Kočičí povídání

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5467
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Obrázek
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Příspěvek od Antharon »

venus: ale ty si to nevidela naživo :D:D:D ona sktatka takto strnula... ani očami nepohla.... ale fakt, že ako som to orezal, tak ten pohľad vyzerá, akože čumí do objektívu... :D
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Stavili jsme se na zmrzlinu, děcka se tam dala do řeči s nějakými pejsky a posléze s jejich paničkou a výsledkem bylo, že začaly hučet, že aspoń kočičku.
Nechci kočku, protože máme malý byt, v činžáku, takže nemá volný přístup ven, kromě toho jsme celý den všichni pryč, často odjíždíme na chalupu a v létě tam trávíme dva měsíce, při čemž já pendluju mezi chalupou a Prahou.
Připadá mi, že kočka by dost strádala neustálými přesuny ( na tu chalupu je to nějakých 140 kilometrů.
Paní nadšená chovatelka všeho, co má čtyři nohy, mně přesvědčovala, že kočka se obstará a klidně vydrží tři - čtyři dny sama v bytě, když má vodu, zásobu granulí a přístup k záchodu, jenže mně připadá, že kočka není spokojená, když jí její lidi na čtyři dny zavřou a někam vypadnou.
Necháváte kočky doma o granulích třeba tři dny samotné?
Přesun kočky na chalupu mi taky nepřipadá šťastné řešení, kočky prý obvykle nesnášejí cestování a na chalupě bych ji neuhlídala a městskou kočku nechat volně na vsi mi připadá poněkud rizikové.
Tohle jsem děckám už vysvětlila několikrát a vždycky to uznaly. Jenže teď argumentují, že ta paní to přece říkala, že by to šlo...
já nevím, mně by to připadalo jako trápení, mít kočku, která je víc sama, než se smečkou a věčně ji někdo vozí sem a tam.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

maYda - Pokud bys měla štěstí, tak bys mohla natrefit na kočku, která snese cestování, ale to je o náhodě:( A navíc by pak byla otázka, kde jí zvykat jako první...

Ale na druhou stranu, kdyby sis pořídila kočky dvě, tak doma samotné vydrží...;) Ale chce to taky dva záchody... Dostatek vody (což vyřeší fontánka s dostatečně velkým zásobníkem - cca 1200 Kč, kdyby Tě to zajímalo), ale jen granule na 3 dny? To se mi moc nezdá:( kočky by to asi přežily, ale těžko by byly spokojené... Vážně se nenajde někdo, kdo by jim dal jednou za den kapsičku nebo konzervu?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Většina dospělých koček, co znám (včetně dvou zdejších) je takřka výhradně o kvalitních granulích stále, nejen, když tu pár dní nikdo není, kapsičky či konservy jen výjimečně. Vodu mají normálně v miskách a nezdá se, že by nějak strádaly...a jelikož tohle praktikuje i kamarádka bývalá profi chovatelka a nenamítá proti tomu nic ani kamarádka veterinářka, nemyslím si, že by to bylo pro kočky nějak extra traumatisující. Jasně, když se pak člověk vrátí po delší nepřítomnosti, tak jsou jakoby 'uražené' ale rychle je to přejde.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Sadako - no, ale v misce nemůžeš nechat vodu na nějaké 4 dny! vzhledem k tomu,že jí máš nejméně jendou za 12 hodin vyměnit...

a čistě granulová strava...asi není špatná ze zdravotního hlediska, ale dost pochybuji,že by vedla ke spokojenosti koček a to bez ohledu na kvalitu granulí, šťavnaté maso je šťavnaté maso...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Vallun: Podle toho, jak ty granule hltají, by jeden řekl, že jim to i chutná a dle toho, jak dobře vypadjí, jim to i svědčí. Pokud je na systém "granule denně, něco jiného výjimečně" navykne člověk od kotěte, není problém, co neznají (tzn. maso denně), to jim nechybí.
A vůbec, vidím na kocourrovi, kterého mám u rodičů, že není dobré zvěř rozežírat. Toho naši tak rozmazlili, že granule pozře jen ve stavu nejvyšší nouze a cpe se až dvěma kapsičkami denně. Naštěstí je to taková longcat, tak není tlustý.

Ad voda - pokud to není ob týden, tak si myslím, že tu třídenní vodu přežijí. Případně je možné nechat téci velmi tenoučkým pramenem vodu z kohoutku v koupelně, ony už budou vědět, kde jim ta tekutina chutná víc.


Když už jsem ho zmínila - můj jedenáctiletý kocourr původně zvaný Max, já mu ale kvůli té délce říkám spíš Kot Begemot. :]
ObrázekObrázek
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Sadako - kldyž je zvykáš odmala, tak možná, ale co znám kočky v okolí (viz fotogalerie na předhcozís tránce;), tak všechny preferují kapsičky nebo konzervy, bez ohledu na to, jak kvalitní sušina se jim dává...

A třeba u psů nám veterinářka vysloveně zakázala je krmit jen granulema...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

No, já se přiznám, že do těhle podmínek ( malý byt, rodina věčně v luftě a pendující mezi dvěma místy) kočku nechci.
ne, že bych neměla kočky ráda, ale rostě ji nechci mít za každou cenu, když mám pocit, že v tomhle stadiu vedeme život, který jaksi není pro kočku a přizpůsobit to nejde, do školy a práce se musí.

Mně prostě vadí ti milovníci zvířat, co do vás začnou hučet, že musíte mít zvíře za každou cenu a otvírají tak rozhovory už stokrát přehrané.
Já jsem vyrostla na venkově a mám pocit, že kočka, z nutnosti zavřená v malém bytě a tahané obtýden sem a tam autem v přepravce, je příliš omezovaná.
Kočka není hračka, je to živý tvor.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

maYda: Kočce nevadí, že je zašitá celý dny v bytě, pokud nezná, jak to vypadá venku... dokud sme našeho kocoura nezačali přes den pouštět do zahrady, tak ho vůbec nenapadlo, že by si stěžoval na to, že je furt zašité doma... nicméně včil, když je naučené chodit ven, tak se neustále dožaduje toho, aby jej někdo pustil na zahradu...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Jo, to bych taky mohla říct, že nevadí dětem, když jsou celý den v bytě a jen s mámou a že je tak aspoň uhlídám a nic se jim nestane.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

maYda: Ta kočka předně neví, že něco venku vůbec je...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Vandalicus »

potvrzuju Fritzova slova... u koček je to skutečně tak, že čím víc toho prostoru mají, tím víc ho i vyžadují. Obě naše kočky žily celé život spokojeně v bytě a nenapadlo je dokonce ani zdrhnout, když se omylem nechaly otevřený dveře.
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

mrknite na nasu macku. boli sme ju pozriet ale berieme ju az za mesiac
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

corvus,
to jsem teda zvědavá, co z téhle kombinace vyroste a jak bude vypadat dospělá kočka.
Budete tu uveřejňovat fotky, jak roste do krásy?
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů