IT Poradna

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Conlai »

Mam takovy dotaz... nevite jak permnentne vyradit touchpad, by jej system pri zapnuti neresil?

Tak v devadesati procentech pripadu mi pri zapnuti OS odmitne pracovat a vezme s sebou i klavesnici (ktera jinak, pred nabehnutim os, funguje). Touchpad ani klavesnici potom nemuzu najit ani ve spravci hardwaru... a uz me to solidne stve.

A ano, mam Windows 8)

ps tohle klikam mysi na onscreen klavesnici
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: IT Poradna

Příspěvek od Sosacek »

Conlai píše:Mam takovy dotaz... nevite jak permnentne vyradit touchpad, by jej system pri zapnuti neresil?

Tak v devadesati procentech pripadu mi pri zapnuti OS odmitne pracovat a vezme s sebou i klavesnici (ktera jinak, pred nabehnutim os, funguje). Touchpad ani klavesnici potom nemuzu najit ani ve spravci hardwaru... a uz me to solidne stve.

A ano, mam Windows 8)

ps tohle klikam mysi na onscreen klavesnici
Muzes ho zkusit zakazat ve spravci zarizeni, ale mam podezreni ze to je hardwarova vec vec a budes muset urvat kablik, nebo si koupit novej notebook.

Jinak muzes zkusit sehnat linuxovy livecd, treba. Pokud se to v nem nestava, zkusil bych preinstalovat windows (=cely smazat a zacit znovu), kamosovi takhle windows "zapomely" dvd mechaniku a usb radic 8)
PetrH píše:
Sosacek píše: ...
Rika clen MBA kargokultu $D
pravil debzozCVUT co si neumi napsat ani left join v SQL
Rozdil je v tom, ze syntaxi sql si clovek muze osvezit kdyz jsi ji nepamatoval, zatimco tobe ta nalepka "MBA" tedy "jsem snadno obelhatelnej a nebo zmrd z dfense" uz zustane. Coz je dobre, zejo, clovek hned vi s kym ma tu cest.
But nobody came.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: IT Poradna

Příspěvek od PetrH »

Sosacek píše: Rozdil je v tom, ze syntaxi sql si clovek muze osvezit kdyz jsi ji nepamatoval, zatimco tobe ta nalepka "MBA" tedy "jsem snadno obelhatelnej a nebo zmrd z dfense" uz zustane. Coz je dobre, zejo, clovek hned vi s kym ma tu cest.
tak tohle me fakt ted jako trapi, z toho nebudu moct mesice spat, hm jsi proste drsnej co.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6872
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: IT Poradna

Příspěvek od Antharon »

ešte na vypnutie touchadu zvykne fungonať fn+Fx miesto x doplniť 1-12 :P raz som si ho takto vypol a pol roka som myslel že je pokazený
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: IT Poradna

Příspěvek od Wan-To »

PetrH píše:jojo je videt, ze mnozi lide si stale mysli, ze je dulezite prodat naprosto nepotrebnou vec, zavest hlavne hodne veci, za ktere se musi platit?
PetrH píše:pravil debzozCVUT co si neumi napsat ani left join v SQL
Jak se to říká s tou potrefenou husou? :wink:

Sosacek píše:Python je hlavne na lepeni veci dohromady. Hodne rychlej a pohodlnej vyvoj, tak moc, ze ja treba veci ktere mam napsat v C z duvodu vykonu (jako ta maticova vec co tedpisu a budu predpisovat do CUDA a OpenCL) tak napred napsu v pythonu, otestuju jestli ten algoritmus dela co ma, ma spravny vysledky, spravny zastavovaci podminky a takovy veci, a pak to napisu v Ccku radek po radku. Tedy python ruluje na rychly prototypovani, coz je jasny, pac je to v zasade spustitelnej pseudokod.

Python je sice pomalej pokud v nem budes delat maticovy vypocty, ale hrozny mnozstvi veci v pythonu jsou jenom nadstavby nad nejaky Cckovy knihovny -- typickym prikladem je numpy a scipy, kde snadno potkas vedecky vypocty ala matlab s hezkym pythonim rozhranim, ale jsou relativne rychly. Takze pokud ten kod nic nepocita, tak je python dost dobra volba. A java pochopitelne ruluje, JVM je dobrej kus prace.
Jo, souhlas. Prototyp už mám (jsem to možná nezmiňoval, jde o počítání příhradovejch konstrukcí, proto ty matice), ten jsem psal v Pythonu a ani jsem o ničem jinym nepřemejšlel.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: IT Poradna

Příspěvek od PetrH »

Wan-To píše:
PetrH píše:jojo je videt, ze mnozi lide si stale mysli, ze je dulezite prodat naprosto nepotrebnou vec, zavest hlavne hodne veci, za ktere se musi platit?
PetrH píše:pravil debzozCVUT co si neumi napsat ani left join v SQL
Jak se to říká s tou potrefenou husou? :wink:
no rozhodne nemam pocit, ze bych byl husa;)
LZJ
Příspěvky: 629
Registrován: 25. 8. 2004, 14:34
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od LZJ »

Conlai píše:Mam takovy dotaz... nevite jak permnentne vyradit touchpad, by jej system pri zapnuti neresil?

Tak v devadesati procentech pripadu mi pri zapnuti OS odmitne pracovat a vezme s sebou i klavesnici (ktera jinak, pred nabehnutim os, funguje). Touchpad ani klavesnici potom nemuzu najit ani ve spravci hardwaru... a uz me to solidne stve.

A ano, mam Windows 8)
Zkusil jsi vyhodit z Po spuštění (a registrů) všechny předinstalované programy ke klávesnici a touchpadu? Já to udělal v rámci čištění Windows a s podobnými problémy mi to pomohlo. Extra klávesy na mail a pod. stejně nepoužívám a bez scrollování okrajem touchpadu se obejdu.
Conlai píše:ps tohle klikam mysi na onscreen klavesnici
Úža 8)
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od skew »

Conlai: nejde to vypnout náhodou někde v BIOSu ? Možná se pletu, ale za pokus...
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: IT Poradna

Příspěvek od Sosacek »

Wan-To píše:Jo, souhlas. Prototyp už mám (jsem to možná nezmiňoval, jde o počítání příhradovejch konstrukcí, proto ty matice), ten jsem psal v Pythonu a ani jsem o ničem jinym nepřemejšlel.
A nemuzes to nechat v pythonu a pouzit scipy a numpy? Nenapada me, co bys mohl delat s maticema (a signalama, statistikou, rovnicema a kdovi cim jeste) abys nemohl pouzit metody odtud, ktery jsou v realu napsany v C a fortranu.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: IT Poradna

Příspěvek od Wan-To »

PetrH píše:no rozhodne nemam pocit, ze bych byl husa;)
Já jen, že je asi lepší left join neumět, než ho používat a nevědět, jaký algoritmy se za ním skrývají a proč je třeba dobrý mít pořádně navrženou databázi, aby nebylo potřeba psát nepřehledný joiny skrz pět tabulek. Zrovna tohle jsou věci, které se na ČVUT zcela jistě učí a na MBA (a v knížce PHP pro samouky) zcela jistě ne, takže mi přijde poněkud mimo se v tvém případě do Sosáčka a ČVUT navážet :wink:

Ale šmitec. Už pro tebe nepracuju a třeba se něco zázrakem změnilo. A z flejmu bych stejně dobrej pocit neměl :roll:

Sosacek píše:A nemuzes to nechat v pythonu a pouzit scipy a numpy? Nenapada me, co bys mohl delat s maticema (a signalama, statistikou, rovnicema a kdovi cim jeste) abys nemohl pouzit metody odtud, ktery jsou v realu napsany v C a fortranu.
Jako můžu, ale odrazuje mě ta velikost všech bundled knihoven. Kromě toho když jsem instaloval numpy, tak jsem si nebyl zrovna dvakrát jistej, jestli by to vůbec přibalit šlo, aby to bylo pořád multiplatformní.

Zatim je kandidátem č. 1 Java, na GUI Swing, na lingebru http://math.nist.gov/javanumerics/jama/
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6872
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: IT Poradna

Příspěvek od Antharon »

inak, nepočuli ste niekto o swing 3D?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: IT Poradna

Příspěvek od Wan-To »

Antharon píše:inak, nepočuli ste niekto o swing 3D?
Myslíš Java 3D ve Swingovym okně?

Jestli jo, tak jsem se na to snad někdy loni koukal a usoudil jsem, že to má nějaký moc zběsilý API a že když 3D v Javě, tak radši JOGL.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6872
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: IT Poradna

Příspěvek od Antharon »

ja som si o tom požiČal knižku a nechce sa mi ju moc čítať, čo sa mi na tom 3D swingu páči je hlavne, že tam máš klasické menu elementy a eventy ktoré si v jogl treba doprogramovať.

prípadne neviete o nejakej schopnej knižnici k opengl?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: IT Poradna

Příspěvek od Wan-To »

Antharon píše:ja som si o tom požiČal knižku a nechce sa mi ju moc čítať, čo sa mi na tom 3D swingu páči je hlavne, že tam máš klasické menu elementy a eventy ktoré si v jogl treba doprogramovať.
Aha, tak to je asi něco trochu jiného... Něznaju.
prípadne neviete o nejakej schopnej knižnici k opengl?
Co by to mělo umět? Jogl se ti nelíbí?
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6872
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: IT Poradna

Příspěvek od Antharon »

potrebujem tam hlavne nejaké menu, dynamické ideálne, možnosť označovať hrany kliknutím a inak mi stačí drátený model, ale priesvitnosť by mi vôbec nevadila. Hlavne potrebujem aby tam fungovali klasické tlačítka a záložky, na programovacom jazyku mi už potom viacmenej nezaleží,s vínimkou delphi
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů