostě něco za něco - přesto téměř polovina hráčů hraje za elfy, případně půlelfy, takže vedle lidí je pokládám za nejoblíbenější rasu. (I kdyžř do toho se možná promítají představy v jiných her, kde jsou elfové líčeni jako krásní a moudří)
S věkem je to také jednoduché, elfové sedožívají v průměru tak dvojnásobku toho co lidé, a stárnou o něco pomaleji. Mají tu výhodu, že s věkem nedegenerují, takže občas nelze určit, jestli je elfovi 50 nebo 150 let, alespoň ne od pohledu.
Uživatelský avatar
Horacio
Příspěvky: 150
Registrován: 27. 6. 2003, 11:34
Bydliště: Praha

Příspěvek od Horacio »

Mně se elfové v Tolkienovi líbili, jenže na hru jsou mírně drsný oproti ostatním ::o/ Tak jsem je zakázal jako PC a občasné setkání s NPC elfem je docela zajímavé. Musím říct, že potom, cose o nich povídá, postavy vždycky při setkání přepnou na nejvyšší stupeň ostražitosti :>;o)

PCs je vlastně ani moc neznají, jenom tuší, že jsou proklatě nebvezpeční )
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Wolfus a 10 hostů