Studium (religionistiky)

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

York píše: 1. 7. 2018, 11:39To sice ano, ale když z toho využiješ jen jazyky, práci s textem a takové věci, tak mi to už moc nezní jako "budu i profesionálně dělat něco, co mě baví a zajímá".
Ty jo, já přestávám rozumět, co vlastně chceš vědět a kam těmi poznámkami míříš. A už vůbec nevím, jestli se vyjadřuju srozumitelně.
Takže - kam tím vlastně míříš?
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re:

Příspěvek od York »

Sadako píše: 1. 7. 2018, 13:18Takže - kam tím vlastně míříš?
Snažím se něco se dozvědět, rozšířit si obzory. Jsi živý exemplář jedince, který se dobrovolně vydává studovat religionistiku, tak se nediv. To se nevídá každý den :-)
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jistě, rozšířit si obzory. Nic proti, ovšem tvoje otázka "jak to hodláš uplatnit a jak tě to uživí" je strašně WTF.
Hodlat se uplatním jako akademický pracovník a nevím, jestli se mi to podaří, neb nemám křišťálovou kouli a jestli mě to uživí nemám páru a neřeším, neb mě živí Bazi.
Pokud se něco posere, někdo se skilly, které tam naberu, se zřejmě bez problémů uplatní mj. v korporátní sféře, ale to už se zas bavíme o tom, že se něco posralo, ne o plánech, takže nějaké baví a zajímá bych tu neřešila.
Už to asi polopatičtějši napsat neumím.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re:

Příspěvek od York »

Sadako píše: 1. 7. 2018, 13:36Už to asi polopatičtějši napsat neumím.
Však nemusíš, žádné další otázky ti nekladu 8).
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sadako píše: 1. 7. 2018, 13:36Nic proti, ovšem tvoje otázka "jak to hodláš uplatnit a jak tě to uživí" je strašně WTF.
Potvrzuju, že mě slyšet tuto otázku taky docela sralo.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re:

Příspěvek od York »

Ptal jsem se na to, protože v diskusi padlo:
Sadako píše: 28. 6. 2018, 21:54Nadto si pak člověk může zpívat něco jako jsem doktor metafysiky, umím čtyři jazyky a věnovat se něčemu pro něj zajímavému i profesionálně.
Sadako píše: 1. 7. 2018, 01:52já mám dost představu, co a jak se tam studuje, proč mě to zajímá a čemu bych se chtěla věnovat.
Jestli vás to uráží, tak sory jako. Já taky nedělám práci, kterou bych chtěl dělat a kvůli které jsem si vybíral školu (trochu mylně, teda, ale v té době se to, co jsem chtěl dělat, nikde nepřednášelo).
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jakou máš vlastně školu? A cos chtěl dělat?

Jinak možné zmatení může pramenit z toho, že pro mne věnovat se něčemu profesionálně nemusí nutně implikovat, že mne tato činnost zahrne bohatstvím, nebo i jen sdostatkem dukátů na nájem. Ostatně, nemalou část života jsem strávila jako plus mínus profesionální povaleč a renta z toho tedy moc není.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re:

Příspěvek od York »

Chtěl jsem dělat počítačové hry. Šel jsem na FEL ČVUT s tím, že bez programování se udělat nedají.

To byl v zásadě správnej předpoklad a kupodivu se mi opravdu poštěstilo pár let hry dělat. Nebylo to ovšem až tak úplně to, co jsem si původně představoval, protože programování her je sice relativně zajímavé, ale když to děláš ve velkém týmu se striktním rozdělením rolí, tak je to pořád jen programování. A když jsem se konečně propracoval k tomu, co jsem dělat chtěl (Martin Klíma mi nabídnul vedení dalšího projektu), tak firma zkrachovala.

Takže jsem dopadnul tak, že se živím víceméně tím, co jsem studoval (IT) a hry dělám ve volném čase.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Re:

Příspěvek od Fritzs »

York píše: 2. 7. 2018, 15:13 a hry dělám ve volném čase.
A smím vědět jaké hry děláš ve volném čase a jesi si už nějakou dodělal?
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Re:

Příspěvek od York »

Fritzs píše: 2. 7. 2018, 16:11A smím vědět jaké hry děláš ve volném čase a jesi si už nějakou dodělal?
Nechceš jít trollit někoho jinýho?

Několik jich visí tady na fóru, silně pochybuju, že sis toho nevšiml. BrutusMud je onlinovka s průběžným vývojem, takže "dodělat" je u ní nepoužitelný pojem. Běží už skoro 20 let.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od Fritzs »

Výtazem "hry" jsem mínil počítačové hry. O BrutusMud slyším poprvé.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Re:

Příspěvek od York »

York píše: 2. 7. 2018, 15:13živím víceméně se tím, co jsem studoval
Tohle vlastně není pravda - to je jen kec pro HR.

Z technologií, které se dnes používají, v té době existoval možná tak TCP/IP. Pro předměty jako Teorie elektromagnetického pole bych nedokázal najít uplatnění, ani kdybych si z nich něco pamatoval. Prakticky všechno, co dělám, jsem se učil za běhu - jinak to ani nejde, protože ty aplikace za běhu vznikají.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

To mi zní jako ten starý příběh chtěl dělat game design a skončil jako code monkey.
Teď už to u nás studovat jde, předpokládám.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re:

Příspěvek od York »

Sadako píše: 2. 7. 2018, 19:15To mi zní jako ten starý příběh chtěl dělat game design a skončil jako code monkey.
Spíš jsem nevěděl, že to vůbec můžu chtít* ;-)

Ale v zásadě nějak tak.


* Ze začátku se to moc nerozlišovalo a všichni game developeři dělali prakticky všechno. Nezřídka dělal celou hru jeden člověk. Ještě Fish Fillets byly dělané v tom "starém" módu, pokud se teda bavíme o historii Altaru Interactive. Original War byl větší projekt a tým byl diverzifikovaný. Ale i tam programátoři programovali jednotlivé mise, takže to bylo hodně mixnuté s game designem.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od Sosacek »

A tys mel delat projektaka?
But nobody came.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Log 1=0, Vallun a 6 hostů