Kdo je váš kandidát na US prezidenta?

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo je váš kandidát na US prezidenta?

Příspěvek od Pieta »

Argonantus píše: 19. 5. 2017, 10:47 No, mne zajímá, jestli, když se objeví opravdové důkazy o zapojení prezidenta ve prospěch cizí mocnosti a někdo spustí impeachment - k tomu byl totiž vskutečnosti vynalezen, ne na nějaké řešení otázek orálního sexu v pracovně - bude veřejnost kvílet nad ubohým mučedníkem, trápeným zlým aparátem z Washingtonu a Trumpa v poslední vteřině zachrání.
Část veřejnosti zcela jistě bude. Keyesova konstanta je 27%.
Snad by mohlo být nadějné, že republikánští voliči jsou převážně venkov, takže fyzicky i technologicky odříznutí, takže jejich masivní hněv nebude tak snadné centralizovat, jako to jde u demokratů. Ano, Fox News bude jistě burcovat a vůbec, lidi budou mluvit o revoluci, ale jak moc k něčemu doopravdy dojde?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Kdo je váš kandidát na US prezidenta?

Příspěvek od Argonantus »

Mé pochyby vycházejí z toho, že jsem hněv lidu v USA hrubě podcenil, ježto byl Trump zvolen, a já tomu nevěřil.
Do jisté míry je to ta revoluce, která se už děje.

ještě sem máznu zářez, kde to už bylo jasně vidět https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 52#p483752
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Kdo je váš kandidát na US prezidenta?

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

odmítající večeřet nebo pít alkohol v přítomnosti jiných žen bez manželky
Argonantus píše: 19. 5. 2017, 09:05Možná jsem divnej, ale přijde mi to méně škodlivé,. než ty ženy začít rovnou osahávat.
Já ti nevím, ale myslím, že je za tím úplně stejná sexuální objektifikace ženství, která k tomu systematickému sexuálnímu násilí a obtěžování vede.
Argonantus píše: 19. 5. 2017, 08:23Otázka je, jestli o tom přesvědčí veřejnost, která je zatím protrumpovská.
Pieta píše: 19. 5. 2017, 10:02Tohle mimochodem není moc pravda, podle průzkumů má na prezidenta takhle daleko od nástupu rekordně nízký approval i rekordně vysoký disapproval.
To jo, Američani v tomhle byli vždycky mnohem dospělejší než my, i když zvolili Toho Druhého, tak ho prostě spousta lidí z vlasteneckých důvodů podporovala tak jako tak, takže Trump je v tomhle opravdu výjimečný.

Ale musím říci, že Pence bych se bál taky skoro víc než Trumpa... Trump je maniak, u kterého je jasné, že je třeba ho krotit, ale mnohem nebezpečnější mi přijdou ty mocichtiví psychopati, co se neváhali spojit s ním a s jeho fašisoidními kamarády čistě jen ze své nepodmanitelné vůle k moci. Tj. přesně ten Pence (odmítající večeřet nebo pít alkohol v přítomnosti jiných žen bez manželky), který je ochotný jít do postele s člověkem, který se chvástá sexuálním obtěžováním ženských, ba dokonce který se, pokud sám není přímo vědomě ruským agentem, ruskými agenty obklopuje. Takoví jsou zjevně ochotni udělat naprosto cokoliv.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo je váš kandidát na US prezidenta?

Příspěvek od Pieta »

Zase to teď začíná vypadat, že by na Pence mohlo být dost materiálu, aby kdyby Trump vzal krátký konec, šlo by ho do toho namočit taky. Třeba že věděl, že Flynn má kontakty s Ruskem, a pak se najednou tvářil překvapeně, když to prasklo.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Kdo je váš kandidát na US prezidenta?

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Že je to celé ruská šaškárna, musel vědět každý alespoň od poloviny loňského roku. Víc než Trumpa to podle mě šanci potopit nemá, i když impeachment se mi zdá trochu slabý čaj - na jednu stranu sice nemá řešit, kdo komu co kam strká, ale spíš takové ty nixonoviny, jako bránění výkonu spravedlnosti, na stranu druhou tady jde o situaci, kdy ruského agenta obklopujícího se jinými ruskými agenty má nahradit člověk jeho vlastního výběru.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo je váš kandidát na US prezidenta?

Příspěvek od Pieta »

Impeachment má teď strašně malou šanci projít - všechno mají pod palcem republikáni, a impeachment vlastnímu prezidentovi, to se prostě nedělá, zvlášť když mezi voličema republikánů má Trump pořád ještě kupodivu docela podporu. Spíš bych čekal, že se budou vršit průšvihy tak dlouho, až někomu dojde trpělivost a za Trumpem dojde delegace vysvětlit mu, že odstoupení je ještě docela ucházející možnost, jak to celé může skončit. A otázka je, než to do tohohle bodu dojde, kolik špíny vyplave na ty okolo a kdo z nich bude vypadat jako ucházející náhrada.

Nicméně situace se mění pomalu každou hodinu - teď zase nějaké zvěsti, že FBI má kvůli stykům s Ruskem na mušce Kushnera...
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo je váš kandidát na US prezidenta?

Příspěvek od Vallun »

Vcelku dost souhlas s Pietou...jen ta podpora u samotných republikánů je prý taky dost proměnlivá.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo je váš kandidát na US prezidenta?

Příspěvek od Pieta »

Poslední, co jsem k tomu zaznamenal, bylo, že v průzkumech republikánských voličů jeho podpora klesla na "jen" 75%. Jinak se ale stabilně drží bezpečně daleko nad polovinou.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Kdo je váš kandidát na US prezidenta?

Příspěvek od Argonantus »

Já se právě tážu, zda má impeachment vůbec nějakou šanci projít.
Ono to totiž nikdy není banální věc, odvolat prezidenta. V USA se to povedlo přesně jednou, to za víc než 200 let není moc časté.
Prezident je kromě toho vrchní šéf všech tajných služeb a ozbrojených sil, takže boj proti němu není snadný z podstaty věci.
na druhou stranu, stav, kdy je prezident zčásti ovládán nepřítelem, je hodně nebezpečný. V Anglii to vedlo k podobně velmi nestandardnímu postupu u Eduarda VIII.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo je váš kandidát na US prezidenta?

Příspěvek od Pieta »

Argonantus píše: 21. 5. 2017, 12:10 Já se právě tážu, zda má impeachment vůbec nějakou šanci projít.
Ono to totiž nikdy není banální věc, odvolat prezidenta. V USA se to povedlo přesně jednou, to za víc než 200 let není moc časté.
Prezident je kromě toho vrchní šéf všech tajných služeb a ozbrojených sil, takže boj proti němu není snadný z podstaty věci.
na druhou stranu, stav, kdy je prezident zčásti ovládán nepřítelem, je hodně nebezpečný. V Anglii to vedlo k podobně velmi nestandardnímu postupu u Eduarda VIII.
V USA se to nepovedlo nikdy - u Johnsona a Clintona to skončilo v senátu, Nixon odstoupil, když to začalo vypadat nebezpečně.

Ale Trump je unikátní případ v mnoha ohledech. Třeba unikátně nepopulární u široké veřejnosti. Nebo unikátně neschopný. A míra korupce v jeho administraci je taky zřejmě docela neuvěřitelná. Docela snadno si dovedu představit, že Republikáni budou mít plno chuti se ho zbavit.

A Republikáni jsou taky aktuálně, abych se opakoval, unikátně neschopní. Vezměte si jenom, jak dlouho jim trvalo protlačit Trumpcare přes sněmovnu, a to je to něco, na čem se všichni veřejně nekolik let shodovali. Strana jako taková je dost v rozkladu a nemá pořádné páky na svoje lidi, aby volili jako jeden blok. Jestli to může vést až k tomu, že se někdo trhne a půjde proti Trumpovi? Zatím to nejdál došlo k ochotě veřejně "vyjádřit znepokojení", ale od toho je k činům ještě hodně daleko.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Kdo je váš kandidát na US prezidenta?

Příspěvek od Argonantus »

Hm, já to vidím hůře - republikánská strana je skrytě rozdělená celou dobu, co se ukázalo, že Trump bude hlavní kandidát; hodně lidí to nepřekouslo a další část lidí předstírá, že jsou s tím srozuměni.
Spolu s demokratickou částí státního aparátu je Trump v jasné početní nevýhodě. Hraje pro něho jenom to, že má víceméně obsazené nejvyšší funkce.

S tou veřejností si jsem mnohem méně jist, než kolegové. Už nás jednou velmi ošklivě vypekla, totiž u těch voleb, a u impechmanetu se hra může opakovat. Impechment nelze vyhrát proti veřejnosti, protože vpodstatě stojí na podpoře médií a davů - je to hra o to, že "hlas lidu nechce prezidenta, protože X".
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Kdo je váš kandidát na US prezidenta?

Příspěvek od York »

Argonantus píše: 21. 5. 2017, 13:43republikánská strana je skrytě rozdělená celou dobu, co se ukázalo, že Trump bude hlavní kandidát;
Republikánská strana hlavně ani etalon názorové jednoty být nemůže. To, že jsou v USA volitelné jen dvě strany, rozhodně neznamená, že by tam existovaly jen dva názorové proudy - je to důsledek pravidel volebního systému.

Jak kdo bude hlasovat má tudíž v drtivé většině úplně jiné důvody, než jaké má osobní názory. V tomhle případě jde asi o to, co si dotyčný myslí, že strana jako taková (nebo on sám) snáz ustojí v příštích volbách. A v tomhle smyslu je každá rada drahá - už samotná volba Trumpa ukázala, že výsledek nikdo není schopen odhadnout.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo je váš kandidát na US prezidenta?

Příspěvek od Pieta »

Argonantus píše: 21. 5. 2017, 13:43 Hm, já to vidím hůře - republikánská strana je skrytě rozdělená celou dobu, co se ukázalo, že Trump bude hlavní kandidát; hodně lidí to nepřekouslo a další část lidí předstírá, že jsou s tím srozuměni.
Spolu s demokratickou částí státního aparátu je Trump v jasné početní nevýhodě. Hraje pro něho jenom to, že má víceméně obsazené nejvyšší funkce.

S tou veřejností si jsem mnohem méně jist, než kolegové. Už nás jednou velmi ošklivě vypekla, totiž u těch voleb, a u impechmanetu se hra může opakovat. Impechment nelze vyhrát proti veřejnosti, protože vpodstatě stojí na podpoře médií a davů - je to hra o to, že "hlas lidu nechce prezidenta, protože X".
To vidíme prakticky úplně obráceně - Republikáni (s velkým R) možná mrmlají, ale pokud nejsou republikáni (s malým r) hromadně proti Trumpovi, postavit se proti němu se jim může v dalších volbách vymstít. Takže akorát ti z míst, kde nemají republikáni jasnou převahu, se proti Trumpovi verbálně vyhrazují, ale to je zatím všechno.

Zato veřejnost byla proti Trumpovi víceméně vždycky, a od voleb to je jen horší. Což sice vypadá divně vzhledem k tomu, že ho zvolili, ale to je důsledek těch jejich volebních převodů - Hillary měla o pár milionů hlasů víc, a to ještě navzdory setrvalému úsilí o to, aby demokrati měli to volení obtížnější.
York píše: 21. 5. 2017, 14:07Republikánská strana hlavně ani etalon názorové jednoty být nemůže. To, že jsou v USA volitelné jen dvě strany, rozhodně neznamená, že by tam existovaly jen dva názorové proudy - je to důsledek pravidel volebního systému.
Jenže celý roky Republikáni volili strašně ukázněně a jednotně, bez ohledu na rozdíly v názorech. To, že se na něčem teď tak těžce shodují, je celkem novinka.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů