Auta

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Auta

Příspěvek od Argonantus »

Sosáček:

Kardinální otázka je, zda máš náznak hudebního sluchu. Pokud ano (má ho většina lidí...), pak prostě slyšíš, jestli se motor chová rozumně. A jak správně praví Erric, jasně vidíš, jestli ti to táhne, nebo bojuje o život.
Ztěchto dvou údajů se kdysi řadilo, i když nebyly otáčkoměry, takže informace o počtu otáček byla pro opravdové znalce (našinec to prostě nevěděl...). Takže můžeš v pohodě řídit i bez této informace.

Pokud se učíš řadit podle otáčkoměru, pak stejně - nevyhnutelně - to furt porovnáváš s dojmem podle sluchu a podle tahu. Takže pokus - omyl; vyzkoušíš si, že čtyřka je nejlepší mezi hodnotami X a Y, a prostě ji tam držíš. A víš to i bez manuálu.
Řazení vůbec není taková věda, jak si myslí Američani; je to jen a jen cvik. Časem o tom ani nevíš.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Auta

Příspěvek od Sosacek »

Tj. ale nez se s tim autem naucil, asi zprasim hrozne moc lidi a to pochoptelne nerad.

Dneska jsem se treba naucil "nehraj si s klimatizaci kdyz stojis na vyjezdu az bude volno a ceka za tebou pet aut" $D
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta

Příspěvek od Vallun »

Sosácek - copak? taky Ti klima vypíná motor, když jí dáš na max?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Auta

Příspěvek od Sosacek »

Ne, ale oni pak troubi.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta

Příspěvek od Jerson »

Sosacek píše:Tj. ale nez se s tim autem naucil, asi zprasim hrozne moc lidi a to pochoptelne nerad.
V tom případě ani nesedej za volant. Tak jako tak nemůžeš koukat na otáčkoměr a řadit podle něj, protože bys omezoval pozornost věnovanou okolí.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Auta

Příspěvek od Sosacek »

Tak zprasit lidi kteri si to zaslouzi mi pochopitelne nevadi. Jsem jednou jel se znamym a tomu to chciplo pri rozjezdu na semaforu a chlapek v oktavce za nim zacal troubit. to byla doba kdy kazdej podnikatel mel oktavku (stribrnou a na hlinach pochopitelne) a tak, roky dozadu. tak to typkovy chciplo jeste trikrat a kdyz padla oranzova tak bleskove odjel a frajera tam nechal stat $D

O jezdeni podle otackomeru snad nikdo nemluvil, ale shanel jsem nekde vykonovy a momentovy krivky motoru abych vedel jestli fakt mam tahnout jednicku nad 4k otacek, pac jinak ta dvojka skube.

EDIT: ale to mam taky tahnout dvojku nad 4k otacek? na 70 km/h? mi pripada dost.

EDIT: a to, jak premyslel clovek ktery enchal namontoval alu kola na auto s nejslabsim motorem v nabidce je mi fakt zahadou 8)
But nobody came.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Auta

Příspěvek od Sosacek »

Jak zjistim jaka baterka do toho auta patri kdyz nemam manual?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta

Příspěvek od Erric »

Sosacek: Zkusis ten manual vygooglit v html nebo pdf podobe... Anebo otevres kapotu a podivas se. Ale tohle je vec, kterou bych resil az bych mel s baterkou problem.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Auta

Příspěvek od Sosacek »

No, ja mam problem s baterkou :)

Manual jsem nasel servisni, takze vim postup pro vymenu motoru, ale furt nevim co dela to tlacitko na klicich a jak tu vec presvedcit aby topila.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta

Příspěvek od Vallun »

Sos - mne se osvědčilo vyhledat si zaměřené forum...:)určitě se najde někdo, kdo má stejné auto a poradí...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Auta

Příspěvek od Sosacek »

Mega lama dotaz.

To ze se nema stat na rucni brzdu kdyz mrzne je neco co umrelo se skodovkama, nebo mi v manualu lhali kdyz rikali ze parkovaci brzdu pouzivat vzdy?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Auta

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sosacek píše:Jak zjistim jaka baterka do toho auta patri kdyz nemam manual?
Tak a tady to máš. Koněčně i na tebe došlo. Všechno se nedá upirátit, k něčemu ten manuál potřebuješ $D
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta

Příspěvek od Vallun »

Eleshar - ale zorvna tady má Sosáček na ten manuál právo, neboť manuál jest příslušenstvím vozu.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta

Příspěvek od Peekay »

Sosacek píše: To ze se nema stat na rucni brzdu kdyz mrzne je neco co umrelo se skodovkama, nebo mi v manualu lhali kdyz rikali ze parkovaci brzdu pouzivat vzdy?
Za 10 rokov soferovania mi este rucna brzda neprimrzla, a to som jazdil aj na skodovkach. Teploty, v ktorych zvyknem soferovat sa hybu aj v okoli -20 stupnov Celzia.

(na druhu stranu, moderne auto sa rozbehne aj so zatiahnutou rucnou brzdou... odskusane v praxi $D )
Naposledy upravil(a) Peekay dne 28. 10. 2009, 11:39, celkem upraveno 1 x.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Auta

Příspěvek od Argonantus »

I škodovka jede se zataženou ruční brzdou. I když ne moc skvěle. A té ruční brzdě z toho také není úplně veselo.

Potvrzuji Peekayovu zkušenost, že mi ruční brzda nikdy nezamrzla, ani u škodovky, ani u ničeho jiného.

Pravda; u švagrova auta nikdy nefungovala; a moc tam nefungovala ani normální brzda... kdysi jsem s tím naivně zkoušel zastavit před domem na mírném svahu... a řešil problém, jak tam "bleskově vrazit rychlost a chcípnout"..., a když jsem se ptal švagra, ten mi objasnil, že na svahu NIKDY nezastavuje.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů