Co je potřeba vyřešit

Archiv časopisu Drakkar.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Co je potřeba vyřešit

Příspěvek od Wan-To »

Je tady pár drobných problémů, které by bylo vhodné do budoucna nějak vyřešit.

Obrázky na obálce
Doteď jsem je bral z deviantARTu, jenže to nepůjde věčně. Už teďka jsem měl problém v výběrem obrázku a navíc nejspíš porušujeme autorská práva (on to sice nikdo nezjistí, ale nechtěl bych se toho dál dopouštět, co kdyby náhodou...). Takže s tímhle je potřeba něco vymyslet.

Spoustu práce
S každým číslem je fakt spoustu práce. Jsem sice ochotný pro každé číslo celý den obětovat (šestkrát do roka mě to nezabije), ale budu si na vás muset vymyslet nějaký jednotný formát článků (ve Wordu), aby práce trochu vodsejpala.

Chybějící zpětná vazba od čtenářů
Tohle je asi nejzapeklitější. Na Drakkar není moc veřejných reakcí (kolik toho chodí RomiKovi na e-mail, nevím) a to by chtělo nějak zlepšit.


Jedna z možností, která by tyhle problémy vyřešila, je vykašlat se na cool PDF a dávat články rovnou na web. Ovšem tohle řešení je dosti svérázné a má možná víc nevýhod než výhod.

Omlouvám se, že to píšu takhle ve stručnosti bez detailnějšího rozebrání, ale mám teď fakt spoustu práce, holt peníze jsou vždycky potřeba.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

1. Otázka obrázků je řešitelná dotazem na autora. Pokud je on majitelem autorských práv. Kromě toho pro enkomerční využití by mělo stačit uvést jeho copyright.

2. já se ptal několikrát. Stačí když vytvoříš mimochodem Wordovský layout a rozešleš ho stálým autorům.

3. co mě vydí je to že 3jku jsem viděl až když byla daná veřejnosti a třeba jsi upravil nadpis. A třeba bych doplnil i nějaké obrázky - ale pravda je že tady je problém na més traně, že byly články dodány pozdě.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Dalcor píše:3. co mě vydí je to že 3jku jsem viděl až když byla daná veřejnosti a třeba jsi upravil nadpis. A třeba bych doplnil i nějaké obrázky - ale pravda je že tady je problém na més traně, že byly články dodány pozdě.
Včera, hnedka když jsem ji vysázel, tady byl odkaz, mohl ses podívat. :wink:
Uživatelský avatar
Dukolm
Příspěvky: 389
Registrován: 5. 7. 2006, 09:30
Bydliště: d20.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dukolm »

2) to by určitě chtělo, texy se mi zdá moc složité.
3) maš přehled ke kolika došlo stažením, jednotlivých čísel?
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

2/ Mě tot aké chodí od velké části jinak a já to vždy dvě hodiny formátuji do co nejvpodobnějšího...tohel budeme muset udělat. Vytvořit ukázkovou stránku.

3/ Chtěl obby to oživit web, ale pdf verze bych se pokud možno nevzdával. To ej totiž viditelný výsledek, který ukazuje, že nám to šlape jak má. Chtělo by to oživit web. Abychom ho dostali do podvědomí.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

RomiK píše:3/ Chtěl obby to oživit web, ale pdf verze bych se pokud možno nevzdával. To ej totiž viditelný výsledek, který ukazuje, že nám to šlape jak má. Chtělo by to oživit web. Abychom ho dostali do podvědomí.
Web v povědomí imho je. Když ho oživíme, čtenáři sice budou vědět, že se něco děje, ale zpětnou vazbu na články z PDF tím nezískáme. Kdybychom byli schopni produkovat jeden kvalitní článek týdně (což si myslím, že jsme schopní), tak by bylo mnohem víc vidět, jak to dobře šlape.
Dukolm píše:3) maš přehled ke kolika došlo stažením, jednotlivých čísel?
Nemám, bohužel. Vypadalo to sice nadějně a zdálo se, že to Almad někde vyhrabe, ale nebyla založená statistika na serveru. Každopádně na třetí číslo už statistika je, takže počet stažení vědět budeme.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Wan-To: Můžeme zkusit dávat na web články, vyhazovat kvalitní pdf a ještě udělat nějaký speciál z článků na webu? Třeba jednou do roka?

Ono, každý ambiciozní projekt si na těch pdf malinko zakládá. Vím, že to není ideální stav, ale je to takové lukrativní. Jakmile se soustředíme jen na články, staneme se jedním z mnoha webů. To je to, čeho se asi bojím nejvíc...
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

RomiK píše:Ono, každý ambiciozní projekt si na těch pdf malinko zakládá. Vím, že to není ideální stav, ale je to takové lukrativní. Jakmile se soustředíme jen na články, staneme se jedním z mnoha webů. To je to, čeho se asi bojím nejvíc...
Já vím. Přesně toho se bojím taky. Na druhou stranu narozdíl od D20, HerNaHrdiny.cz a RPG.sk nejsme zaměření jen na RPG - máme i povídky a historii, což nás mírně odlišuje. Já zkusím dát dohromady všechny aspekty, výhody a nevýhody obou přístupů, případně jejich kombinace, a ještě se dneska ozvu.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Okej. Já tu budu. Během zítřka udělám něco podobného. na tohle potřebuji pracovat se zápisníkem. Šla by udělat na webu Drakakru anketa co chtějí čtenáři? To by nám mohlo totiž také napovědět...
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Anketa tam nepůjde. Každopádně nemyslím si, že by nám nějak prospěla; přece jen po vydání třetího čísla bych nechal chvilku klidnou hladinu. Čtenáři by se mohli třeba i zděsit a hodně divit, co to po nich chceme.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Škoda, ale to nevadí.Probereme to tady v klidu a na čtenáře uvaříme to lepší :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Tady je ten seznam výhod a nevýhod obou přístupů. Určitě se ještě na něco přijde, takže to doplním.

Články v PDF
+/- výrazné odlišení
+ atraktivní vzhled
+ samozřejmostí jsou ilustrace
+/- poměrně malá komunita a málo autorů, zato ale stálých
+ jakási podvědomá záruka kvality
- spoustu práce (naštěstí jen jednou za čas)
- vydává se jen jednou za 2 měsíce a jinak se nic neděje
- čtenáři si musí stahovat velký dokument
- nekomfortní čtení
- články se nedají najít ve většině fulltextových vyhledávačů

Články na webu
- můžeme snadno zapadnout (!?) (anebo přesně naopak, kdo ví)
+/- z hlediska internetu poměrně neobvyklý záběr článků z různých oborů
+ rozhodně větší komunita uživatelů
+ okamžitá zpětná vazba
+/- možnost diskuze, ale taky hnusného flamu
+ snadný výběr a čtení článků
+ články se dají najít ve fulltextových vyhledávačích
- nikdo nejspíš nebude číst úplně všechny články, ale jen to, co ho zajímá
+ ačkoliv je PDF formát určený pro tisk, tak v tomhle případě je paradoxně pro tisk vhodnější web (jedním kliknutím si vytisknu jen ten článek, který mě zajímá)
+ možnost informovat čtenáře o aktuálním dění v RPG (jenže toho zase moc není a musel by se najít někdo ochotný a schopný to dělat)
- kam s ilustracemi?
- web by se musel předělat, protože současné rozvržení není pro publikování článků na něm vyhovující


PDF má rozhodně víc nevýhod, ale u webu je zase ten veliký otazník nad tím, jestli bychom prostě nezapadli.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Ano, oba případy mají velké výhody a nevýhody. Šlo by ke článkům přidělat hodnocení? Možná by to šlo vyřešit elegantně tak, že bychom normálěn brali a dávali články a jendou za dva nebo tři měíce udělali číslo z nejlepších článků na webu?

Pokud by byly texty na webu, nechtělo by to zapadnutí, kterého já se obávám...
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Také nebude od věci až se tady dohodneme to zksuit nastínit i tady na foru. Lidé jako Bifi, Markus a podobní nám jistě poradí také :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

RomiK píše:Ano, oba případy mají velké výhody a nevýhody. Šlo by ke článkům přidělat hodnocení?
Určitě šlo. Hodnocení může být sice leckdy zavádějící (každý uživatel bude mít jiná kritéria) a cennější jsou přímo komentáře v diskuzi, ale není s tím problém.
RomiK píše:Možná by to šlo vyřešit elegantně tak, že bychom normálěn brali a dávali články a jendou za dva nebo tři měíce udělali číslo z nejlepších článků na webu?

Pokud by byly texty na webu, nechtělo by to zapadnutí, kterého já se obávám...
Dokuď se nevyřeší, jak nezapadnout, tak články na web nemůžou, to je jasné.


Co ostatní? S RomiKem toho moc nevymyslíme; potřebujeme i vaše názory.
Zamčeno

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů