Rozličný pokec, aneb (2)

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od York »

Lorwyn píše: 25. 5. 2018, 22:04 Pod 25 jo. A na hofy jsem taky....
No jo, na tebe jsem zapomněl :oops:

Na Hofálu sis zakládala účet kvůli larpům, předpokládám?
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Sosacek »

RPGf má dva typy diskusí:
- (ne)přátelský pokec se starými známými, a
- "odborné" diskuse o RPG.

Diskuse o RPG jsou ztráta času. RPG scéna je diverzifikovaná - týpci co hrají Chuuba si nemají co říct s týpký co hrají DrD a DnD, týpci co hraji DrD a DnD si nemají co říct navzájem, atd. Teda krom toho, že pokud hrají něco jiného, tak jsou to zjevně debilové.

Pokec se starými známými vyžaduje staré známé. Ti když odejdou kvůli předchozímu odstavci, nemůže je z principu nikdo nahradit.

Druhý problém je, že jak má RPGf málo lidí, tak diskuse obecně vůbec nefungují - jakoukoli diskusi zdominuje jeden člověk, co má nejvic času. Kolikrát se vám stalo, že jste se chtěli s někým bavit o něčem zajímavém, a přičel týpek, byl úplně mimo a nechápal o co jde (nebo se o to ani nesnažil a rovnou psal "já nevím o čem se bavíte, ale chci si něco napsat") a postupně ze všech vysál všechen život a chuť se bavit?

Ve vlákně s padesáti diskutujícími by zapadl a nebyl problém, a na serveru se stovkami aktivních uživatelů by adminům nebylo líto dát mu ban, ale tady to nejde - a tak diskuse nemůže fungovat. Člověk si pak řekne, "radši o tom pokecáme na srazu nebo slezině, aby se nám do toho nesral".

Není kdo by diskutoval. A kdyby byl, tak to nejde. Zapeklitý problém pro diskusní platformu.
But nobody came.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Sosacek »

Kolikrát se stalo, že přišel novej týpek s nějakým nápadem, a vrhla se na něj banda bullies že to měl radši dělat pro DnD, že nemá vodu, že měl dělat Dakaru? A týpek už nikdy nepřišel?
But nobody came.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od York »

Sosacek píše: 26. 5. 2018, 11:24 Kolikrát se stalo, že přišel novej týpek s nějakým nápadem, a vrhla se na něj banda bullies že to měl radši dělat pro DnD, že nemá vodu, že měl dělat Dakaru? A týpek už nikdy nepřišel?
Tohle je otázka debatní kultury uživatelů, ne jejich počtu. Na odrazení někoho nového ti stačí pár lidí s podobným mindsetem. Dvacet dalších, kteří se dokáží udržet a nic mu nenutit, to už nezachrání.


Sosacek píše: 26. 5. 2018, 11:24Že měl dělat Dakaru?
A tohle je trolling, kterým ukázkově potrhuješ mou pointu.
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Lorwyn »

York píše: 26. 5. 2018, 10:57
No jo, na tebe jsem zapomněl :oops:

Na Hofálu sis zakládala účet kvůli larpům, předpokládám?
Jo, kvůli larpům, takže mě tam svým způsobem zavlekli starší. A s příchodem fb to tam dost zdechlo (aspoň co se larpů týká).
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od OnGe »

Sosacek píše: 26. 5. 2018, 11:21na serveru se stovkami aktivních uživatelů by adminům nebylo líto dát mu ban, ale tady to nejde
Buď rád. Víš přece, že na serverech, kde není adminům líto dát ban, ho většinou dostaneš ty.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Invictus »

Jako upřímně, mě už nějak netrápí, že tady nejsou moc noví lidi (i když ani to není pravda za ty roky se tu objevilo dost nových stálých, třebe hned ten York a OnGe). Spíš dřív jsem měl pocit nějaké prestiže z toho, že chodím na navštěvované fórum, teď mě spíš zajímají nové pohledy na věci a nové informace, což vyžaduje spíše kvalitní příspěvky a diskusi, než hodně lidí. A kolikrát už jsem si z různých důvodů říkal, že se tady na to vykašlu, ale ono to tady v nějakých vlnách furt nějak žije (třeba teďka lets playe). A i z těch nevyostřenějších diskusí si vždycky něco užitečného odnesu - což je velká přidaná hodnota, kterou jsem zatím jinde nenašel.
Iron Within
Iron Without
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Sosacek »

Hele kdo je Log 1=0 ? Vypada jako rozumnej typek.

EDIT: nechces prijit na sraz?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Log 1=0 »

Hm, jak bych ti ho vypodobnil...
Takový mladý podivín.

Nějakou Slezinu mám obecně v plánu, ale jestli mi vyjde příští vědí bohové.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Invictus »

Hmm, jak to funguje, když chci nahlásit extrémně vulgární a útočný příspěvek od moderátora fóra, etalonu slušnosti a férovosti? Dá si pak varování sám sobě, nebo bude hlasovat rada starších?
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od boubaque »

Když ho chceš nahlásit, tak je to jednoduché: Klikneš na ikonku s vykřičníkem a vyplníš formulář. Tak jako u jakéhokoli jiného příspěvku.

Pokud se ptáš, co se bude dít pak, tak se zřejmě bude čekat, až se to někomu bude chtít řešit, a ten někdo se pak rozmyslí, co s tím udělá. Tak jako u jakéhokoli jiného příspěvku.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Sosacek »

Co je dneska s letadlama? Vsechno je pozde.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Jerson »

Lorwyn píše: 25. 5. 2018, 22:04 Pod 25 jo. A na hofy jsem taky....
Ale pokud chcete cílit na mladší, inzerci a komunikaci přes FB se vyhnout asi nedá.
Když jsem na tohle narazil - za ty tři roky, kdy na FB řeším RPG jsem si jednak rozbil některé sociální bubliny, a pak na taky (konečně) kontakt s holkama ve věku 15-18 let, což jsem ve svých pozdějších -nácti neměl. A vzhledem k tomu, že tyhle holky hrajou RPG, o čemž jsem tenkrát nemohl ani snít, tak to vidím dost podobně jako jiní - fóra jsou jen pro současné uživatele, nová generace funguje jinde a jinak.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Sosacek »

Nasel jsem videl, kde Faskal porovnava audio https://www.youtube.com/watch?v=FURPQI3VW58
But nobody came.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Faskal »

8)
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 8 hostů