Radost až na kost !

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Resurrection »

Pilip byl (prozatimním) předsedou Unie Svobody. Možná si ho pamatuješ jako malou rybu nebo mu nepřikládáš takový význam, ale já si pamatuju z těch všech akorát jeho, Rumla a Zielence.

Jinak je možné a dokonce pravděpodobné, že můj dojem je nesprávný a bylo to jinak. Ostatně je to jen dojem/vzpomínka.

Ruml mohl být hlavním mozkem a hybatelem a dokonce mohl být i tím spravedlivým a čestným člověkem, který skutečně nic nespáchal (a opravdu nejspíš nic nespáchal). A měl morálně navrh. Byl disident. Několik let ale byl ve vládě a straně se zloději a gaunery. A pak proti arcizlodějovi zorganizoval vzpouru, které se účastnilo kromě něj i několik dalších zlodějů (v čele s tím Pilipem). A navíc to nedal. A po tomhle fiasku následovala dlouholetá fraška v podobě Unie Svobody, která svým chováním a hašteřením umocnila ten původní dojem, že šlo primárně o neúspěšný puč a ne o protest proti nemravné zlodějině. Klaus se ani nemusel moc namáhat, aby ten svůj narativ prosadil.

Jinak morálka a mravnost i fungovat mohli. Sice by to nebyla nějaká super strana, ale část lidí na takové věci slyší i dnes (TOP09, KDU...). Ale asi těžko to uvěříš lidem, kteří to s Klausem léta táhnou. A postaví se proti němu v momentě, kdy mu teče do bot a vypadá to aspoň trochu "bezpečně". A pojistí si to pro jistotu tím, že počkají až kamsi odjede. Pro mě asi největší fail celé té akce je ale skutečnost, že jsem si už ani nepamatoval, o co konkrétně šlo (úplatky za Telecom), dokud si to nepřipomněl. Zbyly ty dojmy výše (dozajista posílené a živené Klausovým narativem).

Je to asi jako kdyby se dneska ministr Havlíček rozhodl, že se postaví Babišovi, protože střet zájmů atd. A vzal by si na pomoc Faltýnka. A Babiš by se bránil, že to je kudla do zad a atentát. A v podstatě by měl pravdu, což bylo i smyslem té mojí původní poznámky, že už jenom čekám na nějakou podobnou akci, která Andrejovi těch pár politických let ještě dá stejně jako tehdy Klausovi.
Secrets are power.
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Argonantus »

Pilip byl (prozatimním) předsedou Unie Svobody.
Zdroj?
Na nymburském sjezdu, kde už jsem byl, byl předsedou Ruml.
Předtím to byla taková parta zbojníků, co si připadala jako Chartisti, a která vymyslela někdy v prosinci heslo "pojďte to dělat s námi" a tím nalákala do té doby spoustu do té chvíle apolitických jedinců jako třeba já.
Že je Pilip předseda, to nikdo tehdy netušil.

Malá ryba to nebyla, jen jedna z osmi hlavních ryb, rezignovavších ministrů.
No dobře, ten Černý třeba velká ryba nebyl, neb si ho dnes nikdo nepamatuje, že byl ministr (Místního rozvoje).
Já si ho pamatuji taky hlavně kvůli jeho náměstkovi.
Nějakej Pavel Němec.
Ale asi těžko to uvěříš lidem, kteří to s Klausem léta táhnou.
No, otrávenost Klausem začala všeobecně až po této cause.
Právě kvůli ní.
Pak přišla ještě Mobilizace a Opoziční smlouva a Televizní puč, a to už se Klaus měnil před očima a nad hlavou mu zářil nápis
Já, Lord Voldemort.

Ještě na jaře 1997 plno z nás bylo ochotno Klause hájit proti zlým levičákům Miloše Zemana.

Mimochodem, když mi v roce 1996 ten chlapík z vyslanectví v USA říkal, že je Klaus nejspíš ruský agent, tak jsem se mu smál.
Někdy po Gruzii jsem se pomalu smát přestal (kdy byla Gruzie?)
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 8. 11. 2020, 21:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Resurrection »

https://cs.wikipedia.org/wiki/Unie_svob ... C3%A1_unie

Je tam tabulka:
pověřen řízením Ivan Pilip 4. července 2002 19. ledna 2003
Secrets are power.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od midewiwin »

Pokud si dobře vzpomínám, Zieleniec podal demisi nezávisle na "sarajevské" aféře, tedy nějaký ten měsíc nebo dva předtím. V ODS skončil a členem Unie svobody se nestal.
Čtyřkoalice byl skvělý projekt na jedno použití. Kolaps ODA a piklení lidovců pak vyústilo do debaklu jménem dvoukoalice, která "fungovala" tak, že unionisti se ji zdráhali volit kvůli lidovcům a naopak. To budiž strašákem pro politické naivy, kteří si myslí, že hlasy příznivců jednotlivých členů koalice se sčítají.
Čas neexistuje.
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Argonantus »

Aha, tak jasný, ale to jsme úplně jinde; po volbách 2002, kde to skončilo totálním debaklem, ze strany všichni odešli (já taky) a prakticky přestala existovat.
Marvanová byl poslední - a taky dost epizodní - předseda, pak ztrácím přehled.
Pilipa jsem přehlédl, je typickým výrazem zmatenosti, protože prohrál volby ve svém kraji nejvíc ze všech, mimochodem.
Pamatuji už zdálky jen jednání poslední, Němec sám, obklopen najatými důchodci. Totální absurdistán.
Němec byl vlastně ministr za stranu, která fakticky už neexistovala.

Já myslel, že spor je o začátek Unie v okamžiku povstání - to fakt ničemu nevelel. Jen byl patrný jako Jára Cimrman, a Klaus o něm hodně mluvil, protože mu Pilip vadil.

Midewiwin:
Sorry jako, já jsem absolvoval několikero seancí se Zielencem, kde plánoval, jak bude předsedou vlády za US.
A je možné, že se členem nikdy z taktických důvodů při tom nestal - bylo by mu to podobné.
Problém Unie byl podobný jako u všech dnešních pravicových stran - bylo tam hodně Napoleonů, ale málo vojáků.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Vallun »

Já mám taky jen časem zkreslené vzpomínyk a dojmy, ale Pilip byl prvním místopředsedou ODS, takže přirozeně vypadal významnější než Ruml - ten měl v dané době již na kontě nějaké aférky (řízení v opilosti a snad ještě něco)...

Zielenec odešel z vlády a ODS na venek ze stejných důvodů, jako vypukla Sarajevská aféra. Nicméně zlý jazykové poukazují na to, že měl jiné, soobní škraloupy a tohle byla jen poza...
Ambice být vlekým bossem určitě měl, to by sedělo k tomu, co si pamatuji...

EDIT: škoda, že nikde na internetech/wikině, není podrobnější informace o celé kauze..třeba jména všech sedmi ministrů a stranické příslušnosti těžko dohledat:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

fakt to nejhnusnější, co tehdy země vyvrhla, v politice přirovnatelné nejspíš jen ke vzniku TOP09.
Díky za ocenění.
Začínám tvoje nadávky pomalu vnímat jako vyznamenání.
Asi nerozumím? Ty jsi byl s Klausem v ODS po 97? Nebo jsi s Kalouskem zakládal Top09?
Resurrection píše: 8. 11. 2020, 18:51Jestliže si navíc ta útočící půlka počínala tak idiotsky, že výsledkem bylo místo pádu Klause jeho posílení, tak jim to historické zatracení patří i kdyby to bylo jakože "nespravedlivé", protože byli menší hajzlové, než samotný Klaus. Pro mě je tohle pod rozlišovací schopnost - hajzl jako hajzl.
Klaus neskončil silnější, šel od válu. Že ho pak lidi znovu volili a Zeman si s ním rozdělil moc, to je nesouvisející problém.

Argonantus píše: 8. 11. 2020, 19:28 Jinak mně se Pilip přestal líbit až při pobytu ve straně, a z úplně jiných důvodů, že nebyl hodný na Klause;
ale fakt netuším, proč takové nadávky na disidenta Rumla, který měl víc odvahy, než zdrcující většina těch, co ho ex post označují jako "gangstera" a "nejhorší, co země vyvrhla".
Aha, zde asi problém: neumíš číst.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Faskal »

Konečně jsem viděl trailer na připravovanou Dunu.
All aboard the hype worm.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Faskal »

Felix Colgrave znovu sehnal peníze na drogy
https://www.youtube.com/watch?v=qhVehcHwOB8
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Joe »

To si tak home-officujete v piatok, deň sa nachyľuje a zrazu za vašim chrbom vaše dvojičky roleplayujú nasťahovanie matky s dieťaťom do domu v mestečku v PC hre Teardown, pričom to začína vybraním virtuálnych kufrov z nevirtuálneho kockatého auta. Sick!
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od ShadoWWW »

Dorazila mi limitka DCC RPG s touto ilustrací na předním obalu. Vlevo nahoře je pak jen stříbrným fontem napsáno DCC RPG.

Obrázek
Za tento příspěvek děkují uživateli ShadoWWW:
strucky
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Roven
Příspěvky: 7
Registrován: 16. 11. 2020, 19:20

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Roven »

ShadoWWW píše: 1. 2. 2021, 18:56 Dorazila mi limitka DCC RPG s touto ilustrací na předním obalu. Vlevo nahoře je pak jen stříbrným fontem napsáno DCC RPG.
Dobrá chuťovka. Tahle limitka se povedla. Na tabulky kritických zásahů a karambolů už jsem si pořídil zástěnu od Ugears.
16122061439284020619082337551691.jpg
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Vallun »

JO


Obrázek
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Sosacek »

V Albertu maji mirin? Tyjo.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Vallun »

Sos - myslíš sladké saké a ne ten lék na rakovinu, že? :)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů