ROBOT/ANDROID/KYBORG

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě. Metody hraní, tvorba příběhů a postav, ale třeba i náhodné nápady pro fantasy a všelijaká jiná obecná témata.
Jerry Queen

Příspěvek od Jerry Queen » 26. 4. 2007, 15:44

Argonantus píše:Otázka trvá. Co je Argonantus, postava, existující pouze v elektrice?
To by měl Argonantus vědět sám.
Ví to? Neví? Není blázen?
Milujte bližního svého - tam nahoře není nikdo, kdo by to udělal za vás

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 26. 4. 2007, 16:56

Jerry Queen:

No on to ví, respektive jemu je to celkem jedno, ale jestli na něj pamatuje i ta SEBova zbrusu nová terminologie.

Můj dojem je, že na něj nic moc nesedí.

SEB

Příspěvek od SEB » 26. 4. 2007, 19:00

boubaque píše:Ateď, abych vám v tom udělal největší zmatek, tak vám (jako asi jediný zde, kdo to četl) prozradím, co byli zač Čapkovi roboti :)

Čapkovi roboti byli zcela organické bytosti, avšak na rozdíl od lidí na bázi křemíku. Sami se ale nedokázali rozmnožovat. Byly to bytosti zcela samostatné, schopné rozumně uvažovat a řídit se podle toho. Ale protože neměli emoce, byli ideální pracovní silou. (Nakonec se ale starému Rossumovi podařilo vytvořit dva exempláře s emocemi, z nichž později měli být noví Adam a Eva. Pak bylo lidstvo roboty vyvražděno.)

No, a pak že se termíny neposouvají ;)
taky četl, ale kvůli alergii na povinnou četbu nedočetl.

no to se ale nijak nevylučuje s definicemi které jsem posílal...
---
Servant of my own vice.

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 26. 4. 2007, 19:04

Nechce se mi to hledat a číst znova, ale mám pocit, že by se to mohlo být velice blízké androidovi, ale neřekl bych, že tomu popsanému robotovi.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

SEB

Příspěvek od SEB » 26. 4. 2007, 19:12

boubaque píše:Nechce se mi to hledat a číst znova, ale mám pocit, že by se to mohlo být velice blízké androidovi, ale neřekl bych, že tomu popsanému robotovi.
robotovi tolik ne, androidovi dost možná, spíš asi kyborgovi v tom cylonském smyslu... ale do jedné z těch definic se to vejde určitě

v podstatě si myslím že to byl vývoj ze slova robot, které se postupně stále více specifikovalo a bylo třeba mít další a další termíny, které by znovu světu dodaly něco co vystihuje problematiku člověk-stroj a hmota-mysl... android, droid a kyborg (dodal bych i klon, bot, autonomní program a synth) jsou jen dalšími extremizacemi původního významu slova robot (které zevšednělo a za roboty se dnes považují i některé dětské hračky za tři stovky)
---
Servant of my own vice.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 26. 4. 2007, 19:16

Dokonce se kdysi řešil i gramatický problém, podle mne v hraničních případech neřešitelný, zda "roboti" (životní) nebo "roboty" (neživotní).
Rozhodně asi kuchyňské roboty.
Rozhodně asi Asimovovi roboti.

(pak to Ústav pro jazyk český zřejmě přestalo bavit a našel si jinou kravinu).

SEB

Příspěvek od SEB » 26. 4. 2007, 19:48

Argonantus píše:Dokonce se kdysi řešil i gramatický problém, podle mne v hraničních případech neřešitelný, zda "roboti" (životní) nebo "roboty" (neživotní).
Rozhodně asi kuchyňské roboty.
Rozhodně asi Asimovovi roboti.

(pak to Ústav pro jazyk český zřejmě přestalo bavit a našel si jinou kravinu).
tak to už je extrém:-) ale řešení mi přijde elegantní...
---
Servant of my own vice.

Raven

Příspěvek od Raven » 3. 5. 2007, 15:20

Vzhledem k tomu, že jsem se k zajímavé debatě připlížila trochu pozdě,
jen postřeh k možné "posuvnosti" termínů...
Vždycky se najde někdo, kdo se snaží "ozvláštňovat" /New Weird.../, a tak vznikají prapodivné hybridy, takže ve výsledku ke zkreslení dojde, ať už chceme nebo ne...

(+tohle si neodpustím:
japonský "actroid" (humanoidní robot, který jen předstírá a "hraje" = act, že je gynoid
Ukázka roleplayingu příštího věku??)

Myslím, že daleko zajímavější než striktní stanovení definic je otázka možného vztahu společnosti a UI,
popřípadě důsledky zapojení androidů/robotů/kyborgů do naší společnosti...
"Make BDSM, not war, sister."

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 3. 5. 2007, 16:15

Když je řeč o tom hraní - jednou jsem terminátora jako postavu hrál, a bylo to velmi zajímavé. Omezené možnosti reakcí, ale o to zajímavější vymýšlení "těch správných" reakcí.

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 3. 5. 2007, 16:29

Raven píše:Myslím, že daleko zajímavější než striktní stanovení definic je otázka možného vztahu společnosti a UI,
popřípadě důsledky zapojení androidů/robotů/kyborgů do naší společnosti...
Něco na tendle způsob: http://www.stanford.edu/dept/HPS/Harawa ... festo.html ...?
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Pete
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pete » 10. 5. 2007, 14:18

Co když si nechám namontovat novou kybernetickou ruku a nebude fungovat? Nebo bude fungovat, řekne mi dokonce, o kolik stupňů s ní budu moci otáčet, ale bude mít třeba jen 2 prsty, takže žádný prostředníček, abych na někoho mohl ukázat neslušné gesto? Budu pak kyborg?
Rozhovor Jerry Queena a Alexe Parkera:
Jerry: "Slyším vodu. Buďto budeš ve vaně, nebo meješ nádobí?"
Alex: "Jsem ve vaně a meju si nádobíčko..."

http://www.europack.cz

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 10. 5. 2007, 14:23

Budeš. Dva prsty jsou lepší než žádné. Nicméně pokud nebude fungovat, tak se rázem staneš "porouchaným kyborgem".

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 10. 5. 2007, 14:23

Pete:

Pokud jsem pochopil nemilosrdnou SEBovu terminologii, nemáš šanci, neb tam není nic kybernetického.
Já jsem třeba na anorganickýh součástkách plně závislý už teď, ale stejně mi to není nic platné.

Jerry Queen

Příspěvek od Jerry Queen » 10. 5. 2007, 16:05

Pete: Když se budeš chovat slušně, tak to zítra vyzkoušíme! :-)=
Milujte bližního svého - tam nahoře není nikdo, kdo by to udělal za vás

SEB

Příspěvek od SEB » 11. 5. 2007, 10:15

Docela bych tuhle pro mě plodnou diskusi (když jsem se kouknul na své první a pak ty pozdější příspěvky, ty rozdíly jsou hrozný) zavedl RP směrem:

kdybychom teď měli přehledně kategorie robot/android/kyborg převést do možností při tvorbě postavy v SF hře, jak byste se k tomu stavěli?

Nejde o systém ani konkrétní prostředí, jen zkusme co nejšířeji a co nejvíce RPG-friendly popsat všechny možné kategorie takových postav v RP hře...
---
Servant of my own vice.

Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“