Umění diskutovat

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Umění diskutovat

Příspěvek od Argonantus »

Aha.
Takže ty něco napíšeš, někdo si to vyloží jinak, než jsi myslel, reaguje na to a tím vybuduje strawmana a je třeba ho vzdělat v netiketě.
Mír s tebou a slunce v duši.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Umění diskutovat

Příspěvek od midewiwin »

Taky bych se přimlouvala za rozlišování omylu vzniklého z nepochopení od záměrné figury, zvané strawman, která nepochopení předstírá.
Čas neexistuje.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Umění diskutovat

Příspěvek od Pracující logaritmus »

midewiwin píše: 12. 9. 2018, 08:31 Taky bych se přimlouvala za rozlišování omylu vzniklého z nepochopení od záměrné figury, zvané strawman, která nepochopení předstírá.
To já vlastně taky. Ale na Markyho místě bych reagoval podobně. Protože zrovna u Argonanta bych nepředpokládal, že není funkčně gramotný, a čte místo textu jednotlivé věty.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Umění diskutovat

Příspěvek od MarkyParky »

Midewiwin: jen pro pořádek:

Argumentační klam zvaný strawman nespočívá v tom, že někdo předstírá nepochopení.
Argumentační klam zvaný strawman spočívá v tom, že někdo předstírá vyvrácení argumentu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Straw_man

Ostatně v tom původní vlákně jsem i já sám - v místě, kde jsem se ohradil - připustil, že je to dost možná "strawman z nedbalosti".
MarkyParky píše:Ani se neobtěžuješ mě číst. V lepším případě, protože mé texty prolétáváš z rychlíku a rozpojuješ a následně rozporuješ náhodné věty, které se ti nelíbí, tak jak ti přijdou pod ruku, aniž by ses jen minutu zamyslel nad kontextem, ve kterém byly vysloveny.
....
Nedělá ho to ale o nic míň strawmanoidním.


EDIT: Ještě jen pro vyjasnění pro Argonanta - tohle už jsem nemyslel jako další kérování do tebe, už je to jen citace dříve vyřčeného jako reakce na Midewiwin.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Umění diskutovat

Příspěvek od Argonantus »

V pripade Markyho uvahy jsem dokonale funkcne negramotny. Zpetne vubec nechapu co chtel sdelit.
Propast meho nechapani mi odhalila az midewiwin.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Umění diskutovat

Příspěvek od MarkyParky »

Argonantus píše: V pripade Markyho uvahy jsem dokonale funkcne negramotny. Zpetne vubec nechapu co chtel sdelit.
Klíčové pro případnou další diskusi je, zda tě to vlastně zajímá.

Pokud ano, a celé to bylo jen kolosální nedorozumění, pak můžeme zkusit najít nějaký způsob či formu, která bude pochopitelná pro oba a protočit tu smyčku ještě jednou, třeba od lesa. Přičemž chtělo by to pokud možno začít s tím, že si řádně vydefinujeme, o čem se vlastně bavíme, abychom zbytečně netočili celý kozovůz, ale soustředili se jen na samotný problém, kde jsme se minuli.

Pokud ne, tak je to asi jedno, holt jsme nekompatibilní, dokážu s tím žít, výhodou zase bude, že oba ušetříme čas.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Umění diskutovat

Příspěvek od Argonantus »

Ja myslim ze uz jsme vsechny dost otravili a ze to staci.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Vallun a 11 hostů