Každodenní šílenství a bizár

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Vallun »

Asi..nebo povede jinou formu třídního boje..na odvolání hlasováním nemá hlasy...ale tipnu si, že zkusí sestřelit Gazdíka...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Vallun »

Rozhovor se starostou Lomeckým ohledně Nemocnice Na Františku.
Redaktor: "Omluvíte se za zmiňování pana Čižinského společně s Josephem Goebbelsem?"
Starosta Lomecký: "Panu Goebbelsovi nebo panu Čižinskému?"

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3971815
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Lemmy »

https://refresher.cz/50993-Praha-nechal ... -internetu

Facepalm... Well... "good job guys."

Kdyby náhodou příště Praha 6 potřebovala, ať mi dá vědět... nějakou firmu a umělce, co by designovou lavičku zhotovila bych dokázal (i s tím, že nemám kontakty v těchto oborech) sehnat tipuji tak aspoň pětinásobně (možná spíš desetinásobně) levněji.

Anebo tomu se říká "jak využít peníze efektivně a zároveň tak, aby uctily památku" ... tedy... sice se na tom dá minimálně sedět, ale to na každém větším šutru taky. A lze na tom možná i spát, ale to se dá i na větším kusu tvrdého kartonu. Asi ty peníze nešlo využít jménem Havla efektivněji..
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4817
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od midewiwin »

Když si přineseš žebřík, tak se dá sedět i na koni za Václavem. Některé artefakty tuhle přidanou hodnotu nemají, natrhly by ti zadek. Třeba ten Preclíkův výtvor na Klárově.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Lemmy »

midewiwin píše: 21. 1. 2018, 18:35 Když si přineseš žebřík, tak se dá sedět i na koni za Václavem. Některé artefakty tuhle přidanou hodnotu nemají, natrhly by ti zadek. Třeba ten Preclíkův výtvor na Klárově.
Tam nejde ani tak o tu připsanou hodnotu jako o hodnotu, kolik to stálo, kolik to mohlo stát a to, co všechno se za to dalo udělat jinak/co se mohlo udělat se zbytkem, kdyby někdo s těmi zdroji uměl líp hospodařit :wink:

A je navíc otázka, zda by dotyčný, na kterého počest se "artefakt" tvořil přál tohle (zvlášť kdyby věděl, na kolik to přišlo) nebo peníze jinam (nebudu dělat z Havla "svatého", ale mám ten pocit, že by z něj mohlo vypadnout něco jako "ehm, prroč jste to rradči nedali, dámy a pánové, ehm, ehm, na nějakou prrověřřenou charritu, že?" :))).
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od OnGe »

Stejně můžeš odepsat jakoukoliv jinou sochu, na kterou se podíváš.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od ilgir »

Jojo, vždycky jsem přemýšlel, podle čeho se ti boháči rozhodují, jestli zrovna těchto přebytečných deset milionů dolarů investují do nějakého obrazu od Kupky nebo do stavby nemocnice v Africe.
(Neberte to jako komentář úplně k věci, je mi jasné, že lavička se dělala z veřejných peněz.)
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Fritzs »

ilgir: Kupka jsou uložené peníze, nemocnice v africe je filantropie.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Lemmy »

OnGe píše: 21. 1. 2018, 19:51 Stejně můžeš odepsat jakoukoliv jinou sochu, na kterou se podíváš.
Tak záleží... píšu tu o velikosti té částky. Tedy nevadí mi socha pro tuhle nebo pro tamtoho, kterou dělá tahle nebo onen. Ale přijde mi zbytečná investice toho obnosu, i když jde o "artefakt" ... tedy, nejsem stavař ani technik, ale mám ten pocit, že něco takového se mohlo udělat mnohem, mnohem levněji se stejným výsledkem.

Ale v podstatě máš pravdu v tom, že kdyby se to myšlení tímhle směrem honilo až do extrému (jako, že to jde vždycky udělat levněji + když se porovná s těmihle penězi vyloženými třeba do něčeho jiného, které by potencionálně mohli zlepšit život více lidem), každá socha nebo jakákoliv jiná trvalejší vzpomínková věc se dá tímhle způsobem odepsat (tohle jsem ale tím postem na mysli neměl - jde mi o tuhle konkrétní bizár částku).
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4817
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od midewiwin »

Nojo, tyhle objekty ve veřejném prostoru....
Vždycky budou budit vášně a pochyby, jestli se ty prachy neměly dát na něco užitečnějšího.
Samozřejmě se vnucuje otázka, jestli by se ta konkrétní věc dala zhotovit levněji /při zachování velikosti, tvaru a požadované trvanlivosti/ a jestli z té realizace nespolknul většinu autorský honorář. To já fakt nevím, jakož nemám tušení ani i o způsobu výběru, ani o rozpočtu zadavatele.
Její cena byla půl milionu korun za honorář autorům, výkresovou dokumentaci a statického posudku a 350 tisíc korun potom za ukotvení do země.
Z toho člověk nezmoudří. Vlastní realizaci ta zpráva jaksi vynechává. O materiálu, způsobu zhotovení ani o okolnostech osazení tu nic není.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Lemmy »

Její cena byla půl milionu korun za honorář autorům, výkresovou dokumentaci a statického posudku a 350 tisíc korun potom za ukotvení do země.
Z toho člověk nezmoudří. Vlastní realizaci ta zpráva jaksi vynechává. O materiálu, způsobu zhotovení ani o okolnostech osazení tu nic není.
[/quote]

No... jsem hodně laik, ale třeba za ukotvení lavičky, která má fungovat s podstavou na jedné straně bych si představoval částku v řádu maximálně několika desetitisíců. Samozřejmě závisí na tom materiálu, velikosti, atp... ale i tak.

Nemám proti té lavičce jako homage nic (to bych to dal do depresária). Jde mi jen o výši těch peněz, což představuji v tomhle případě za bizár (proto tohle téma), nad kterým se dá všeobecně podivovat :)
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Sosacek »

Lemmy, stavel jsi nekdy barak, delal rekonstrukci, delal nejaky takovyhle projekt? Mas nejakou zkusenost?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4817
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od midewiwin »

Někdy je ta "přidaná hodnota" nevítaná.
https://brno.idnes.cz/pamatnik-odboju-s ... 0_brno_atk
To dílo už je pryč, psi i opilci zřejmě močí na trávu jako v každém jiném parku.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Lemmy »

Sosacek píše: 22. 1. 2018, 12:41 Lemmy, stavel jsi nekdy barak, delal rekonstrukci, delal nejaky takovyhle projekt? Mas nejakou zkusenost?
Takže jmenovitě: Ne, ne, ne a ne (za předpokladu, že do toho nezapočítáš bunkry a chatrče v lese v dětství $D).

...
Nějaký místní stavař/strojař (druhé vzhledem k materiálu) mě případně opraví, ale tipuji, že ukotvení něčeho takového, pokud se bavíme o trvalé hodnotě, nevyjde u profi firmy na víc, než 50 klacků (osobní laický odhad profesionální práce s maximálně kvalitním ukotvením)... kdybych hodně, hodně přehnal, do 100 určitě ... a kdybych to těžce přestřelil, tak do 200 (a i to by bylo zdvižené obojí obočí s vykřičníkem). Pořád jsme o 150 méně.

Cenu může ilustrovat i tohle:
"Ceny obyčejných litinových laviček se přitom řadí někam mezi 5–20 tisíc korun, ty „chytré“ solární, s Wi-Fi připojením a nabíječkami pak zhruba kolem 90–140 tisíc. Není tedy těžké si vypočítat, kolik laviček by mohlo za tuto částku v Praze stát."
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Vallun »

Mám dojem, že původní článek říká, že cena je 500 kKč za autorské odměny a 350 za realizaci a umístění...

I tak se mi to tedy zdá taky poněkud hodně:/
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Sosacek a 6 hostů