Potírání rasismu tam, kde není

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Pieta »

Pracující logaritmus píše: 11. 2. 2019, 15:48Jestli jsem devalvoval diskusi, kterou jste s Pietou pracně budovali vyměňováním vzájemných sarkasmů, tak se omlouvám.
No jo, sorry.
Těchhle tanečků, co jedou podle scénáře:
1) Někdo řekne, že mu něco vadí.
2) Někdo jiný řekne, že se na to teda ještě podívá.
3) ???
4) Konec civilizace.

už mám asi za sebou moc a ta únava je poznat.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od York »

Pieta píše: 11. 2. 2019, 16:26 Těchhle tanečků, co jedou podle scénáře:
1) Někdo řekne, že mu něco vadí.
2) Někdo jiný řekne, že se na to teda ještě podívá.
3) ???
4) Konec civilizace.

už mám asi za sebou moc a ta únava je poznat.
No jo. Když už tě unavují i konce civilizace, tak to už je asi opravdu čas na důchod :think:
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Musím to tu vážně takhle pitvat?
eterickou bytost z nevládní organizace
Kvalifikující jazyk. Argumentační faul.
Nevim proč, ale jako sensitive readera si představím spíš nějakou eterickou bytost z nevládní organizace než Afroameričana...
Nevidím důvod sdělovat někomu své subjektivní představy, takže pokud Vallun není obsesivní egomaniak, nejspíš to píše, protože to za ryze subjektivní dojem nepovažuje (jestli mi na tohle napíšeš něco o "věštění" tak budu tvé sarkasmy od příště brát doslova).
Nu a když vynecháme klasifikující jazyk tak:
1) Ano, mnohdy se ozývají ti, co do dané skupiny nepatří. No a? Starat se o sebe není moc konstruktivní z hlediska fungování společnosti.
2) Mnohdy je angažovaný či pseudo-angažovaný (u těhle blbostí spíš to druhé) člověk ze zasažené skupiny.
3) Vallun v nejmenším nemůže vědět, kdo byl prewreader té knihy, a jaké byl barvy pleti, a nechápu proč o tom spekuluje. Resp. napadají mě věci, ale nebudu je psát, abys neměl pocit, že je Vallunovi podsouvám.
Obecně tohle považuji za krajně nežádoucí jako jakýkoliv jiný pokus o cenzuru... Ano, je třeba vystupovat proti propagaci rasismu a trestat nabádání k němu, ale likvidovat literaturu jen proto, že by se někomu možná mohla zdát rasistická je stejně špatné...
Ale tady k žádné cenzuře nedošlo, takže dávat to s ní do souvislosti je přinejlepším demagogické.

Je to nyní jasnější?
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Pieta píše: 11. 2. 2019, 15:31To už asi hodně záleží na tom, co přesně v té knížce vyváděla. Všechno půjčování kultury se dá dělat špatně - jako ti němečtí "indiáni", co o sobě tvrdí, že jsou skuteční pokračovatelé kultury původních obyvatel Ameriky. (:
LOL. Já jsem akorát slyšela, že euroindián není ani tak koníček nebo životní styl, ale diagnóza.
By mě zajímalo, jestli tento pocit němečtí "Indiáni" zakládají na svých vikingských předcích, kteří dopluli k břehům Ameriky a pak zas zpátky a tedy se vrátili s čistým otiskem původní tradice nebo je to ještě víc WTF.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od OnGe »

Pracující logaritmus píše: 11. 2. 2019, 16:33 Nevidím důvod sdělovat někomu své subjektivní představy
Vážně?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re:

Příspěvek od York »

Sadako píše: 11. 2. 2019, 16:35 By mě zajímalo, jestli tento pocit němečtí "Indiáni" zakládají na svých vikingských předcích, kteří dopluli k břehům Ameriky a pak zas zpátky a tedy se vrátili s čistým otiskem původní tradice nebo je to ještě víc WTF.
Májovky, ne? :)
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Sosacek »

Euroindiani? Tf?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4817
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Re:

Příspěvek od midewiwin »

York píše: 11. 2. 2019, 16:44
Sadako píše: 11. 2. 2019, 16:35 By mě zajímalo, jestli tento pocit němečtí "Indiáni" zakládají na svých vikingských předcích, kteří dopluli k břehům Ameriky a pak zas zpátky a tedy se vrátili s čistým otiskem původní tradice nebo je to ještě víc WTF.
Májovky, ne? :)
Karel May a LARP na východoněmecký způsob.
Hraní si na indiány úřady NDR nedráždilo, protože američtí indiáni byli kladní, neb jim imperialisti ubližovali.
Někde jsem četla, že dlouho po sjednocení jakýsi chlapík z Berlína potkal na pokerovém turnaji kanadského indiána, kterého původ soupeře velice vzrušil. Zpovídal ho, jak je to s utlačováním německých indiánských kmenů, o kterých slýchal. Ten Němec prý vysvětlování moc nezvládal.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Invictus »

Tak slečna se rozhodla dobrovolně, tak je to přeci v úplném pořádku: https://en.wikipedia.org/wiki/Self-censorship
Určitě se neobávala následného šikanování a uměle vytvořené negativní publicity, která by mohla zabít její začínající kariéru. To rozhodně ne.
Vůbec ty autocenzura je super věc, v Číně by mohli vyprávět. Se tam můžete někdy podívat, jak se tam mají všichni super a svobodně se rozhodují nevyjadřovat.

Pracující logaritmus píše:Ale tady k žádné cenzuře nedošlo, takže dávat to s ní do souvislosti je přinejlepším demagogické.
Obrázek
Iron Within
Iron Without
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od jjelen »

Invictus - srovnání s Čínou trochu kulhá. V USA na tebe sebeblbější hysterik/a nemůže poslat ideopolicii, i když by možná chtěl/a (děkujeme Peitovi za názornou ukázku víše)
To že hysterický jekot pár blbů může znehodnotit roky práce je samozřejmě smutné ale moc se s tím dělat nedá. Nebo co by sis představoval?
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Log 1=0 »

Invicte,
všiml sis toho, že nakladatel chce tu knihu vydat, pokud si to autorka rozmyslí? A dvě další její knihy k tomu? Vážně ti to připadá jako obchodní strategie vůči někomu, komu hrozí konec kariéry vydáním té knihy?

To si dneska tvůrce nemůže něco rozmyslet, aniž by získal pochybné sympatie různých lidí, o jejichž sympatie vůbec nestojí? Jako někdo dá někomu něco přečíst, aby dostal názor. Dostane názor a na základě toho se rozhodne dílo předělat. A najednou tu létají hlášky o cenzuře a autocenzuře. Už mě to nebaví fakt.

A argument at Hitlerum je prostě jen trapný.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Invictus »

jjelen: Tak jasně, že přeháním pro komediální efekt, ale ten princip je úplně stejný. Já tu situaci v USA sleduji už delší dobu, a šponuje se to naprosto extrémním směrem, kde se z naprostých banalit snadno stane hon a doslova šikanování, někdy až likvidační. A pokud se v takovém prostředí pohybuješ a znáš ty případy, tak prostě strach, že tak můžeš skončit taky, řídí tvá rozhodnutí. A čím více se ty případy pohybují k absurditě a náhodnosti, tím více fungují, protože začne mít obavy každý.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Pieta »

jjelen píše: 11. 2. 2019, 18:37To že hysterický jekot pár blbů může znehodnotit roky práce je samozřejmě smutné ale moc se s tím dělat nedá.
Samozřejmě, ta kniha je naprosto zničená, je totálně na kaši z toho, jak autorka prohlásila, že se na to ještě podívá, a nakladatel prohlásil, že na ni počká, protože to vydat stejně chce. Hůř už být nemohlo.

Kdo že to tady hystericky ječí?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Invictus »

Log 1=0 píše: 11. 2. 2019, 18:43 Invicte,
všiml sis toho, že nakladatel chce tu knihu vydat, pokud si to autorka rozmyslí? A dvě další její knihy k tomu? Vážně ti to připadá jako obchodní strategie vůči někomu, komu hrozí konec kariéry vydáním té knihy?
Já to četl a přišlo mi to jako podstatná indicie, že se ona obává o vlastní rozjezd, který by nějaká ošklivá nátlaková kampaň, mohla velice snadno zabít. Zatímco vydavatel asi takovou obavů nemá, nejspíš i protože tohle je jedna kniha z tisíců, které vydává, takže ho to těžko položí.
To si dneska tvůrce nemůže něco rozmyslet, aniž by získal pochybné sympatie různých lidí, o jejichž sympatie vůbec nestojí? Jako někdo dá někomu něco přečíst, aby dostal názor. Dostane názor a na základě toho se rozhodne dílo předělat. A najednou tu létají hlášky o cenzuře a autocenzuře. Už mě to nebaví fakt.
Ale ať si to klidně rozmyslí, je to od ní rozumné, jakkoliv ne odvážné, ani výhodné do budoucna. Já jen předpokládám, že na to můžu mít svůj názor.
A autocenzura je to z definice, s tím se popasuj, jak uznáš za vhodné.
Iron Within
Iron Without
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Sosacek »

Speaking of hystericky jeci, tohle bylo super:

Obrázek

Typek ty gatekeepujici sjw kunde vytrel zrak a jeste s laskou a nehou $D
Naposledy upravil(a) Sosacek dne 11. 2. 2019, 19:22, celkem upraveno 4 x.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host