Radost až na kost !

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od midewiwin »

Tak to je fakt radost až na kost - že se tu dočkám, jak se z Klause dělá oběť nečestných spiklenců....😡
Klause tenkrát podrželi ti, co si mysleli že ODS =Klaus. Neuměli si představit existenci ani strany, ani svou vlastní bez Velkého Otce, jasného slunéčka, sokola bystrozrakého...
Byl dotlačen do náruče Moskvy...
To je vrchol.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Vallun »

Sorry, ale financování ODS byla primárně zodpovědnost páně Philipa...a ten vedl spiklence, což je samo o sobě na hlavu.

A ono ani ne možná ODS = Klaus, ale nekomunistický vývoj republiky = Klaus, já se o to ostatně taky trochu bál...protože mj. ten Zieleniec...

V letech 1990 až 1997 Klaus byl výrazně protikomunistický....až poté otočil...a kdo ví, zda ta nová síla nebyly ruble od 9. správy KGB
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od midewiwin »

Vallun píše: 10. 10. 2020, 23:05 Sorry, ale financování ODS byla primárně zodpovědnost páně Philipa...a ten vedl spiklence, což je samo o sobě na hlavu...
Jestli myslíš Pilipa, tak ten pán měl určitě své mouchy, ale ta divná konta, kvůli kterým vzpoura vznikla především, mu nepřišiješ. To by bylo opravdu na hlavu.
A ono ani ne možná ODS = Klaus, ale nekomunistický vývoj republiky = Klaus, já se o to ostatně taky trochu bál...protože mj. ten Zieleniec...
Protože Zieleniec už se na to nemohl koukat a odešel od Klause už pár měsíců předtím, než do toho šlápl Ruml?
V letech 1990 až 1997 Klaus byl výrazně protikomunistický....až poté otočil...a kdo ví, zda ta nová síla nebyly ruble od 9. správy KGB
Na Klausův zásadový antikomunismus bych nevsadila pětník ani předtím, ani potom. Žádná prudká proruská otočka se taky nekonala, to se jen pan VK časem přestal kontrolovat a nechal prosáknout protiunijní /a jak se ukázalo, víceméně i obecně protizápadní/ averze.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Resurrection píše: 10. 10. 2020, 20:48 No ale tak to přesně bylo. Počkali si, než odjede do hajzlu a pak se ho pokusili sesadit. I kdyby to byli nejsvatější ze svatých (což teda zejmána Pilip ehm...),
...
Takže to buď byli dementi, kteří nedokážou plánovat nebo normální srabi, kteří se ho báli.
Já si z té doby moc na Pilipa nepamatuju krom toho, že se o něm říkalo, že je to opravdu mimořádně hloupý člověk. A to, že by Ruml byl nějaký génius, si taky nevybavuju, spíš trochu buran a opilec (z té doby si moc opilců nevybavuju, Kott, Ruml, Havel,... víc jich nedám, Zeman myslím tehdy ještě tolik nechlastal).
A místo aby se mu postavili, tak se ho rozhodli zbavit když nebude doma.
Ale tady si myslím, že se ho fakt asi báli a asi že i měli proč. Vezmi si ten kult osobnosti, který kolem sebe vybudoval a kterého se ODS podle mě nezbavila doteď.
midewiwin píše: 10. 10. 2020, 22:09 Tak to je fakt radost až na kost - že se tu dočkám, jak se z Klause dělá oběť nečestných spiklenců....😡
Klause tenkrát podrželi ti, co si mysleli že ODS =Klaus. Neuměli si představit existenci ani strany, ani svou vlastní bez Velkého Otce, jasného slunéčka, sokola bystrozrakého...
S tím, že to byli ti, co si mysleli, že ODS = Klaus, bych asi nesouhlasil. Spíš když si vzpomenu na členy té party, tak to bylo fakt to nejhnusnější, co tehdy země vyvrhla, v politice přirovnatelné nejspíš jen ke vzniku TOP09.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Quentin »

Hráli jsme RPG s absolutním začátečníkem zázračně nepolíbeným jakýmkoli gamingem. Když se po třech sezeních dozvěděla, že dostává lvl a může si vybrat další schopnost, tak to byla tak nečekaná radost až na kost, až mě to pobavilo :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

2020-11-08 10_14_11-[Title] - politics post - Imgur.png
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Argonantus »

Resurrection:
podobně jako Midewiwin jsi mne dost překvapil, že jako deklarovaný levičák zrovna ty bereš Kalusův výklad historie.
Já jsem tedy náhodou byl u toho, neb zrovna v tu chvíli v politice, a náhodou mi připadal ten opačný narativ značně přesvědčivější.
ODS tehdy prostě vzala úplatek za privatizaci Telekomu ve výši 175 milionů, což tehdy lidem ještě připadalo jako veliké peníze.
Peníze následně uložila na konto ve Švýcarsku.

tento fakt byl chvíli předmětem sporu, ODS se na něm rozdělila podle vzorce:
1) Je to nepřijatelné chování, vláda v čele s Kalusem musí padnout
(pozdější členové US, celkem osm (!) ministrů, nikoli nějaký Ruml s Pilipem, jak se to rádo bagatelizuje

2) Vůbec nic takového se nestalo (Václav Klaus a jemu tehdy pár bezvýznamných věrných poslanců, zrovna Němcová)

3) Po forenzním auditu, objednaném na obrovský nátlak, kdy se potvrdilo, že to celé je pravda
- sice se to stalo, ale není to důležité (Václav Klaus a jeho věrní)

4) Po dalších letech převládla ještě čtvrtá figura, tehdy marginální -
je jedno, co se stalo, důležité je, že Klaus byl zrovna asi na dva dny na cestě v Sarajevu.

tedy - krást se může, to je OK, ale hlavní je, že se to nesmí vyčítat někomu, kdo je zrovna na služební cestě.
On na to, chudák, může reagovat jedině telefonem, nebo až za den.

Národ akvarijních rybiček se nadšeně vydal po trase 4.

Jinak jaký je Pilip, to byla v té době marginální otázka. Klause rozlítilo, že to byl jeho korunní princ, se kterým měl velké plány.
fakt to nejhnusnější, co tehdy země vyvrhla, v politice přirovnatelné nejspíš jen ke vzniku TOP09.
Díky za ocenění.
Začínám tvoje nadávky pomalu vnímat jako vyznamenání.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Vallun »

Argo - to to celé azse rovnáš do nějakého svého narativu.

Nikdo neříká, že krást je OK, ale tady došlo k tomu, že ta osoba, která za to byla v prvé řadě odpovědná (tedy Pilip) měla být ta, co ukáže na viníka a bude se vydávat za hlavního spravedlivého...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Resurrection »

2Argonantus: To je trochu mýlka. Vidím to podobně jako Vallun. Gangsteři se pobili mezi sebou a já nemám chuť (ani tehdy ani dnes) věřit ani jedněm.

Jestliže si navíc ta útočící půlka počínala tak idiotsky, že výsledkem bylo místo pádu Klause jeho posílení, tak jim to historické zatracení patří i kdyby to bylo jakože "nespravedlivé", protože byli menší hajzlové, než samotný Klaus. Pro mě je tohle pod rozlišovací schopnost - hajzl jako hajzl.

Asi nejautentičtější vzpomínka je ale na ten strach, který z něj všichni měli. To nebylo o tom, že to udělali, když byl na služebce. To byl ten symptom, shnilá třešínka na plesnivém dortu. Že si to troufli udělat to jen když nebyl doma. Mohli to udělat o den dřív nebo později, abych si vypůjčil tvůj komentář. Jenomže to by nesmělo jít o neschopné zbabělce, že. Proto jim ani to načasování nepomohlo a Klaus je roznes na kopytech a zbytek je historie. A mohlo to být jinak. Klaus mohl skutečně padnout. Nejspíš by nebyla opoziční smlouva atd. Jenomže proti němu nestál kdosi spravedlivý, ale pár druhořadých gaunerů a podle toho to taky dopadlo.

Popravdě moc nevím jaký názor bys považoval za lepší na tuhle epizodu. Že Ruml a Filip jsou ti hodní hoši a ten náš (můj, Vallunův, midewiwinin) pohled je Klausova propaganda?
Secrets are power.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Argonantus »

Resurrection:
No, dopadl jsem lépe než u Eleshara - jsem menší hajzl než Klaus. Takže díky.

Jinak nádherná ukázka, jak se údajně racionální lidé řídí především dojmy a pocity, když fakta nejsou.
Ruml a Pilip nemohou být hodní, protože prostě nejsou.
Causa úplatek Telekomu směle odmávnuta.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od midewiwin »

Protože můj pohled na rozštěpení ODS je díky jednomu členu rodiny, který byl u zakládání US, poněkud osobní, nemohu ho nikomu vnucovat. Jen konstatuju, že u "atentátníků" převažovala motivace, které se nedá mnoho vytknout. Bylo kolem toho pár lidí, kterých si dodnes vážím. Že nevyhráli, je bohužel fakt. Ale tak trochu to souvisí s politickými způsoby, jaké považovali za přijatelné. Nebyli to ranaři. Je možné odsoudit je jako nešiky, to jako jo. Ale slovo gauneři pro většinu těch prvních odesáckých renegátů podle mne přiléhavé není.
Později se to změnilo, když se na ně přilepily typy, pro které už fair hra byla prázdný pojem.
Čas neexistuje.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Argonantus »

Jinak mně se Pilip přestal líbit až při pobytu ve straně, a z úplně jiných důvodů, že nebyl hodný na Klause;
ale fakt netuším, proč takové nadávky na disidenta Rumla, který měl víc odvahy, než zdrcující většina těch, co ho ex post označují jako "gangstera" a "nejhorší, co země vyvrhla".
Já před takovými lidmi obvykle držím hubu a krok.

Že jsme to nevyhráli, to má řadu různých příčin; jednou z nich byla úplně chybná strategie označit samy sebe za ty mravné, a udělat z toho program. To český národ spolehlivě nasere, jak vím od té doby.
Upozornil jsem na to v souvislosti s Babišem už před pár lety, ale zdá se, že akvarijní rybičky směle zopakují tu samou chybu klidně i několikrát po sobě (dnes paní Pekarová, která vysvětlila, jak je mravná ona a její strana, narozdíl od vy víte koho).
Očekávám v dalších volbách další debakl.

Jiný problém byla neschopnost vybrat stabilního lídra a držet ho; předsedové US se střídali jak apoštolové na orloji.

Třetí jasný problém byly důmyslné intriky a lsti dvojice Mlynář a Kalousek, kteří uintrikovali k smrti napřed sebe a pak celou Čtyřkoalici.
Stabilní vykuk nad nimi spolehlivě vyhraje, vím od té doby.

Jinak mně osobně přinesl debakl v politice výbornou práci, když mi okolnosti naznačily, abych dělal něco jiného. Takže já si nemám na co stěžovat, celá epizoda je jen další střípek do mého báječného života (TM).

Čímž se kruhem vracím intopic a byla to ve výsledku radost až na kost, ač to tak nevypadalo.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Vallun »

Argo, nepopírám, že do této kapitoly vidíš mnohem lépe, když Tě to přimělo ke vstupu do politiky, tak bys asi i měl, ale na venek to fakt vypadalo tak jak to tu popisuje třeba Res. Na rozdíl od něj mne Ruml přišel naivní, možná trochu vyjetý, vyčpělý (poznal sjem ho trošku osobně)...mentalitou spíš dovjka (asistent, přihravač), ale ne leader...takže vůdcem odpadlíků byl Ivan Pilip - špatný ministr školství*, pak lepší minsitr financí, ale především místopředseda ODS (z titulu funkce předsedy KDS, jež s ODS zfůzovala) odpovědný za její financování a osoba, jejíž podpisy na dokumentech ke švýcarskému účtu údajně byly - na rozídl od Klause... I kdyby ty podpisy byly zfalšované, nebo nevěděl, co podpisuje, tak prostě bylo nevhodné, aby v čele stál on.

To není nic proti Unii svobody, a už vůbec ne proti myšlence, že krást se nemá! Protože to se určitě nemá. Nicméně tehdy to bylo tak, že politika byla primárně Klaus x Zeman, Klaus symbolizoval cestu na západ, k liberální tržní společnosti, Zeman návrat na východ. K tomu se kolem pučistů motali lidi dosti pdoezřelí (třeba ten již zmíněný Zielenec, o něžm se spekulovalo, zda není agentem Moskvy...).

* V dané době mi bylo 17, byl jsem na střední škole, kterou vedla (a dosud vede bez ohledu na roakovinu a vysoký věk) dr. R. Presisová - úžasná ženská, v té době mj. členka jakési komise pro školství, snad za ODA, a osoba, která vychovala současné úspěšné ředitele nejméně 5 prvotřídních gymnásií.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Argonantus »

vůdcem odpadlíků byl Ivan Pilip
leda ve snu, nebo ve Klausových snech.
Pilip se nikdy nestal předsedou Unie, ač tam byli čtyři různí za tu krátkou dobu, a mám podezření, že nebyl dokonce ani místopředseda.
A všechny volby jako lídr kraje vždycky prohrál. Na politiku má ještě menší vlohy než já.

Vzpouru vymyslel Ruml, provedl Ruml, zorganizoval Ruml a v televizi ohlásil Ruml; a Pilip byl jeden z těch sedmi ministrů, co se k němu přidali. A přiznám, že je z voleje taky nejsem schopen vyjmenovat. Vodička, Vlach, Zielenec, Černý - vidíš, dva mi chybí. Nějakej brankář ze Zlína, jehož jméno mi vypadlo. Byl Kuhnl už tehdy ministr?
Že je předseda Ruml, to bylo jasné od první vteřiny, asi jako že šéf vzpoury 1989 je Havel.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Vallun »

No, třeba podle Pilipa to vymslel Pilip...viz https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/sp ... 310930_haf
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů