Depresárium

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Chtěl jsem dodat, že tipuju, že na většině prací na soukromých stavbách se stavební dozor dělá svépomocí, ale připadá mi, že Resův příspěvek to téma celkem dobře uzavřel.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Depresárium

Příspěvek od Sosacek »

Jako stezovat si, ze formalni vyjimecny stav trva tak dlouho, jako fakticky vyjimecny stav (tj. pandemie) mi nedava moc smysl.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Depresárium

Příspěvek od Resurrection »

Sosacek píše: 23. 3. 2021, 11:08 Jako stezovat si, ze formalni vyjimecny stav trva tak dlouho, jako fakticky vyjimecny stav (tj. pandemie) mi nedava moc smysl.
Nouzovy stav je mimoradne ustavni opatreni pro reseni katastrof. Bud ho potrebujes na min jak 30 dni, protoze jsou treba povodne a pak s jeho pomoci muze vlada delat veci jako povolat na pomoc armadu. Nebo jde o trvalejsi zalezitost (terorismus, pandemie) a pak ho ma vlada pouzit na legislativni osetreni dane veci. V nasem pripade je to pandemicky zakon, ktery rika co kdo kdy a jak muze a dela v pripade pandemie. Takze jde o specializaci nouzoveho stavu pro danou dlouhodobou katastrofu. Ten byla vlada donucena nakonec projednat po ROCE od zacatku pandemie, pricemz na vlade lezel od rijna. Jelikoz ho mame, tak uz nouzovy stav nepotrebujeme. Jenomze vlada ho potrebuje, protoze chce delat veci, ktere pandemicky zakon neumoznuje. Treba obchazet vyberka (cti krast) nebo drzet nesmyslna opatreni jako uzaveru okresu nebo neoduvodnovat opatreni. Naprikald omezeni pohybu podle pandemickeho zkona lze mit, treba kdyz mas nekde ohniska a tak. Ale nikoliv plosnou uzaveru a jeste navic podle katastralnich uzemi okresu, coz nedava zadny smysl. Takze si opravdu stezuju na permanentni nouzovy stav. Bud je to jejich neschopnost, ale jsem uz temer zcela presvedcenej o tom, ze je to zly umysl.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Vallun »

Resurrection píše: 23. 3. 2021, 10:44Jelikož vláda se rozhodla pro přístup "hledat houby tam, kde se dobře hledaj a ne tam, kde rostou", tak jsou jakékoliv výjimky úplně jedno.
Tenhle příspěvek je úžasná směsice věcí s nimiž z celého srdce souhlasím a naprostých nesmyslů. A hned na začátku názorná ukázka - první věta je naprosto pravdivá, ale vyvozený závěr je nesmysl - výjimky nejsou jedno, že je vědro děravé ještě neznaemená, že se nemám snažit hasit...
Uzavření okresů je například naprosto nesmyslné.
Není, je to alespoň něco...trochu nějak funguje, a fungovalo yb víc, dkyby na něj lidi nekašlali...
Tragikomičnost jen dokresluje, že nemůžu k rybníku uprsotřed obce 200m od domu, protože je to katastrálně jiný okres.
Ano, okresy mají své hranice, jak překvapivé...jinak hranice okresů nejdou přes obece, ani nemohou...
A paní co bydlí v obci za zmíněným rybníkem je taky v jiném okrese a na žádost obce na MV jestli jako můžou lidi co tam bydlí do krámu v obci byla odpověď "naserte si, vyjímky se nedávaj".
Kéž by to platilo mnohem důsledněji.
Ale klidně můžu jet z Odolený vody 80km do Střbrný Skalice.
Ano, okresy jsou jinak velké a tvarované, jak překvapivé...a jejich uzávěra dopadá jinak na lidi na hranici okresu a jinak uprostřed, hmm, taky totální překvápko...
A 2milionová Praha je jeden mega okres, takže tam si můžeš jezdit a chodit kam chceš.
Ano, to je chyba...
A samozřejmě na prázdný ulici musíš mít respirátor
S novými mutacemi to žel vcelku dává smysl...
pokud teda neběžíš, to ho potom mít nemusíš, protože sportuješ neasi.
To je otázka, pokud jsi na ulici tak roušku musíš mít i když sportuješ... ulice ale nemají sloužit od běhání....
Venku se ale prakticky nakazit nemůžeš,
Kéž by to byla pravda...
A školy necháme zavřený, protože sice nemáme data, že by se to tam nějak extra šířilo (vskutečnosti máme data opačná, ale kdo by na realitu hleděl, žejo), ale protože můžem.
Tohle je naprostý nesmysl. Že jsou děti potenciální superpřenašeči je dost jasně prokázané, že jsou často ve styku s prarodiči kvůli hlídání taky... O PCCS jsi asi neslyšel, že?
Na půrmysl ale šáhnout nemůžem,
Ano, to je obrovská chyba a zločin babiše a spol. Vplývá to z toho, že mentálně jsou pořád v sedmdesátkách...průmysl, zejména těžký, je tahoun ekonomiky...
takže když tlak veřejnosti jinak nedá, tak jako zavedem aspoň testy, ale jedině ty nefunkční antigenní
Problém je, že PCR testy jsou na tohle tragicky pomalé:(
, u kterých si můžem aspoň teda nakrást. Od českých výrobců a dodavatelů ale nevezmem nic, to radši z Číny přes ukrajinské prostředníky a za násobně vyšší ceny a přes firmy bez historie se základním jměním 1000 Kč. Protože musíme jednat "rychle".
Jasně, tohle doufám,že někdo následně důkladně prošetří, v zásadě si neumím představit, že by celý krizový štáb nešel do tepláků... ale měli byste vidět, jak kulil oči náš náměstek (člen štábu), když jsem mu to řekl...
Ale jinak si můžeš jít do krámu koupit broky a kytky, ale už ne boty nebo klíče, protože kdovíproč.
Víme proč - protože Babiš je velkoobchodník s květinami...ty broky to je normální, běžný zájmový lobing....
Zavedli jsme PES a srali jsme na něj od začátku. Lžou pokaždý když otevřou hubu,
ano
nechaj promořit Sokolov tak, že tam ještě měsíc po "uzavření" okresu bylo nejvíc případů v republice,
Nechat promořit Sokolov mi přijde jako trochu silné tvrzení, podezřívá to vládu z toho, že má nějaké shcopnosti a snad i dokonc eplán...
ale Hamáček to bere jako "důkaz, že uzávěra okresů funguje".
Hamáček je totálně mimo už nějakou dobu, proč myslíš, že na vojně se z první linie důstojníci určitého věku stahují?
Dělat všechno jen ne to co je reálně potřeba a pak plakat, že opatření nefungujou je fakt na Oscara. Akorát nám takhle nebude na křížky příště stačit ani Václavák.
No...vláda chtěla zavřít jídelny, jedno z opatření, které dávalo smysl (při neuzavření průmyslu), ale strhl se proti tomu neskutečný odpor...a nemají čisté svědomí ani někteří skoro zdejší (zdravíme Dalcora)...takže couvla...blbá a slabá, dost špatná kombinace kdykoliv, v pandemii zvláště...
Ten byla vlada donucena nakonec projednat po ROCE od zacatku pandemie, pricemz na vlade lezel od rijna. Jelikoz ho mame, tak uz nouzovy stav nepotrebujeme.
Přičemž je ještě navíc legislativně tehcnicky úplně blbej...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Depresárium

Příspěvek od midewiwin »

OnGe píše: 23. 3. 2021, 10:31 Stavební dozor je, že někdo kdo na to má papír občas přijede na stavbu a zkontroluje, že to udělali dobře, nebo jim řekne ať to udělaj pořádně. Ne že hlídáš zedníky aby ti nešlapali do pařeniště a nelezli kam nemaj.
Ve hře je taky otevření domu a předání staveniště, ať už zástupci firmy anebo profesionálnímu stavebnímu dozoru.
Ale mě hlavně do depresária dohnalo, že zřejmě neexistuje místo, kde by se občan mohl zeptat /a dostat odpověd ještě letos/.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od OnGe »

Je teprve březen, to se ještě dá stihnout. Problém je spíš dostat odpověď, se kterou se dá něco dělat.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Depresárium

Příspěvek od midewiwin »

Resurrection píše:A samozřejmě na prázdný ulici musíš mít respirátor, pokud teda neběžíš, to ho potom mít nemusíš, protože sportuješ neasi. V lese ho samozřejmě mít musíš taky, protože kdovíproč.
V lese ho mít nemusíš, ať běžíš anebo se loudáš. Ani jinde v extravilánu. Pokud někoho potkáš, buď si nasadíš náhubek, nebo se od toho člověka budeš držet dál než na dva metry. Nebo oboje.
Čas neexistuje.
jjelen
Příspěvky: 2498
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Depresárium

Příspěvek od jjelen »

Já to teda pochopil tak, že rouška je venku "povinná" čistě z toho důvodu, aby se nemohli různí kamuflážníci dohadovat třeba s policisty o to, že jsou vlastně na prázdné ulici a mají rozestup a kdesi cosi...
(jako pokud jsi na prázdné - a tím myslím fakt prázdné - ulici, tak po tobě těžko tu roušku může někdo vymáhat...)
jen tak mezi námi, já, nevida široko daleko nikoho, jí taky nenosím anebo jí nosím jen tak na čuráka
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Depresárium

Příspěvek od MarkyParky »

Tak já jsem třeba nikdy nepochopil, proč vláda předkládá falešné dilema mezi:
> roušky se nasazují jen na 2m (což je zjevně varianta, která se fakt blbě dodržuje i posuzuje) a
> roušky se nasazují vždycky, i na prázdné ulici (což je zjevně varianta, která je úplná kravina, takže si klepou na čelo všichni).

Jako by nešlo třeba říct:
"Hele, šíří se to na dva metry, nastavme roušky jako povinné při přiblížení pod 10."

Hm, jsem v tomhle vlákně správně.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Depresárium

Příspěvek od Sosacek »

Protoze i kdyby to udelala tak ji budou ti sami jebat za nesmyslna pravidla - proc deset kdyz se to siri dva? Proc ne 5? 10 znamena ze kdyz jdete pode, dvouproude silnice na pritilehlych chodnicich, tak si je musite nasadit, co je to za blbost?

Nerikam ze to fakticky je blbost, ale pro spoustu lidi je to, ze vlada nemuze udelat nic spravne, axiom. To znamena ze cokoli vlada udelat bude blbost, protoze to udelala vlada. To pak muzes nastavit jakkoli a dopadne to stejne.

To samozrejme neznamena, ze vlada v tomhle pripade neudelala skoro vsechno spatne. Ale s axiomy se neda bojovat.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tak nás zase tolik nezajímá, co na to řeknou covidioti a cocoti, ale nějaký rozumný kompromis mezi bezpečností a svobodou, protože taková opatření třeba budou třeba papírově o trochu méně účinná, ale lidi budou mít větší motivaci je dodržovat, takže to ve výsledku tu infekčnost třeba stáhne ještě víc než opatření restriktivnější (cosi jako Lafferova křivka protiepidemických opatření :s_grin: ), s tím že třeba pak bude více zdrojů na to ta opatření skutečně vymáhat a ještě navíc si nedokurvit zemi.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Depresárium

Příspěvek od midewiwin »

Napravuju, co jsem spáchala. Dala jsem sem omylem příspěvek, který se týká covidu. Tak ho stěhuju vedle.
Naposledy upravil(a) midewiwin dne 23. 3. 2021, 19:39, celkem upraveno 1 x.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Vallun »

Sosacek píše: 23. 3. 2021, 18:21Nerikam ze to fakticky je blbost, ale pro spoustu lidi je to, ze vlada nemuze udelat nic spravne, axiom. To znamena ze cokoli vlada udelat bude blbost, protoze to udelala vlada. To pak muzes nastavit jakkoli a dopadne to stejne.

To samozrejme neznamena, ze vlada v tomhle pripade neudelala skoro vsechno spatne. Ale s axiomy se neda bojovat.
Velká pravda.
Nicméně za to, že je vláda ve střetu zájmů (a proto jí lidi věří ještě méně než obvykle) může ... vláda.

midewiwin +1
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Faskal »

Diskuzi o tom, jak nacpat neomezený počet hráčů na omezený počet herních míst, jsem přesunul do sekce o hraní obecně.
Výběr (kvalitních) hráčů do družiny
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Ecthelion »

Diskuzi o levici a pravici jsem oddělil do samostatného tématu.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů