[MLwM] Můj život s Faskalem

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

[MLwM] Můj život s Faskalem

Příspěvek od Raven »

MY LIFE WITH FASKAL
(lehký úvod, postupně doplním)

Osoby z masa a kostí
-Faskal (GM)
-Raven (hráčka)

Trocha reálií:
- hra je situována do roku 1805
- vše se odehrává v malém městečku ve staré Anglii, Mary i se svým Pánem žije v domě na jeho okraji
- nedaleko města se nachází Sídlo



PÁN
- zkoumá Radost (=opium). A poskytuje ji lidem...
- zdržuje se téměř výhradně ve sklepeních domu

MARY
- More than Human
Less than Human
- známosti: muž obstarávající zahradu Sídla
zamilovaná dívka
- Mary pomáhá svému Pánu, jak nejlépe dokáže /obzvláště v jeho tajemné laboratoři (jež je plna svazků prastarých a záslužných) /, často je posílána za lidmi z vesnice, aby jim předávala „zásilky“ od Něj
- žije na půdě domu, mezi hnijícími trámy a holubími křídly
- díky svému Pánu se naučila číst
- miluje růže
- čas od času ji můžete slyšet, jak si tiše prozpěvuje píseň...
Je to píseň o dívce, která měla jehňátko. S vlnou bílou jako sníh...
Naposledy upravil(a) Raven dne 26. 7. 2007, 22:54, celkem upraveno 2 x.
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9049
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Umírající rod naposledy napnul své síly a postavil dům. Pokácel prastarý les. Pošlapal jelení stezky. Vyhnal víly. Z prastarých dubů nařezal krovy. A vysál z kraje radost.
Dům i rod chátral. Krev řídla a les znovu ožil. Ale nezapomněl. Zahrada zarostla černým keřem a zdivo domu láme břečťan. Jen jediné místo ještě žije, skrápěné krví muže: záhon růží, poslední výspa štěstí v kraji. Vše se ale může změnit. Stále ještě jeden z rodiny žije. A v něm – nová krev.
...
Malý chlapec sedí pod stromem a nepláče. Jeho rodiče se snad už nehádají. Snad už zítra dostane peníze za práci. A konečně se on i jeho sestra něčeho nají. Pokud ovšem otec všechno nepropije.
Tvář mu zahalil namodralý závoj.
Svírá v rukou dýmku od smutné dívky. Smutné? Smála se, to ano. Ale v očích měla slzy. A odcházela jako člověk čekající na popravu.
Další modrý oblak. A další, a další a,...
Chlapci už je dobře. Nebolí ho rány od otce. Nebojí se nového dne. Svět je nádherný... A chce se mu spát.
...
Subjekt: muž, asi 10 let, pokročilá podvýživa, podlitiny
Vzorek: 12C, zbytek po třetí filtraci
Podání: kouření dýmky
Účinek:0-15minut: útlum, rostoucí euforie
15-30 minut: ústup euforie, postupné uklidnění, spánek
Poznámka: po první inhalaci záchvat kašle (vzorek pravděpodobně v pořádku), subjekt údajně nekuřák
Poznámka: Rychlost účinku u mladistvých výrazně rychlejší (dele očekávání). Vzorek vytvořený novým způsobem nutno znovu odzkoušet na kuřákovi, příčina minulého neúspěchu neodhalena.
Muž spokojeně zavřel blok a odešel


Zatím zběžně...
Touto hrou nechci navádět nikoho k ničemu (hm...), natož tak Raven...

Pán:
Učitel, rozvážný
Nedostudovaný chemik, jež byl nucen utéct z minulého města. Z toho ho vyhnali kvůli šíření jeho "pravé víry."
Provádí výzkum v odvětví rafinace opia... Má spisy svého "kolegy" z Francie, jež se tím dlouhá léta zabýval... Jenže.. neumí francouzsky...
Sám své výrobky neužívá, za pomoci své "pomocnice" (laborantka Raven...) distribuje výrobky po městě, případně testuje vzorky na nebohých obyvatelech...

Sídlo:
Opuštěná budova na okraji města, zřícená i nad vkus squattera, svou pracovnu má ve sklepě, ať už to přináší jakékoliv komplikace.

Město:
Nevelké, s továrnu, ve které je zaměstnána část obyvatelstva, za městem na okraji lesa je Sídlo Lorda


Scény
(V konečném důsledku se přimýchaly další, které vznikly z popudu hráče... Raven už mi sice poslala předběžnou verzi zápisu, na kterém je víc, než zveřejnila tady, ale počkám, až s tím bude spokojená ona a nebudu tady spojlerovat její budoucí zápis...)
Úvod
Průzkum okolí Lordova sídla, setkání se zahradníkem
1. úkol
Pán, v těžké depresi, leží ve své laboratoři. V ohni plápolá kniha.
Cíle: "Vykrást" Číňana, pokud možno získat slovník
2. úkol
Pán rozluštil opět kousek spisu, potřebuje informace od doktora. víc neprozradím...

Pravidla jsem ignoroval co nejvíc to šlo (dlouholetá praxe), scény spočívaly v úkolu pro pána, ve kterém bylo dost volnosti pro jednu "subscénu" dle výběru hráčů... (tzn. Raven a skoro ještě někoho...)
Až dohrajeme další kus, doplním...
(najděte v úvodním textu dystopii)
F
Naposledy upravil(a) Faskal dne 2. 8. 2007, 12:15, celkem upraveno 1 x.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Pokácel prastarý les. Pošlapal jelení stezky. Vyhnal víly. Z prastarých dubů nařezal krovy. A vysál z kraje radost.
To je zřejmě ta dystopická část.
Kdyby z kraje nebyla vysáta radost, byli by Raven a Faskal velice nešťastní.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9049
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Argonantus:
Má to NÌCO dosebe... Jinak hezký postřeh...

Já jdu na biologickou akci a Raven projít Peklo, proto se tu asi nic nového v brzké době neobjeví. Pak se snad odehraje nový "díl"
Tak i tak se musím přiznat, že jsem tam kazil vyprávění přímo nehorázně svým přístupem... Doslova jsem zahrabal hru v neblahém metagame
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9049
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Nějaké reálie do úvodu z poznámek vypravěče (jen kopíruji své výpisky, tak se neděste toho slohu)
Data:
1760-1801 vláda Jiřího III., ke konci života šílený, ztráta kolonií v Severní Americe
1789-99 Francouzská revoluce
1801 – Království GB a k. of Ireland -> U. K.
1804 – objev morfinu
1807 – obchod s otroky ilegální
1819-1901 vlády královny Viktorie

Toto je přepis postaršího textu, jež se válí na internetu... Kdybyste moc chtěli, dohledám zdroj:
Anglický lékař dr. Madden sám učinil pokus s kouřením opia v Cařihradě a popisuje své dojmy takto: »Počal jsem s 1 granem; ale za 1/2 hodiny nepocítil jsem ani nejmenšího účinku. Vykouřil jsem tedy druhý gran; poněvadž jsem však po další půlhodině ještě žádné změny na sobě nepozoroval, užil jsem po třetí pilulky o 1/2 granu. Teprve po této dávce za půl hodiny počal jsem pozorovati zvláštní rozčilení. Byl to pocit neobyčejné blaženosti, jako kdyby se mé tělo i můj duch rozšiřovaly a uvolňovaly. Prostoru kolem mně přibývalo, z každého předmětu kolem sebe měl jsem radost a snil jsem s otevřenýma očima nadmíru příjemně. Nemaje již plné; vlády nad svým jednáním pospíšil jsem z kavárny domů, ale při každém kroku musil jsem se ovládati, abych své radosti nevhodným způsobem nepolevil. Váhy svého těla jsem při chůzi necítil, zdálo se mi, že se nad zemí vznáším a že mi žilami koluje tekutina, která mne činí neobyčejně silným a zároveň lehkým. Doma ulehl jsem rychle. Celou noc měl jsem nejrozkošnější sny. Ale ráno vzbudil jsem se nemocen, hlava jen třeštila, obličej byl na smrt bledý, vůle byla úplně skleslá a tělo tak slábo, že jsem byl několik dní na lože upoután.
Pohled na ně byl hrůzný; někteří byli opiem již nadobro zpiti a vyráželi nesouvislá slova, při čemž se jejich obličeje stále křečovitě stahovaly, oči se jim leskly příšerně, a celé jejich vzezření bylo děsivé. Takovýto účinek objevil se z pravidla po dvou hodinách a potrval 4-5 hodin. Dávky byly rozličné, od 2 granů do drachmy (= 3,2 g). Tělesná a mravní skleslost, která se však po této době dostavuje, jest skutečně hrozná. Chuť mizí docela, každé vlákno v těle se chvěje, a pohled na takového ubožáka budí soustrast i ošklivost. Mnozí sedí nehybně se shrbenou šíjí, skroucenými prsty a znetvořenými údy; a přece nedovedli vzdorovati novému pokušení. Byli nešťastní a bídní až do té doby, kdy se zase mohli obvyklému požitku oddati. Jakmile se dostavoval opojný účinek opia, zapomenuta byla tělesná sešlost, a z očí sršel oheň a život. Někteří mluvili zvučnými verši, jiní vzletnými obraty, a chovali se jako boháči nebo vladaři tohoto světa, kteří zlatem a statky, štěstím a krásou oplývají.
Konkrétní účinky dodávat nebudu, jednak nechci kazit mládež, jednak nechci zbytečně moc prozrazovat (ale ze základů už asi není co...)...
Hm, a chemické poznámky si taky nechám pro sebe... (Ach jo...)
I když pokud se zeptáte, tak nebudu proti
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Faskal: A jaký je přsný mechanizmus účinku opia (chemické vzorec by se taky hodil...)
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9049
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

(tady bude tak obsáhlá stať o chemii opia, jak si vyžádáte.. ať už při hraní, což platí pro Raven, od vás 'by PM', nebo při komentování zápisu)
Fritzs a nejen on:
Opium je anestetická droga, jejíž základní složka je morfin...
Morfin je alkaloid (derivát fenanthrenu), užívaný (hm, dříve) k tišení bolesti, tlumení kašle...
Působí přímo na centrální nervovou soustavu
Zajímavá je pak problematika známých endorfinů (tzn. endogenní morfiny), kterým se někdy praví "hormony štěstí" (či jak jim veřejnost říká), které jsou živočišného původu, ale podobné rostlinným alkaloidům... tím se většinou vysvětluje, jak může nějaká látka z obyčejné kytky nabourat vnitřní organizaci mozku

Známé deriváty morfinu jsou například
heroin (diacetylmorfin)...
apomorfin-antagonista dopaminu, užívaný k léčbě závislostí, propagované Burroughsem

zatím ve zkratce... popřemýšlím, co přesně napsat, a hlavně to asi rozepíši, až zas kus odehrajeme ... nechci zatím Raven moc prozrazovat...
To jen tak, ať si dokážete představit o co se jedná
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů