Čo neznášate

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Čo neznášate

Příspěvek od Argonantus »

A to bude den který nesnášíte. Váš poslední.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od OnGe »

Well, well, well...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Čo neznášate

Příspěvek od York »

OnGe píše: 27. 6. 2018, 12:09 Well, well, well...
3x Sadako? To je zlé...
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od Sadako »

Nostalgii.

Ten moment, kdy lidem totálně vypne, protože ale to tenkrát - bez ohledu, jak to ve skutečnosti třeba stálo za vyliž - a občas dokonce aniž by tomu byli přítomni, viz nostalgie po první republice v české filmové a seriálové tvorbě, za mě ultimátní WTF.
Nechápu to - v čem tkví hodnota toho, co bylo? V tom, že už nebude a nedá se to vrátit, tak má člověk tendence si to idealizovat? Je to fskutčnosti Eliadova nostalgie po ráji, převlečená do nyvého zírání na obal jogurtu z roku 1995 a vzpomínky na (pun intented) hraní na Dark Paradise?

Nerozumím tomuhle pocitu. A příšerně mě sere, protože se s ním (a jeho důsledky) u jiných potkávám poměrně hojně. A bude hůř.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od OnGe »

Studniční věk?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od Sadako »

Inu, zatím se kolem mě takhle roztékají jenom lidé max. o dekádu mladší, časem to bude ještě víc WTF.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od Jerson »

Jojo, až ti budou lidé o generaci mladší říkat, jak to bylo dřív skvělé, protože jim to řekli rodiče a nemuseli to zažít, možná se budeš uklidňovat představou použití nějakých chapadlovitých monster.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od Sadako »

Možná nějaké rovnou vyvolám.
Zatím akorát syčím, když mi např. někdo tvrdí, že dřív vycházely lepší počítačové hry, Dračák je nejlepší systém na světě a devadesátkový pop byl méně plytký a debilní, než současný.
Strašně mě vytáčí ta totální slepota, která se lidem děje, když na něco vzpomínají - a taky model první = nejlepší.

No, svůj vzor pro stáří vidím v ing. Chevalovi.
Obrázek
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Čo neznášate

Příspěvek od York »

Sadako: Ještě zapomínáš, že tráva byla zelenější a záda tolik nebolela.

Nostalgie je holt subjektivní hodnota. S těmi věcmi se pojí spousta dalších zážitků a vzpomínek, přátelé a podobně. A záda fakt tolik nebolela (to mi asi chybí nejvíc) ;)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od OnGe »

A deset deka salámu... to bylo nějakýho salámu!
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Čo neznášate

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sadako píše: 15. 7. 2019, 14:03 Zatím akorát syčím, když mi např. někdo tvrdí, že dřív vycházely lepší počítačové hry
Asi proto se pořád dělají HD remaky Age of Empires, Baldurs Gate, Planescapu a Starcraftu... Pže prostě dřív fakt nějaké hry prostě byly lepší. (Generalizovat je samozřejmě blbost.)
Sadako píše: 15. 7. 2019, 14:03Dračák je nejlepší systém na světě
No systém ne, ale hra jo. :-)=
Sadako píše: 15. 7. 2019, 14:03a devadesátkový pop byl méně plytký a debilní, než současný.
No tak tohle je snad až empiricky prokazatelné. $lol$
Stejně jako to, když já, který uznává sókratické vím, že nic nevím, s naprostou jistotou prohlásím, že Goldsmith a Horner jsou o milion na druhou levelů lepší skladetelé hudby pro Star Trek, a Williams pro Star Wars a Jurassic Park, než ten trapák Giacchino, co teď hudbu pro všechny ty filmy dělá. Tím jsem si jistější víc, než že jeden metr má jeden metr. $lol$ A není to o nostalgii.
Sadako píše: 15. 7. 2019, 14:03 Strašně mě vytáčí ta totální slepota, která se lidem děje, když na něco vzpomínají - a taky model první = nejlepší.
Hele, nostalgie sem a třeba tam... Prostě do divadla se má chodit v obleku a ne v monterkách. Někdy takovéto věci nezávisí na tom, že byly chronologicky dříve.

Prostě oblékat se jako Poirot je vkusnější, než chodit jak když ráno vylezu z popelnice. A to není o nostalgii.
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Čo neznášate

Příspěvek od York »

eerieBaatezu píše: 15. 7. 2019, 16:12Prostě oblékat se jako Poirot je vkusnější, než chodit jak když ráno vylezu z popelnice.
Obojí je to vyjádření extrémní pozice. Můžeš se hádat, co z toho je vzdorovatější ;)
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od Sadako »

LOL, koukám, že ten model našňupného důchodce jedeš na plnej knedlík.
eerieBaatezu píše: 15. 7. 2019, 16:12 Asi proto se pořád dělají HD remaky Age of Empires, Baldurs Gate, Planescapu a Starcraftu... Pže prostě dřív fakt nějaké hry prostě byly lepší. (Generalizovat je samozřejmě blbost.)
Remaky se dělají právě kvůli nostalgii, která to prodává. Kdyby hráči nejihli při Wololo, na nějaký HD remake se každý vysere. A taky bych si tipla, že zřejmě mnohem levnější a jistější vyrobit remake už známé hry, než vydávat něco úplně nového, u čeho nevíš, jak to publikum přijme atd. A jasně, že vydávají to, co bylo dřív úspěšné, dost těžko někdo zremakuje propadák - a tak jsou vlastně vidět TOP TEN hry, budící dojem, jako kdyby v roce 1999 vycházely samá geniální díla, ale píču a šišky, bylo to jako vždycky, hromada blbostí a pár perel. Sturgeonův zákon (90% všeho je mrdka) se tomu říká.

Herní současnost je mnohem bohatší co do šíře výběru různých žánrů a motivů, do angličtiny se oficiálně překládá a dá koupit spousta japonských her...
Plus technika a nemyslím tím jenom grafiku - taky ergonomie ovládání ve hrách, pohyb samotných postav, řešení inventáře a managementu jednotek etc. Starší hry jsou často neohrabané. Ano, ve své kategorii byly (jsou) velmi dobré, jenže ta kategorie neobsahuje celý žánr a třeba já nedokážu přehlédnout, jak strašně některé z nich zestárly a jak nepohodlně se, v porovnání s něčím novějším, aktuálně hrají.
eerieBaatezu píše: 15. 7. 2019, 16:12 No systém ne, ale hra jo. :-)=
Ne.
Tedy pro tebe zjevně ano, za sebe říkám, že s výjimkou FATAL a Myfárog jsem nikdy nečetla horší RPG příručku než je DrD 1.6 a nechtěla bych to hrát ani kdyby to byla poslední hra na světě.
eerieBaatezu píše: 15. 7. 2019, 16:12 Stejně jako to, když já, který uznává sókratické vím, že nic nevím, s naprostou jistotou prohlásím, že Goldsmith a Horner jsou o milion na druhou levelů lepší skladetelé hudby pro Star Trek, a Williams pro Star Wars a Jurassic Park, než ten trapák Giacchino, co teď hudbu pro všechny ty filmy dělá. Tím jsem si jistější víc, než že jeden metr má jeden metr.
Jako je hezké, že jsi tu opět zmínil svou lásku k soundtrackům, ale jak kurva souvisí Williams a Goldsmith např. s europopem, nebo jak se příšerná devadesátková mrdka jmenovala? V čem by měli být, vím já, iKON horší než Spice Girls?
eerieBaatezu píše: 15. 7. 2019, 16:12Hele, nostalgie sem a třeba tam... Prostě do divadla se má chodit v obleku a ne v monterkách. Někdy takovéto věci nezávisí na tom, že byly chronologicky dříve.
WTF, jak jsme se dostali do divadla? A cynicky bych podotkal, že by si divadla neměla moc vybírat své návštěvníky, jinak na tom budou ještě hůř, než jsou...
eerieBaatezu píše: 15. 7. 2019, 16:12Prostě oblékat se jako Poirot je vkusnější, než chodit jak když ráno vylezu z popelnice.
Vkus je akorát odrazem tu více, tu méně aktuálních zvyklostí a obyčejů a taky se časem mění, jak se proměňují ustálené normy. Oblékat se jako Poirot je dnes výrazem příslušnosti k určité subkultuře, ale rozhodně ne něčím, co bys mohl aplikovat plošně na většinu populace.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Čo neznášate

Příspěvek od Argonantus »

Já to mám jako Sadako.
Nostalgické nytí po dětství plném radioaktivity a červenožlutých cedulí po krajině naprosto nechápu.

Vysvětlení záhady je, že celý komunismus byl remasterován na veselou taškařici, kde Trojan dělá tyhlety humory a rudá armáda je vlastně úplně neškodná, jak říká hlas rozumu, a na celé té šílenosti lze prý najít něco dobrého.

Stran Eerieho bodů - hry nebyly vůbec žádné, je to prosté.
Hudba k filmům byla taková ta syntetická sedmdesátková, případně brnkačka hudba z respiria. Usnete u prvních tří taktů. U stého dvacátého, kdy se zase proberete a zjistíte, že je to furt stejné, roztřískáte obrazovku.

Do divadla vás bez slušného oblečení na ty ruské klasiky nepustí. Což je možná jediný světlý moment. Na druhou stranu, můžete místo toho na Alexandrovce. Nebo do kina na Dietla, Adamce a tak.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Čo neznášate

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sadako píše: 15. 7. 2019, 17:02 Remaky se dělají právě kvůli nostalgii, která to prodává.
Částečně jo, ale dost taky ne. WarCraft 3 vyšel před 17 lety a doteď nikdo neudělal lepší RTS. Za 17 let!
Podobně ty ostatní hry. Planescape Torment, Baldurs Gate 2. Ty hry jsou prostě lepší, než spousta toho, co máme teď.
Sadako píše: 15. 7. 2019, 17:02Ne.
Tedy pro tebe zjevně ano, za sebe říkám, že s výjimkou FATAL a Myfárog jsem nikdy nečetla horší RPG příručku než je DrD 1.6 a nechtěla bych to hrát ani kdyby to byla poslední hra na světě.
O příručkách nic neříkám. Já mluvím o hře. A hlavně jsem to myslel ze srandy. Nebudu se s nikým hádat o tom, že se mu nelíbí DrD. Je mi to fuk.
Sadako píše: 15. 7. 2019, 17:02Jako je hezké, že jsi tu opět zmínil svou lásku k soundtrackům, ale jak kurva souvisí Williams a Goldsmith např. s europopem, nebo jak se příšerná devadesátková mrdka jmenovala? V čem by měli být, vím já, iKON horší než Spice Girls?
Goldsmith byl ukázka toho, že přestože je z éry nostalgie, tak to neznamená, že je lepší proto, že je z éry nostalgie.

iKON neznám a poslouchat to nebudu. :D Omlouvám se, tady protiargumentovat nemůžu. :)
Ale vždy existuje někdo lepší a někdo horší, zase nebudu generalizovat a prohlašovat že všechen pop dneska je horší, než co bylo.

Každopádně hudba obecně dost upadá. Je zajímavé udělat si průřez hudbou 20. a 21. století. Třeba i tou pop hudbou. Takové věci z osmdesátek jsou hudebně mnohem namakanější, než ty devadesátkové. A nějaké pop věci z padesátek, kdy souběžně frčel jazz, to je zase jiná liga.
Co s tím chce dneska soutěžit? Nějaké debilní tuc tuc rapování, kdy ty lidi ani neumí zpívat a na nic hrát a nástroje nahradily bordel noise samply? Jako koho to baví nic proti, ale pokud se teda budeme bavit o nějaké muzikálnosti, nebo co je Tvé kritérium, tak ten novodobý fail je značný.

Jasně, argument rapem je cherry picking, pointa je v tom, že v takových padesátých letech by si lidi mysleli, že si z nich děláš prdel, přijít s něčím tak retardovaným a říkat tomu hudba.
Stejně jako kdyby za Lucasem nebo Spielbergem přišel v 70 letech Giacchino, tak ho pošlou domu, že si z nich dělá legraci, ne? Ten by v tý době mohl tak akorát vařit kafe a to, že dneska dělá hudbu pro ty nejvíc ikonický věci, který hollywood pořád recykluje, protože hollywood (Star Trek, Star Wars, Planet of the Apes,...), je akorát tak smutnej odraz doby.
Sadako píše: 15. 7. 2019, 17:02Vkus je akorát odrazem tu více, tu méně aktuálních zvyklostí a obyčejů a taky se časem mění, jak se proměňují ustálené normy. Oblékat se jako Poirot je dnes výrazem příslušnosti k určité subkultuře, ale rozhodně ne něčím, co bys mohl aplikovat plošně na většinu populace.
Jasně, nebudu se dohadovat o tom, že normy jsou relativní, podléhají času a podobně.

Já se teď konkrétně bavím o roce 2019 a o tom, jak to vypadá tady. Nosit vytahaný triko a roztrhaný kalhoty mezi lidi jako dospělej člověk prostě považuju za dementní.
Argonantus píše: 15. 7. 2019, 17:17 hry nebyly vůbec žádné, je to prosté.
:?:
Argonantus píše: 15. 7. 2019, 17:17Hudba k filmům byla taková ta syntetická sedmdesátková, případně brnkačka hudba z respiria. Usnete u prvních tří taktů. U stého dvacátého, kdy se zase proberete a zjistíte, že je to furt stejné, roztřískáte obrazovku.
:?:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů