Ekologická stopa

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Bifi:

díky, někdy to prostuduji podrobněji.
odpověď na jádro mé otázky je asi toto:
35 % fosílne palivá (z ktorých sa časť spotrebuje samozrejme aj v poľnohospodárstve)
17 % jadrová energia
15 % energia zhmotnená v obchode
11 % polia
6 % pasienky
9 % lesy
3 % rybolov
4 % zastavané plocha


jestli dobře rozumím, jsou to poměry Švýcarska, které jsou ovšem považovány za mimořádně "ukázněnou" ekologickou zemi.
Na první pohled je zřejmé, že energie tvoří asi 2/3 ekologické stopy, čímž by se moje podezření o váze "průmyslové" části zcela potvrzovalo.

Nevěřím, že by i v případě nějaké více zemědělské země se tento poměr dokázal nějak drasticky zvrátit; snad jen v případě země extrémně zemědělské a současně extrémně chudé.
Z čehož plyne, že šetření energií je další zásadní ekologické téma.

Recept na vylepšení ekologické stopy by asi zněl, v kostce, ubrat lidí a ubrat energie.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

Argonantus píše:Recept na vylepšení ekologické stopy by asi zněl, v kostce, ubrat lidí a ubrat energie.
tohle uz sem tu rekl myslim rovnou v nekolika tematech $D

ostatni reseni nikdy nebudou dost dobra, bude-li lidi stale pribyvat

ale vysvetlete lidem, ze by nebylo spatny, kdyby par nemel vic jak jedno dite :-?
(protoze i kdyby to nejaka kultura uznala, tak jina ne a akorat by vymrel nejaky narod nahrazen jinym, pletu se?)

ps: to bude asi dalsi vec, proc sem pro globalizaci
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Quentin: klasika. stejne jako "do tohohle sveta nechci privest dite, takze nebudu mit deti". super.

takze ti zodpovednejsi vymour. supr myslenka, co rikas?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

Sosacek píše:takze ti zodpovednejsi vymour. supr myslenka, co rikas?
takhle to zni tvrde :(
co s tim? :)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Sosáček:

Falešné dilema (Sirien, sebrané spisy, debata o tom, jak správně debatovat, mistrův první post - dlouhý).

nejde o to děti nemít/mít jich neomezené množství.
jde o to, mít jich rozumné množství (třeba dvě).

A tohle se ostatně týká devíti z deseti ekologických mouder; nemusíme "přestat spotřebovávat energii", "přestat jíst maso", atd.
(navíc je to většinou očividně nemožné).
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

To mi pripomína argument "a to máme zase vyliezť na stromy / žiť v jaskyniach?".
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

bifi: prave naopak ... bud nas bude jak kraliku a budeme se muset dat na asketismus, nebo snizime pocet lidi a budeme zit jako ted (vim, ze to vis, jen sem si to chtel napsat $D )
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Bifi:

přesně.
"regulace cen MHD omezuje ústavní svobodu jednotlivce."

Argumenty okolo ekologie bývají neuvěřitelně přehnané z obou stran.
Nepřestane mne překvapovat, že tak akademické záležitosti jako zvýšení průměrné teploty zeměkoule o 1 stupeň za století mohou zvedat lidem adrenalin.

Uvaříme se! Zmrzneme! Přijdeme o svobodu! To už je horší, než Hitler!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Co, že by Argo kvůli Godwinovi prohrál válku ... eh, chci říct debatu? 8)

Zodpovědně zkouším omězit množství masa které jím. Včera jsem si objedla bezmasé jídlo (i tak je to docela těžké, když se zároveň chci vyhnout každodenní porci smaženého sýra), ale protože jsem si ho objednal sám, tak ho nedovezli, a dostal jsem na výběr ze tří jídel, kde to maso bylo.

Takže mě napadlo - Bifi, jak to řešíš se svým vegetariánstvím? To si vždycky sebou nosíš sojové párky nebo jejich ekvivalent?
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Chodím jesť tam, kde vegetariánske dostať môžem. Dokonca aj fast-foody fungujú - pizza, falafel... Ale áno, obvykle si so sebou nejaké jedlo nosím.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

zacal sem chodit do jidelny na tesnove, maji tam jednu tabuli s nabidkou vegetarianskych jidel (je jich tam jen tak 5 denne) a zatim mi to vzdycky chutnalo a docela jsem se za pade i najedl.

inzenyrky od nas zase chodi na petrak do krysnacky vegetariancsky restaurace, tam je to za 90, ale nazeres se slusne.

myslim, ze kdybych chtel byt vegetarian (jakoze s tim koketuju dost casto), tak si urcite nejaka mista najdu
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

OT Jerson:
teď jsem zbloudil - kdo je Godwin?
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

OT argo:
Godwin's law

pravdepodobnost, ze se v internetove diskuzi objevi zminka o nacistech nebo hitlerovi se se zvysujicim poctem prispevku priblizuje jedne

(a obecne, ten kdo tenhle zakon potvrdi, tak diskuzi prohrava, protoze uz nema jine argumenty, nez ze se odvolava na hitlera)

ps: ale treba se pletu, kazdopadne to najdes na wiki
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Aha, díky - o tom jsem v životě neslyšel.
V tom případě jsem prohrál už hodně debat, protože o Hitlerovi jsem se zmínil nejednou.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Ještě si tady povzdechnu, že výrazem skutečného ekologického šílenství jsou závody na Hradčanském náměstí na dovezeném sněhu ze Šumavy.
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů