Nákup z Amazonu

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Nákup z Amazonu

Příspěvek od jonka »

Zajímalo by mě, jestli je tady někdo kdo kupuje z Amazonu a jaké s tím máte zkušenosti. Vyplatí se koupit si solo knihu nebo je lepší udělat hromadnou obědnávku? Případně jestli je někdo kdo by taky šel do hromadné obědnávky.
thx
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
DarthSpeedy
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 5. 2006, 20:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od DarthSpeedy »

Pokud s tím má někdo zkušenosti, a objednávka by nebyla omezena jen na knižní sortiment, s největší pravěpodobností bych se také přidal.
Uživatelský avatar
Hchkrdtn
Příspěvky: 290
Registrován: 29. 10. 2007, 20:54

Příspěvek od Hchkrdtn »

Já jsem si přes amazon koupil příručku k WoD a můžu vřele doporučit. I s poštovnym, který přišlo na osm dolarů mě to vyšlo skoro o dvě stovky levněji než v ČR. Navíc to bylo v době, kdy byl dolar za 17,50, takže s dnešním kurzem by to mělo vyjít ještě lépe. Taky tam občas mívají slušné slevy, které stojí za to využít (třeba na tu moji knížku byla 34%).

Akorát hromadnou objednávku jsem nějak nevychytal. Objednával jsem si totiž dvě knihy, ale přišly mi zvlášť a ke každé jsem platil i zvlášť poštovné (ale i tak se mi to vyplatilo).
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

Karel: díky za odpověď, zní to slibně, 8 dolců není tak moc
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Dajte si pozor na DPH. Britský Amazon totiž asi od polovice roku 2007 k uvedeným cenám pri predaji mimo UK pred poštovným ešte priráta DPH podľa národnej sadzby (t.j. 19% ak posielate na Slovensko). Neviem, či to tak nerobí aj nemecký Amazon pri zásielke mimo Nemecka, Rakúska a Švajčiarska.

Pri objednávke z amerického je zase veľké riziko, že budete musieť platiť clo a DPH po príchode zásielky do Čiech. Pre SR sa to vzťahuje na zásielky v hodnote 22 EUR a vyššej (vrátane poštovného!), ale ak sú v zásielke iba knihy, často prižmúria oči. Ak však neprižmúria, platíte navyše clo a DPH z ceny zásielky (vrátane poštovného), čo je v SR spolu 25%.

Čiže ak kniha stojí 10 USD a poštovné fixné povedzme 5 a variabilné 3, cena zásielky je 18 USD. Spolu s clom by to bolo 22.5 USD. To nezachráni ani 30-40%-ná zľava na knihu a preto z Amazonu objednávam extrémne zriedka (alebo si to dám poslať z nemeckého Amazonu do Rakúska) a radšej využívam iné služby, ako napr. objednávky cez kníhkupectvá s anglickou literatúrou alebo online služby ako Abebooks, English Book Service, objednávky priamo od vydavateľov a pod.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Almi
Příspěvky: 1
Registrován: 29. 11. 2007, 10:10
Bydliště: Praha a K. Vary

Amazon

Příspěvek od Almi »

Já i kolega objednáváme z US Amazonu prakticky každý měsíc v objemu 40-150 USD. Platí, že celníci (ať už celnice v K. VArech nebo Praze jedna pravidelně dopočítává cca. 20% clo (nebo spíš DPH).

I tak se to vyplatí v případě, kdy se daná věc nedá dotáhnout do ČR jinak, protože to vyjde výrazně levněji, než to kupovat třeba u blackfirů či jinde (řádově o stovky na knihu). Platí to
jak pro knížky, tak figurky.

Ještě je třeba dodat, že je jedno, jestli si obednáš za 20 USD nebo za 100 USD. Počítá se to podle váhy, nárůst je lineární, takže pokud to není paperback, tak to docela váží.

Jo, a pokud koukáš na ceny na US Amazonu, tak vždycky musíš koukat na věci v jejich základní nabídce. Ty jediné jsou schopný ti dodat do Čech. Ty výrazně levnější jsou často nabídky 3. strany a ty bohužel Amazon posílá jen po USA a okolí (mají to blíž rozepsáno na svých stránkách).

Orientačně - 1 USD je cca. 21 Kč (když započítáš všechny náklady okolo). Může se samozřejmně o trochu měnit podle kurzu a tak.
Nesnesitelně milej...
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Co jsem slyšel tak v Amazonu by měla být možnost "poslat jako dárek" což by pak rušilo CLO.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Naoki píše:Co jsem slyšel tak v Amazonu by měla být možnost "poslat jako dárek" což by pak rušilo CLO.
Jak se přesvědčila naše nobleknightí zásilka, není to tak jednoduché.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Naoki píše:Co jsem slyšel tak v Amazonu by měla být možnost "poslat jako dárek" což by pak rušilo CLO.
Jako dárek je ti to houby platné. Dárek/nedárek, limit pro fyzickou osobu je nejakych smesnych 45 dolaru, pak uz to podleha clu a zdaneni. Tvrde nas ted vytrestal NK, a uprimne zatim zoufale spekuluji, co s tim.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Jako dárek je ti to houby platné. Dárek/nedárek, limit pro fyzickou osobu je nejakych smesnych 45 dolaru, pak uz to podleha clu a zdaneni. Tvrde nas ted vytrestal NK, a uprimne zatim zoufale spekuluji, co s tim.
To je jen v rámci Čech nebo i okolních zemí? Protože pokud by to v Německu bylo jinak myslím, že by se to nějak zařídit dalo
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
captainn
Příspěvky: 4
Registrován: 27. 9. 2007, 20:20
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od captainn »

To je píčovina díky EU, jiná věc pochopitelně je, zda to jinde tak důsledně prosazují, jako ti tuzemští zmrdi.
Jinak pokud jsem slyšel, tak by snad měl být na světě návrh zákona, který s tím má něco dělat. Ale detaily a zejména horizont přijetí vám nepovím. Právník npkc?
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Ono kdyby třeba v Německu byla situace jiná, tak vzhledem k tomu že tam mám příbuzné za kterýma občas jezdím tak bychom si to mohli nechat přeposlat tam, dojel bych si pro to a pak by se to z Plzně nějak zorganizovalo.
Ale to je pouze návrh vycházející z neznalosti Německého systému.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Pokud by se to nekam pohnulo, tak bych se take pridal. Je tam jedna kniha, ktera se u nas neda sehnat.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Neplánujete někdo v dohledné době nakupovat něco na Amazonu? Sháním knihu Blender Essentials, u nás není vůbec k dostání.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Nákup z Amazonu

Příspěvek od Sosacek »

tu som.

da se teda nejak zjistit jak to vychazi s amazonem v porovnani s ipr kvuli tomu dph a tak?
But nobody came.
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti