Pokec o Slezině a všem okolo sleziny

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Pokec o Slezině a všem okolo sleziny

Příspěvek od sirien »

...aneb všechen ten OT, který v té sekci není vhodný ;)
Vyžijte se, máte-li chuť
Naposledy upravil(a) sirien dne 19. 1. 2007, 17:36, celkem upraveno 2 x.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Sethi
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 3. 2003, 08:54
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethi »

Slezina je jedním z významných obranných míst těla. Oslabenou slezinu poznáme okamžitě na mandlích. Slezina reaguje při všech infekčních chorobách, nemocech krve a jater, při sebemenším rozladění organismu. Její správná funkce podporuje aktivitu a život. Slezina zachycuje unavené červené krvinky a je filtrem lymfy – zachycuje potravinářská barviva a chemii, zachycuje také naši zlobu a nešvary.Její stav ukazuje naši sympatii k lidem, přírodě, zvířatům, rostlinám. Pokud vše soudíme, hodnotíme, o vše se staráme a nad každým se rozčilujeme, poškodíme si tento měkký a citlivý orgán a nakonec, víte, jak často dochází k úrazům a nehodám s natržením sleziny, pak dojde k jejímu odstranění a protože nic není náhoda, půjde o krátké a velmi silné pročištění. Pokud je poškozená slezina, shromážděné negace musí být pročišťovány tělesným trápením a ztrátami. Nikdy nikoho nesuďte a nekritizujte, přistupujte k lidem se sympatiemi a pochopením.

--převzato z empatia.cz

***


nemohla jsem si pomoct...
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

No jó, slezina...

"Pro ženy bude možná zajímavé, že slezina má podle čínské medicíny vliv na kvalitu tvaru prsů. Malá, nevyvinutá prsa nebo ochablá prsa ukazují na existenci ložiska ve slezině a její energetické oslabení.

Prs je tvořen třemi tkáněmi - prsní žlázou, která má charakter lymfatické tkáně a je přímo závislá na ložiscích ve slezině, tukovou tkání, jejíž ukládání se však řídí hormonálními regulačními mechanismy, které rovněž závisejí na slezině prostřednictvím hypofýzy, a konečně vazivovými tkáněmi, jež vytvářejí nosnou strukturu pro tvar prsu, který je určován rozložením tuku.

Je-li vazivová tkáň velmi pevná a pružná, prsa mohou udržovat tvar i po několikerém kojení. Může se však snadno potrhat a prsa pak ztrácejí tvar a ochabují. Tento proces je velmi závislý na slezině, a tudíž jako jeho prevence může sloužit udržování dobré kvality sleziny a celého hormonálního systému."

Stejná metoda, odlišný výsledek.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Kam jsem to vlezl? To ne. :eyecrazy: ::o/
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Todlencto se asi do onehdá topicu nehodí, takže..

Pane vrchní, prosím jednu slezinku na cibulce, do křupava přepečenou ale vevnitř jěště takřka syrovou. Také poprosím opečené brambory s bylinkovým máslem a k tomu lahvičku ročníku 1998. Děkuji moc!


j.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Ročník 1998 čeho?
Když už teda děláš chutě....
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Argonantus píše:Ročník 1998 čeho?
Když už teda děláš chutě....
Poraďte, pane vrchní... co se nejlíp hodí?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

RUM!
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

No, když je to ke slezině, pak by to asi mělo být červené... otázka ovšem je, jestli jsi vlastenec, nebo podlehneš cizímu pozlátku... já mám samozřejmě velmi primitivní a jednostrané představy o tom, co je dobré, vypěstované rulandským modrým... takže když je to domácí, pak především rulandské modré, a otázka už jenom je, odkud... ročník je rozhodnutý... a když je to cizí, pak především burgundské, pinot noir, což je to samé, originální verze... a otázka je jen, odkud...

... ale třeba by to pán chtěl odvíjet nějak jinak; třeba je přesvědčením Akvitánec z okolí Bordeaux; pak by asi uvažoval o cabernetu... nebo o malbeku, který se k nám dováží odnedávna z Chile nebo Argentiny...

... sakra, tolik možností, a tak málo času... jdu na oběd... nevím, jestli bude slezina...

Edit: ještě ve dveřích si vzpomínám na skvělé řešení:

"snědl jsem jeho játra a zapil výtečným chianti!" (c) Dr. Hannibal Lecter
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Ahh, doktor Lecter...

Dobrá, když nebude slezina, pak mě naservírujte to, co jemu... Děkuji. A Rulandské modré bude stačit, mám málo peněz.

A, pane Jirone,

když budu chtít kubánskej voběd, tak si o něj s jistotou řeknu! Zatím může být jedno kubánský cigáro. Dík!
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Pán se vyzná... Rulandské modré, Zaječí, ročník 1998; slezinka, máslíčko, cibulka...

... ty jatýrka z toho Kubánce k tomu?
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Když to teď spomínáte, pane vrchní... Ano, jako dezertíček to bude výtečné. Poprosím trošičku kaštanového pyré k tomu a mátový lísteček. Děkuji.

A jedno Ristretto na závěr.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Jako malý děti. Absolut-SPAM sekce je o něco málo vedle, pokud jste si nevšimli... takže...
...ach jo. Když vidim KDO to tu SPAMuje, tak to asi ani nemá smysl řikat, co?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

My tady náhodou mluvili všichni o slezině, abys věděl... což se o tobě... no nic... už mlčím... ale je hezký, žes to označil jako důležité....
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 29. 11. 2007, 15:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Já jsem říkal, že slezina implikuje poněkud jiný význam.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů