Portréty a podpisy

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Portréty a podpisy

Příspěvek od Ecthelion »

York: Maluje a kresli, podle toho co delas. Nekdy k pouziti techhle slov napisu manual...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Portréty a podpisy

Příspěvek od OnGe »

Však se podívejte na tu haldu portrétů od starých mistrů. Všechny jsou na šířku, hlava je stranou a vedle neutrální pozadí, přes které se dá plácnout text nebo produkt - oh wait...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Portréty a podpisy

Příspěvek od Ecthelion »

OnGe: Vsak pisu ze klasicky zanr do 19. stoleti (nez s tim moderna, pocinaje impresionistama udelala kratky proces a ty zanry rozmetala) byl portret tradicne na vysku - oh wait, ty prece nectes co jini lide pisou ...
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Portréty a podpisy

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Obrázek
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Portréty a podpisy

Příspěvek od Jerson »

Ecthelion píše:Ale dneska uz je to blbost, portrety se delaji na sirku co ja vim bezne.
Však říkám, ukaž mi takový portrét (ideálně z ánfasu, protože takové bylo zadání). Já neříkám, že není, říkám jen, že jsem ho neviděl. A protože jsem neviděl spoustu věcí, rád se nechám poučit.

Na druhou stranu všechna ostatní fóra a profily, kde ho používám, mají rozměr na výšku, takže originál musím ořezávat po stranách - na druhou stranu tam je na to místo.
Troll note - Malir maluje, kreslir kresli, na platno se maluje, na papir se kresli ...
Měl jsem za to, že maluje se nástroji, které zanechávají širší stopu, tedy typicky štětce, zatímco kreslit znamená použít ostrý nástroj, typicky tužku. Styl toho obrázku odpovídá spíše štětci, proto jsem - zcela úmyslně - použil slovo "malíř". Ale třeba je to kreslíř, zeptám se ho na to.

Každopádně jsem rád, že je to naposled, co si tu měním avatara, protože znechutit to dokážete (v čele s Quentinem) velmi dobře.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Portréty a podpisy

Příspěvek od Sosacek »

Ecthelion píše:Troll note - Malir maluje, kreslir kresli, na platno se maluje, na papir se kresli ...
Tohle je obzvlast pikantni poznamka, protoze Jerson sveho casu hrozne prudil lidi, co o zviratech rikali, ze se pestuji.
But nobody came.
Ecthelion (neprihlasen)

Re: Portréty a podpisy

Příspěvek od Ecthelion (neprihlasen) »

Jerson píše:Však říkám, ukaž mi takový portrét (ideálně z ánfasu, protože takové bylo zadání). Já neříkám, že není, říkám jen, že jsem ho neviděl. A protože jsem neviděl spoustu věcí, rád se nechám poučit.
Hele, tobe se nezobrazuji obrazky v tom mem postu, nebo co? Mam takove intenzivni podezreni, ze jsem tam haztel tri fotograficke portrety i s kompozicnimi schematy, co jsou na sirku...
Měl jsem za to, že maluje se nástroji, které zanechávají širší stopu, tedy typicky štětce, zatímco kreslit znamená použít ostrý nástroj, typicky tužku. Styl toho obrázku odpovídá spíše štětci, proto jsem - zcela úmyslně - použil slovo "malíř". Ale třeba je to kreslíř, zeptám se ho na to.
*FACEPALM* Podivej se co jis napsal:
Jerson píše:... ale spíše jsem zatím neviděl malíře, který kreslí hlavu člověka a dá si plátno na šířku.
Ve vete muze byt clovek i malir nebo kreslir, jde jen o to jakou cinnost zrovna vykonava. Ten manual rozhodne napisu.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Portréty a podpisy

Příspěvek od OnGe »

Portréty se malují i kreslí na výšku proto, že:
1) hlava i poprsí jsou vyšší, než širší
2) u portrétu jde o tu hlavu, ne o pozadí
3) je blbost malovat pozadí o které nejde
4) ono je to prostě něco jiného, než fotka
5) dokonce je to i něco jiného, než plakát

Mimochodem, když si na plátno malíř nejdřív črtne základní tvar tužkou nebo uhlem, přestává být malířem, nebo se tato práce s tužkou či uhlem stává malbou?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Portréty a podpisy

Příspěvek od Vallun »

Ecthelion - ano, dva portréty jsi postoval. Nikoliv Tvou chybou, ale jsou příšerné... ten volný flek je...trapný, ubohý... strasně tam něco chybí...vlajka, citát nebo symbol hodnosti třeba...

Lidský ksichtík je prostě přirozeně na výšku...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Portréty a podpisy

Příspěvek od Quentin »

Obrázek

Obrázek

Furt blbý?
Jerson píše:Každopádně jsem rád, že je to naposled, co si tu měním avatara, protože znechutit to dokážete (v čele s Quentinem) velmi dobře.
Lidi se tu na vážno hádají o tom, jestli by nám pomohla genocida, a ty se urazíš, když připomenu, že tu máme širokoúhlé avatary?

Ale tvoje vysvětlení s obrazem chápu, s tím nic neuděláš. Moc pěkné btw, takové Jagged Aliancové :)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Portréty a podpisy

Příspěvek od Sosacek »

Quentin píše:Ale tvoje vysvětlení s obrazem chápu, s tím nic neuděláš. Moc pěkné btw, takové Jagged Aliancové :)
On ten jeho predchozi, nebo pred-predchozi byl z JA.
But nobody came.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Portréty a podpisy

Příspěvek od York »

Měli bychom vyžadovat čtvercové obrázky, aby žádná strana nebyla diskriminovaná.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Portréty a podpisy

Příspěvek od OnGe »

Tak možností je spousta, jedna lepší jak druhá
Obrázek
Obrázek

Pak je taky možnost nechat lidi, ať si dají obrázek jak chtějí
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Portréty a podpisy

Příspěvek od Jerson »

Ecthelion píše:*FACEPALM* Podivej se co jis napsal ...
Mohl jsi tu větu citovat rovnou, pak bych si všimnul, že jsem napsal blbost. Manuál rozhodně napiš.
Ecthelion (neprihlasen) píše:Hele, tobe se nezobrazuji obrazky v tom mem postu, nebo co? Mam takove intenzivni podezreni, ze jsem tam haztel tri fotograficke portrety i s kompozicnimi schematy, co jsou na sirku...
Na počítači se mi nezobrazily. (Proto je vhodné obrázek v příspěvku uvést textem.) Takže už jen najít nějaký malovaný nebo kreslený portrét na šířku. Nicméně, zadání bylo "podobné jako předcházející ikonka", takže čtvercový formát s prostorem po stranách byla celkem rozumná volba.
Sosacek píše:Tohle je obzvlast pikantni poznamka, protoze Jerson sveho casu hrozne prudil lidi, co o zviratech rikali, ze se pestuji.

To prudím stále. Na druhou stranu oceňuju, když mě někdo upozorní na chybu ve vyjadřování. Není třeba to uvádět jako "Troll note", jsem velký kluk, upozornění na chybu mě nenasere. Pruzení, že mám mít avatara na šířku má v tomto směru mnohem lepší potenciál, v mém současném duševním stavu rozhodně.
Quentin píše:Ty se urazíš, když připomenu, že tu máme širokoúhlé avatary?
Quentine, "připomenutí" bych si představoval jinak, bez nepřímé poznámky o inteligenci. A jo, teď mě urazí ledacos - hlavně to, že se tu normálně tleská kdečemu, ale když se rozhodnu pořídit si fakt profesionálního avatara v kombinaci svého ksichtu a oblíbené ikonky z JA2 (jak jsi správně odhalil), tak se nedočkám ani pseudopochvalného zabručení. Příště prosím napiš to "Moc pěkné" rovnou, velmi to sníží mou chuť poslat tě s širokoúhlým avatarem na temné neosvícené místo, jakkoliv tě mám jinak v oblibě. Ale přidám smajlík, protože se už nechci rozčilovat. 8)

A nevím, odkud část z vás linkuje obrázky, ale pustím si mobil, abych zkontroloval, které mi unikly.
Edit: tak ani mobil nepomohl, vidím jen to, co sem dal OnGe, a ... jako vážně? To teď asi nedám.
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Portréty a podpisy

Příspěvek od Karotka »

PardGalen píše:Someday we will foresee obstacles
Through the blizzard, through the blizzard
Jů! Tak ty už taky, padre.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů