Studium (religionistiky)

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od Invictus »

Já myslím, že spousta lidí to má tak, že vlastně chce vymýšlet hry. V mojí generaci to bylo relativně běžné. Naopak vyrábět hry, už tolik lidí nebaví, ale dokud to nezačnou dělat, tak to často vlastně ani neví. A ono těch lidí, co měli zároveň tu tvůrčí vizi, odbornost a zároveň obrovskou sebedisciplínu to celé dokončit, nebylo mnoho ani v těch našich dřevních dobách.
A jak psal York, když dnes děláte i na nějaké středně velké hře, tak výsledky své práce vidíte jen občas, a máte obvykle minimální kreativní vliv (což třeba v týmu 100+ lidí, ani moc jinak být nemůže). Prý v ČR je to ještě docela dobré, protože studia a jejich pobočky tady jsou malá, ale v zahraničí jsou to normální korporátní továrny.
Jakože udělat nějakou shitku je dnes jednodušší než kdy předtím, wtz. Ale pokud chcete, aby ta hra i jaksi funkčně odrážela svůj obsah, tak nevystačíte s nějakými šablonami či zkratkami. A prakticky všechny výjimečné hry tuto podmínku splňují. A to prostě v jednom člověku za a) nedáte, b) bude trvat krutě dlouho, c) nemůžete se tím živit. A jakou životnost mají týmové amatérské projekty, to tady na RPG fóru asi nemusím vysvětlovat.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od York »

Invictus píše: 2. 7. 2018, 20:13Naopak vyrábět hry, už tolik lidí nebaví.
Nikdy už mě znovu práce nebavila tak jako v těch necelých šesti letech ;-)

Bejt ve fungujícím týmu má něco do sebe, ten drajv je fakt hodně silnej. Proto mě taky tak štve, že to furt nejsem schopnej prolomit.


edit: Asi jsem mohl napsat rovnou: Nikdy potom už mě práce nebavila.
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od Karotka »

Z technologií, které se dnes používají, v té době existoval možná tak TCP/IP. Pro předměty jako Teorie elektromagnetického pole bych nedokázal najít uplatnění, ani kdybych si z nich něco pamatoval. Prakticky všechno, co dělám, jsem se učil za běhu - jinak to ani nejde, protože ty aplikace za běhu vznikají.
Možná jsem zas jen nepochopil nadsázku, ale vysoká škola snad nemá být "vyučení se řemeslu" (byť sofistikovanému).
Nemusíš si pamatovat konkrétní věci, ale naučit se učit. Naučit nebát se řešit problém, o kterém na začátku víš prd.
Kincl na FELu řikal, že se nás chce hlavně naučit myslet. Sokol švíce na FHS řikal, že se tam budou učit číst a psát. Ale opravdu.
Jako příklad si můžeme vzít libovolné horizontální jsoucno...
my zase
∮ c ⁡ H ⋅ d l = I + d Ψ d t
Pointu si domyslete.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od Log 1=0 »

Karotka píše: 2. 7. 2018, 23:21
∮ c ⁡ H ⋅ d l = I + d Ψ d t
To má být spíše
c ⁡ H ⋅ d l = I + d Ψ d t
původně to vypadá, jako by tam figurvala rychlost světla.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od York »

Karotka píše: 2. 7. 2018, 23:21 Nemusíš si pamatovat konkrétní věci.
Nejsem si úplně jistej, jestli by pro tenhle přístup zkoušející měli pochopení. Ale jinak jo, pokud nechceš udělat žádnou zkoušku, tak si opravdu nemusíš nic pamatovat ;)

Karotka píše: 2. 7. 2018, 23:21Kincl na FELu řikal, že se nás chce hlavně naučit myslet.
Aneb: Sice vás nenaučíme vůbec nic prakticky použitelného, ale zato to bude trvat 6 let :)
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od Karotka »

No na tu zkoušku se to naučit musíš. Ale tak nějak se počítá s tím, že za x let už si z toho moc pamatovat nebudeš.
Pointa je, že ses to zvládnul naučit, i když toho bylo hodně a bylo to těžký.
Sice vás nenaučíme vůbec nic prakticky použitelného, ale zato to bude trvat 6 let :)
Jo.
Asi by to měli mít jako reklamní slogan nebo tak něco, aby lidi neměli od školy nesmyslný očekávání.
Babička taky nechápala co se na tom FELu ty roky učim, když jí ani neumim spravit televizi...
Pokud chceš něco prakticky použitelného, je lepší se učit automechanikem nebo instalatérem.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od Sosacek »

Nene, skoly by mely slouzit jenom jako pomucka k vydelavani penez. Cokoli jineho je zbytecne a melo by se to zrusit. Rikal to Vaclav Klaus.

(ja se furt nemuzu prenest pres predstavu Yorka jako vedouciho. wtf. to ten clovek nemohl prece myslet vazne)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od Vallun »

Sosi, stav se na MZe a uvidíš, že York by klidně mohl.být ředitelem....:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od York »

Sosacek píše: 3. 7. 2018, 08:53ja se furt nemuzu prenest pres predstavu Yorka jako vedouciho. wtf. to ten clovek nemohl prece myslet vazne
Jestli to Martin myslel vážně, se už asi nikdy nedozvím, ale celkem věděl, do čeho jde. V předchozím projektu jsem byl lead programmer.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tywe York byl hustej.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od Vallun »

Jo, olovo je vcelku dost husté:)

Jen nechápu, na co je olověný programátor...aby odolával záření z monitoru? :)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od York »

Vallun píše: 3. 7. 2018, 14:41Jen nechápu, na co je olověný programátor...
Na schovávání kryptonitu. Nikdy nevíš, kdy ho budeš potřebovat.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od Fritzs »

A kam mu ten kryptonit strčej?
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

York píše: 2. 7. 2018, 23:38 Aneb: Sice vás nenaučíme vůbec nic prakticky použitelného, ale zato to bude trvat 6 let :)
Možná proto, že škola tě má připravit obecně k životu, nikoliv k jedné konkrétní profesi (kterou budeš vykonávat celý život), nebo dokonce posici, jak si třeba spousta podnikatelů a firem myslí.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já si tu jen něco odložím k prvnímu semestru a začátku druhého, když už mi tu Faskal vyrobil ohrádku.

Důsledným uTRPením k lepšímu čtení a psaní především - po téhle stránce jsou prváci válcováni mocně. Pro mě je beztak nejhorší, že je to v devět ráno, takže vstávám v osm, což fakt bolí. Samotný předmět shledávám přínosným velice velmi.
Akademická diskuse je ultimátní dobro. Dost seminářů vypadá tak, že si lidé přečtou nějaký text a pak se o něm diskutuje.
Bez angličtiny se člověk nehne - to není můj problém, ale někteří spolužáci jsou z toho občas trochu nešťastní. Nikdo se s tím nesere a nutná literatura je velmi často prostě anglicky, překlady neexistují. A z toho, co třeba zajímá konkrétně mě, není česky vlastně skoro vůbec nic.
Schopnost chápání a rozpoznávání struktur (např. v případě antropologie náboženství) zachraňuje při absenci geniální paměti. Při té zkoušce jsem měla fascinující výpadky, ale asociování a odvozování mi šlo podstatně líp, takže za dva.

Co se týče interaktivity - na semináři politických mýtů budeme zkoumat, analyzovat a vymýšlet politické mýty, na semináři o svatebních rituálech budeme zkoumat, analyzovat a vymýšlet svatební rituály.
A na ty, kdo se proplazí i druhým semestrem, čeká v září tzv. iniciace, která (pro ně) spočívá ve vybrání jednoho z koryfejů Palsových Osmi teorií náboženství a jeho následném zdissování, přičemž budou představeny hlavní myšlenky díla. Přítomno celé osazenstvo religionistické části ÚFaR.
Mám v plánu vyrobit visual novel, tu normálně pustit na plátno a odklikat, protože formám se meze nekladou.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 7 hostů