[CPH] Druhá válka o svět (kampaň + povídky)

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Gerard bude na řadě jako první, na místě činu zůstalo jeho auto. Od něj se to bude odvíjet dál.
(Trochu pozměním některá jména, aby byla německá, doufám že se nikdo nebude zlobit.)
Uživatelský avatar
Bazi
Příspěvky: 267
Registrován: 10. 11. 2004, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi »

obavam se, ze jsem nekde tu postavu zalozil, takze jen tak priblizne z hlavy:

Karl Wasserman, herec

Sil 4
Obr 5
Pos 6
Int 4
Vol 5
Cha 7

herectvi 7
beh 5
serm 5
vrhani nozu 4
piti piva 4
odhad lidi 4
jizda na koni 3
humanitni rozhled 3

zaliby jsou herectvi a piti piva


je si celkem jisty, ze to, co vi, je na cigaretu u zdi, takze pokud zjisti, ze po nem jdou, pokusi se zmizet, mozna za hranice, mozna jen na venkov

pokud ho zabijes, ucin tak, prosim, v heroickem aktu sebeobetovani, ok? ;)
(klidne zbytecnem, ale rozhodne heroickem)
When everything goes bad, it suddenly comes Inverse!
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

Suzan je jasný, že je konec s poklidným životem pašeračky a dealerky a hlavně - že tady se děje něco divného a ona nechce stát mimo. To by se jí taky mohlo stát, že jí jednou někdo řekne, že musí do "pracovního tábora, aby sloužila Říši" a už s tím nic neudělá. Ne, že by byla taková hrdinka a chtěla konat dobro, ale je jí jasný, že jediný způsob, jak se zachránit a případně moct chránit další blízké osoby je zjistit co nejvíc. A taky zmizet ze světa. Jestli zjistí, že po ní gestapo jde, sbalí si saky paky a bude se snažit zmizet dřív než se rozkoukaj. Bude se snažit najít nějakou organizaci, která se vzbouřila proti Říši a začlení se do ní.

Její smrt bych viděla v nějaké akci, kdy se buď snažila o kontakt s někým a gestapo jí chytlo (raději se nechá zabít na místě než jim padnout do rukou) nebo třeba když gestapo odhalí nějaký úkryt ve kterém se skrývá, či když jí někdo zradí... každopádně bude bojovat o svobodu i za cenu vlastního života.
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Tak se to hezky profiluje (i když zaboha si nemůžu vzpomenout na toho šestého)

Z postavy Sahtel asi udělám aktivní CPčko, které se jen tak chytit nedá. Odboj je potřeba 8)

Chcete vědět, jak se děj bude vyvíjet dál? Něco jako "průběžné zprávy?"
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

To je jasný že ano, jinak šestý byl Jacob, ale nevím jak se jmenovala jeho postava, ale vím že to byl bývalý voják.
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Viking píše:To je jasný že ano, jinak šestý byl Jacob, ale nevím jak se jmenovala jeho postava, ale vím že to byl bývalý voják.
A jo, Jacob ... jak seděl vedle mě, tak jsem ho fakt skoro neviděl.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Jerson píše:No, zrovna u tvé postavy jsem v to doufal :-) Ty vlastně moc jmen neznáš a adresy také ne, že? I když udat adresu, kam jste odvezli tu obálku, případně prozradit že v ní byl i nějaký kámen, ukázat fotky ... (i když ví že za to se střílí ...)
Mena by som povedal, ze si pamatam vsetky - predsa len, novinar v tejto bezdiktafonovej ere ma trenovanu pamat. Co sa miest tyka, bol v bare a u herca (tusim... niekoho som viezol na motorke k nemu domov pre veci).

S fotkami to nie je az take akcne, realne som spravil iba tri: dva rozmazane zabery MZaka a jednu tu skvelu gestapacku :)
Jerson píše: To je skoro na takovou minihru alespoň po netu. 8)
<--- OpenRPG veteran - staci povedat :D
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

V všech fantasy bohů - měl jsem namysli něco jednoduššího, jako hru tady na foru 8) Pár příspěvků, trochu obecněji.
Uživatelský avatar
Jacob
Příspěvky: 67
Registrován: 16. 6. 2004, 23:34
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jacob »

Karl Köpfer , deník sem asi nechal doma, takže se po něm kouknu až v pondělí. jinak to napíšu z hlavy...
Nikdy neříkej,že něco nejde,protože se najde blbec,který neví,že to nejde a UDĚLÁ TO !!!

Láska je silná čarodějka, ale chlast, to je sakra čaroděj!

Pravá magie vzniká, když zajdou na společnou sklenku.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Tak, dneska jsme hráli, takže můžu napsat první dojmy.

Zaprvé, opět se mi vrátila jedna hráčka a přišel můj staronový hráč, takže mám ve skupině 3 kluky a 2 holky - mno, není to nejlepší kombinace, Petr se část hry nudil a já ho neměl jak zapojit - tedy zkoušel jsem to, ale nic nevyšlo.

Ale k věci - co se stalo:

Ona dvojice našla zamčený trezor, Karolína vcelku rychle přišla na kombinaci (datum narození její postavy, jen jí zatím nedošlo co to znamená - tedy proč má její otec jako přístup do trezoru její číslo) a shání klíč.

Druhá skupina zatím tak trochu pátrá po té velké přestřelce s agenty gestapa, dozvěděli se i že se na místě našlo Güntherovo auto.

Zašli do Güntherovo hospody, tam viděli i Hanse Knoppa a Karla Wassermana - a taky jak je všechny tři sebralo Gestapo.

Další den se první skupina pokošela najít záměčníka na trezor, pak kasařa, dostali typ na Güntera (vím, že to už pár let nedělá, ale jiný vhodný kasař není.)

Güntera i ty dva pustili (byl to už jejich druhý výslech, všichni zapírají, kryjí se navzájem a Gestapo nemá jinou stopu než ten náklaďák, o kterém Günther tvrdí, že mu ho někdo ukradl)
Ještě ten den za ním první skupina došla, ale on se o nějakm trezoru odmítl bavit, úplně. Když se později dozvěděl, že ten drhuý - Charles - je jeden z těch, kteří měli být "spícími agenty", tak mu jen řekl, že s touto záležitostí už nechce mít nic společného.

A další dense Karl požádal další dva členy mé družiny, aby mu pomohli dostat se z Berlína- jako důvod uvedl, že už nechce další výslech od Gespatáků, dál to nerozvíjel. Vzhldem k tomu, že nádraží jsou kontrolovaná a na letadlo nemá, nechtěl moc riskovat. A tihle dva viděli, že ho Gestapu sebralo, proto jim to řekl.

No, odvezli ho autem 150 km od Berlína, tam si vystoupil, takže je skoro za vodou.

Zajímalo by mě, co bude dělat Hans Knopp dál - už ví, že po něm Gestapo jde a je spíš otázkou času, než ho odhalí ten velící agent, který odešel z metra. U Günthera je to podobné, jen s tím rozdílem, že má hospodu a nemůže jen tak zmizet, je nápadnější (a vůbec netuším, jestli má nějaký záložní plán)

Ostatní jsou zatím mimo podezření - i tak můžete napsat, co byste asi tak chtěli dělat.

Jinak na informace vedoucí k dopadení těch sabotérů (co postříleli 10 gestapáků) je odměna 10 000 marek - klidně zvažte, jestli by někdo někoho neprásknul.
Dále je odměna 200 000 marek na sabotéry, co ničili vyslací stanice (tady minimálně můžete tušit, kdo to má za lubem.

Pro Ebona - chceš své akce řešit normálně veřejně?
Naposledy upravil(a) Jerson dne 16. 12. 2019, 13:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

tak by utekl a pokusil se najít někoho z tátovi staré roty z Velké vojny. Snad by mu někdo pomohl. Zvlášť, když jim jeho tatík za cenu ztráty nohou zachránil životy.
Tak mě napadlo, že by ten jeho kámoš z Velké vojny mohl být tatík Karolíny a tak by vlastně tvoje družina našla i tatíka díky Hansovi (tím, že by ho třeba sledovali - nebo ten tatík by Hanse zaúkoloval, pokud vím leží někde v nemocnici, Hans jako hasič by se mohl lépe dostat k informacím o pacientech). Pokud by nikoho nenašel a nikdo by nepomohl, tak by asi prchnul z Berlína. Možná by se snažil přes Guntera sehnat nový papíry. (hospodskej by mohl mít kontakty)
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

S tatíkem Karolíny mám jiné plány, které tu ale nemůžu napsat nahlas, protože dva lidé s mé skupiny to tu čtou.

Nicméně pokud se i on bude pokoušet dostat z Berlína, můžu toho využít - prozradil by (družině) na oplátku nějaké informace o šedivákovi nebo krystalu?
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

Pokud by Hans zjistil, že jsou ti, pro které jsme tam nechávali krystal, tak by jim vše pověděl. Možná by se zajímal dál o co jde a chtěl by se přidat :-)
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Viking píše:Pokud by Hans zjistil, že jsou ti, pro které jsme tam nechávali krystal, tak by jim vše pověděl. Možná by se zajímal dál o co jde a chtěl by se přidat :-)
Ok, dobře ... takže další aktivní CPčko k Sathel :-) A potenciální spojenec, kterého budee časem třeba zachránit nebo ho můžu i (při) zabít :-)
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

Super :-) (až na to zabíjení, ale co by CPčko neudělalo pro příběh :P
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů