Covid-19

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Vallun »

Nosit roušky v MHD když sji zdravý fakt není slušnost, ale zbytečnost...jiná věc je, kdžy je někdo nachcípaný a do práce nebo k lékaři musí...

Ta neschopenka by dávala smysl zmodernizovat, to je fakt...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Covid-19

Příspěvek od Sosacek »

Jako nosit rousky v MHD 100 % casu ... to je hodne kruty. Osobne bych nerekl ze to je potreba, ale mam chut to nekde s vaznou tvari navrhovat, abych tim trollil ty typky co tvrdi ze rousky jsou zapadni burky nebo tak neco.

Mozna by k tomu slo i dorict "ja jsem byl proti, ale co jsem dostal vakcinu tak jsem zmenil nazor na hodne veci" $D
But nobody came.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16380
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Covid-19

Příspěvek od MarkyParky »

Já budu dokonale šťastný, když zůstane standardem, že:

- jsem-li nachcípaný, tak nikam nelezu, zejména nejdu chrchlat na kolegy do práce
- a když už teda jako musím, tak s náhubkem, držím si od nich dva metry a nebavím se s nimi nad rámec pracovních povinností
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Covid-19

Příspěvek od ilgir »

Povinné roušky v MHD... aneb jak nahnat ještě více lidí do IAD. :D
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jo, tu zakázat. Bylo přece fajn, když o indické město před rokem objevilo, že má za humny obrovské hory, ne?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Vallun »

Eleshar_Vermillion píše: 30. 5. 2021, 22:29 Jo, tu zakázat. Bylo přece fajn, když o indické město před rokem objevilo, že má za humny obrovské hory, ne?
SeE divim, že jsem pod klimatickou žalobou nenašel i Tvé ctěné jméno:D
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Faskal »

Eleshar_Vermillion píše: 30. 5. 2021, 11:37
Faskal píše: 29. 5. 2021, 16:24V případě DNA vakcín existuje malé a pravděpodobně zanedbatelné riziko, že by mohly být integrována do genomu buněk,
Odsud ten hoax o přepisování DNA vakcínami?
Asi jo, lidi většinou moc nerozlišují mezi DNA a RNA, a soudě podle GMO slyší "gen" a vidí rudě.

V dostatečně velkém vědeckém oboru je možné doložit citací naprosto cokoli* a v případě Covid-19 už je dlouho potřeba se probírat dobrými review; většina vědeckých studií je ostatně chybná, jak tvrdil ten výtečník v mém předminulém příspěvku.

Existuje dráha, kterou by se RNA mohla do DNA integrovat, a to pomocí reverzní transkripce, při které dochází k přepisu RNA=>DNA. Tento enzym kódují retroviry, jako je třeba HIV, ale také endogenní retroviry, které si neseme v genomu a od nich odvozené retrotranspozony, kterým chybí ten nepodstatný virový balast jako jsou obalové proteiny a kódují jenom sebe sama a instrukce pro své kopírování. Takové elementy tvoří asi 45 % celého lidského genomu. Jejich kopírování zahrnuje přepis do podoby RNA a přepis RNA do DNA a vložení této DNA do genomu. Proteiny provádějící přepis reverzní transkripce si pečlivě hlídají, co nakládají, byť se vzácně mohou splést a vnést tam něco jiného - pokud to udělají, to, co vnesli, nebude aktivní, protože tomu budou chybět regulační oblasti, může se to zkusit svést spolu s expresí retrotranspozonu, ty jsou ale buňkou aktivně potlačovány. V kontextu RNA vakcín je potřeba říct, že proces integrace probíhá v jádře a RNA vakcíny zůstávají v cytoplasmě, takže se tyto dva procesy nepotkávají.
Mezi retrotranspozony a námi existují zběsilé závody ve zbrojení a existuje spousta procesů, které je hlídají. Na druhou stranu se jich už nedokážeme zbavit, protože s jejich přítomností už se počítá a hrají roli v regulaci genové exprese. Aktivita retrotranspozonů je ve zralých tělních buňkách utlumena a významně se projevuje v zárodečných buňkách a raném embryu nebo tam, kde došlo ke ztrátě kontroly, neohlídaná aktivita retrotranspozonů je jednou z častých příčin mutací, které vedou k rakovině.

Před nějakou dobou byl vydán preprint a nedávno dokonce vyšel v PNAS, který tvrdí**, že odhalil integraci SARS-CoV-2 do lidského genomu. Článek jsem jenom prolistoval, provedli umělou nadprodukci reverzní transkriptázy z lidského retrotranspozonu nebo HIV a vyšlo jim, že se úseky SARS-CoV-2 integrují do genomu. Co hůř, našli produkované hybridní molekuly RNA obsahující lidské a virové fragmenty a to i v pacientských vzorcích. V preprintu to vysvětlovali tím, že cytokinová bouře rozhodí buňku natolik, že přestane regulovat retrotranspozony a ty pak integrují SARS-CoV-2.
Ve vědecké komunitě se zvedla vlna nevole nad kvalitou tohoto článku, hlavní námitky byly, že umělá nadprodukce reverzní transkriptázy není fyziologicky relevantní a jimi pozorované hybridní molekuly nejdou u pacientů pozorovat, pokud se experiment udělá pořádně, vznikají ale jako artefakt při sekvenaci RNA***. Dle původního článku není integrovaný celý genom, ale jenom malé fragmenty kousků subgenomových RNA: "Because we have detected only subgenomic sequences derived mainly from the 3′ end of the viral genome integrated into the DNA of the host cell, infectious virus cannot be produced from the integrated subgenomic SARS-CoV-2 sequences." Koronaviry mají jednolitý genom, vytváří z něj ale kratší pracovní kopie a právě ty našla tato kontroverzní publikace integrované.

Co z toho plyne? Pokud se ukáže, že je to pravda (vědecký konsenzus je, že je to pěkná blbost), tak je potřeba proti Covidu očkovat o to víc, protože infekce podle nich vyvolá cytokinovou bouři umožňující integraci viru do genomu, očkování (a to ani RNA vakcíny) ale cytokinovou bouři nevyvolají.

Abych to shrnul, existuje mnoho bariér, které zabraňují integraci cizorodé genetické informace do genomu.
V případě RNA je nezbytný mezikrok reverzní transkripce, který vyžaduje enzym, který lidskými tělními buňkami není produkován.
DNA je uschována v buněčném jádře, zatímco RNA zůstává v cytoplasmě, takže jsou fyzicky odděleny. DNA i RNA jsou navíc obaleny proteiny, takže se fyzicky do kontaktu nedostanou, pokud je cíleně nerozmotají enzymy nezbytné pro rekombinaci.
Lidská buňka nepoužívá rekombinaci, pokud to nepotřebuje; uchyluje se k ní, pokud má poškozenou DNA nebo se vyvíjí v pohlavní buňku, nebo je lymfocyt, které zraje protilátka/T-buněčný receptor.
Enzymy provádějící rekombinaci nevezmou ledajakou genetickou informaci, ta musí splňovat určité podmínky, u retrotranspozonů být schopná se na tyto enzymy vázat, což článek hypotetizoval, ale jednoznačně nedokázal.

Reálně tohle není hrozba a jestli ano, absolutně se ztratí v tom, co (retro)transpozony při svém skákání genomem páchají přirozeně.
Že se toho chytili antivaxxeři je druhá věc. Třeba takové adenoviry se také za běžných podmínek neintegrují, byť bylo ve zkumavkách zaznamenáno, že to velmi vzácně dokáží. Adenoviry jsou lineární DNA viry lezoucí do jádra, takže odpadnou některé bariéry - je rovnou přítomná DNA a DNA viru a hostitele je fyzicky blízko. Adenovirus má ale lytický cyklus, takže se namnoží, buňku zabije a vyleze tak ven. Vzácně je schopen se integrovat, pokud je schopný se množit, ale zalezl do buňky, kterou není schopen zabít a není zničen imunitou; tato kombinace se dá snadno najít ve zkumavce, ale ne v těle, a i tak je ten pochod vzácný. Nezaznamenal jsem mezi dezinformační komunitou u nás, že by někdo brojil proti adenovirovým vakcínám (edit: ty nejsou schopné se replikovat, tak to reálně nehrozí), což osobně připisuji tomu, že příklad adenovirové vakcíny je Sputnik.

* https://www.smbc-comics.com/comics/1553 ... 190321.png
** https://www.pnas.org/content/118/21/e2105968118
*** https://www.biorxiv.org/content/10.1101 ... 7.431704v1

tl;dr
Lidské tělní buňky neumí vnášet RNA do genomu a SARS-CoV-2 to také neumí. Existuje nepříliš kvalitní publikace, ve které vnesli do buněk enzym schopný tento proces provést a tento jev pozorovali, nejedná se ovšem o přirozený proces. A kritici tvrdí, že i to, co pozorovali, byl jen artefakt.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Zajímavé. Přiznám se, že spíš než ten biologický proces mě zaujala genese toho hoaxu a v kontextu tvého příspěvku přemýšlím, jak je pravděpodobné, že to vzniklo laickým neporozuměním relativně složité informaci, nebo že to, jak je teď oblíbené spekulovat, vzniklo cíleně v laboratoři (možná doslova). Soudě podle toho, že vakcína, u které by čistě hypoteticky k čemusi vzdáleně podobnému mohlo dojít (mimochodem u Sputniku jsme viděli ty zprávy tuším z Brazílie naznačující, že se ten adenovirus vzácně replikovat může), není cílem těchto hoaxů, tak mi varianta, že jde o sofistikovaně konstruovanou a cíleně vypuštěnou lež, připadá více a více pravděpodobná.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16380
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Covid-19

Příspěvek od MarkyParky »

Tak třeba nás před nějakým časem (už je to pár let) v práci prudil nějaký týpek, že mu nad chalupou létají vědátoři z Brna a navigují svá letadla tak, aby mu mohli ovládnout mozek.

Bombardoval nás telefony i emaily, dokonce nás i odkázal na vědeckou práci, která o tom píše.

Byla o výzkumu ovládání a navigaci letadel (resp. dronů) s pomocí neuronových sítí.

Nemyslím si, že to tomu týpkovi někdo sofistikovaně zkonstruoval. Prostě jen viděl spoustu cizích slov v jednom odstavci a poskládal si je po svém.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Faskal »

Eleshare, geneze hoaxu by mě také zajímala, ale holt to není můj obor.

Zaujalo mě tvrzení*, že SARS-CoV-2 nemůže být přirozeného původu, protože obsahuje čtyři kladně nabité aminokyseliny za sebou, což je "fyzikálně nemožné", protože se odpuzují. Je to opravdu neobvyklé, ale když to buňka potřebuje, tak si to zařídí, koneckonců můj oblíbený protein(TM) a kdejaký další, co má jaderný lokalizační signál, mají přesně tohle.

Hlavní však je, že jsem během hledání původního zdroje narazil na fantastickou stránku https://thevirus.wtf/, kde se zcela vážně sbírají všechny fantasmagorie na jednu hromadu a už můžu přestat sledovat Šmuclera, který mě podobnými věcmi zásobil nejčastěji.

"One tell-tale sign of alleged manipulation the two men highlighted was a row of four amino acids they found on the SARS-Cov-2 spike.

In an exclusive interview with DailyMail.com, Sørensen said the amino acids all have a positive charge, which cause the virus to tightly cling to the negatively charged parts of human cells like a magnet, and so become more infectious.

But because, like magnets, the positively charged amino acids repel each other, it is rare to find even three in a row in naturally occurring organisms, while four in a row is 'extremely unlikely,' the scientist said.

'The laws of physics mean that you cannot have four positively charged amino acids in a row. The only way you can get this is if you artificially manufacture it,' Dalgleish told DailyMail.com."

* https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... e-masthead
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tak už mám taky znamení šelmy a v mých žilách koluje sladká orionská energie. Sotva jsem pak vlezl do metra, starci a děti padali mrtvi na všechny strany, zvracejíce spike protein, který mé tělo nyní v hojných kvantech vysílá.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Covid-19

Příspěvek od Rillae »

Eleshar_Vermillion píše: 1. 6. 2021, 13:45 Tak už mám taky znamení šelmy a v mých žilách koluje sladká orionská energie. Sotva jsem pak vlezl do metra, starci a děti padali mrtvi na všechny strany, zvracejíce spike protein, který mé tělo nyní v hojných kvantech vysílá.
a taky tě na dálku ovládá Bill Gates přes 5G transmittery?
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Covid-19

Příspěvek od Sosacek »

Rillae píše: 1. 6. 2021, 17:19
Eleshar_Vermillion píše: 1. 6. 2021, 13:45 Tak už mám taky znamení šelmy a v mých žilách koluje sladká orionská energie. Sotva jsem pak vlezl do metra, starci a děti padali mrtvi na všechny strany, zvracejíce spike protein, který mé tělo nyní v hojných kvantech vysílá.
a taky tě na dálku ovládá Bill Gates přes 5G transmittery?
Zalezi kterou prvni davku dostanes. Ja dostal prvni tu se Sorosem, s Gatesem me jeste ceka.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Doufal jsem, že se mi začnou maily synchronisovat přímo do mozku, ale to je nejspíš až Service Pack 2.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Covid-19

Příspěvek od Rillae »

Sosacek píše: 1. 6. 2021, 18:55
Rillae píše: 1. 6. 2021, 17:19

a taky tě na dálku ovládá Bill Gates přes 5G transmittery?
Zalezi kterou prvni davku dostanes. Ja dostal prvni tu se Sorosem, s Gatesem me jeste ceka.
já mám od Gatese... ale když zjistil, že bych ovládala já jeho, tak ten čip radši sám deaktivoval
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Log 1=0 a 9 hostů