Každodenní podivnosti

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od midewiwin »

ilgir píše: 10. 5. 2018, 20:15 Psát na net z mobilu je fakt opruz. Na druhou stranu, klasické tvůrčí psaní do Google Docs je v pohodě. S inteligentní klávesnicí, co se učí vaši slovní zásobu, dokonce rychlejší než na PC. Jen že to neumí české uvozovky, to mě štve, ale to se dá dodatečně opravit z PC.
Nevím, v čem je rozdíl.
Od dob stylusu přes hardwarovou klávesnici až po dnešní pěti /a více/ palcový displej se mi z mobilu vždycky psalo dobře.
Vyzkouším vždycky několik klávesnic a různé browsery /hlavně z hlediska pohodlí při výběru textu a vkládání/, ale nakonec si vždycky najdu, co mi sedne. Uvozovky mě netrápí.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od OnGe »

Inteligentní klávesnice občas napíše i lepší věci, než by člověk napsal sám. Třeba "Děkuji za odpověď a přeji hezký den a noc a sladké sny a pak se to bude považovat za výhru ve válení sudu a všichni mi za to koupíte PIVO."
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Alef0 »

Mne sa podarilo az teraz objavit prediktivne pisanie na mobile a je to parada.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Do GDPR zbývá pár dní a na českém internetu se teprve teď objevují články, ve kterých nehraje hlavní roli panika a hysterie. Uznávám, že jsem tohle téma moc cíleně nehledal, ale spíš jen pasivně přijímal, ale i tak.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od OnGe »

Protože kdo si na to chtěl zaplatit konzultanty, tak už si je zaplatil, tak už není třeba plašit.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od OnGe »

Něco z číny, s anglickými titulky a přeložené do češtiny, aby tomu bylo rozumět i tady.

Jinak je to o sociálním kreditu aka skóre slučného občana
https://videacesky.cz/video/socialni-kr ... skutecnost
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od ilgir »

Eleshar_Vermillion píše: 20. 5. 2018, 14:24 Do GDPR zbývá pár dní a na českém internetu se teprve teď objevují články, ve kterých nehraje hlavní roli panika a hysterie. Uznávám, že jsem tohle téma moc cíleně nehledal, ale spíš jen pasivně přijímal, ale i tak.
Tak tos nečetl tohle.
$D $D $D
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Asi jsme si nerozuměli, já jsem netvrdil, že se neobjevují články založené na panice a hysterii, já jsem poukazoval na to, že od doby, kdy se o tom začalo u nás mluvit, jsem teprve teď začal narážet na osamocené články, které na tomto založené nejsou.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Karotka »

Zážitek z Paříže, v metru (linka 5 za stanicí Richard Lenoir) pár lidí začalo zpívat internacionálu.
Přidala se snad půlka vagónu.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Sosacek »

Ty nazvy postrockovych kapel jsou silene. "God Is an Astronaut" a "If These Trees Could Talk" davam, ale prave posloucham "Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra".
But nobody came.
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Karotka »

Sosacek píše: 29. 5. 2018, 10:39 Ty nazvy postrockovych kapel jsou silene.
A co teprve názvy kapel, které hrají na festivalu odpadních vod... Balet československého rozhlasu, Kolemjdoucí pyré,...

Obrázek

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Mrtvá židovská koťáka, da best!

Připomnělo mi to dva články o divných názvech alternativních kapel.
https://blog.maly.cz/index.php?cmt=312
https://blog.maly.cz/index.php?cmt=318
kdo je líný klikat píše:Já sám jsem hrál v kapele, která nesla název Lucidum Intervalla, což je lékařský termín, označující světlou chvíli ve vědomí šílence. Náš kytarista prošel několika skupinama, mimo jiné Majklovým strýčkem (prý strýček Majkla Džeksna, jak mi důvěrně prozradil Amrit Sen) a Kokrmentem (Pamatujete se přece na hokejisty Lálu, Uvíru, Rosola, Rusnáka, Hořavu, Stavjaňu, Ščerbana a Kokrmenta...). Basák naproti tomu dříve působil ve skupině Orgasmus starého Bena (tady se mi nepodařilo toho dotyčného Bena identifikovat) no a tympány jsme sehnali od bývalého člena skupiny Žabí hlen.
V Mladé Boleslavi byla figurka, jakýsi Bílek... No a snad na jeho počest, to už nevím, vznikl Bílkův Bimbas Band. Velmi poetický se mi zdá název Noční proudíček, naproti tomu taková Rozevřená držka — ufff! Punkýši se mohli inspirovat v Americe a založit Dead Havels, metalisté hledali naopak v bohatství češtiny a založili Rozmetal. (Svého času byla mezi metalisty móda pojmenovávat kapely názvy, které končí na -tor, například Krabator, Tormentor, Dementor nebo Zvrator, popřípadě mít v názvu alespoň jedno X.)
Krásné názvy jsou i Šišatý kolo, Smutný Karel, Naivní tlusťoch, Vyhoukaná sova, Veselé plavkyně, Odvážní bobříci, Taneční orchestr rozhlasu po drátě (eLKa hrál v orchestru, který se jmenoval TODOK. Tato zkratka prý znamenala Tanečni orchestr dolu Ostrava, kurva!) a další. Laura i s tygrama asi inspirovala skupinu Sandra a její vembloudi. Vojáci asi leželi v žaludku autorům jména Posádková hudba Marného Slávy. A Marilyn Manson bude asi nějaký odvar z názvu Panenka Klaus Barbie.
Jestlipak si dnes ještě jistý reklamní guru vzpomene, že hrál na bicí v punkové skupině Pražská sklepní sekce?
A víte někdo co to jsou Horkýže Slíže? eLKa si myslí, že je to nářečně „sežere šneka”, já se domnívám, že to je kus věty, nejspíš „Povídal, to horký že slíže a to studený že sní lžičkou”. Možná šla řeč o Pudingu paní Elvisovej. (díky eLKa)
Přísahám, že jsem si žádný z názvů nevymyslel, všechny jsem někde četl... I Ucho Debil Accord Band, i Chaprál Crazy Plesk!, Rozmazané děti jsem dokonce viděl na vlastní oči. Naopak Třírychlostního Pepíčka a Ještě jsme se nedohodli jsem jenom slyšel.
A můj maximální horký favorit je kapela, která si upravila název Fun Da Mental do podoby Fanda Mentál!

...

A začneme těmi názvy, které mi v průběhu psaní vypadly z hlavy, i když jsem na ně původně myslel. Díky patří Adamu Javůrkovi za připomenutí skupin Dřevěné pytlí v jutových uhlích a Monty Pičusův létající pes (jestli je žlutý, to nevím), Tokugawa přidal Utlučtumůru, Marvin přihodil Travní orchestr města Chomutov a White Dog mě mírně vyplísnil za to, že jsem nevzpomněl na kapelu, ve které on hrál. Ta se zovala Oliverova dálka a legendy praví, že se tak jmenovala proto, že jejich první bubeník měl přezdívku Oliver a skákal do dálky. Další názvy kapel, dodané vámi, čtenáři, najdete u toho výšezmíněného prvního článku.
I zapátral jsem znovu a objevil také moc pěkné kousky. Například skupinu bubeníků s názvem Údery údy. Klasikou jsou už Majerovy brzdové tabulky. Celkem ještě roztomilý je název Hugo Fogo Color Orchestra, poněkud děsivější se mi zdají Nukleární vokurky, nevím, co řeknou normy EU na Úplně rovný banán a Talking Heads by měli asi radost ze skupiny Dee Bill Heads. A co teprv kdyby všechny tyhle kapely hrály Pohromadě na přehradě!
V Trutnově na festivalu uslyšíte mimo jiné i Budoár staré dámy, Barový mouchy, Šajkedelík Šraml Band nebo dokonce skupinu Hever a vazelína. U Magora ve Vydří vystoupí Čvachtavý lachtan. (Pokud by se náhodou tato skupina někdy chtěla přejmenovat, navrhuji název Lachtavý čvachtan.)
Zvláštní pravopis si zvolila Zvlášňý škola. Možná do ní chodí Ozubené děti.
Prouza se zpočátku jmenovala Brumerová prouza. V Praze působily svého času kapely Vo100sex a Nářez brouků na palouku. Tam co bydlí WhiteDog (a leží Little Big Horn) hrála kapela Nový hrábě a kousek na sever zase Nízko letící matice M16.
Zkrátka — neotřelý název musí být, i Kdyby tisíc periskopů!

A protože vím, jak těžké je být rockovým muzikantem, přidávám pro povzbuzení text písně Zkušebna od skupiny Ženy:

Zkušebna čeká
dřevěná, měkká
těsná jak zvíře
co choulí se blíže.
Blíže k té díře
kterou se tam vniká
vyplňme ji Špejblem
i my se tam vejdem!
Některé ze zmíněných jsem viděla naživo. Taky jsem viděla nezmíněné Skrytý půvab byrokracie a Markantní úbytek mechanických krtků.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Pieta »

V tomhle směru by se dalo psát dlouho předlouho. Můj favorit je Kopir Rozsywal Bestar - tuším, že to byla jména na zvoncích domu, kde měla kapela zkušebnu.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Vallun »

Já slyšel Nuklearní Vokurky...a znám Adama Javůrka:)

Dobrá kapela byla Cihla na nohu...žel nenatočila ani jeden song:/

Skupina Prorock má úžasnou píseň Delfín Váňa je blbá ryba, což je parafráze Nohavicovi A v tom dumku...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Invictus »

Football Ignorance
Achievement Unlocked:
Whereleven? - lvl 30
Reach age of 30 or more without being actively aware that there are 11 players on field at once.
Iron Within
Iron Without
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: PardGalen a 9 hostů