Stavebnice

O nás, o lidech, o okolním světě. Všechna témata, která se netýkají her, patří do této sekce. Zapomeňme chvíli na RPG a pojďme předstírat, že jsme normální lidé.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Argonantus
.

Re: Stavebnice

Příspěvek od Argonantus » 28. 1. 2016, 14:26

Snadné řešení. Lego Alien a lego Terminátor by určitě holky podal z té správné perspektivy.
Mimochodem, oba bych určitě bral.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 28. 1. 2016, 15:22

eerieBaatezu píše:Jsem si nikdy ty stereotypy tak neuvědomoval, protože jsem byl malej bílej kluk, a všechno v kultuře se kolem toho tak nějak implicitně točilo, Batman byl bílej, Luke Skywalker byl bílej, Gandalf, Aragorn i hobiti byli bílí, ale je fakt, jak moc tý kultury bylo a ještě je takhle zjednodušeno a prezentováno.
Já ti nevím, ale jediné bílé figurky v legu za mých mladých let byli kostlivec a strašidlo (ve tmě svítí zeleně). Všechny ostatní figurky jsou žluté.
Punk is dead, long live the shit!

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 28. 1. 2016, 18:35

OnGe píše:Já ti nevím, ale jediné bílé figurky v legu za mých mladých let byli kostlivec a strašidlo (ve tmě svítí zeleně). Všechny ostatní figurky jsou žluté.
$lol$

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 28. 1. 2016, 22:20

Jo, k tomu jsme dnes také s kolegy došli, že Asiaté jsou jediní, koho lego dlouhodobě nediskriminovalo. A kdysi tam prý byli také indiáni.

Kluk na vozíku je fajn, ale jak k tomu přijdou nevidomí?
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 28. 1. 2016, 23:23

Vzhledem k tomu, že všichni Lego panáčci (kromě těch v Lego Friends) mají nohy amputované v kolenou mi stížnosti vozíčkářů přijdou celkem bezpředmětné.

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 10. 8. 2016, 09:26

Jersone, tohle by se ti mohlo líbit:
https://www.indiegogo.com/projects/brix ... -iot-diy#/

"Brixo" má být programovatelný doplněk k legu produkovaný třetí stranou. Vychytanější než originální lego, bez drátů a s více možnostmi.
Nepoužívat nebo vrátit!

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 10. 8. 2016, 12:50

To vypadá dost dobře díky za tip. Další bod pro to jít do lega a dalších kompatibilních značek včetně tohoto rozšíření.
(Kde tyhle věci byly, když jsem byl dítě já? :cry: )

(Jinak jsem u rodičů vyhrabal pár svých starých hraček a zprovoznil jedno torzo pásáku, které se synovi moc líbí, hlavně když s tím něco přejíždí. Zároveň si docela často chce hrát s autem na vysílačku (jen nevím koho napadlo, že autíčko pro děti bude mít řízení tanku, tedy samostatné ovládání motoru na levém a pravém kole, takže musí dát obě páčky dopředu, aby jel dopředu, což se mu zatím nedaří.)

Každopádně nějaký Lego tank nebo pásák je čím dál jasnější volba. A dokonce jsem už našel tank, který by mohl vyhovovat, jen si nejsem jistý tím IR řízením.

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 10. 1. 2017, 10:37

Buldozer, který má poněkud povolené pásy.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 10. 1. 2017, 10:52

Jinak musím říct, že díky Ninjago a Star Wars sériím jsem si o legu udělal mylnou představu, totiž že nově se používají moc speciální dílky.
Však jsem to už tehdy psal, že lego katalog má víceméně dvě úplně jiné části - v jedné jsou ty úplně dětské a City, v druhé všechny ty speciální.
(I když tehdy mi nešlo o specialitu dílků, takže jsem ještě Star Wars řadil k té první části, protože ty aspoň mají rozumné obrysy a tvary modelů, proti třeba Ninjago.)
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 10. 1. 2017, 11:01

Ono to není tak jednoduché. Spíš než dvě části je to takové spektrum. Na jednom konci jsou "lego základní díly", které se stále prodávají v edici Creator, na druhém konci je Bionicle, což už je opravdu extrém a lego v tom na pohled není vůbec poznat. Star Wars, City a spousta dalších tematických edic plavou někde mezi.

Lego Technic je dost separátní větev. Zjedodušeně se dá říct, že zatímco lego je stavařina pro děti, tak Technic je strojařina pro děti. Ale průniky tam samozřejmě jsou a kompatibilita je úplná.

Buldozer: Pro vypnutí pásů by pomohlo třeba to středové kolečko umístit výš, případně nahradit dvěma menšími kolečky nad sebou. Teoreticky i ty dvě žluté plochy ze stran středového kolečka by se daly nahradit menšími kolečky. To bys ale musel mít ta kolečka + další díly potřebné na úpravy.

Nebo ubrat díl/y pásu a dát menší kolečka dopředu a/nebo dozadu.
Nepoužívat nebo vrátit!

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 10. 1. 2017, 13:01

Ubrat dílek pásu jsem zkoušel, ale je to fakt moc napnuté a začínají se mi ohýbat osy krajních kol. Kdyby procházel skrz celý podvozek, tak to snesu, ale jsou to jen ty krátké, tak bych je nerad zničil. Kola jsou všechny na jedné liště, nemůžu je nikam posunout, a když bych zmenšil přední a zadní, tak se mi bude buldozer houpat, má jen tři kola na každé straně.
Předpokládám, že když bych přidal jeden dílek pásu a přesunul osu o jeden výstupek vpřed, tak budu pořád tam kde jsem byl, protože délka článku pásu odpovídá rozteči mezi výstupky, že?

morech11

Příspěvek od morech11 » 10. 1. 2017, 13:58

ale zasa bez bioniclov by lego na začiatku milénia nadobro skapalo

a potom si ešte vynechal sériu Architecture

a ja osobne som veľmi potešený z ďalšj novej rady - Boost (i keď mi je jasné, že na to, čo z lega robia nadšenci do robotiky svojpomocne posledných 20 rokov to nemá, ale zasa to vyzerá, že na ten level ani neašpiruje, skôr približuje robotiku deťom. a to je super :))

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 10. 1. 2017, 14:44

ale zasa bez bioniclov by lego na začiatku milénia nadobro skapalo
Předpokládám, že máš pro toto tvrzení nějaké důkazy. Ideálně statistiky prodejů a tržeb.

Série Architecture je těsně vedle těch základních kostek. Akorát teď přemýšlím, ze které strany. :D
Kola jsou všechny na jedné liště, nemůžu je nikam posunout,
Ale notak. Tohle je lego. Posunout lze cokoli kamkoli.
Předpokládám, že když bych přidal jeden dílek pásu a přesunul osu o jeden výstupek vpřed, tak budu pořád tam kde jsem byl, protože délka článku pásu odpovídá rozteči mezi výstupky, že?
Ubrání dílu na pásu by mělo mít poloviční efekt oproti posunu na liště - pás je přece nahoře i dole. Schválně to zkus. A nebo mi to můžeš poslat a já ti pošlu zpět "opravený" model plus účet za poštovné a náhradní díly. :wink:
Nepoužívat nebo vrátit!

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 10. 1. 2017, 16:08

morech11 píše:ale zasa bez bioniclov by lego na začiatku milénia nadobro skapalo
To nemyslíš vážně, že ne. A pokud ano, tak bych taky velmi rád viděl nějaké argumenty.
morech11 píše:Ale notak. Tohle je lego. Posunout lze cokoli kamkoli.
No, ne úplně, protože na tom středním kole jsou uvnitř dvě další s pneumatikami, které zajišťují adhezi a tím lepší pohyb pásů, a když pásy nechám prověsit, tak mi v současné chvíli visí o dva centimetry, takže bych se musel s prostředním kolem dostat o dva centimetry výš a kromě ztráty adheze mi to poleze do vnitřní konstrukce. Jako ne že bych si s tím nějak nedokázal poradit, pokud dokoupím další kostky a celé to předělám, ale jednoduchá úprava by to nebyla. Rozhodně ne v případě, že mám doma jen základní kostky a žádné díly pro osy navíc.

Nicméně s tím pásem máš pravdu, že by se délka měla rozdělit nahoru i dolů, takže to zkusím prozatím takto a uvidím.

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 10. 1. 2017, 16:43

že mělo Lego nějaké problémy jsem zaslechl taky...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“