Hlášky nejen z fóra

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od boubaque »

Asi nejlíp sem...

Aktualizuju jeden starý překlad:
starý překlad píše:Boj je divoký a nelítostný a tví muži se rvou jako rohatí lvi.
Ti rohatí lvi se mi i na fantasy setting zdáli trochu podivní, tak jsem nakoukl do originálu:
originál píše:The fighting is grim and vicious. Your men fight like cornered lions.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Obrázek
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od midewiwin »

Rohatost je zřejmě oblíbená figura překladatelů. Viz Starý zákon a historka o Mojžíšovi, který po schůzce s Bohem sestoupil k zástupům a byl jakýsi divný.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od midewiwin »

Jak vylepšit české lázně:
No ale ti islamisté normálně mohou mezi lidi, to vám nevadí, nebo co?
Kdyby ty lázně oplotily vysokým plotem, s ostnáčem nabitým elektrikou, tak prosim, ale takhle je to velice nebezepčné, copak to nevidíte?
Navíc, jakmile se někde objeví Arab, celý komplex okamžitě přijde o ostatní hosty, takže je to prodělečné.
Čas neexistuje.
jjelen
Příspěvky: 2498
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od jjelen »

A plynovou terapii by tam ten dobrák zavádět nechtěl? :D
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Sosacek »

Hlavne je to dement, pac cesky lazne obsluhujou neuveritelny mnozstvi bohatejch arabu.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Paul »

Aktualizuju jeden starý překlad:
Odkud to je, smím-li být tak smělý?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od ilgir »

Manželka (pracuje v dětské nemocnici): Ani jsem se nestihla najíst, jen jsem si mezi dětmi hodila kešu do pusy.
Já: Hustý, maminka v práci zajídá děti kešu ořechama.
Syn (5): Proč ořechama?
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Chytré dítě ví, že kešu není ořech, nýbrž nažka.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Pracující logaritmus »

York píše: 26. 9. 2018, 00:03 Docela hodně by pomohlo přednášky z obfuskace textu nahradit přednáškami o refactoringu a srozumitelném vyjadřování.
Vallun píše: 26. 9. 2018, 10:15 Chapu, že je to problém, Káraný je třeba fost blizko letiště, resp. okruhu, ale pořád je to vvvz, pokud más zbytečných 30 mld....
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Karotka »

týpek na Bonuswebu píše:LiS 2 je součást vládního programu ve spolupráci s pražskou kavárnou a Sorosem na ovládnutí světa sluníčkáři a menšinami R^

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od OnGe »

Moc to nezabírá, co?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Karotka »

Moc ne. Ale zatim vyšla jen jedna epizoda z pěti. Třeba se dočkáme.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Je snazší představit si konec světa, než konec kapitalismu. Nakonec nejspíš dojde k obojímu.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Komentář k videu o PowerPivotu:
I love your style. You make database management hotkeys sound like pure excitement. ALT J + T + A!!!! Bam!! ENTER!! Multikill! Finish him! Right, right, CONTROL T!!!!!! Flawless victory!! Is this what normal people feel when watching sports? OMG... please make competitive speed-Excel-ing a sport. I also have the video set to 2x speed, which adds so many levels of enjoyment.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů