IT Poradna

O nás, o lidech, o okolním světě. Všechna témata, která se netýkají her, patří do této sekce. Zapomeňme chvíli na RPG a pojďme předstírat, že jsme normální lidé.

Moderátor: Faskal

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od OnGe » 16. 1. 2020, 17:36

Když tiskneš hodně, tak tě nejspíš vyjde levněji laser. A když tiskneš málo, tak ten prášek už víc stejně nevyschne.
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 16. 1. 2020, 22:43

Máte někdo zkušenosti s alternativními OS (jako Tizen, LineageOS) na mobilech? Uvažuju o novém mobilu a rád bych se zbavil bloatwaru a spywaru od výrobce a tohle zní jako docela rozumný způsob, ale o mobilech vím kulové.
DIE FOR THE DOW!
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 16. 1. 2020, 23:52

Když tiskneš hodně, vyjde levněji laser, protože dražší náklady na pořízení se rozloží.
Když tiskneš málo, vyjde levněji laser, protože ti nevysychají barvy.

V podstatě - trefit se do toho úzkého profilu, kdy se vyplatí inkoust, je dost těžký.

Před X lety jsem se hecnul, těch pár tisíc do barevného laseru narval (a dneska už jsou zase levnější) a od té doby si chrochtám a zaplatilo se to už 3x.

Naoki

Příspěvek od Naoki » 17. 1. 2020, 01:47

@el: někdo nedávno v mém okruhu sdílel toto https://puri.sm/ ale nezkoumal jsem
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 17. 1. 2020, 13:45

Nenávidím domácí tiskárny. Dneska jsou vlastně k dispozici jen ve formě domácích inkousitvých kombizařízení.
Za roky jsem vystřídal asi 6 různých a žádná z nich nevydržela fungovat dýl než dva tři roky. Ať už to byly HPčka nebo Canony. Zvlášť když je člověk netiskne vyloženě denně (a když je používá denně, tak utrácí tisíce za náplně).
Aktuální Canon dokázal na nové náplně vytisknout asi 3 stránky (ani nepřeháním) než zase začal tisknout pruhy. Načež po třech letech provozu přestal tisknout úplně. A nejhorší je, že skener funguje výborně a používám ho denně. Jen je k tomu přilepená ta velká cihla, která je mi k prdu. A protože nemám místo na stole, tak se zdráhám koupit novou tiskárnu, protože vyměňovat skener v půlce projektu není úplně dobrý nápad. Potřebuji konzistenci a nechci úplně riskovat, že nové skany boudou vypadat jinak, než ty steré.

Takže po debilních zkušenostech s těmi kombizařízeními, kdy potřebuju dobrý skener, ale je mi celkem jedno jakou kvalitu má tisk jsem začal rešeršovat, že bych ty dvě zařzení rozdelil. Koupil bych možná o něco lepší skener a debilní tiskárnu a obměňoval to jak ty zařízení budou odcházet. A naštval jsem se znova. Buď samostatný skener jako produkt prostě neexistuje nebo je absurdně drahý. A3kový skener stojí asi 600€. Ale když se k tomu stejnému skeneru připlácne tiskárna tak stojí 200€. WTF?!

Inkoustové tiskárny jsou nejpříšernější segment IT trhu. Zatím jsem nenarazil na nějakou inkoustovku, která by nebyla příšerná.
S laserovkam nemám zatím přímou zkušenost, snad kromě toho, že mám jen podle features problém najít nějakou, která by byla smysluplná.

Ehm. Promiňte naštvaný rant, ale když se to tu nakouslo, tak jsem se neudžel.
MarkyParky píše:
16. 1. 2020, 23:52
Před X lety jsem se hecnul, těch pár tisíc do barevného laseru narval (a dneska už jsou zase levnější) a od té doby si chrochtám a zaplatilo se to už 3x.
Co konkrétně používáš za laserovku?
I když chápu, že už je to starý model tak na googlení aktuálné verze by to jako odpíchnutí stačit mohlo.
Eleshar_Vermillion píše:
16. 1. 2020, 22:43
Máte někdo zkušenosti s alternativními OS (jako Tizen, LineageOS) na mobilech?
Žádnou osobní zkušenost. Ale co jsem to rešeršoval, tak je to celkem otrava, aby to fungovalo. A hlavně ti nejspíš nebude moc fungovat foťák. Teda on bude fungovat, ale ty fotky budou hnusné. Většina foťáků spoléhá na software výrobce, aby fungovala správně a na alternativním OS ten software nejspíš nebude.
Smysluplný způsob, jak se zbavit bloatwaru a spywaru je asi koupit si (klidně nějaký starý) iPhone. Jen to bude Apple a iPhone. Ale z hlediska soukromí a bezpečnosti to bude dobré.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 17. 1. 2020, 13:50

Ecthelion píše:
17. 1. 2020, 13:45
Co konkrétně používáš za laserovku?
Samsung CLX-3185N

York

Příspěvek od York » 17. 1. 2020, 13:59

Pro zajímavost jsem zkusil najít nějakou levnou bezcartridgovou inkoustovku: https://www.czc.cz/epson-l1110-tankovy- ... 52/produkt

Stojej zhruba od 3.000 Kč výš a cena náplní je fakt 130 Kč za každou barvu, to je o řád levnější než tonery do laserovek. Pokud bych toho chtěl tisknout fakt hodně, tak bych nad něčím takovým rozhodně zauvažoval.

Na běžný domácí použití, kdy tisknu sem tam něco a někdy tiskárna taky několik měsíců stojí bez použití, je rozhodně lepší laserovka.

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 17. 1. 2020, 14:37

Tátova zkušenost je, že když tiskne castěji, tak spotřebuje do inkoustu vsechny 4 náplně za půl roku, což je cca 1040 kc za rok, kaueta do lasrrovky vydržela při podobnem tempu, ba dokonce o vnouče vyšším přes dva roky...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 18. 1. 2020, 00:34

Naoki píše:někdo nedávno v mém okruhu sdílel toto https://puri.sm/ ale nezkoumal jsem
Tohle je přímo HW s nějakým vlastním systémem (podobně jako Jolla a jejich SailFish OS). Já uvažuju nad nějakým z těch laciných, relativně výkonných čínských šmejdů, které posílají vaše údaje Si Ťin Pchingovi, s tím, že bych si tam dal alternativní OS, který toto nedělá.
Ecthelion píše:Žádnou osobní zkušenost. Ale co jsem to rešeršoval, tak je to celkem otrava, aby to fungovalo. A hlavně ti nejspíš nebude moc fungovat foťák. Teda on bude fungovat, ale ty fotky budou hnusné. Většina foťáků spoléhá na software výrobce, aby fungovala správně a na alternativním OS ten software nejspíš nebude.
Jasné, přesně toho jsem se bál - systém fajn ale nenativní aplikace neoptimalisované pro HW.
DIE FOR THE DOW!
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

Korhul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Korhul » 19. 1. 2020, 13:52

Používám Sony Xperia XA2 Plus se Sailfishem X. Funguje to obstojně pro moje potřeby. Nejsem moc mobilový fotograf, ale problémy s foťákem jsem nezaznamenal. Funguje i čtečka otisků a přihlašování přes ní. Jediný problém je volání přes BT připojení v autě. No a zásadní věc je, že ten operační systém si musí člověk koupit zvlášť k ceně mobilu. https://shop.jolla.com/ Já to dal, protože mám i původní Jolla Phone, na který mimochodem i teď po nějakých 7 (nebo kolika) letech od uvedení chodí aktualizace :-)

EDIT: Jo a jedou na tom androidí aplikace, je to kompatibilní s androidem 8
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 28. 1. 2020, 22:25

dotaz - žena přešla na Win 10 a od té doby jí nefungují Office...netušíte prosím, někdo v čem by mohl být problém?

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 29. 1. 2020, 09:25

Jestli to nebyla čistá instalace, ale upgrade ze sedmiček, tak se mohlo pokazit úplně cokoli.
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

York

Příspěvek od York » 29. 1. 2020, 10:44

Vallun: Zkus officy odinstalovat a znova nainstalovat. Pokud to nepomůže, tak, prosím, napiš, jak přesně to nefunguje - hází to nějakou hlášku? Klikneš na ikonu a nic se nestane?

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 29. 1. 2020, 14:43

Kliknu, spustí se to a po vteřině to zmizí - samo se to uzavře...Avast sandbox nebo různá nastavení kompatibility nepomáhají

York

Příspěvek od York » 29. 1. 2020, 15:09

Zkus to každopádně nejdřív přeinstalovat. Pokud to nepomůže, tady jsou smysluplný možnosti, který můžeš postupně vyzkoušet:

https://www.easeus.com/computer-instruc ... ws-10.html
https://appuals.com/fix-microsoft-word- ... indows-10/

Nejdřív každopádně vyzkoušej různý nástroje - opravu instalace, puštění ze safe módu a podobně. Do registrů hrabej až jako poslední možnost, když nic jinýho nezabere.

Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“