Auta

O nás, o lidech, o okolním světě. Všechna témata, která se netýkají her, patří do této sekce. Zapomeňme chvíli na RPG a pojďme předstírat, že jsme normální lidé.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Argonantus
.

Re: Auta

Příspěvek od Argonantus » 26. 10. 2009, 16:41

Sosáček:

Kardinální otázka je, zda máš náznak hudebního sluchu. Pokud ano (má ho většina lidí...), pak prostě slyšíš, jestli se motor chová rozumně. A jak správně praví Erric, jasně vidíš, jestli ti to táhne, nebo bojuje o život.
Ztěchto dvou údajů se kdysi řadilo, i když nebyly otáčkoměry, takže informace o počtu otáček byla pro opravdové znalce (našinec to prostě nevěděl...). Takže můžeš v pohodě řídit i bez této informace.

Pokud se učíš řadit podle otáčkoměru, pak stejně - nevyhnutelně - to furt porovnáváš s dojmem podle sluchu a podle tahu. Takže pokus - omyl; vyzkoušíš si, že čtyřka je nejlepší mezi hodnotami X a Y, a prostě ji tam držíš. A víš to i bez manuálu.
Řazení vůbec není taková věda, jak si myslí Američani; je to jen a jen cvik. Časem o tom ani nevíš.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 26. 10. 2009, 16:52

Tj. ale nez se s tim autem naucil, asi zprasim hrozne moc lidi a to pochoptelne nerad.

Dneska jsem se treba naucil "nehraj si s klimatizaci kdyz stojis na vyjezdu az bude volno a ceka za tebou pet aut" $D
I can't see an end. I have no control and I don't think there's any escape. I don't even have a home anymore.

I need a new keyboard.

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 26. 10. 2009, 19:59

Sosácek - copak? taky Ti klima vypíná motor, když jí dáš na max?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 26. 10. 2009, 20:27

Ne, ale oni pak troubi.
I can't see an end. I have no control and I don't think there's any escape. I don't even have a home anymore.

I need a new keyboard.

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 26. 10. 2009, 20:36

Sosacek píše:Tj. ale nez se s tim autem naucil, asi zprasim hrozne moc lidi a to pochoptelne nerad.
V tom případě ani nesedej za volant. Tak jako tak nemůžeš koukat na otáčkoměr a řadit podle něj, protože bys omezoval pozornost věnovanou okolí.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 26. 10. 2009, 21:12

Tak zprasit lidi kteri si to zaslouzi mi pochopitelne nevadi. Jsem jednou jel se znamym a tomu to chciplo pri rozjezdu na semaforu a chlapek v oktavce za nim zacal troubit. to byla doba kdy kazdej podnikatel mel oktavku (stribrnou a na hlinach pochopitelne) a tak, roky dozadu. tak to typkovy chciplo jeste trikrat a kdyz padla oranzova tak bleskove odjel a frajera tam nechal stat $D

O jezdeni podle otackomeru snad nikdo nemluvil, ale shanel jsem nekde vykonovy a momentovy krivky motoru abych vedel jestli fakt mam tahnout jednicku nad 4k otacek, pac jinak ta dvojka skube.

EDIT: ale to mam taky tahnout dvojku nad 4k otacek? na 70 km/h? mi pripada dost.

EDIT: a to, jak premyslel clovek ktery enchal namontoval alu kola na auto s nejslabsim motorem v nabidce je mi fakt zahadou 8)

I need a new keyboard.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 26. 10. 2009, 23:59

Jak zjistim jaka baterka do toho auta patri kdyz nemam manual?

I need a new keyboard.

Erric
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric » 27. 10. 2009, 08:08

Sosacek: Zkusis ten manual vygooglit v html nebo pdf podobe... Anebo otevres kapotu a podivas se. Ale tohle je vec, kterou bych resil az bych mel s baterkou problem.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 27. 10. 2009, 08:12

No, ja mam problem s baterkou :)

Manual jsem nasel servisni, takze vim postup pro vymenu motoru, ale furt nevim co dela to tlacitko na klicich a jak tu vec presvedcit aby topila.

I need a new keyboard.

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 27. 10. 2009, 08:47

Sos - mne se osvědčilo vyhledat si zaměřené forum...:)určitě se najde někdo, kdo má stejné auto a poradí...

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 27. 10. 2009, 22:20

Mega lama dotaz.

To ze se nema stat na rucni brzdu kdyz mrzne je neco co umrelo se skodovkama, nebo mi v manualu lhali kdyz rikali ze parkovaci brzdu pouzivat vzdy?

I need a new keyboard.

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 27. 10. 2009, 22:26

Sosacek píše:Jak zjistim jaka baterka do toho auta patri kdyz nemam manual?
Tak a tady to máš. Koněčně i na tebe došlo. Všechno se nedá upirátit, k něčemu ten manuál potřebuješ $D
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 28. 10. 2009, 00:18

Eleshar - ale zorvna tady má Sosáček na ten manuál právo, neboť manuál jest příslušenstvím vozu.

Peekay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay » 28. 10. 2009, 10:58

Sosacek píše: To ze se nema stat na rucni brzdu kdyz mrzne je neco co umrelo se skodovkama, nebo mi v manualu lhali kdyz rikali ze parkovaci brzdu pouzivat vzdy?
Za 10 rokov soferovania mi este rucna brzda neprimrzla, a to som jazdil aj na skodovkach. Teploty, v ktorych zvyknem soferovat sa hybu aj v okoli -20 stupnov Celzia.

(na druhu stranu, moderne auto sa rozbehne aj so zatiahnutou rucnou brzdou... odskusane v praxi $D )
Naposledy upravil(a) Peekay dne 28. 10. 2009, 11:39, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 28. 10. 2009, 11:31

I škodovka jede se zataženou ruční brzdou. I když ne moc skvěle. A té ruční brzdě z toho také není úplně veselo.

Potvrzuji Peekayovu zkušenost, že mi ruční brzda nikdy nezamrzla, ani u škodovky, ani u ničeho jiného.

Pravda; u švagrova auta nikdy nefungovala; a moc tam nefungovala ani normální brzda... kdysi jsem s tím naivně zkoušel zastavit před domem na mírném svahu... a řešil problém, jak tam "bleskově vrazit rychlost a chcípnout"..., a když jsem se ptal švagra, ten mi objasnil, že na svahu NIKDY nezastavuje.

Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“