Veganství

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Veganství

Příspěvek od ilgir »

Jezus píše: 20. 11. 2020, 16:46 Domácí mazlíčci přeci nepracují, tak jaképak otrokářství?
Ležet na gauči, dělat parádu a nechat se muchlovat klidně může být práce, záleží na úhlu pohledu.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Veganství

Příspěvek od Argonantus »

Někdo si za to nechává platit.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Veganství

Příspěvek od OnGe »

Psi se mají tak dobře, že jim někteří lidé závidí a hrají si na ně.
https://www.idnes.cz/xman/styl/dog-play ... n-styl_fro

Což by neměli, protože je to speciesal appropriation a jak k tomu pak ti psi přijdou?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Veganství

Příspěvek od Lorwyn »

Průměrný vesnický kotcový vlčák by tomu asi měl co říct. I proto, že vlčáci jsou velmi společenští psi a nedostatkem kontaktu dost trpí.

Domácí mazlíčky za otroky jako nepovažuju, ale že to maj leckdy nahovno aniž by to lidem docházelo, to zase jo.
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Veganství

Příspěvek od Vitus »

ilgir píše: 20. 11. 2020, 17:13
Jezus píše: 20. 11. 2020, 16:46 Domácí mazlíčci přeci nepracují, tak jaképak otrokářství?
Ležet na gauči, dělat parádu a nechat se muchlovat klidně může být práce, záleží na úhlu pohledu.
Jo, zeptejte se někdo kočky, co bydlí u nás doma, navíc musí trpět tím, že ti její lidi nedělají vždycky přesně to, co ona potřebuje (a dneska ji dokonce unesli k veterináři) a i ten její pes se nenechá mlátit vždy, když je potřeba. Se divím, že to za tu misku žrádla a pouhých 20 hodin spánku denně ještě vydrží dělat. :>:o/
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Veganství

Příspěvek od Sosacek »

Treba PETA, jedna z tech dulezitejsich veganskych organizaci, si to mysli. Provozuji utulky a odchyt domacich zvirat kde je vzdycky po odchytu okamzite utrati, protoze je lepsi neexistovat nez byt tyrany otrok.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Veganství

Příspěvek od Quentin »

Faskal píše: 20. 11. 2020, 12:45Ptá se, jestli je (ne)morální trávit přemnožené potkany ve stokách nebo jestli chování zvířat coby domácích mazlíčků není otrokářství. Otázku předávám.
S potkanama podle možností. Pokud existuje mírumilovné řešení, tam sem s ním (jako random příklad mě napadají nějaké ty sípky v asii, kde místo používání pastí začali stavět na spešl nožičkách, po kterých krysa nevyleze). Jinak asi mají smůlu.

Domácí mazlíčci otroci jsou (viz Bubak, Argo a York). Navíc si lidi pořizují převážně masožravce nebo všežravce, které pak krmí jinýma zvířatama, vychovanýma v zajetí a utrpení, což je extra bizár.

(BIG IMHO)

edited pro jezuse
Naposledy upravil(a) Quentin dne 20. 11. 2020, 18:51, celkem upraveno 1 x.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Veganství

Příspěvek od Jezus »

Já psal (a otázka zněla) "domácí mazlíčci" ne "domácí zvířata" - docela zásadní rozdíl. Domácí zvířata, kam má blízko ten "typický kotcový vlčák"*, samozřejmě "pracují" či mají nějakou funkci, kvůli které je lidé mají, takže tam je k nucené práci/otroctví teoreticky blízko.

*když jsem byl naposledy na vesnici, tak přivázaný u boudy byl přesně jeden pes. Většina byla na dvoře s vcelku častým přístupem do domu. Počet psů s přístupem na gauč se stále mírně zvyšuje.

Krmit svého společníka podobnými věcmi jako jím sám (zvířaty chovanými v zajetí) mi připadá normální. Cokoli jiného by naopak bylo pokrytecké.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Veganství

Příspěvek od Selhan »

Já tedy nemám problém zvířata jíst, ale domácí mazlíčci mi přijdou často ujetí. Koho sakra napadne zavřít ptáka do klece?!
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Veganství

Příspěvek od Sosacek »

Faskale, taky jsi musel toho quentina provokovat? Ja uz na to skoro zapomnel, a ted tohle.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Veganství

Příspěvek od OnGe »

Copak ptáka do klece, ale kdo nechá celou noc psa štěkat na sloupek od branky? (Řečnická otázka, vím že soused od naproti)

Ale ještě zpět k závažným tématům - je humánější potkany trávit, nebo nechat chcípnout hlady?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Veganství

Příspěvek od ilgir »

Jezus píše: 20. 11. 2020, 18:40 Krmit svého společníka podobnými věcmi jako jím sám (zvířaty chovanými v zajetí) mi připadá normální. Cokoli jiného by naopak bylo pokrytecké.
I to je pokrytecké. Skutečně autentické je nechat svého mazlíčka predátora, aby své krmivo sám ulovil.
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: Veganství

Příspěvek od Alois Heřman »

Copak já mluvil o něčem autentickém? Jen jsem řekl, že co se jeho výživy týká, chovám se k němu a k tomu, čemu "ubližuju" kvůli jeho jídlu stejně, jako kdybych krmil sebe = nejsem pokrytec, protože si na nic nehraju.

Že nežije autenticky, protože neloví - já taky ne. A oběma se nám to vyplácí. Oba se realizujeme jinde, takže depresí netrpíme, oba máme míň pohybubu, než bysme mít "měli" a hádej co - oba máme pohodlnější a hlavně delší život, než bychom měli. A nemyslím si, že by byl zrovna šťastnější, kdyby lovil zajíce nebo myši nebo čím by se vůbec byl schopnej bílej špic živit :-)

Ano, vlčák by byl asi štěstím bez sebe, kdyby mohl sem tam strhnout srnu - ale co by na to asi řekla ta srna? ;-)
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Veganství

Příspěvek od Sosacek »

Ty se nevyjadruj, ses fejk.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Veganství

Příspěvek od Quentin »

Pamatujete Dominion?
Už máme i obdobu natočenou přímo v čechách, Svědectví.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Corny, tochalius a 10 hostů