Depresárium

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Pieta »

Určitě se tu dohromady míchá víc věcí. Podle mě stát se obhájcem Harveyho Weinsteina = na právníka dobrý. Stát se obhájcem Harveyho Weisteina a zároveň zastávat roli, ve které mám být důvěrníkem lidí, kteří zažívají podobné problémy jako oběti Harveyho Weisteina = problém. Protože ta důvěra tam už není.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4817
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Depresárium

Příspěvek od midewiwin »

Jak jsem si mohl myslet, že ho nechali vyhodit z práce, když 1) ta práce vlastně vůbec nestála za řeč, 2) může si za to sám, 3) nebyl vyhozen ale odejit, 4) Harvard smrdí a konečně udělali správnou věc!!!!!!11111111!1!11!!2
Motiv, že obžalovaný by bez jeho přispění neměl šanci na spravedlivý proces, mi tu chybí, takže zbývají peníze anebo souznění s ideologickou stránkou věci.
Zásada, podle které se rozhořčení nad skutky obžalovaného nemá přenášet na jeho obhájce, je ok, ale umím si představit, že by tu zavládnul jistý pocit zadostiučinění, kdyby česká škola nestála po protestech studentů o člověka, který by se přidal k obhájcům konkrétního smrada. Například autora nenávistných rasistických výlevů.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od OnGe »

Postihovat právníka jakýmkoliv způsobem za to, že někoho obhajuje, je špatně. Vytváří to tlak, aby se právníci nezapojovali do viditelných kauz. To přímo ohrožuje právo na spravedlivý proces. Bez ohledu na to kdo koho a v jakém případě obhajuje.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Pieta »

Tady ovšem proti sobě stojí integrita práva a integrita školství. Dost dobře nejde studentům říct, že tenhle člověk je právník, takže v zájmu právního systému mu musí důvěřovat, a pokud mají jiné námitky proti jeho práci ve školství, tak si je musí nechat pro sebe, aby nevznikl dojem, že to vyvolala jeho právnická činnost.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od OnGe »

Integrita školství je zajímavá otázka. Nikdy mě nenapadalo, že by školství mohlo mít něco jako integritu :think:

Jinak pokud je mi známo, nikdo neměl námitky k jeho práci ve škole, krom toho, že se angažoval v onom případu a tím pádem nemá na naší škole co dělat. Nebo dělal jinak něco špatně?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Depresárium

Příspěvek od jjelen »

Právě že jo (údajně, aspon tady někdo něco postoval ve smyslu že měl problémy už předtím... v tom případě by měl ale být odejit za ně a ne za Weinsteina... což se imho možná stalo, takže nakonec ok?)
Ale rozhodně souhlas že útočit na někoho za to, že si dovolil hájit lidem a veřejným míněním odsouzeného zloducha je fuj.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Pieta »

OnGe píše: 20. 5. 2019, 13:39Integrita školství je zajímavá otázka. Nikdy mě nenapadalo, že by školství mohlo mít něco jako integritu :think:
Tak pokud ti někdo řekne, že se v interních záležitostech svého oboru musíš chovat ne podle toho, co je pro tvůj obor důležité, ale podle toho, co je důležité pro támhleten jiný obor, čeho narušení to podle tebe je? A kdo bude rozhodovat, které obory jsou ty skutečně důležité?
jjelen píše: 20. 5. 2019, 14:23Ale rozhodně souhlas že útočit na někoho za to, že si dovolil hájit lidem a veřejným míněním odsouzeného zloducha je fuj.
Ono je taký docela dobře možný neudělat nic špatně z hlediska jednoho povolání a přitom se tím stát nevhodným pro jiné povolání.
Jánevím, třeba: Je v pohodě, pokud komik žertuje o tom, že sebevrazi jsou lůzři a měli by se aspoň zabít rychle a spolehlivě, aby ostatním nepřidělávali obtíže. Což je sice nechutný, ale nechutnej humor je taky humor, že. Pokud stejnej člověk je zároveň tváří kampaně propagující Linku bezpečí, tak je slušná šance, že o tuhle práci přijde. Ne proto, že by jako komik udělal něco špatně. A přesto, že se tu nabízí otázky ohledně svobody slova a ohledně uměleckého projevu. Neudělal nic špatně jako komik; ale byl to slušnej přešlap pro někoho, jehož role zahrnuje prevenci sebevražd.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Vallun píše: 19. 5. 2019, 19:02Já si představil nějakou hdoně triviální otázku, tohle triviální není...jen úplně nevím, proč ses ptal zrovna francouzů, když jendím z benefitů GDPR má být usnadnění řešení dpoobných situací v nadnárodních korporacích jejich sjednocením:) České právní oddělení by Ti mělo dát stejnou odpověď...a jinak togle by primárně měl řešit (a znát) pověřenec...:)
Pověřenec mi odsouhlasil, co jsem už udělal, ale ohledně těchto detailů mě poslal na právní oddělení dotyčné země, protože ačkoliv zásady jsou stejné, detaily implementace se mohou lišit, někde v podstatě jen přebrali GDPR (jako u nás, kde se na to všichni vysrali), někde to je snad prý i výrazně přísnější (Německo?). Navíc tam mohou být další variace - třeba myslím v Německu je na to nutné upozornit zástupce zaměstnanců, co já vím.
Jak jsem si mohl myslet, že ho nechali vyhodit z práce, když 1) ta práce vlastně vůbec nestála za řeč, 2) může si za to sám, 3) nebyl vyhozen ale odejit, 4) Harvard smrdí a konečně udělali správnou věc!!!!!!11111111!1!11!!2
1) Smysl byl vysvětlit, že nejde o narušení akademické svobody. Dřív se té funkci říkalo "house master", ale protože to mělo negativní konotace směrem k otrokářství, tak to přejmenovali na "dean".

2) Tohle je spíš problém obecně USA. Nedávno jsem se dozvěděl, že politické přesvědčení není chráněno protidiskriminační legislativou, takže je to legitimní důvod proč někoho vyhodit z práce.
Další věc je, že v USA je vzdělání především komodita a universita je prodejce. Pokud máš nepopulárního manažera extrakurikulárních zákaznických služeb, zákazníci ti demonstrují a vůbec ti dělá dost blbé PR svými vlastními osobními aktivitami, tak v USA není výjimečné, že se někoho takového zbavíš.

3) Myslím, že rozdíl mezi vyhozením a neprodloužením smlouvy na dobu určitou netřeba vysvětlovat.

4) Teď to teda vypadá, že tvůj účet unesl Sosáček.
Jerson píše: 20. 5. 2019, 06:49 Jenže o tom vím je to co jsem si přečetl tady a v několika odkázaných článcích, tak si nebudu vybírat stranu, na které stojím.
Asi takhle to vidím taky. Případ je zjevně komplexnější než "studenti práv protestují proti presumpci neviny a právu na obhájce".
Onge píše:Postihovat právníka jakýmkoliv způsobem za to, že někoho obhajuje, je špatně.
Oni ale nepostihují právníka, oni se zabývají správcem vysokoškolské koleje, a to tím způsobem, že studenti protestují proti jeho angažmá v tom případu a vysoká škola mu neprodloužila smlouvu na další rok (přičemž vazba mezi těmi dvěma věcmi se jeví být spíš jako poslední kapka než samotná příčina a následek).
Jinak pokud je mi známo, nikdo neměl námitky k jeho práci ve škole, krom toho, že se angažoval v onom případu a tím pádem nemá na naší škole co dělat. Nebo dělal jinak něco špatně?
Ano, podle všeho dělal.
https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 60#p559760
Navíc patřil podle všeho na Harvardu patřil ke křídlu s tím dost laxním přístupem k případům obvinění ze sexuálního zneužití.
Je v pohodě, pokud komik žertuje o tom, že sebevrazi jsou lůzři a měli by se aspoň zabít rychle a spolehlivě, aby ostatním nepřidělávali obtíže. Což je sice nechutný, ale nechutnej humor je taky humor, že. Pokud stejnej člověk je zároveň tváří kampaně propagující Linku bezpečí, tak je slušná šance, že o tuhle práci přijde. Ne proto, že by jako komik udělal něco špatně.
Cenzurááá! Libtard snowflakes sjw totalitááá!!!
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Vallun »

Byla to právnická fakulta, její integrita jako školy zahrnuje integritu práva jako takového....

To, co zmiňujete jsou vázné důvody pro odmítnutí obhajoby, ale jako důvod k postihu na jiné funkci mi tedy nepřijdou adekvátní...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Pozor - ten člověk je z právnické fakulty (učí tam jako profesor, na tom se nic nezměnilo), ale ta kolej s ní přímo nesouvisí, nešlo tedy nutně o studenty práv.

A nevím, jaký furt postih na jiné funkci. Rozhodli se mu neprodloužit smlouvu na další rok s tím, že reálné důvody pro to mohou být výrazně komplexnější. To není postih, to je prostě princip smlouvy na dobu určitou. Zajímavé, že když se řeší prekarita u mladých Španělů, kteří taky řetězí jednu smlouvu na dobu určitou za druhou, a zaměstnavatel se rozhodne neprodloužit, protože si chlápek pořídil rodinu a možná bude mít víc absencí, tak je to "věc svobodného trhu", zatímco u privilegované elity je to najednou persekuce.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od OnGe »

Hele, řeknu to jinak: jestli ho vyhodili (neprodloužili smlouvu, suspendovali, whateava) na základě toho, co v té funkci dělal nebo nedělal, nemám s tím problém. Ale ono to vypadá, že studentské bouře vzpláli až po té nešťastné obhajobě, byl to jako hlaví problém a všechno ostatní se nabalilo jako důvody, proč je to špatný člověk. Do té doby s tím všichni tak nějak žili. Takže to asi nebude ten tím.

A jak se nám do toho, probůh, zamíchali španělé? To jsou ti tví libtardi, nebo co?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Hele, řeknu to jinak: jestli ho vyhodili (neprodloužili smlouvu, suspendovali, whateava) na základě toho, co v té funkci dělal nebo nedělal, nemám s tím problém.
No to jo, ale pochop, že s takovou tvoje zisky z reklamy na články, které píšeš, půjdou do kélu. Je lepší to postavit a priori tak, že tam rozjitříš kontroversi, která možná ani neexistuje.

Španělé se do toho zamíchali tak, že neprodloužit někomu smlouvu na dobu určitou někteří lidi vidí u jedné vrstvy lidí jako legitimní tržní rozhodnutí, zatímco u jiné to vidí jako persekuci. Když mluvíme o tom, jak který právník rozumí právu, tak zejména Vallun by mohl znát zasadu "Neminem laedit qui iure suo utitur".
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Pieta »

Vallun píše: 20. 5. 2019, 15:28Byla to právnická fakulta, její integrita jako školy zahrnuje integritu práva jako takového....
Což neznamená, že jedno z toho musí být nadřazené druhému. S "víte, my tady sice naučíme houby, ale ctíme presumpci neviny" by moc daleko nedošli.
Eleshar_Vermillion píše: 20. 5. 2019, 16:44Španělé se do toho zamíchali tak, že neprodloužit někomu smlouvu na dobu určitou někteří lidi vidí u jedné vrstvy lidí jako legitimní tržní rozhodnutí, zatímco u jiné to vidí jako persekuci.
Tak to je klasika. V US of A se vyhazuje pořád a za totální blbosti, v kupě států stačí "nechci vás tady, ochranka vás vyprovodí ven a věci vám necháme v krabici na recepci". Občas je nějaká kategorie chráněná, což znamená, že když vyhazuješ černocha, nesmíš mu říct, že je to proto, že je černoch, a jsi za vodou. Všechny možný diskriminace ("nelíbí se mi, že máte děti", "nelíbí se mi, že nemáte děti", "nelíbí se mi, že berete antikoncepci", "nelíbí se mi, že chcete v práci lidský zacházení") jsou povolený všude, nebo aspoň někde.

Ale ta správná aféra samozřejmě nastane, když o jednu ze svejch pozic přijde bohatej a vlivnej právník, obhájce bohatejch a vlivnejch...
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Depresárium

Příspěvek od Argonantus »

Tak depresivní je dělat právní závěry na základě vygooglených faktů o tom, co se děje někde na opačném konci zeměkoule.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Paul »

Tak jsem zapnul blogger, že nasdílím příspěvek a najednou zjistím, že Slovanologie je těžce urážlivý obsah a sdílet mi nic nejde...
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů