Stavebnice

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Stavebnice

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Takže kreacionář nemá pointu v tom, že transcendentní inteligence stvořily dinosaury a lidi podobně, jako my tvoříme figurky z lega? :>;o)
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebnice

Příspěvek od Vallun »

Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebnice

Příspěvek od Vallun »

Obrázek

Obrázek
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebnice

Příspěvek od Jerson »

Vallune, a souvislost?

Ilgire, tak podvozek jsem nakonec upravil, i když zatím jen samostatně - musel jsem to zvládnout za hodinu i s uklízením, než se probudí syn a bude se chtít podílet na konstrukci a dekonstrukci. Nicméně jsem narazil na problém, že mám pro každou stranu pásu tři ozubená kola a jedno o něco větší s pneumatikou, což není úplně ideální - pro pojezd potřebuju ty tři ozubená a s pneumatikou mám jako napínací. Tak jsem se tě chtěl zeptat, jestli nemáš k dispozici alespoň dvě ozubená kola průměru 1 cm a méně, která bys mohl postrádat, abych zatím nemusel kupovat další stavebnici nebo jednotlivé díly - obojí vychází moc draze.

A zkoušel jsi hledat ty dvě kostičky 1x2 s planetárním znakem?
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Stavebnice

Příspěvek od morech11 »

skladal cez víkend novú skriňu

tkže je tu vlastne správne. stavebnice, nie? :)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebnice

Příspěvek od Vallun »

Morech - presně...navíc francouzské výroby, takže hardcore level:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Stavebnice

Příspěvek od ilgir »

Sorry, Jersone, zapomněl jsem. Dnes si nastavím upomínku a večer vyřídím oba tvoje requesty. :D
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Stavebnice

Příspěvek od ilgir »

Takže, nejmenší ozubená kola, která mám k dispozici, jsou tato:
Obrázek
Průměry: 10, 13, 13, 18 mm. Měřeno od špičky zubu po špičku protilehlého zubu. Všechna se nasazují na osu křížového průměru z Technika.

Našel jsem dvě modré kostky s kosmickým znakem a dvě další s bílou šipkou dolů (asi stejná sada).

Budeš chtít něco z toho poslat?
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebnice

Příspěvek od Jerson »

Nejlépe všechno co můžeš postrádat, ale ozubená kola potřebuju vždy dvě stejná, takže asi těch 2x 13 mm. Mohl bys postrádat i nějaké dlouhé osy, abych je mohl zkusit dát skrz celý podvozek? Nebo alespoň dvě krátké osičky, a případně i díly 1x1 nebo 2x1 s otvorem pro osu? Teď jsem omezený tím, co bylo v téhle jedné stavebnici, kde jsou dva dlouhé nosníky a jen po dvou kusech 1x1 a 2x1 s otvorem pro osu, takže když je použiju na podvozek, už nemám jak vytvořit další funkční část. (A nechce se mi čekat na vánoce, než Darík dostane další Lego :-) ) Takže čím více, tím lépe, a pokud se vejdu do stovky, tak to schovám do dalších výdajů. :-)

Modré dílky bych si vzal všechny čtyři.

Jinak v sobotu za dva týdny budu v Praze, takže i když nebudeš na PGF, mohl bych se případně někde zastavit, ať to nemusíš posílat poštou, to se poněkud prodraží. Nebo kdybys jel na Dálavu, tak mi to můžeš vzít cestou.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Stavebnice

Příspěvek od eerieBaatezu »

Kdybyste věděli o nějakých dobrých stránkách na lego kostky, tak je sem hoďte. Chci si udělat panáčky na hraní soubojů na mapě a lepší než nějaký normální figurky je mít lego postavičky, který si postavíte přesně tak, jak vaše postava vypadá, obličej, brnění, zbraň, baťoh a tak. Už od základky jsme to takhle dělali.

Jsem našel tyhle: http://www.ledily.cz/ a tam mají super zbraně. Třeba tyhle senzační trpaslický sekery:
Obrázek
Obrázek
a tohle je jak flame tongue z DnD: :)
Obrázek
Obrázek
tohle je taky jak nějakej magickej meč z DnD:
Obrázek
a hustozlej meč:
Obrázek

a ty skvělý štíty!!!
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Akorát, že to všechno stojí tak 10 až 100 korun, takže to budou nákupy do tisíců. $lol$

Ten upíří ksixht je hustej!
Obrázek

Jéé, oni dělají malý hobití a trpasličí nohy, aby ty figurky byly menší! $lol$ To za našich mladých dob nebylo.
Obrázek
Obrázek

Jo takovej parádní hraničářskej vohoz!
Obrázek

Týjo a vrk na ježdění! 340 korun!!!
Obrázek

A orel 390...
Obrázek

A hobiti 600 a Šmak 2000, heh.

Potřebuju minimálně pár tělíček, zbraní, helem, baťohů, plášťů, to bude tak 1500 korun. A to je jen pro fantasy, kdybych chtěl hrát Radiance, planetary romance/fantasy steampunk, to bych ještě potřeboval nějaký pistole, pušky, a jiný tělíčka.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebnice

Příspěvek od Jerson »

Tak je to dražší, ale zase jde o Lego, se kterým si můžou hrát ještě tví vnuci.
My jsme lego používali v úplných začátcích, kamarád si z drátu spájel trojzubec pro svého krolla. Jen ty krátké nohy lego postav nejsou to pravé, jako hobiti pak vypadají všichni :-)

Jinak jsem zkoušel zjistit měřítko lega a podle rozměrů dveří, silnic a rozchodu kolejí mi vychází cca 1:40. To kdyby podobně jako já řešil, jaké plastikové a papírové modely používat, aby k nim seděly i lego stavby :-)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Stavebnice

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jerson píše:Jen ty krátké nohy lego postav nejsou to pravé, jako hobiti pak vypadají všichni :-)
Počkat a proč bys dával krátké nohy někomu, kdo není trpáč nebo pulčík?
Jerson píše:Jinak jsem zkoušel zjistit měřítko lega a podle rozměrů dveří, silnic a rozchodu kolejí
$lol$ Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Stavebnice

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tyjo lego má i skeletal koně pro nekromanty.
Obrázek
Obrázek

a dokonce i svítící.
Obrázek

a kdybyste hráli trolly z Warcraftu, tak i dinosaury na ježdění...
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Stavebnice

Příspěvek od midewiwin »

Tohle je tak napůl do Architektů.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebnice

Příspěvek od Jerson »

eerieBaatezu píše:Počkat a proč bys dával krátké nohy někomu, kdo není trpáč nebo pulčík?
Protože lego má všechny nohy krátké. Vzpomínám si, když jsem nakreslil svého prvního kosmonauta podle lego figurky, a dostal jsem poučení, že mu nohy končí u kolenou. Jednou jsem viděl nějaké lego technic figurky, které měly správné proporce a klouby i v loktech a kolenou, ale to bylo v katalogu a tak před 25 lety.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů