IT Poradna

O nás, o lidech, o okolním světě. Všechna témata, která se netýkají her, patří do této sekce. Zapomeňme chvíli na RPG a pojďme předstírat, že jsme normální lidé.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Vallun
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Vallun » 13. 5. 2020, 10:41

Díky za reakce:)

já aktuální problém nakonec vyřešil bez dalšího zařízení, takže mám více času vybírat...ideálně bych "potřeboval" scaner s oboustranným podavačem a zvažuju, zda chci připlatit 50 % za barevný tisk - to by mi ještě nevadilo, ale pak ty barvy stojí pořád ještě pálku...

naopak absence wifi mi zatím tolik nevadí...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Selhan

Příspěvek od Selhan » 13. 5. 2020, 11:41

Tak záleží, k čemu to chceš používat, ale osobně mi přijde, že levná barevná tiskárna je celkem k ničemu. Ty věci, co potřebuju barevně, většinou potřebuju i hezky, takže to si radši nechám vytisknout někde na nějaké fakt pořádné.
Jestli Vincent Baker chce, klidně mu jak se má hrát PbtA vysvětlím.

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 14. 5. 2020, 06:49

Selhan píše:
13. 5. 2020, 06:52
Fakt pochybuju, ze se i na takovem podivnem miste jako je internet kdokoli zabyva recenzovanim takoych blbosti. Co na tom chces resit? Proste to bud dela bluetooth, nebo ne. Min nez 4.0 uz dnes stejne snad ani nesezenes - osobne bych proste vzal nejaky Asus, ale to jen proto, ze ho vyrabi ta Cina, kterou mam radsi.
Tak jsem tedy koupil Bluetooth modul Nedis, který jako jediný měl obchod naproti nám. Zaprvé, má to instalační CD - to jako vážně, v dnešní době? CD mechaniku nemám už asi tak osm let, takže doma budu muset vyhrabat externí. Zadruhé - na počítač v práci se to instaluje už čtvrt hodiny, a po instalaci to dalších 10 minut vyhledává ovladače z Windows update, přičemž položka "Zařízení CSR Bluecore" byla ukončena se statusem "Nezdařilo se".

Vzhledem k tomu, že takhle dlouho se neinstalovaly ani hry, tak jsem velmi zklamán - a přesně tohle je důvod, proč takové věci řeším. Chtěl jsem - a doufal jsem - v zařízení Plug and play. Ne věc, kterou budu instalovat celkem 40 minut.

Selhan

Příspěvek od Selhan » 14. 5. 2020, 07:32

Tak kup něco plug and play, ne? Já fakt nevím, co víc ti k tomu poradit, těch adaptérů jsou na trhu stovky a neudávají se u nich, co vím, žádné výkonové parametry ani nic podobného, a nikdy jsem jejich dostah porovnávat nezkoušel. Jako asi bych je mohl třeba skoupit a dát kamarádovi na ČVUTu, ať to v labině proměří, ale k čemu, když ten sortiment za dva roky stejně bude jinej?
Já naposledy koukl na czc, zjistil, že u naprosto všech adaptérů jsou recenze, co říkají, že je to super, a recenze, co říkají, že je signál na nic, takže jsem si akorát ověřil, že k tomu jsou ovladače na správnej OS, a koupil prostě něco.
Jestli Vincent Baker chce, klidně mu jak se má hrát PbtA vysvětlím.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 14. 5. 2020, 09:46

Když má něco ovladače na CD, bude to mít ovladače i na internetu. To CD se tam dává proto, abys nemusel na krabici psát, že vyžaduje připojení k internetu. Protože kdybys měl ovladače nainternetu, nenapsal to tam a nepřibalil CD, tak máš na krku klamání spotřebitele. Jestli to zkoušíš v práci, tak je taky dost možné, že ovladače instalovat nemůžeš. IT tohle většinou uživatelům nedovoluje.

Jinak se ovšem skláním před tvým uměním trpět.
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 14. 5. 2020, 10:13

Klamání tam bylo taky, protože jen s ovladači s CD to nefungovalo. A když by nám nešel net (jako se to v posledních dnech stalo častěji), bylo by to nepoužitelné zařízení.
A hlavně bych to nikomu nedoporučil.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 16. 5. 2020, 08:30

Může něčemu v počítači (třeba diskům?) uškodit, když je v provozu nakloněný v úhlu cca 45 stupňů?

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 16. 5. 2020, 10:30

Pokud je to klasický plotnový disk, tak ano, budou se nestandardně zatěžovat ložiska a takový disk téměř určitě odejde dřív než když by ležel naplocho. Všeobecně rotující části nejlépe fungujou vodorovně nebo svisle, a našikmo vyžadují k tomu uzpůsobenou konstrukci. Takže nejspíše můžou dřív odejít i ventilátory.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 16. 5. 2020, 10:36

Vlastně jsem ho naklonil proto, že větrák ve zdroji začal klepat při naklonění je zticha.

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 16. 5. 2020, 12:31

To ho stejně budeš muset časem vyměnit, tak spíše jen zvaž, zda budeš potřebovat měnit i disk.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 16. 5. 2020, 12:44

Já právě přemýšlím, jestli to bude mít takový vliv. Přecejenom ty mechanické části disku nejsou tak namáhané a třeba notebooky se na šikmou podložku dávají běžně.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 16. 5. 2020, 13:08

Tyjo rotacni disk je dobre retro.
A riot is the language of the unheard.

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 16. 5. 2020, 13:19

OnGe píše:
16. 5. 2020, 12:44
Přecejenom ty mechanické části disku nejsou tak namáhané a třeba notebooky se na šikmou podložku dávají běžně.
Notebooky jsou na šikmé uložení obvykle stavěné, jejich konstrukce musí být odolnější, aby zvládala běžnou přepravu. U stolního počítače se s ničím takovým nepočítá, a zatížení při 5 - 10 000 RPM je dost značné i u lehkého disku.
Sosacek píše:
16. 5. 2020, 13:08
Tyjo rotacni disk je dobre retro.
Jak mi řekl servisman - SSD jsou dobré disky, dokud neodejde jejich elektronika, pak jsou data nenávratně v háji, zatímco s klasických se dají pořád vytáhnout. Já mám tohle retro taky, protože disk jsem měli naposledy asi před 10 lety.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 16. 5. 2020, 13:36

Tyjo servis na pocitace je dobre retro.

Me na tom hlavne prekvapilo, ze na ty rotacni disky ma dneska nekdo nervy. Moderni software s tim nepocita, takze to musi byt superpomale?
A riot is the language of the unheard.

York

Příspěvek od York » 16. 5. 2020, 14:18

OnGe píše:
16. 5. 2020, 08:30
Může něčemu v počítači (třeba diskům?) uškodit, když je v provozu nakloněný v úhlu cca 45 stupňů?
Pokud by to mělo měřitelnej vliv na životnost disku, výrobci by před tím určitě varovali, zejména u přenosných disků. Což nedělají, takže bych se toho nebál.

Jinak čistě úvahou - disk je gyroskop, takže se drží v libovolný poloze, ve kterym se roztočí. Vadit by ale určitě mohlo, kdybys tím diskem točil tak, že bys prudce měnil osu rotace.

Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“