Studium (religionistiky)

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tak to je asi problém těch, co si to tam jdou jen odsedět. Ať si pro mě za mě třeba chcípnou.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Radost až na kost !

Příspěvek od eerieBaatezu »

My, když jsme měli srovnávají mytologii, tak tam bylo aktivních fakt hodně lidí. Ono taky to je hodně samozřejmě přednášejícím. Tohle byl mladej tejpek, co šel k nám do lavic a normálně s náma kecal o tom, co právě probíral.
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od York »

Faskal: Díky za odstřihnutí.

eerieBaatezu píše: 29. 6. 2018, 22:41 My, když jsme měli srovnávají mytologii, tak tam bylo aktivních fakt hodně lidí. Ono taky to je hodně samozřejmě přednášejícím. Tohle byl mladej tejpek, co šel k nám do lavic a normálně s náma kecal o tom, co právě probíral.
Obávám se, že když máš v posluchárně 300 studentů, tak i kdyby se přednášejí rozkrájel, tak se všema nepokecá.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jo, tak to pardón, no. Nás na mytologii bylo tak 10. A na filosofii občas i 4. $lol$
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od Argonantus »

Jak praví Eleshar - pokud se ti zapojí 2-3 lidi ze sta nebo víc, tak je to propadák.
Ostatní poslouchaj na půl ucha, smlouvají si rande a mastí hru na mobilu.

Tak přesně to vypadat nemá.
Vyzkoušeno je, že lidi vydrží poslouchat tlachy tak maximálně 20 minut, plno lidí daleko míň - kultura akvarijních rybiček ten čas ještě snižuje, protože mluvit dlouho je neslušné.
Stejně tak velké počty lidí jsou omyl; to, že se do třídy vejde okolo 30 maníků má taky svůj důvod.

Interaktivní lekce by vypadala třeba takto - Rozdělte se do skupin po X manících a vytvořte náboženství.
Pak to prezentujte ostatním.
Pak o tom pokrafejme, proč tihle takto a jiní jinak.

Potom i občasnou nevyhnutelnou přednášku, jak vznikl budhismus a jak to viděl Ježíš alcháč, budeš vnímat úplně jinak.

No, a religionistika je fajn studium se spoustou zajímavých témat. Mám dojem, že to studoval Qualdezar čili Bajo, který sem ale už nechodí.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

A kredity jen za určitý počet konvertitů, zkouška pak za státní grant pro novou církev.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

eerieBaatezu píše: 29. 6. 2018, 22:16 A někdo s filosofií zase brigádničí na ostraze. $lol$ Kolik si myslíš, že tahle republika pracovně pojme religionistů a filosofů?
Tak brigádničení na ostraze je mi pochopitelné, ale moc jsem si nebyla schopná představit, co sakra učí religionistika na učňáku.
eerieBaatezu píše: 29. 6. 2018, 22:16 Jinak gratulace. Universita je zřejmě nejlepší věc, co člověk kdy vymyslel. Je dobrý tam zůstat co nejdýl. $D
Mám to v úmyslu.
York píše: 29. 6. 2018, 22:58Obávám se, že když máš v posluchárně 300 studentů, tak i kdyby se přednášejí rozkrájel, tak se všema nepokecá.
Tak tady bývá cca 15 lidí na ročník. Logicky. Asi by se těžko sehnalo každý rok pár set lidí, kteří by chtěli studovat ausgerechnet religionistiku.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jj, tyhle obory maj málo lidí, ale aspoň se zas líp kecá s přednášejícíma.

Jinak pokud chce člověk zůstat na Univerzitě, tak je samozřejmě nejlepší udržet se jako doktorant, začít pomalu učit a doufat, že tím to nekončí. Ze dvou ročníků co já osobně znám, jsou na doktorským asi 3 lidi, zda tam pro někoho bude místo po dodělání doktorátu se neví, všechny předměty tak jako tak učí ti samí lidé, často už desítky let, žejo, když se tam chytí někdo novej, tak je to jeden z X ročníků. Ale nevím, učebních oborů přibývá, třeba se řady rozšiřují. A já jsem nedodělal, takže si samozřejmě nemůžu brečet, že tam nejsem.
Ale naprostá většina kámošů má doděláno, magistra nebo doktora a stejně dělá všechno ostatní, jen ne obor, protože prostě nejsou místa. Od pinglů v hospodách po sekretářky v nejrůznějších firmách, apod.
Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sadako píše: 30. 6. 2018, 13:32 Tak brigádničení na ostraze je mi pochopitelné, ale moc jsem si nebyla schopná představit, co sakra učí religionistika na učňáku.
Číst a psát?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já spíš narážela na to, že pro jiné než odborné (programování...) předměty musíš mít asi celé pedagogické vzdělání, nejen minimum, tedy myslím. A moc jsem si nedokázala představit, co by vyučoval zrovna religionista na učňáku. ZSV mě nenapadlo, pro to asi cokoli toprí.

Btw. já teda netuším, s čím jdou lidi na religionistiku obecně (všichni mí známí, co to vystudovali, dost věděli proč), já mám dost představu, co a jak se tam studuje, proč mě to zajímá a čemu bych se chtěla věnovat. A musím se přiznat, že jsem měla za to, že jde-li člověk na takový, podle např. Yorkovy reakce asi lehce obskurní obor, asi ví, proč tam jde.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re:

Příspěvek od York »

Sadako píše: 1. 7. 2018, 01:52já mám dost představu, co a jak se tam studuje, proč mě to zajímá a čemu bych se chtěla věnovat.
Proč tě to zajímá, už asi chápu, ale jak to hodláš uplatnit, je mi pořád záhadou ;-)

Pokud chceš psát fantasy, tvořit nějaký rpgčkový svět, nebo tak něco, tak dejme tomu, ale to není moc realistický plán, jak se uživit.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

York píše: 1. 7. 2018, 01:55 Proč tě to zajímá, už asi chápu, ale jak to hodláš uplatnit, je mi pořád záhadouPokud chceš psát fantasy, tvořit nějaký rpgčkový svět, nebo tak něco, tak dejme tomu, ale to není moc realistický plán, jak se uživit.
Hodlat se uplatním ideálně ve sféře akademického typu, půjde-li vše tak, jak má.
Uživení řešit nemusím. Nicméně, kdyby nějakou shodou ošklivých okolností ano - pořád zrovna tenhle obor dává šanci naučit se spoustu věcí (jazyky, práce s textem etc.). Nemůže být každý programátor.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sadako píše: 1. 7. 2018, 02:11 pořád zrovna tenhle obor dává šanci naučit se spoustu věcí (jazyky, práce s textem etc.). Nemůže být každý programátor.
Přesně - žasli byste, kolik lidí tohle naprosto fatálním způsobem nezvládá, a jak to pak v práci s nimi stojí za kulové. A překvapivě dost zaměstnání v korporátní sféře přesně tyhle dovednosti potřebuje.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Studium (religionistiky)

Příspěvek od Vallun »

Eleshar +1
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re:

Příspěvek od York »

Sadako píše: 1. 7. 2018, 02:11 Uživení řešit nemusím. Nicméně, kdyby nějakou shodou ošklivých okolností ano - pořád zrovna tenhle obor dává šanci naučit se spoustu věcí (jazyky, práce s textem etc.).
To sice ano, ale když z toho využiješ jen jazyky, práci s textem a takové věci, tak mi to už moc nezní jako "budu i profesionálně dělat něco, co mě baví a zajímá".

Sadako píše: 1. 7. 2018, 02:11Nemůže být každý programátor.

Já ti nevím, podívej se na Eleshara :think:

(Just kidding ;-))
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů