Diskuze o profilech uživatelů

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Zrovna jsem chtěl napsat, že Sosáček dostal nějakou melancholickou náladu... předběhli jste mě :wink:
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Sosacek píše:Dneska jsem dost nastvanej, abych psal do profilu pravdu, a ne takovy to "o vsech jen to hezky" co zatim porusili jen tukan a alnag.

Chcete?
Což nás šlechtí...

...narozdíl od těch co nemlčí a navíc pokrytecky pochlebují
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sirien píše:...narozdíl od těch co nemlčí a navíc pokrytecky pochlebují
Ne každý tu má tolik lidí, se kterými se nemá rád, Tukane $P
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sirien píše:...narozdíl od těch co nemlčí a navíc pokrytecky pochlebují
Na druhou stranu to šlechtí výrazně míň, než když člověk dokáže nepokrytecky pochválit.

A být hrdý na to, jak je jeden nepříjemný, je velmi snadné; sám to často dělám.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Nepokrytecky pochválit člověk může... pár lidí. Znamená to že u ostatních mlčí, protože pokud ne, tak to znamená že u některých říká jen část svého názoru - tu hezkou a chválivou, a tu ošklivou zamlčuje. Ano, mohl bych projít všechny thready profilů a ke každýmu něco "hezkýho" napsat - k Sosáčkovi že je vcelku inteligentní, k Peekaymu že je mi vcelku sympatické že se nebojí jít do konfliktu...
...říkal bych vlastně jenom pravdu. Ale vpodstatě bych lhal a žvanil nesmysly, protože by to celé vyznělo naprosto jinak, než jak to ve skutečnosti je (starý spor o to zda je horší lež nebo jen půlka pravdy, IMO to vyjde nastejno)

Nepokrytecká pochvala je... hezká věc, ale obávám se, že je dost... divná. Mám rád spoustu lidí... a každý z nich má své stinné stránky. To že někdo chodí okolo a vybírá si jen to dobré co o někom říct... nevím. Možná že lidi nedokáží unést pravdu. Mě osobně vadí, když o mě někdo píše něco, co si nemyslí, nebo jen půlku toho co si myslí s tím, že tu druhou nechá stranou, aby to nevypadalo zle. Stejně tak je mi ze mě samotnýho špatně, když mě společenská či jiná situace nutí usmívat se na lidi, který mi sou protivný. Názory k profilům tak jak sou teď můžeme víceméně plošně nazvat "mazání medu kolem huby"

Eleshar: Omyl. Je tu vzásadě jen jeden jediný člověk kterého nemám rád, spousta těch, na kterých mi nijak zvlášť nesejde a několik málo lidí kteří mi sou sympatičtí nebo k nim mám respekt (ne vždy jedni a titéž). Co si o mě myslí ostatní mi je jedno - nijak zvlšť to neovlivňuje to co si myslím já o nich, nemám potřebu nějaké duševní pomsty "nemáš mě rád tak tě nemám rád"
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Pokud tedy člověk hledá pravdu. Akorát že lidská psychologie je trochu složitější věc, a spíš než pravda nepravda tam účinkuje pochvala kritika.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Ano, to je skutečnost se kterou jsem se musel už dávno vyrovnat - většina lidí se prostě neodváží podívat do zrcadla a mnohem raději budou poslouchat pochlebování než upřímnost, v kritice uvidí mnohem spíše útok než reflexi.

To že to tak je ale ještě neznamená, že se mi to musí líbit, nebo že se tomu musím podřídit. Naopak si o to víc vážím upřímnosti a o to víc jsem alergický na pokrytectví.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Připomíná mi to spor mezi mou sestrou a matkou, které jsou v tomhle velice rozdílné povahy.
Proto bych chtěl říct svůj názor, který jsem si za ta léta, co je poslouchám, vytvořil:

Je třeba být upřímný, ale nesklouznout k hrubiánství.
Je třeba být ohleduplný, ale nesklouznout k pokrytectví.


Přeberte si to, jak chcete.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Je třeba nedržet se jednoho přístupu za každých okolností, ale přizpůsobit se ostatním lidem a situaci.

Což platí nejen pro vyjadřování názoru k lidem.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sirien píše:Naopak si o to víc vážím upřímnosti a o to víc jsem alergický na pokrytectví.
Nemůžu se zbavit dojmu, že ti zcela nesmyslně splývají osy pochvala/kritika a faleš/upřímnost.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Nesplývají, jenom jsem si už zvykl, že lidi obvykle raději zamlčí to co by bylo společensky nekorektní a radši se usmívají na lidi které nesnášejí...

Nemám problém někomu vyjádřit kladné hodnocení, jen říkám, že to ještě není důvod, abych se tak vyjadřoval ke každému, jen protože "by to bylo milé".
Osobně jsem mnohem raději, když mi lidé kteří mě nemají rádi řeknou narovinu že mě nemají rádi, než když se tváří že to je naopak. A naučil jsem se, že nejsnazší cesta jak toho dosáhnout je být stejně upřímný k nim - když lidé vidí že sám neprojevuju žádné "společensky korektní" jednání, ale že jsem místo toho raději někdy i nepříjemně upřímný, tak obvykle nemají tendenci být společensky korektní ke mě, což mi vyhovuje. Viz ostatně profily uživatelů - jsem snad jediný, ke komu alespoň většina lidí napsala co si skutečně myslí... ostatní? Jedno kladné hodnocení za druhým... jakoby tu byli všichni jedna velká šťastná milující se rodinka která nemá žádné problémy... prostě jako v Americkém snu (v tom o rodině, ne v tom o úspěšné kariéře popelky)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sirien píše:Viz ostatně profily uživatelů - jsem snad jediný, ke komu alespoň většina lidí napsala co si skutečně myslí... ostatní? Jedno kladné hodnocení za druhým... jakoby tu byli všichni jedna velká šťastná milující se rodinka která nemá žádné problémy... prostě jako v Americkém snu (v tom o rodině, ne v tom o úspěšné kariéře popelky)
To není tím, že by k tobě byli lidi upřímnější. Oni k tobě píšou stejně upřímně, jako k ostatním.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

hah. Řekněme že z různých zdrojů vím, že to tak není ;)

(ale hezká urážka, správně diplomatická a společensky korektní a tak, nápaditá - to rozhodně oceňuju :D )
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Sirien píše:Viz ostatně profily uživatelů - jsem snad jediný, ke komu alespoň většina lidí napsala co si skutečně myslí... ostatní? Jedno kladné hodnocení za druhým... jakoby tu byli všichni jedna velká šťastná milující se rodinka která nemá žádné problémy... prostě jako v Americkém snu (v tom o rodině, ne v tom o úspěšné kariéře popelky)
O své komentáře, které máš v profilu, si říkáš sám.
Každému co jeho jest.
Tak nezáviď ostatním jejich pochvaly. A argument vím to, ale neřeknu je velmi dětinský. Asi jako můj táta má větší svaly než tvůj. Což si myslím, že byla určitě tvá oblíbená větička mezi ostatními dětskými vrstevníky.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Hm. nevím kdes sebral že bych to záviděl.

A ohledně toho že to vím ale neřeknu od koho... nevim, ale osobně mi nepřijde zrovna fér říct: Podívej se, co Ebon Hand napsal k Elesharovi, ale ve skutečnosti když jsem ho tuhle viděl v hospodě tak mi řikal, že to je úplně jinak a že ve skutečnosti si myslí /něco mnohem horšího/ a když jsem poznamenal že mu do profilu napsal něco trochu jinýho, tak se usmál a mávnul rukou
(příklad je reálný, jména samozřejmě prohozená)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů