Depresárium

O nás, o lidech, o okolním světě. Všechna témata, která se netýkají her, patří do této sekce. Zapomeňme chvíli na RPG a pojďme předstírat, že jsme normální lidé.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od OnGe » 29. 10. 2019, 20:06

Ilgir: Hele takhle, jestli mě chceš přesvědčit tak vytáhni nějaká fakta. Takové to "myslíme si že to tak je, protože nám to dává smysl" je hezké, ale průnik s realitou čistě náhodný. Dokonce ani když z toho uděláš ironické "jasně, to víš že ne" moc nezabírá.

Jinak já s tím odhadování prezidentů fakt nemám šťastnou ruku (fakt jsem nevěřil, že by lidi mohli zvolit Zemana - dvakrát), ale myslím si, Klaus mladší se stane prezidentem leda až invazní hordy afrických muslimů začnou stékat zdi Vyšehradu. A i to bych viděl jenom možná.
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 29. 10. 2019, 20:25

Eleshar: myslím, že označení bílý kůň je v tomhle případě nevhodné. Kellner - Klaus je prostě typická byznysově-politická aliance. Zvláštní je možná jen tím, jak moc se Kellner snažil být nenápadný, ale jinak to není nic mimořádného.

OnGe: Jaká fakta by sis přesně představoval? Vše, na co jsem tu odkazoval, jsou fakta. Prezidentské volby 2023 ještě nebyly. A jestli po mně chceš odposlechy, jak se Kellner domlouvá s Klausem ml., tak ty nemám. A kdybych je měl, nešel bych s nimi na RPG Fórum. :D
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 29. 10. 2019, 20:32

Onge:
Ilgir uvedl celkem jasná fakta, nevím, co ti v tom chybí. Jestli bude Junior presidentem, samozřejmě určit nelze, nicméně v případě jeho kandidatury je jasné, že ho Kellner bude podporovat a že k tomu bude mít dostatečnou infrastrukturu cílící na patřičný segment populace. Pochopitelně nejde o 50 miliard do příštího presidenta*, Nova bude solidně výnosný podnik sám o sobě.

Ilgir:
Označení "bílý kůň" bylo přesné k tomu, co mělo popisovat, totiž že Kellner všechno vlastní zprostředkovaně pro Klause, ale to na mě taky bylo příliš divoké, navíc doba post-klausovská tomu též nenasvědčuje.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 29. 10. 2019, 20:54

Mno a co nám ta fakta říkají?
- VKM je podle CVVM nejdůvěryhodnější politik
- IVK dostal prachy od PPF (a mnoha jiných)
- Kellner se projevil jako někdo, kdo by si s Klausema mohl podat ruce (imho dost dobrý důvod pro předcházející událost)
- Číňani rušej turné všem tělesům, co mají v názvu "Pr"

No jo, to jsou fakta. Ještě doplním, že fotbal se hraje míčem.

Teď bych prosil něco, z čeho mám vyvozovat, že Kellner potřebuje na Hrad dostat VKM, aby si mohl urvat svůj kus z čínského trhu. Třeba kroky, které v tomto směru učinil, nebo tak něco.

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 29. 10. 2019, 20:58

Ať se na Hrad dostane kdokoliv, zjistí se, že dostal pár milionů od Kellnera...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 29. 10. 2019, 21:04

OnGe píše:
29. 10. 2019, 20:54
Teď bych prosil něco, z čeho mám vyvozovat, že Kellner potřebuje na Hrad dostat VKM, aby si mohl urvat svůj kus z čínského trhu. Třeba kroky, které v tomto směru učinil, nebo tak něco.
Já si třeba nemyslím, že vyloženě potřebuje, ale je to velmi vítané aktivum pro byznys v zemích jako Rusko nebo Čína.

Btw z podobného soudku:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/cinsk ... 47ab5f122/
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 29. 10. 2019, 22:00

OnGe píše:
29. 10. 2019, 20:54
Teď bych prosil něco, z čeho mám vyvozovat, že Kellner potřebuje na Hrad dostat VKM,
Hele, já netvrdím, že to musí být zrovna Klaus. Může to být třeba ten Vallunův Dlouhý. Nebo Soukup, nebo Ovčáček. Exotů tady máme dost. Jenže Klaus se docela nabízí, protože na to zjevně má. Kdybys byl Kellnerem, po kom jiném bys sáhl?
aby si mohl urvat svůj kus z čínského trhu. Třeba kroky, které v tomto směru učinil, nebo tak něco.
Kellner potřebuje oporu prezidenta, aby si mohl urvat kus čínského trhu. Kroky, které v tomto směru učinil, jsou přehledně popsané např. zde. https://hlidacipes.org/petr-kellner-s-p ... i-v-oboru/

Jako fakt si myslíš, že když mu to tak skvěle klapalo s Klausem i Zemanem, že nevyužije všech možností, aby si posichroval i dalšího prezidenta? To ho máš za úplného blbce nebo co? :lol:
Nepoužívat nebo vrátit!

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 29. 10. 2019, 22:49

Kdybys byl Kellnerem, po kom jiném bys sáhl?
Po všech...má na to a ivnestice se vyplatí...navíc spousta kandidátů se pak dsotane do senátu nebo někam jinam....přemýšlí v jiných relacích...

midewiwin

Příspěvek od midewiwin » 30. 10. 2019, 07:55

Vallun píše:
29. 10. 2019, 20:58
Ať se na Hrad dostane kdokoliv, zjistí se, že dostal pár milionů od Kellnera...
Asi tak. Jestli pošle pár melounů VKJ, tak stejně tolika si posichruje i jeho protikandidáta.
Čas neexistuje.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 30. 10. 2019, 10:35

ilgir píše:
29. 10. 2019, 22:00
Kellner potřebuje oporu prezidenta, aby si mohl urvat kus čínského trhu. Kroky, které v tomto směru učinil, jsou přehledně popsané např. zde. https://hlidacipes.org/petr-kellner-s-p ... i-v-oboru/
Já v tom čtu poněkud opačný postup. Tady bych chtěl připomenout, že se Zemanem do číny létala spousta podnikatelů a téměř všichni skončili s kšeftama na pytel. Může za to Kellner, nebo o toho Zemana nakonec tak moc nešlo? Dle mého názoru je to spíš o tom, že si číňani (aka Strana) nechali ty kšefty, co jim vyhovují (a můžeme se dohadovat proč je to zrovna Home Credit - imho důvod "budeme lidem půjčovat naše prachy a řekneme vám na co" docela stačí) a ostatní nechali vyhnít. Tuhle jednostrannost můžeme vidět všude kolem českočínské družby a myslím, že to hezky ilustruje, jak moc je v číně důležitá ČR nebo její prezident.

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 30. 10. 2019, 19:47

Jedna věc je, když letí Kellner do Číny se Zemanem. Druhá, když Zeman letí do Číny s Kellnerem...
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 31. 10. 2019, 06:18

Midewiwin - a klidně nejen jednoho... je pravda, že v poslední výročce skupiny PPF jsou kecy, co vypadají, že je VKml opsal do programu Trihubolory, ale to bych nepřeceňoval v tom smyslu, že by byl ochoten s ním stát a už vůbec ne padat...
Že je Kellner konzervativního založení mi nepřijde překvapivé, ostatně taky nemládne..., a pokud se drží v míře, tak to nelze nechápat...
Že má nejbohatší byznysman i politický vliv mi nepřijde překvapivé, tim by byl spíš opak...mnohem varovnější by měla být jeho minulost a otázka zda a komu sám slouží...vzdělání v Moskvě prostě zapáchá...

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 31. 10. 2019, 12:07

Pieta píše:
29. 10. 2019, 10:21
Vyšla nějaká studie, podle které tolerance Čechů (a Slováků, a Poláků) k sexuálním menšinám za posledních deset či kolik let klesla o dvacet procent. A já si přečetl komentáře, plné lidí, kteří jsou z tohohle vývoje příjemně naladění až sluníčkově veselí.
Tady je článek, který to rozebírá podrobně, a (ne zas tak překvapivě) zjišťuje, že ta studie je nejspíš bullshit.
https://denikn.cz/223510/cesi-se-podle- ... 7e2713f8bb
Já v tom čtu poněkud opačný postup. Tady bych chtěl připomenout, že se Zemanem do číny létala spousta podnikatelů a téměř všichni skončili s kšeftama na pytel. Může za to Kellner, nebo o toho Zemana nakonec tak moc nešlo?
Může být. Ale to, že v Číně prorazil zrovna Kellner (a ne, není úplně jediný) ani v nejmenším nedokazuje, že záštita prezidenta je zbytečná.

Vallun ti jistě rád vysvětlí, jak funguje byznys v Číně. Ve zkratce: důležití byznysmeni musí být naprosto loajální straně. Totéž se Čína snaží vynucovat i u zahraničních podnikatelů a jako záruku využívá právě politické krytí.
midewiwin píše: Asi tak. Jestli pošle pár melounů VKJ, tak stejně tolika si posichruje i jeho protikandidáta.
Myslíš, že bude posílat peníze i někomu, o kom bude předem vědět, že mu žádnou protislužbu neposkytne?
Nepoužívat nebo vrátit!

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 31. 10. 2019, 13:00

ilgir - jo- pokud pujde o někoho relevantního.

Všichni byznysmani jsou prodlouženou rukou strany, co je jejich (stejně jako každého Čínana) je Strany a co je Strany do toho nikomu nic neni...co je někoho jiného by mělo byt Strany a do toho taky nikomu nic jiného není...

midewiwin

Příspěvek od midewiwin » 31. 10. 2019, 18:14

ilgir píše:Myslíš, že bude posílat peníze i někomu, o kom bude předem vědět, že mu žádnou protislužbu neposkytne?
Myslím, že v každém případě zkusí dát nabídku. Nabídku toho druhu, o kterém se říká, že se neodmítá.
A taky platí, že když někdo přijme peníze, tak je úplně jedno, jestli má v úmyslu za ně něco poskytnout anebo ne. Už tím, že transakce proběhla, je zaháčkovaný.
Čas neexistuje.

Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“