Čo neznášate

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od Vallun »

Ano, nostalgie po něčem, co nikdy nebylo fakt saje...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Čo neznášate

Příspěvek od Argonantus »

Eerie, otazník nechápu.
Pakliže je řeč o tom, jak to bylo dřív, tak popisuju, jak to bylo dřív, když jsme byli malí.
Bezpečně úplně všechno bylo horší, nemůžeš se splést.

Pokud tu uvádíš jako příklady "starýho dobrýho Lucase" a "starýho dobrýho Spileberga", tak to byli nepřátelé kultury, symboly největšího antiumění, o které si lze představit. Intelektuál by si o ně nepopřel ani kolo. Kultura, to byl Bergman, Felini, Tarkovski.
A vůbec, Star Wars byly zakázané, ty jsi prostě vidět nemohl, pokud jsi neměl podezřelého kamaráda s videem.

Co se týče filmové hudby, je zjevné, že nemáš nakoukanou Nemocnici na kraji města a jiné tehdejší výtvory. Něco tak vlezlého abys pohledal.

To, co je pro tebe kdovíproč "doba nostalgie" a pro Sadako symbol hrůzy, devadesátky, je pro mne jasné zlepšení ve všem, ale zpětně viděno, nějaká superkulturní doba to rozhodně nebyla. Lidi kteří dokážou dávat zlaté pruty do plastových oken to nemají v hlavě úplně vpořádku. A když kouknu do kina na tehdejší Troškoviny, Soukupoviny a Olmeroviny, tak si myslím, že to dnešní upatlané snažení zas není až tak úplně bezvýchodná hrůza.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od Invictus »

eerieBaatezu píše: 15. 7. 2019, 17:59Částečně jo, ale dost taky ne. WarCraft 3 vyšel před 17 lety a doteď nikdo neudělal lepší RTS. Za 17 let!
Obrázek
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od Sadako »

eerieBaatezu píše: 15. 7. 2019, 17:59Podobně ty ostatní hry. Planescape Torment, Baldurs Gate 2. Ty hry jsou prostě lepší, než spousta toho, co máme teď.
Některé ty hry jsou dobré, o to nic.
Spíš mi šlo o fňukání nad mýtickým zlatým věkem, kdy vycházely samé legendy a dnes je jenom hromada balastu, ach, RPG je mrtvý žánr, již ho nic nezachrání. Přičemž, jak jsem říkala, i v minulosti vycházela spousta blbostí, které si už ovšem nikdo nepamatuje a taky nebyl tolik rozšířený internet, tj. dozvěděl ses o mnohem menším množství her. A pak dochází k tomu zkreslení, že dřív vycházely samé pecky a dnes je to jenom hromada nudných a nezajímavých her.

Btw. nejlepší RTS všech dob = Warcraft III? No nwm, když se tak podívám na Total Wary, Warhammery, Crusader Kings, Anno, Red Alerty, SpellForce... a pokud jde o mix RPG a RTS prvků, tak třeba Valkyria Chronicles... jako že by se nenašlo něco, co W3 překonává, by mě dost překvapilo.
eerieBaatezu píše: 15. 7. 2019, 17:59Každopádně hudba obecně dost upadá. Je zajímavé udělat si průřez hudbou 20. a 21. století. Třeba i tou pop hudbou. Takové věci z osmdesátek jsou hudebně mnohem namakanější, než ty devadesátkové. A nějaké pop věci z padesátek, kdy souběžně frčel jazz, to je zase jiná liga.
Co s tím chce dneska soutěžit? Nějaké debilní tuc tuc rapování, kdy ty lidi ani neumí zpívat a na nic hrát a nástroje nahradily bordel noise samply? Jako koho to baví nic proti, ale pokud se teda budeme bavit o nějaké muzikálnosti, nebo co je Tvé kritérium, tak ten novodobý fail je značný.
Co si mám představit pod namakanější? Složitější struktura skladby? Víc živých nástrojů?
eerieBaatezu píše: 15. 7. 2019, 17:59Já se teď konkrétně bavím o roce 2019 a o tom, jak to vypadá tady. Nosit vytahaný triko a roztrhaný kalhoty mezi lidi jako dospělej člověk prostě považuju za dementní.
Mě to třeba nijak nepobuřuje, módní trendy mívají tendence být ujeté, viz viktoriánská éra a její licousy a korsety.
Jenom mě fascinuje, kolik stojí džíny, co vypadají, jako kdyby je muž bez domova pět let prochcával na Vltavské a pak je sloupli z jeho mrtvoly, ale tak z mého to nejde, ať si to užijí.
A popravdě, jsem docela ráda, že v našich luzích a hájích nemáme moc žádný předepsaný dresscode, nevyskytuje-li se člověk asi na diplomatické večeři nebo něco.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Čo neznášate

Příspěvek od Argonantus »

Mohl sis užít staré dobré tesilky. Nebo tepláky. To by ses měl.
Účesy? Trvalá a mulet, to jsou taky kulturní bomby, jen co je pravda.

Invictus:
Po strašně dlouhé době s tebou souhlasím. Byť je to obsah gifu. Možná tomu bude Eerie rozumět.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od OnGe »

Sadako píše: 15. 7. 2019, 18:48 Btw. nejlepší RTS všech dob = Warcraft III? No nwm, když se tak podívám na Total Wary, Warhammery, Crusader Kings, Anno, Red Alerty, SpellForce... a pokud jde o mix RPG a RTS prvků, tak třeba Valkyria Chronicles... jako že by se nenašlo něco, co W3 překonává, by mě dost překvapilo.
Ten WarCraft měl editor, ve kterém se dalo udělat prakticky cokoliv a davy lidí, co udělali prakticky cokoliv. A jsou lidi, co to dělají furt a překvapivě jich není tak málo. Byla naděje, že to trumfne StarCraft II, ale nestalo se. Editor je sice mocnější, ale nějak to nefunguje a půlka hraných custom map jsou remaky map z warcrafta.

Takže já bych se toho tvrzení o nepřekonanosti nebál. Jasně, najdeš věci, co to v nějakém ohledu překonávají (třeba počtem polygonů, tam je to dost snadné) ale ten uživateli generovaný obsah, který je někdy dokonce i kvalitní je dost bezprecedentní. V tom překonává i nerdoviny jako Civilizace.

Jestli v tom remaku, co dělají, budou fungovat staré mapy, v editoru půjde dělat všechno co šlo a třeba i poladí těch pár fuckupů, co tam bylo, tak v den vydání jdu bouchnout šáňo a tak rok o mě nikdo neuslyší.

Jinak jestli má někdo pocit, že zná lepší RTS, tak může jmenovat a pak se třeba zasmějeme všichni.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od Sadako »

Hm, to by mě nenapadlo, že zrovna tohle je takový deal breaker - já se o uživateli generovaný obsah u her zajímám jen pokud se jedná o specifické typy modů, jinak ho dost brutálně ignoruju. Asi by mě v životě nenapadlo hledat někde nějaké další mapy do W3 a to jsem si v tom editoru i dělala vlastní.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od Invictus »

OnGe píše: 15. 7. 2019, 19:04Jinak jestli má někdo pocit, že zná lepší RTS, tak může jmenovat a pak se třeba zasmějeme všichni.
Zaprvé, argumentovat tím, že W3 měl editor a že je nejlepší kvůli obsahu, který udělali fanoušci i nefanoušci původní hry, je hodně divné. Třeba takový Skyrim by z tohoto pohledu byl nejlepší, nejrozsáhlejší, a nejlépe vypadající RPG všech dob (spoiler alert: it's not).
Doporučuji si ten W3 zkusit někdy zahrát znovu. Není to dobré. Ani tehdy to nebylo nejlepší co bylo, ale zestárlo to krutálně.

A k samotnému zadání k RTS žánru (ať tam nemíchám věci, co nejsou rts nebo jsou mix jako Total war kousky), pro mě lepší a srovnatelné věci, které jsem i hrál (a nehrál jsem teda zdaleka všechno):
Dawn of War 1 i 2
Stronghold Crusader
Command and Conquer 3
Rise of Nations
Starcraft 2

Údajně je taky vynikající Spellforce 3, Company of Heroes a Supreme commander, a z gameplayů co jsem viděl, nepochybuji, že jsou to lepší RTSka než W3.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Čo neznášate

Příspěvek od York »

Sadako píše: 15. 7. 2019, 19:20Hm, to by mě nenapadlo, že zrovna tohle je takový deal breaker.
Tak spustilo to třeba celej žánr MOBA her (klony fanmade W3 scénárka Defense of the Ancients)...
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od OnGe »

Sadako: V tom případě tě WC3 prakticky minul :)
Invictus píše: 15. 7. 2019, 19:28 Doporučuji si ten W3 zkusit někdy zahrát znovu. Není to dobré. Ani tehdy to nebylo nejlepší, co bylo, ale zestárlo to krutálně.
Je fakt, že už jsem to tak dva roky neviděl, ale myslím že mám pořád dost konkrétní představu.
Invictus píše: 15. 7. 2019, 19:28 Dawn of War 1 i 2
Stronghold Crusader
Command and Conquer 3
Rise of Nations
Starcraft 2
Dík, zasmál jsem. Na prvním řádku hned dvakrát.
Invictus píše: 15. 7. 2019, 19:28a z gameplayů co jsem viděl, nepochybuji, že jsou to lepší RTSka než W3.
Z čeho to poznáš? Nebo, co je vlastně pro tebe to určující kritérium kvality?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od Sadako »

OnGe píše: 15. 7. 2019, 19:33Sadako: V tom případě tě WC3 prakticky minul :)
No nevím. Nemá hru tak nějak tvořit originální obsah a tyhle věci jsou bonus?
York píše: 15. 7. 2019, 19:32Tak spustilo to třeba celej žánr MOBA her (klony fanmade W3 scénárka Defense of the Ancients)...
DOTA, jak jsem mohla zapomenout... snadno. V životě jsem to ani neviděla, MOBA je pro mě podle popisu totální peklo.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od OnGe »

Sadako píše: 15. 7. 2019, 19:37 No nevím. Nemá hru tak nějak tvořit originální obsah a tyhle věci jsou bonus?
To mi připadá jako dost omezující kritérium. Pro mě je určující, jak dlouho a jak dobře mě ta hra dokáže bavit. A tohle je skoro jak lego :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od Sadako »

...jako asi dobrý, užij sobě.
Jenom by mě tohle (jak jsem ten editor zas tak masivně nevyužívala) nenapadlo dát do úvahy o nejlepší RTS to, jestli se tam dá vyrábět adicionální obsah, neb je to kritérium, které je pro mě dost nedůležité.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Čo neznášate

Příspěvek od Sosacek »

Vlastni obsah muzes tvorit jenom u low-fi her. Jakmile zacali hraci ocekavat kompletni namluveni a perfektni grafiku, tak tomu odzvonilo.
But nobody came.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo neznášate

Příspěvek od OnGe »

Ani ne tak jestli (protože to se dá nějak prakticky do čehokoliv) jako spíš jak. Tady ty možnosti byly takové, že se s tím dalo udělat vpodstatě novou hru a to jenom přes klikátko. A spousta lidí toho využila a vznikly super věci. To do dneška netrumfnul nikdo ani když se podíváme do ostatních žánrů.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů