Veganství

O nás, o lidech, o okolním světě. Všechna témata, která se netýkají her, patří do této sekce. Zapomeňme chvíli na RPG a pojďme předstírat, že jsme normální lidé.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Re: Veganství

Příspěvek od OnGe » 8. 7. 2019, 08:59

Invictus píše:
8. 7. 2019, 00:03
B logicky nevyplývá z A. Pokud jejich populace roste, tak jednou (ceteris paribus) bude mimo ohrožení. Ne nikdy.
No to jsem ti vysvětlil hned následující větou:
I já mám omezenou životnost, což limituje čas, kdy se musí namnožit, abych pak mohl japoncům přát dobrou chuť a to se prostě nedá stihnout ani kdybych byl Metuzalém.
Prostě když se toho nedožiju, nemůžu přát dobrou chuť. Nikdy.

Jinak pokud se nechceš točit na kravinách, tak problém je v zásadě v tom, že japonci poslali k šípku IWF, což je organizace regulující lov velryb, která se stará o to, aby velryby přežily a dělá to dobře. Japonci chtějí lovit plejtváky malé, kteří nejsou ohrožení (kolik jich budou lovit a jak dlouho to vydrží je otázka, na kterou nikdo nezná odpověď, protože fuck off IWF) a ještě pár dalších. Problém je, že velký plejtvák malý, nebo malý plejtvák obrovský je rozdíl mimo rozlišovací schopnost velrybáře a rozpoznat "pygmy" plejtváka (což je poddruh známý někdy od 60. let který na listině ohrožených druhů není proto, že se do dneška neví, kolik jich pořádně je) už vůbec. A naporcovaný vypadají všechny stejně.

Další rovina souvisí s tím, že velryba je prostě moc velká na to, aby se dala nějak normálně usmrtit a tak je prakticky porcují zaživa. Tomu se dá těžko říkat jinak, než zbytečná krutost (pokud zrovna nejsi eskymák s omezenými alternativami) a bylo by asi lepší se na to vysrat. A to už dokonce s veganstvím i trochu souvisí.
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“