IT Poradna

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
MadBobby

Re: IT Poradna

Příspěvek od MadBobby »

Ahoj vsichni - jak je to s RSS - uz se neda forum stahovat pomoci RSS (ti myslim diskuzi, clanky jdou)?
Bobby
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: IT Poradna

Příspěvek od morech11 »

mám taký podivný problém s internetom - možno ste sa s tým už niekto stretli:
pri bežnom prehliadaní malých textových stránok šlape ako hodinky, všetko je také rýchle a svižné, ako by jeden od 20 Mbps linky očakával. keď ale začnem otvárať stránku s veľkými obrázkami alebo nedaj bože video, celé sa to zasekne a padne to na pusu.
latencie vyzerajú byť (až na občasný minor spike - povedzme v priemere raz za minútu niekde do 100 ms) v norme, pingám si podľa umiestnenia serveru takú normálku 12-35 ms
ak sa mi z času na čas podarí domerať na speedteste, tak upload vyzerá byť relatívne vpohode, download urobí vždy strašne zvlášnu vec: najprv vyskočí pekene rýchlo (15-20 Mbps), ako má - to keď si posiela testovacie dáta v pre-teste. Potom mi podľa ich metodiky - pretože nameral viac, než 2 Mbps - otvorí 4 http threads a na nich ide merať rýchlosť - a vtedy to spadne a dostane sa to na rýchlosť cca 50 kbps s tým, že celý test sa zasekne a málokedy vôbec dobehne do konca (aj pomalou rýchlosťou by sa mal dokončiť, ale to sa veľmi často nestáva)
niečo podobné vykazuje napríklad aj torrent, najprv rýchly spike, potom to spadne a nejde. a to je presne ten dôvod, prečo malé stránky idú sižne a veľké vôbec.

čo som s tým skúšal robiť:
::reštartoval som router
::skontroloval som, že na pásme sedí jediný
::zavolal som na podporu, pán údajne niečo asi hodinu šloichal na vysielači, na diaľku mi updateol firmware v routri a bohviečo ešte, hlásil, že replikuje to správanie, ktoré hlásim ja.

doplňujúce informácie:
::idem vzduchom na mikrovlnku, v mojom byte by ste optiku hľadali ťažko
::v zmluve mám maximálnu povolenú agregáciu (ako to už pri pripojená vzduchom býva) 1:10, ale viem, že tieto služby využívam v baráku s takmer 100% istotou jediný. internet som si úmyselne nenechal dotiahnuť od O2, ktorý tu už anténu mal, ale od druhej firmy, ktorá ju tu montovala výlučne pre mňa (navyše aj v plnej agregácii by som mal mať garantované 2 Mbps, čo sa tiež nedeje)

môj tajný tip je, že mi namrzla anténa, ale je to len taký dohad, ani si nie som istý, či môže vrstva ledovky spôsobiť takéto chovanie

niekto nejaké nápady, čím by to mohlo byť/čo ešte môžem skúsiť spraviť?
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: IT Poradna

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

U mě to byl umírající modem.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od OnGe »

morech11 píše:::idem vzduchom na mikrovlnku, v mojom byte by ste optiku hľadali ťažko
Může být úplně klidně počasím, čím dál jsi od druhé antény, tím víc. Mě podobné problémy dělal strom v cestě, tak to natočili na jinou anténu o půl kiláku dál a v pohodě. Jestli to ale nedělalo dřív, ak to asi stromem nebude.
morech11 píše:::v zmluve mám maximálnu povolenú agregáciu (ako to už pri pripojená vzduchom býva) 1:10, ale viem, že tieto služby využívam v baráku
To je úplně fuk, protože ta anténa na druhé straně může obsluhovat X dalších baráků zhruba tím směrem, co jsi ty (výseč v řádech desítek stupňů)

Řeš to s techsupportem, těžko ti pomůže někdo jiný
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
LZJ
Příspěvky: 629
Registrován: 25. 8. 2004, 14:34
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od LZJ »

MadBobby píše:Ahoj vsichni - jak je to s RSS - uz se neda forum stahovat pomoci RSS (ti myslim diskuzi, clanky jdou)?
Bobby
Ahoj,
fórum přes RSS čtu pořád, funguje to normálně jako vždycky.
Uživatelský avatar
Bobby
Příspěvky: 355
Registrován: 8. 9. 2006, 13:24
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Bobby »

LZJ píše:
MadBobby píše:Ahoj vsichni - jak je to s RSS - uz se neda forum stahovat pomoci RSS (ti myslim diskuzi, clanky jdou)?
Bobby
Ahoj,
fórum přes RSS čtu pořád, funguje to normálně jako vždycky.
Hmm a kde proim vygeneruji ten odkaz pro RSS ctecku?
Dubito ergo cogito. Cogito ergo discepto.
Real man can live in real world. Drugs are for losers.
LZJ
Příspěvky: 629
Registrován: 25. 8. 2004, 14:34
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od LZJ »

Bobby píše:
LZJ píše:Ahoj,
fórum přes RSS čtu pořád, funguje to normálně jako vždycky.
Hmm a kde proim vygeneruji ten odkaz pro RSS ctecku?
Vidíš, už to nemůžu najít. Dřív šlo naklikat, která témata chceš sledovat a dalo ti to URL jako:

Kód: Vybrat vše

http://rpgforum.cz/forum/smartfeed.php?forum=52&forum=204&forum=260&forum=89&.....
Ta čísla jsou ID témat. Mě to funguje pořád, ale nevidím, jak si snadno zkontrolovat jestli sleduju, všechno, co by mě zajímalo.
Uživatelský avatar
Bobby
Příspěvky: 355
Registrován: 8. 9. 2006, 13:24
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Bobby »

@LZJ díky
Dubito ergo cogito. Cogito ergo discepto.
Real man can live in real world. Drugs are for losers.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Vallun »

Nevíte někdo, prosím, jak naučit excel počítat hodiny a minuty i když jich je v jedné buňce víc, než 24? Začne mi to tu hodnotu prevadět na dny...které to sčítá v řadku, ale už ne ve sloupci. ..

Edit: a teď koukám, že v jednom roce to sčítá normálně a v dalším to vyřazuje celé dny pryč....

Edit2: trochu pomůže format buňky - musí být nastaven: vlastní/ [h] mm:ss
Tam akorát otravuje to zobrazování vteřin, které mne nezajímají....
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: IT Poradna

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tak je z toho formátu odstraň.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15072
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Pieta »

Není mi sice úplně jasné, co je problém, ale když mi někdy excel dělal s časama, co chtěl, šel zpacifikovat přes funkce HODINA() / MINUTA() / SEKUNDA(), vytáhnout relevantní informace do samostatných sloupců jako čísla, a tam nad nima provádět operace.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Vallun »

Elesharova rada pomohla, díky:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4819
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: IT Poradna

Příspěvek od midewiwin »

Jak nejlépe vložit vlastní gif?
Příklad: mám v galerii mobilu krátké video konvertované na gif.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od OnGe »

Vložit kam, do čeho, proč?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4819
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: IT Poradna

Příspěvek od midewiwin »

Kam? Třeba do rubriky Kdyz to nemůžete říct jinak než gifem. Nebo do Psího života. Oboje zde na RPG.
Proč? Z čiré rozvernosti.
Čas neexistuje.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů