Každodenní šílenství a bizár

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Vallun »

No, zkoumat u absoluitistického autokrata, zda je levicový či pravicový mi dosti bizzarre přijde:) A znalosti některých o dobách nedávno mimnulých jsou neméně šílené...:/
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Log 1=0 »

No, zkoumat u absoluitistického autokrata, zda je levicový či pravicový mi dosti bizzarre přijde:)
Zkoumat politické postoje politika mi přijde normální, bez ohledu na to, jak moc nedemokratickými prostředky hodlá tyto postoje prosazovat (a kolik toho při tom nakrade).
A znalosti některých o dobách nedávno mimnulých jsou neméně šílené...:/
Byl bych rád, kdybys to rozvedl. Zejména, jestli tím myslíš mne.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Argonantus »

Log 1=0
Za co z toho považuješ Jana Čulíka?
Za agenta. Od causy Kavan a převozu disidentské literatury. Je možné, že se k tomu připletl náhodou, ale v tomto oboru se náhody moc nevyskytují a další působení to spíš potvrdilo.
Jednak mi tvá definice proruské linie přijde zvláštní a klikatá
Asi proto, že nedefinuji ruskou linii. To by nebylo snadné.
Asi si pořád nějak nerozumíme. Nikdo, nebo já rozhodně ne, po tobě nechce, abys četl blisty.

Pak mi uniká motiv k diskusi.
Já taky nečtu Neviditelného psa
Já Psa taky nečtu; od dob, kdy jsem ho četl, se posunuly moje názory (doleva, paradoxně), a hlavně, je daleko větší výběr.
A odchod ze Psa byl katastrofický proces, jak by ti řekli pamětníci. Vlastně jsem byl vyhnán, a rozhodně ne jako jediný.
Ale já o Neviditelném psu neprohlašuji, že je proruský

Netuším, jaký je Pes teď, ale býval nekriticky proklausovský.
Chápeš, co tím chci říct?
Nechápu. Jakože vůbec.
Britské listy založil ruský agent, a to daleko dříve, než se vylíhla dnes ta smšť různých Aeronetů a Sputniků., s přesně stejnými cíli. Bylo to "o věcech, o kterých se v česku nepíše", čili o baterii protivládních postojů, zázračně vždy proruských. Třeba v cause radar bojovaly Listy velmi aktivně.
Taky tam zvláštní náhodou psali vylustrovaní agenti StB, například Jemelík alias Martin Stín.
Jestli se to změnilo, není to úplně vyloučeno, ale pokud tam Čulík zůstal, mám o tom svoje pochyby.
A věř si čemu chceš, samozřejmě.
Jak je kritika levice v rozporu se sympatiemi ke konzervativnímu, nacionalistickému, o církev se opírajícímu, autoritářskému, plutokratickému režimu? Spíš mi přijde, že to jde docela dobře dohromady.
Tehdy to tak dost přesně bylo, na začátku devadesátých let.
Levice se velmi zmateně sbírala z trosek a zdrcující většina představitelů byli různí "soft" komunisti, co tvrdili, že to před listopadem "nebylo až tak špatné".
Jak někde vysvětloval Fila, je to generační problém; naše generace byli tak nějak automaticky pravičáci, aniž by o tom přemýšleli.
(ten odkázaný článek Sadako o Respektu).
To byl taky vlastně hlavní a klíčový důvod, proč Klaus vyhrál volby 1992 a 1996; byl lidem brán jako jediná bezpečná jistota, že se Jones nevrátí. Teprve 1996 se začaly ukazovat meze této prostoduché strategie, a část jeho příznivců začala odpadat.
Dnes to je těžko srozumitelné. Levice i pravice coby politické strany vypadají jinak; u nás oboje dost postkatastroficky.
A zdá se, že pravolevé vidění světa celkově zastarává. Je spíš ke zmatení, než k nějakému užitku.
Pravičák Klaus podporuje pravičáka Putina. Nic překvapivého.
Názorná ukázka toho zmatení. Co se ti nelíbí, to je pravice. Putin coby Rus nemá se západní terminologií nic společného.
Nerozumím, co jsi tím chtěl říct.
Odkázat na sáhodlouhé debaty o studené válce via Neferit a ČSLA v historii. Začínají tady
https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=88&t=11339
mé původní názory na problém, se kterým jsem vydržel do té doby je zde
https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 64#p403664
a měl se postupně drasticky proměnit, během nejméně roční série debat.
Ale pokud tě to nezajímá, beru zpět, neb na to tu fakt není místo.
Myslíš to, jak si Donald Duck a strýček Voloďa poměřují na náměstí své doutníky, zatímco jejich podřízení spolu chodí na kafe a mění si tajné informace? On od toho někdo čekal souvislost s reálnou politikou?
Tady zas nechápu já. Trump je u mnne spektakulární výsledek ruské politiky. Něco podobmného se jim nikdy nepovedlo, jen se k tomu zdálky blížili za Johnsona a Forda.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Vallun »

Tak jsem zase mrknul do toho Neferitova veledíla...stále mocné a zajímavé...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od jjelen »

Argonantus píše: 2. 5. 2018, 19:30Názorná ukázka toho zmatení. Co se ti nelíbí, to je pravice.
A hlavně toho, k čemu je pravolevé dělení stále užitečné. Skvěle se dá užít coby nadávka (jiný smysl v něm nevidim)
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Sosacek »

Pravoleve deleni normalne existuje a funguje - staci se podivat na politicky kompas. To ze se ti nelibi, protoze jsi ve skatulce s Klausem a Putinem neni chyba toho deleni.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Log 1=0 »

Za agenta.
To je závažné obvinění.
Pak mi uniká motiv k diskusi.
Ty (jakožto člověk, který blisty nečte) tvrdíš, že jsou proruské. Já (jako člověk, co je pravidelně čte po několik let) si myslím, že nejsou.
Diskutujeme o tomto nesouladu v názorech.
To ovšem nepopírá, že existují jiné vlastnosti blistů, které na rozdíl od proruskosti skutečně mají, a které lze vnímat jako legitimní důvod je nečíst (neprofesionálnost, levicovost).
Stručně: Klidně blisty nečti, ale neříkej, že jsou proruské, není to pravda.
Já Psa taky nečtu;
On to byl spíš příklad, nevím, jaký je Pes celkově, a ta ochutnávka, co jsem občas dostal ve mne nevzbudila touhu to zjišťovat.
Britské listy založil ruský agent, a to daleko dříve, než se vylíhla dnes ta smšť různých Aeronetů a Sputniků., s přesně stejnými cíli.
Mám stále více pocit, že toto tvrzení vstoupilo do diskuse ne jako závěr, ale jako axiom. A pak je to těžké.
Bez mučení přiznávám, že nevím, co se kolem Blistů dělo před patnácti lety nebo dříve. Já usuzuji z posledních tak sedmi, osmi.
Bylo to "o věcech, o kterých se v česku nepíše", čili o baterii protivládních postojů, zázračně vždy proruských. Třeba v cause radar bojovaly Listy velmi aktivně.
Být protivládní neznamená být proruský.
Být protiamerický neznamená být proruský, byť uznávám, že je to past, do které se chytilo mnoho lidí, a stalo se užitečnými idioty.
A věř si čemu chceš, samozřejmě.
Takové prohlášení jsou jen prázdný zabiják diskuse.
A zdá se, že pravolevé vidění světa celkově zastarává. Je spíš ke zmatení, než k nějakému užitku.
Mám sto chutí napsat, že zrovna tohle Putin chce, abychom si mysleli. Diskreditovat politické dělení, základní politický spor přístupů, to nahrává populistickým oligarchům, kteří jsou samozřejmě na straně chudého lidu, protože "není důležité, jestli máme veřejné školství a daně z kapitálových výnosů, ale abychom se jako národ sjednotili proti EU a jejím sociálním experimentům" se svobodou, rovností a bratrstvím. Ne. To dělení má velký smysl už v tom, že odhalí ty, kteří jdou proti němu a prosazují politiku bez ideí.
Názorná ukázka toho zmatení. Co se ti nelíbí, to je pravice. Putin coby Rus nemá se západní terminologií nic společného.
A vida, Argonantus používá další putinovské figury. Rusko není západ, nelze na něj a jeho specifickou kulturu roubovat západní termíny. Blbost. Můžu, a funguje to tam stejně dobře jako na západě (samozřejmě, musím vzít v potaz lokální specifika, která skutečně existují, ale to v každé zemi), totiž se značnými chybami a nejasnostmi, ale v zásadě dobře.

A mimochodem, Corbyn se mi nelíbí (bo Brexit), Castro se mi nelíbil (bo zločiny na obyvatelstvu), Lenin se mi nelíbil (bo terror), ale jejich levicovost je těžko popiratelná, alespoň pro mne.
Trump je u mnne spektakulární výsledek ruské politiky.
Souhlas. Jen nevím, proč ho tedy používáš jako měřítko protiruskosti. Samozřejmě, že nic skutečně protiruského nedělá. Je jejich velký kámoš.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Vallun »

Být protiamerický neznamená být proruský,
vážně? A to ti nakukal který putinovský agent v blistech?

Vážně nevím, jak na tohle tvrzení reagovat racionálněji. Teoreticky lze zaujmoit postoj proti všem, ale už tenhle postoj nahrává Moskvě...

Moskva a Peking dobře vědí, že spolupracující Západ neporazí ani omylem, proto jim nahrává jakýkoliv postoj, který podkopává jednotu euroatlantické civilizace. A takový postoj je ipso facto proruský. To je prostě problém hybridní války...

Pravolevé dělení má nějaký reziduální smysl, zejména pro orientaci na úrovni novinových článků, ale vážně vzato už je překonané... A posuzovat pravolevost u diktátora, který utilitaristicky použije jakoukoliv argumentaci pro odůvodnění svých kroků sledujících jediný cíl - co největší osobní moc. Když se mu to hodí, zprivatizuje cokoliv, poslušným soukromníkům, samozřejmě. Když přestanou poslouchat, tak to znárodní...když chce vyřešt problém financuje veřejné služby, aby jim vzápětí prachy sebral pro armádu...a podobné veletoče předvedl několikrát.

Klaus ani Putin pravičáci nejsou. Klaus jím byl v 90.letech... Putin byl kovaný komanč...teď už je ryzí utilitarista. A právě Klausův vývoj ukazuje, že jednou rudý, navždy rudý. Takže pokud se blisty nezbavily svých agentů, jakože nezbavily, tak jsou rudé, ať už se tváří jakkoliv... a tvrzení, že proruské nejsou jen dokazuje, že to dělají dobře. Třeba tím, že sem tam zmíní profláklá témata mebo nechají tepat, co báťuška Putin dovolí....
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od jjelen »

Log 1=0 píše: 2. 5. 2018, 23:45Mám sto chutí napsat, že zrovna tohle Putin chce, abychom si mysleli. Diskreditovat politické dělení, základní politický spor přístupů, to nahrává populistickým oligarchům, kteří jsou samozřejmě na straně chudého lidu, protože "není důležité, jestli máme veřejné školství a daně z kapitálových výnosů, ale abychom se jako národ sjednotili proti EU a jejím sociálním experimentům" se svobodou, rovností a bratrstvím. Ne. To dělení má velký smysl už v tom, že odhalí ty, kteří jdou proti němu a prosazují politiku bez ideí.
Hm, ono existují ještě jiný formy dělení, víme?
A odbourání pravolevého dělení jako ďábelská ruská intrika - co vím, tak třeba u nás hlavní pravicovou silou byla ruským agentem Klausem založená ODS, na levo pak jiným ruským agentem vzkříšená ČSSD :)

Sos: jasně, nikdo nemá rád když je mu nadáváno do ex-komunistů případně Klausů (tím spíš, když dává přednost jiným pohádkovým postavičkám před neviditelnou rukou trhu)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Argonantus »

Log 1=0 + Midewiwin:
1)
Mám stále více pocit, že toto tvrzení vstoupilo do diskuse jako axiom.
Ne jako axiom, nýbrž jako notorieta. Dokonce mám pocit, že jsme to několikrát probírali i na RPG fóru a nikdo proti tomu neměl námitek (Eleshare?). Proto jsem to původně lakonicky poznamenal, a nepotřeboval jsem to nějak zvlášť a složitě dokazovat. Tvrdím to patnáct let nejméně a nevidím důvod toto tvrzení opustit. Vehemence, s jakou jste mi začali dokazovat „zjevnou“ věc, že ruský agent se stal najednou zázračně protiruským, mne stále ještě nepřestala překvapovat a odtud plyne moje zaseknutost. A s tím jsem taky chtěl skončit, a nechat ti poslední slovo, ale jak vidno, moc se mi to nedaří. Midewiwin je lepší.
Taková prohlášení jsou jen prázdný zabiják diskuse.
Tak to taky přesně bylo míněno, je mým největším přáním tuto větev diskuse zabít, neb jsme se zakopali a nikam se neposouváme.

2)
Být protivládní neznamená být proruský.
Být proamerický neznamená být protiruský…
Už když jsi to psal, tak jsi správně tušil, že to má díry a zrelativizoval sis to.
A v případě radaru to naopak naprosto přesně toto znamená.
Můžeš být proruský nebo proamerický, třetí cesta je jen „mně to nezajímá“. Ježto vláda měla – a kupodivu stále má – spojeneckou vojenskou smlouvu se Spojenými státy a nikoli s Ruskem, je vládní postoj naprosto zřejmý a skutečně totožný s proamerickým.
Radar byla docela klíčová bitva, kde se vláda nechala uřvat ruskou propagandou poprvé a naše transatlantické spojenectví dostalo povážlivé díry. Od té doby se „proamerický“ postoj pomalu ztrácí ze scény, vinou zejména samotných Američanů, které Evropa už moc nezajímá (zejména ne východní), vinou krize z roku 2008 a vinou soustavné rozkladné práce dvou po sobě jdoucích prezidentů ruských agentů a jejich docela úspěšné práce drobné.

Tyhle tři faktory nám možná jednou někdo napíše na hrob novodobé demokracie, pokud přijde nějaký nový Mnichov.

3)
Argonantus používá Putinovské figury - Rusko není západ.
Já mám ale vážně problém zařadit jakékoli ruské politiky do nějakého pravolevého schématu. Počínaje tím Leninem.
Pól autority je maximální, ale pól řádu naprosto nulový, například.
Pól direktivního řízení a přerozdělování maximální, pól pomocí slabším nulový.
Z hlediska klasického západního pravolevého dělení nikdo takový nemůže v normálním systému existovat a být zvolen. V Rusku je to typický stav.
To dělení má velký smysl, protože odhalí, kdo jde proti němu a prosazuje politiku bez idejí.
Viz Jelen.
Tomuhle jsem právě v dobách spontánního pravičáctví věřil, a Klaus mne dokonale vyléčil, že by tohle dělení mělo být nějak „základní“ nebo by mělo být nějakým důkazem ideovosti politiky. Podle mne je stejně zplošťující a schématické jako Babišova idea efektivity – stát jako bagr. Věci, které mne na státu opravdu zajímají – nejstručněji vymahatelnost individuálních práv – jdou naprosto mimo pravolevé dělení a mimo efektivitu.

Oligarcha není bezideový tím, že není uchopitelný mezi pravý a levý pól. Může mít přesto idejí kopec, jako třeba pan Janeček. Nebo i ten Babiš, tento Baťa politiky, se svojí jedinou prostou bagristickou ideou.
A stejně tak politik, co bombasticky proklamuje svoji pravost či levost může být ve skutečnosti ideově prázdný jako Topolánek, Klaus, Sobotka nebo Kalousek. Důkazem, je, že je ochoten tvrdit prakticky cokoli, co se zrovna hodí a jde okolo.
Trump měřítkem proruskosti
Nikoli tak; mínil jsem, že Trump sice občas něco protiruského slavně vyhlásí, ale vždy si dá záležet, aby to Rusům vlastně vůbec nevadilo. Třeba minulé bombardování Syrie, kde byli Rusové důkladně varováni, aby si odsunuli svoje hračky jinam. Jaderné třeštění je k tomuhle naprosto ideální téma – o nic nejde, ale vypadá to dramaticky. A pak následuje méně nápadný, ale o to důraznější tah k rozbití vlastní vlády, například proti FBI. Je to přesně postup, který léta úspěšně provozoval ten Klaus, a který se mi naopak zdá být pro ruské agenty docela příznačný.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od jjelen »

Možná není tak blbá, jen se učí od největších mistrů... zatímco Rambohafík pózuje nad pomníkem...
https://www.lidovky.cz/ministryne-obran ... domov_barp
(dobře, spíš je... ale tyhle čistky by se vedle podobných šíleností neměli jen tak ztratit)
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Sosacek »

Bomba v datacentru? WTF?
But nobody came.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od OnGe »

Shadowrun, pyčo
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

NTKV, netuším, jestli to autor myslí vážně, nebo si dělá prdel a nemám nejmenší tušení, odkud to je, ale zírám na to v němém úžasu.
EDIT: Tak jsem našla zdroj. Trolololololol.
https://forum.streetgame.cz/viewtopic.php?t=856

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 7 hostů