[revival] Alkohol je metla lidstva (ale zametat se musí)

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [revival] Alkohol je metla lidstva (ale zametat se musí)

Příspěvek od Bajo »

Tak třeba já, ač abstinent nejsem, jsem tay došel k tomu, že alkohol vlastně nepotřebuji. Nijak mi nechybí a ač se mu vyloženě nebráním, nevyhledávám ho. V hospodě, když už v ní jsem, si dám pivo jen když mají nějaké opravdu dobré a jinak alkohol, kromě vína už vůbec nepiju. Tvrdej už jsem třeba nepil několik let, prostě mi to už vůbec nic neříká. Ale možná že to je tím, že mě to vlastně nikdy nic neříkalo, byla to spíš společenská konvence, jediný alkohol který mi opravdu chutná je dobré víno a sem tam nějaké speciální pivo.

No a docela věřím, že někomu prostě nijak zvlášť nechutná ani to. Tak to prostě nepije. Pro někoho to zase může být zbytečná ztráta pěněz za něco, o čem není přesvědčen, že by to pro něj mělo nějaký přínos. Těch důvodů si dokážu představit hned několik. Spíše mě překvapuje, že to někoho překvapuje :think:
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [revival] Alkohol je metla lidstva (ale zametat se musí)

Příspěvek od Sosacek »

Bajo píše:tak pořád tu ještě zbývá fakt, že argumentovat nezkušenosti je imho mimo, protože s podobnou filosofii bys měl mít tedy povinnost okusit úplně všechno na světě
Vis ze nemusel? Je to podivne, ale argumentaci sikmou plochou pripadne ad absurdum (tj. tvrdit, ze kdyz akceptujes tenhle zpusob mysleni u drog, musis ho akceptovat i u sexu s konem a prejeti vlakem) skutecne pouzivat nemusis. Dokonce se i ceka ze to nebudes delat, zvlast ty ktery bys mel jako akademik vedet, jak se diskuse vedou a naopak nevedou.
Bajo píše:Tak třeba já, ač abstinent nejsem, jsem tay došel k tomu, že alkohol vlastně nepotřebuji.
Samozrejme ze ho nepotrebujes. Alkohol nepotrebuje nikdo, pokud jo tak je to troska.

Boha jeho to je zas debata. Neni to ani jedna stranka a uz jsme u filozofie. Kdy se zacne resit ateismus?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [revival] Alkohol je metla lidstva (ale zametat se musí)

Příspěvek od Antharon »

ateizmus:

mňa irituje, že na formulároch sčítania ľudu (všímaš si tú kľučku úplne inam? :P) je medzi náboženstvom plno rôznych kresťanských siekt/sekt, neviem ako to skloňovať, avšak na opačnej strane sa snažia všetkých škatuľkovať len medzi "neveriaci/žiadne z uvedených"
a pritom človek, ktorý v niečo verí, ale nie je to natoľko konkrétne aby sa to dalo považovať za náboženstvo a napríklad la veyovský satanizmus, ktorý prehlasuje, že neveria v boha ale pritom sa združujú do kultov je úplne radikálne iné
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [revival] Alkohol je metla lidstva (ale zametat se musí)

Příspěvek od Invictus »

Hele Antharone přiznej se, že ty už ten koks koštuješ.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [revival] Alkohol je metla lidstva (ale zametat se musí)

Příspěvek od Antharon »

ale no fuj... sám doma a koks?

koks treba predsa kombinovať s krásnou ženou, kaviárom a šampusom...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: [revival] Alkohol je metla lidstva (ale zametat se musí)

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Antharon píše:spomenul som si na také pekné prirovnanie, mám kamaráta (no povedzme), ktorý neustále tvrdí, že marihuana je ťažká droga a nemala by byť legalizovaná, lebo ju fajčia násilníci. Naposledy nás o tom presviedčal v jednom parku, keď si kamoš dával práska a on ožratý jak doga šermoval s nožom a tvrdil, že keď sa k nemu priblíži tak ho zabije.
Avšak bol to tiež názor typu "nikdy som nefajčil marihuanu, ale viem, že z ľudí robí vrahov"
To zní jako zábavná kravinka, vzhledem k tomu, že to má mít účinky celkem opačné...

Na druhou stranu mi ale přišlo, že spolužáci, co se marihuaně věnovali pravidelně, postupem času... jakoby otupovali. Furt byli jakoby v takovém mírném limbu, zpomalené reakce a tak. Teda jestli si k tomu nedávali třeba toluen, to netuším.
Antharon píše:ale robiŤ to len kvôli predsudku a ešte tlačiť na iných aby s tým prestali je divné...
Tady je možná úhelný kámen... tlačil tu někdo na někoho, aby s tím přestal?
(teda pokud pomineme to, že když někdo kouří v mém okolí, tak to opravdu považuji za nepříjemné, navíc je to prokazatelně škodlivé a ještě mi to rychle startuje migrénu - tam bych klidně na lidi tlačil, aby s tím přestali, a hrdě to přiznávám)
Antharon píše:mňa irituje, že na formulároch sčítania ľudu (všímaš si tú kľučku úplne inam? :P) je medzi náboženstvom plno rôznych kresťanských siekt/sekt
Ano, taky bych upřednostnil alespoň rozlišení na agnostiky a ateisty.
To skloňování je zajímavé... jsou nějaké analogie?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: [revival] Alkohol je metla lidstva (ale zametat se musí)

Příspěvek od ilgir »

Ad sčítání: Ty archy jsem neviděl, do Švédska to nedorazilo. Ale nejsou tam náhodou jen registrované organizace? Účelem sčítání není zjistit, jaký mají lidi světonázor, ale jestli se hlásí k nějaké registrované církvi či nikoli.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5467
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [revival] Alkohol je metla lidstva (ale zametat se musí)

Příspěvek od Naoki »

Je to jak říká ilgir, tam jsou uvedé církve registrované na území ČR.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [revival] Alkohol je metla lidstva (ale zametat se musí)

Příspěvek od Vallun »

Není náhodou marihuana jen emo-booster, tedy posilovač emocí bez hoeldu na to, jaké jsou?

Ale bylo by zajímavé dát do sčítání dotaz na to, jaký alkohol lidi preferují - abyhcom vděli, kolik je pivařů, vinařů či tvrĎařů:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [revival] Alkohol je metla lidstva (ale zametat se musí)

Příspěvek od Sosacek »

Vallun píše:Není náhodou marihuana jen emo-booster, tedy posilovač emocí bez hoeldu na to, jaké jsou?
Ne.

EDIT: marihuana ma analgeticke ucinky (coz se nevi jak funguje), dal zpusobuje uvolneni, euforii, odstraneni uzkosti (nebo vyvolani u lidi s neurozou nebo nezvyklych na ucinky), chut k jidlu a odstraneni nevolnosti (potlacuje zvraceni), a v nekterych lidech snizuje agresivitu.

Tetrahydrocannabinol. (2011, March 30). In Wikipedia, The Free Encyclopedia. Retrieved 10:21, March 30, 2011, from http://en.wikipedia.org/w/index.php?tit ... =421428870
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: [revival] Alkohol je metla lidstva (ale zametat se musí)

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Kupodivu to prý ani nezvyšuje šanci na rakovinu :think: Ale co jsem tak koukal na ty články, tak by to mohlo být dost dobře i tím, že lidi, kteří dlouhodobě kouří marihuanu jí se vší pravděpodobností nezkonsumují 20 nebo 40 jointů denně...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [revival] Alkohol je metla lidstva (ale zametat se musí)

Příspěvek od Antharon »

a pri dlhodobom užívaní sa ľudia trasú, sú paranoidný a otupelý. to už je trocha horšie...
mňa by hlavne zaujímalo ako je to s tými magickými vlastnosťami pri potláčaní sklerózy multiplex a podobne

eleshar: no ono je to podobné ako s vodnou fajkou, u nej sa vraví, že je 20x škodlivejšia ako cigarety. to, čo tam však nikto nezapočítal je, že fakt nesfajčíš celú krabicu za jeden deň a väčšinou to nefajčíš sám
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Re: [revival] Alkohol je metla lidstva (ale zametat se musí)

Příspěvek od Ebon Hand »

Bajo, nepřestal si náhodou pít tvrdej po mé návštěvě Brna?
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [revival] Alkohol je metla lidstva (ale zametat se musí)

Příspěvek od Bajo »

Bajo:Hehe 8) Jak je to dlouho? Možné to je, ale nikdy mě nenapadlo, že by to mělo souvislost $P
Johny Raketovej Prďák
Příspěvky: 5
Registrován: 2. 4. 2011, 14:18
Bydliště: Třebenice
Kontaktovat uživatele:

Re: [revival] Alkohol je metla lidstva (ale zametat se musí)

Příspěvek od Johny Raketovej Prďák »

Osobně mám nejradši vodku. Je to taková klasika, která mě dokáže napravit i po těžší chlastačce. A pokud jsem se zchlastal vodkou, tak se napravím rumem.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů