Depresárium

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Depresárium

Příspěvek od Pracující logaritmus »

MarkyParky píše: 20. 8. 2018, 10:17 Hele, a je teda v pořádku, že jsem do vedlejšího vlákna včera napsal:
MarkyParky píše: 1) Vlak s vrtulí? Kdo to kdy slyšel! Takové nesmysly v Pivónii nechceme.
Nebo to už je za hranou?
Myslím, že v tom nikdo nebude vidět přirovnávání muslimů k vlakům s vrtulemi.
Sestaví se nějaká komise, která bude hodnotit, jestli si tím dělám legraci z nácků nebo z uprchlíků? Nebo rovnou z obého? A bude se ptát jak jsem to myslel, nebo to určí sama? A co bude dělat, když to neřeknu a nechám ten vtip ležet nevysvětlený?
A zda je to vhodné, když jsem to napsal v souvislosti s hrama?
Kdyby bylo nějaké bingo na pseudoargumenty obhajující primitivní a škodlivé buranství, tak strašení vymýšlením si komisí, když je v úvaze zatím jen zdravý rozum, max. klasická hodnocení společenské přijatelnosti obsahu (která jsou všude, a pohříchu používaná na neškodné věci typu sex, místo na skutečné problémy, typu šíření rasismu a podobných sraček) by v něm mělo jistě své místo.

Nebo naopak já sám mám povinnost autocenzury a spáchal jsem ideozločin?
A vida, hned dva křížky najednou!
Podle mě společnost, která neuvažuje variantu, že někdo dělá humor pro humor (i kdyby byl sebevíc debilní) směřuje po cestě dlážděné dobrými úmysly vímekam..
To že to je debilní, nikomu nevadí.
Nevadí ani, že to je politické.
Ale politický humor je prostě politický. Proto má taky ten přídomek, nečekaně.
Je spousta způsobů, jak dělat humor, který není politický.
Kdo se vydá jinou cestou, musí počítat se specifickými důsledky. To platilo vždycky a všude.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Pieta »

MarkyParky píše: 20. 8. 2018, 10:17 Hele, a je teda v pořádku, že jsem do vedlejšího vlákna včera napsal:
MarkyParky píše: 1) Vlak s vrtulí? Kdo to kdy slyšel! Takové nesmysly v Pivónii nechceme.
Nebo to už je za hranou?

Sestaví se nějaká komise, která bude hodnotit, jestli si tím dělám legraci z nácků nebo z uprchlíků? Nebo rovnou z obého? A bude se ptát jak jsem to myslel, nebo to určí sama? A co bude dělat, když to neřeknu a nechám ten vtip ležet nevysvětlený?
A zda je to vhodné, když jsem to napsal v souvislosti s hrama?

Nebo naopak já sám mám povinnost autocenzury a spáchal jsem ideozločin?

Podle mě společnost, která neuvažuje variantu, že někdo dělá humor pro humor (i kdyby byl sebevíc debilní) směřuje po cestě dlážděné dobrými úmysly vímekam..
Komise se nejspíš nesejde, ale pokud se ten post začne šířit dost doširoka po netu a pivónští fašisti se začnou hromadně radovat, že konečně někdo říká nahlas o Weissbiersku věci, co si oni celou dobu myslí, a psát na svých fórech a na rpgfóru o tom, jak je fajn, že Marky je taky fašo jako oni, nejspíš se najdou lidi, co jim uvěří.

A pořád je tu ta šance, že budou, cojávím, třeba buzerovat Hika za to, že v OpenTTD vlákně volí možnosti, které se jim nelíbí, a snažit se zjišťovat jeho civilní jméno a adresu a posílat mu výhružné dopisy. Což je dneska na netu, bohužel, naprosto běžnej jev v okamžiku, kdy se někde náckové seběhnou.

V tomhle případě ta šance je dost minimální, takže se tyhle věci nejspíš nestanou. Kdybys místo hraní Transport Tycoonu v zapadlém koutě netu byl třeba youtuber s 10M subscribery, byla by ta šance nezanedbatelná. TotalBiscuit svého času třeba měl za sebou takový dav, že když řekl o někom něco špatného, začaly okamžitě lítat death threats.

Je to důvod držet se od náckům milého humoru dál? To je asi na každém jednotlivě, jak si to vyhodnotí a jestli mu to za to stojí.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Jerson »

Pieta píše: 20. 8. 2018, 09:21
Jerson píše: 20. 8. 2018, 07:38Asi jsem příliš hloupý na to, abych pochopil smysl od prvního Elesharova příspěvku a proč je to v depresáriu.
Chystá se nový díl Dooma. V nedávno zveřejněném trailer je, kromě tlučení démonů, nápadné hlavně to, že používá jazyk, jakým se často mluví o imigrantech, válečných uprchlících, cizincích nebo menšinách, akorát místo lidí jsou tam dosazení krvežízniví démoni, co se pokoušejí vyhladit/zotročit/sežrat lidstvo. Internetoví náckové z toho mají dožínky, že budou mít nazi Dooma, ve kterém budou masakrovat démony a hra jim bude jemně naznačovat, že ti démoni tam jsou jako náhražka lidí tmavší pleti a jiných menšin, a vůbec z té položené rovnice, že imigranti = invaze démonů z pekla. Kupa dalších lidí zmateně přešlapuje na místě a přemýšlí, jestli autoři hry jsou tak tupí, že jim tohle nedošlo; tak cyničtí, že je jim jedno, že to budou nadšeně kupovat náckové, hlavně když kupují; nebo prostě taky náckové.

V Depresáriu je to proto, že náckové.
Hm, super. Pokud chce někdo střílet imigrantské démony v PC hře, je to pro mě stejně relevatnní, jako když někdo chce v PC hře znásilňovat holky pomocí chapadlovitých kytek (kde bych byl, nemít kamarádky, které mi takto rozšíří obzory). Mám se bát, že když někdo hraje jedno či druhé, bude to chtít provádět i v realitě? Dneska jsem četl, že Německo uvolnilo svůj debilní zákaz zobrazování nacistických symbolů v PC hrách, tak jsem si říkal, že se snad věci věci můžou pohnout i lepším směrem a nebudeme se zaměřovat na symboly, zástupná slova a podsunuté myšlenky, ale na to, jak se skutečně chovají lidé, kteří tyto symboly, slova a myšlenky mají a používají.

Takže pokud je některý z tvůrců hry neonácek, který chtěl takové myšlenky dostat mezi své uctívače, tak má dostat za uši. Pokud se okolo téhle hry začnou shromažďovat neonáckové, má smysl se tím zabývat.
A vzhledem k tomu, že mám za manželku imigranta a válečného uprchlíka z Bosny v jednom, hodlám být velmi ... přímočarý ke každému, kdo bude můj postoj označovat za nenávistný k takovým skupinám jako celku.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od OnGe »

A to si představte ten bordel, kdyby tam zaznělo třeba "Make hell great again".

Trochu řepi, ne?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Depresárium

Příspěvek od York »

Žasnu nad vaší schopností najít nácky úplně ve všem.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Selhan »

Yorku, proč je k úžasu schopnost otevřít google a podívat se na první odkaz?

Marky, to je úplně zcestná argumentace ad absurdum. Jaká komise? Nepřijde mi, že je potřeba komise k tomu, aby si lidi řekli, co je zvrácenej humor, a co už je navážení se do menšin. Prostě když v umění vypodobních lidi jiných kultur jako krvežíznivé démony, za jejichž masakrování dostáváš skore, tak to je trošku někde jinde. Možná to z jejich strany nebyl záměr, ale to nic nemění na tom, že mně to teda depresivní přijde.

OnGe, to ale přece není to samý. Ten problém není v tom, že si děláš srandu z sloganů, nebo z jinejch názorů. Ten problém je, že vykreslíš nějakou minoritu jako věci k odstřelení. To už je pro mě trochu jinde.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Pieta »

OnGe píše: 20. 8. 2018, 11:43Trochu řepi, ne?
Řepi?
York píše: 20. 8. 2018, 12:07Žasnu nad vaší schopností najít nácky úplně ve všem.
Ono najít nácky v "imigranti = krvelačné nelidské bestie" zas tak těžké není.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Depresárium

Příspěvek od York »

Pieta píše: 20. 8. 2018, 12:43Ono najít nácky v "imigranti = krvelačné nelidské bestie" zas tak těžké není.
Jací imigranti? Řeč je o Doomovi, ne?

V těch třech citovaných větách se o imigrantech nic neříká, a to ani nepřímo. Ta třetí je narážka na přehnanou politickou korektnost - co to má co dělat s imigrantama?

Doom vyšel v roce 1993, od té doby má několik pokračování. Her s podobnou tematikou jsou mraky. Pokud si někdo až teď všiml, že invaze démonů se dá brát i alegoricky, tak poněkud zaspal dobu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Jerson »

Pustil jsem znova to video z Dooma a nevšiml jsem si žádných narážek, o kterých tu byla řeč. Mohl by i někdo říct, v jakém čase mám hledat?
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od OnGe »

Pieta píše: 20. 8. 2018, 12:43 Řepi?
Zkratka pro ŘEšit PItomosti. Dají se dosadit i jiná slova na "pi" a v tomhle případě bych se toho vůbec nebál.
Selhan píše: 20. 8. 2018, 12:43 OnGe, to ale přece není to samý. Ten problém není v tom, že si děláš srandu z sloganů, nebo z jinejch názorů. Ten problém je, že vykreslíš nějakou minoritu jako věci k odstřelení. To už je pro mě trochu jinde.
Mě se zdá, že takhle ten problém nestojí. Stavět to takhle mi připomíná shitstorm, co byl před časem kolem posledního Wolfa, protože tam měli jako slogan něco jako "make america nazi-free again". A pak se začlo rozebírat, že střílení nácků je hnusný.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Pieta »

York píše: 20. 8. 2018, 12:53Jací imigranti? Řeč je o Doomovi, ne?

V těch třech citovaných větách se o imigrantech nic neříká, a to ani nepřímo. Ta třetí je narážka na přehnanou politickou korektnost - co to má co dělat s imigrantama?
Tak já jsem to v dřívějších příspěvcích rozepisoval na imigranti, váleční uprchlíci, cizinci a jiné menšiny, ale je to dost dlouhé, takže jsem to pak už trochu zkrátil.

Každopádně Eleshar psal, že náckové to tam vidí - kontrolovat to po něm teda nebudu.
Já to tam taky vidím.
Asi to všelijakým lidem ty migranty (uprchlíky, cizince a jiné menšiny) nějakým způsobem připomíná.

Mimochodem, "přehnaná politická korektnost" je samo o sobě heslo mezi náckama dost populární, takže mně už jenom potřeba vyrovnávat se s "přehnanou politickou korektností" tak nějak zavání Adolfem. Nejspíš tím spoustě lidí křivdím, ale já prostě pro ty reakce typu "proč už nemůžu lidem říkal kripl, negr nebo židák a čekat, že si to nechají líbit?" moc pochopení nemám.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Depresárium

Příspěvek od York »

Pieta píše: 20. 8. 2018, 13:31Mimochodem, "přehnaná politická korektnost" je samo o sobě heslo mezi náckama dost populární.
A to snad znamená, že pokud mi vadí, tak jsem nácek, nebo jak? A když hraju Dooma, tak taky?

Přehnanou politickou korektností míním třeba to, jak si Warhorse studio dovolilo nemít ve hře z hustistké doby černochy.

Pieta píše: 20. 8. 2018, 13:31"proč nemůžu lidem říkal kripl, negr nebo židák"
Tohle není o politické korektnosti, ale o obyčejné slušnosti.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Jerson »

Pieta píše: 20. 8. 2018, 13:31 Každopádně Eleshar psal, že náckové to tam vidí - kontrolovat to po něm teda nebudu.
Náckové jsou vycvičení, aby viděli nacismus ve všem možném, protože hodně zjevných věcí spojných s nacismem bylo zakázáno nebo omezeno v přesvědčení, že to omezí i náckovství v hlavách lidí. Proto náckové vidí führera i v číslech 18 a 88 a proto jsou taková čísla na některých serverech zakazovaná v nicku. Lidé, kteří chtějí dát najevo, že je jim 18 let, nebo že se narodili v roce 1988 mají často smůlu. A to všechno kvůli myšlenkovým pochodům v náckovských hlavách, kdy se za čísla dosadí písmena a za písmeny vidí tu správnou zkratku.

(pokud někdo neví: 18 = AH = Adolf Hitler, 88 = HH = Heil Hitler).

Tak, a odteď už i ty uvidíš v těchto dvou číslech náckovství. Mohl bych ještě chvíli pokračovat, ukázat ti, kolik lomených tvarů okolo sebe ukazuje na germánskou runu S, a SS už uvidíš sám. Nemusím dodávat, že už dávno máš do hlavy natlačeno, že o samotě stojící "SS" neznamená "Steam ship" nebo "stejnosměrný", ale znamená to "echt náckové".

Lidská mysl takhle funguje - když naprogramuješ svůj mozek na tom, co chceš okolo sebe vidět, tak to uvidíš. Někdo vidí samé falické tvary, někdo vidí ve všem Ježíšovu tvář, někdo všude vidí nácky. Osobně bych řekl "je to hlavně jeho problém".
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Depresárium

Příspěvek od eerieBaatezu »

Já bych měl dneska jako producent strach udělat de facto cokoliv, protože by se dycky našel někdo, kdo by to interpretoval jako útok na něco.

Bál bych se použít nějakou kulturu, protože tím, že bych ji vykreslil jako danou kulturu, bych ji představil jako určitý stereotyp, takže bych byl za bigoního dementa. Bál bych se udělat orky s nebílou kůží, protože to pak implicitně podporuju rasismus.

Ty hlášky z Dooma neznám, třeba jsou fakt až moc na pěst blízko nějaký náckovský alegorii, co já vím, ale obecně, jak píše Jerson, si můžu za čímkoliv najít cokoliv. S tím jsme se hojně setkali třeba při našem interpretování filmů v Kultuře, žejo.
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od OnGe »

Pieta píše: 20. 8. 2018, 13:31 Mimochodem, "přehnaná politická korektnost" je samo o sobě heslo mezi náckama dost populární, takže mně už jenom potřeba vyrovnávat se s "přehnanou politickou korektností" tak nějak zavání Adolfem.
Prohlašuješ tohle a divíš se, že si z toho někdo dělá srandu?
eerieBaatezu píše: 20. 8. 2018, 14:15 Já bych měl dneska jako producent strach udělat de facto cokoliv, protože by se dycky našel někdo, kdo by to interpretoval jako útok na něco.
To nesmíš, strach je cesta k temné straně!

Ale uznávám, že třeba dělat hru o tunelování firem v době, kdy se do hledáčku veřejného zájmu vrátil H-system, je trochu tenký led.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 10 hostů