Babišova emergence

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od York »

Argonantus píše: 12. 5. 2017, 13:05 Ale pro Eleshara nejsem.
Však ale přesně o tom mluvím - je to subjektivní. Pro někoho budeš hrdina, pro jiného padouch nejhoršího rázu, nelze se zavděčit všem.

Argonantus píše: 12. 5. 2017, 13:05Rovina, že strašně poctivý Sobotka a strašně poctivý Kalousek na rozdíl od evidentně zločinného Babiše zaťali v rozpočtu oba slušnou sekeru je samozřejmě taky zajímavá, ale s řešeným problémem nesouvisí.
Ale jistě, že souvisí. Je součástí rozhodovacího procesu každého jedince, jehož výstupem je, ve které škatulce (hrdina nebo padouch) pro něj skončíš. Babiš není pro spoustu lidí hrdinou proto, že ojebal stát na korunových dluhopisech, aniž by udělal cokoliv prokazatelně nelegálního, ale proto, že je dokáže přesvědčit, že stejné triky používá i ve prospěch státu, když je zrovna ministrem financí. Nedávno se tu mihla zpráva, jak dokázal pro ministerstvo vyjednat super výhodnou smlouvu na mobilní tarif - to je přesně ono.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Argonantus »

York:
To řešíš tu politickou rovinu, o které rozhodnou voliči na podzim dle svého subjektivního vkusu (a to i ti se špatným vkusem, viz jinde).

Nicméně Marky a Eleshar mne přesvědčují, že jsem emergentní zločinec.
Série mých legálních činů (=koupě auta a přiznání k dani) dává ilegální výsledek.
Nebo jak to alespoň chápu.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od jjelen »

Argonantus píše: 12. 5. 2017, 13:05Rovina, že strašně poctivý Sobotka a strašně poctivý Kalousek na rozdíl od evidentně zločinného Babiše zaťali v rozpočtu oba slušnou sekeru je samozřejmě taky zajímavá, ale s řešeným problémem nesouvisí.
Tady bacha, mám pocit, že A. B. dělá s rozpočtem taky zajímavé kousky (ale nejsem ekonom ani to tak moc nesleduju, tak nevim... jen bych to nestavěl do pozice "hodný" leč neschopný ministr vs. ministr-lump, ale kompetentní...)
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od morech11 »

Argonantus píše: 12. 5. 2017, 13:05 Nějak se mi nedaří vysvětlit, že ta "emergence" musí být dopředu jasně předvídána trestním zákonem, (...)
takže je to tak, ako som tvrdil ja vyššie:
morech11 píše:JE legálne ísť 80 mimo obec, JE legálne ísť po náledí, NIE JE legálne ísť po náledí 80/*mám výhrady, ale pre jednoduchosť akceptujem to tvrdenie takto*/, lenže nelegálnosť posledného nevzniká zložením prvých dvoch. nelegálnosť tretieho vychádza definíciou v príslušnom zákonníku/výhláške.
------
Argonantus píše: 12. 5. 2017, 13:05mít vztah k těm částem, které jsou samy o sobě symptomem ilegálnosti (třeba zlý úmysl), a tudíž to není žádná emergence.
(toto vyššie vynechané je presne to, čo ma tak veľmi zaujalo v prvom rade, to by som možno chcel čítať trochu viac rozvinuté: akože nie je trestný čin bez zlého úmyslu? keď sa ponáhľam do nemocnice s rodiacou ženou 150 mimo obce, tak som síce debil (o tom inokedy), ale aj zločinec a je to na vodičák a možno by nejaký lepší právník narouboval aj niečo na kriminál. povedzme všeobecné ohrozenie napríklad. ale zlý úmysel v tom nebol.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Argonantus »

Jjelen:
Babiš po mnoha letech nemá ztrátový rozpočet.
Kalousek i Sobotka měli, a jakože dost.
Vysvětlením záhady může být, že Babiš - podobně jako Klaus - ztráty rozpočtu ulil někam jinam, ale to je na mne dost složité, abych to zkontroloval.

O charakteru těchto tří - vlastně čtyř - to nevypovídá ničehož, mám dojem, že jsou lumpové všichni, jen každý hodně různým způsobem a z úplně jiných důvodů. Námitky proti Babišovi jsem uvedl, ale zmizely, zapadány prachem.
Hájím ho čistě proto, že ze všech tady bombasticky propíraných zločinů jsem vinen taky a to mne trochu zneklidňuje.
Minimalizoval jsem svoje daně.
Hovořil jsem s novinářem, co by měl psát. Dokonce jsem několikrát vyvolal situaci, že jsem novináře přilákal, aby něco napsal.
Jsem obluda.

Morech:
Velká většina trestných činů vyžaduje úmysl, například krácení daní,
některé speciálně vyjmenované mohou být i nedbalostní, například zabití z nedbalosti (dopravní nehoda, úplně nejtypičtěji).
To je jeden z mnoha důvodů, proč v Markyho zcela nedovolených analogiích tonu.

Věc, na kterou se vrháš úplně nejradostněji, jsou výjimky z pravidla, okolnosti, vylučující protiprávnost, například krajní nouze a nutná obrana. Ty v tom dělají ještě další bordel a jsou dvoufaktorová a tudíž obtížná úvaha, pro případ Babiše a krácení daní to vůbec nepřipadá v úvahu a dělá to tu jen bordel.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od OnGe »

Argonantus píše: 12. 5. 2017, 13:55 Velká většina trestných činů vyžaduje úmysl, například krácení daní,
Když napíšu do daňového přiznání špatné číslo, řekněme 119000 místo 191000 a berňák na to přijde, tak bych řekl, že dostanu za uši úplně stejně, jako bych to udělal schválně a úmysl nikdo řešit nebude. Či se pletu?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Argonantus »

Když napíšeš do přiznání špatné číslo, tak ti to obvykle při kontrole doměří, případně ti máznou penále a to je celé to drama.
Na trestný čin to musí splňovat právě ty další předpoklady, například rozsah škody a ten úmysl.
Což by Babiš hravě splňoval, vada krásy je jen v tom, že to je zákonem dovolený postup, i když dost exotický.
Aby vás zavřeli se zkrátka musíte oba trochu víc snažit.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4817
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od midewiwin »

Argonantus píše:...ze všech tady bombasticky propíraných zločinů jsem vinen taky a to mne trochu zneklidňuje.
Minimalizoval jsem svoje daně.
Hovořil jsem s novinářem, co by měl psát. Dokonce jsem několikrát vyvolal situaci, že jsem novináře přilákal, aby něco napsal.
Jsem obluda.
Uklidni se. Obluda budeš, pokud to budeš páchat coby ministr financí, vnitra, spravedlnosti....ve velkém a furt.
Slovem "bombastický" zřejmě dáváš najevo, že tu všichni přeháníme, když odkazujeme Babiše na smetiště dějin. To je postoj jistě legitimní, ale nepříliš pochopitelný. Byl by pochopitelnější, kdyby byl AB tajnou oporou v bojích s JM. Jenže o ničem, co by to naznačovalo, mi není nic známo.
Naposledy upravil(a) midewiwin dne 12. 5. 2017, 14:20, celkem upraveno 1 x.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Argonantus píše: 12. 5. 2017, 09:56 1) Babiš ovládá policii, tahá si živé spisy a organizuje účelové vypouštění zpráv do médií podle potřeby
2) Babiš naletěl provokatérovi a nechal se zlákat jeho nabídkou uveřejnit některé zprávy podle potřeby
Já si osobně myslím, že je to někde mezi, tj. že Babiš asi přeci jen nějaké ty vazby na policii má a spis se mu podařilo získat (a chtěl organisovat účelové vypouštění zpráv do médií podle potřeby). Ať tak nebo onak, obojí je tuším trestné.
Oboje by se, mimochodem, mohlo klidně stát i v případě, kdyby Babiš noviny nevlastnil.
To si nejsem úplně jistý, protože vazba na policii může být právě přes ty noviny. Druhá věc je, že novinám, které nevlastníš, as i těžko můžeš nařizovat, kdy kterou zprávu ze spisu, k němuž se dostaly, mají zveřejnit.

No, nemohu se zbavit dojmu, že jsou jádrem všeho. Hlavním smyslem všech dost mlhavých obvinění Babiše je neustále opakovat, že on je bohatý, kdežto ty, voliči, ne, a je to proto, že ti to Babiš všechno sebral.
Na některé lidi to funguje úplně skvostně, jak vidno.
Já nejsem někteří lidé. Na Babišovi mě donedávna trápilo především to, že taková obluda je tam z nich pořád zdaleka nejlepší (a člověk, kterého nenávidí Kalousek přeci nemůže být úplně špatný).
cokoliv z toho, co dělá Babiše, dělal dejme tomu plebej Sobotka
On to v zásadě úplně všechno udělal taky, když na to přijde. Akorát jindy.
Co já vím, tak má Sobotka na triku mnohem horší věci, ale bohužel už je ustál a otvírat se je nedaří, což by nám ale nemělo bránit doufat, že jiné papaláše za něco podobného zavřou.
Nicméně Marky a Eleshar mne přesvědčují, že jsem emergentní zločinec.
Já nic takového nedělám. Pokud jsi podnikal a koupil sis auto, které jsi k tomu potřeboval, asi dává smysl odečíst si ho z nákladů. To není myslím žádná klička, ale ten tzv. duch zákona.
Ale daně ze zisku z dluhopisů se platí. Pak je zákon, který nějakým způsobem podchycuje situaci, kde to zdanění nedává smysl, protože se to celé odehrává v halířových hodnotách. Ale to, že je možné udělat emisi dluhopisů, kde se každý daní zvlášť (tj. ne tvůj celkový příjem z operace) a kde každý z nich je pod minimální hranicí zdanění, už rozhodně úmyslem zákona nebylo, a jde tedy o díru v zákoně, která umožňuje obcházení daní.
Nejsem kompetentní k tomu, abych posoudil, zda zneužití téhle díry je legální nebo nelegální, ale určitě je to nepřijatelné pro ministra financí, protože je to další významný střet zájmu a počítám, že i ty souhlasíš, že nelze aby ministr financí prošetřoval sám sebe.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od OnGe »

Eleshar_Vermillion píše: 12. 5. 2017, 14:17 To si nejsem úplně jistý, protože vazba na policii může být právě přes ty noviny. Druhá věc je, že novinám, které nevlastníš, as i těžko můžeš nařizovat, kdy kterou zprávu ze spisu, k němuž se dostaly, mají zveřejnit.
Na to nepotřebuješ vlastnit noviny. Stačí vlastnit toho novináře. A na to dokonce ani nepotřebuješ prachy, když na to přijde.
Eleshar_Vermillion píše: 12. 5. 2017, 14:17Ale daně ze zisku z dluhopisů se platí. Pak je zákon, který nějakým způsobem podchycuje situaci, kde to zdanění nedává smysl, protože se to celé odehrává v halířových hodnotách. Ale to, že je možné udělat emisi dluhopisů, kde se každý daní zvlášť (tj. ne tvůj celkový příjem z operace) a kde každý z nich je pod minimální hranicí zdanění, už rozhodně úmyslem zákona nebylo, a jde tedy o díru v zákoně, která umožňuje obcházení daní.
Nejsem kompetentní k tomu, abych posoudil, zda zneužití téhle díry je legální nebo nelegální, ale určitě je to nepřijatelné pro ministra financí, protože je to další významný střet zájmu a počítám, že i ty souhlasíš, že nelze aby ministr financí prošetřoval sám sebe.
Ten zákon je tak postavený dlouho a korunové dluhopisy může vydat kdokoliv. Třeba strejda Kalousek tak vydal státní dluhopisy - což je docela fajn, že když ti stát platí úrok, že mu z toho úroku nemusíš odvést daň. Na tom skutečně nic nezákonného není. Způsob jejich použití v případě Agrofertu je ale přinejmenším pochybný.

V případě Babiše je to problém, protože je to pro něj způsob, jak dostat mnohaciferné příjmy z Agrofertu a neplatit z nich daň. Zvlášť legrační je, že je to ministr, co se chlubí jak zefektivnil výběr daní, že je potřeba EET, aby malí a střední podnikatelé nešidili daně (v B2B se na hotovost a karty moc nejede) a bojuje proti karuselovým podvodům zabavováním majetku firem, u kterých je podezření, že by v budoucnu měli platit DPH a třeba by na to nemuseli mít (už jsem to tu někde dával, mňamózní záležitost). Zkrátka všichni kradou a musíme dohlédnout na to, aby poctivě platili daně... které si já už nějak ošéfuju, abych je moc platit nemusel.

Ne že by to bylo nezákonné, ale košér to taky není a voliči by mu to měli dát sežrat. Žel, nestane se tak, protože je to náš nejoblíbenější politik. Takový náš malý česk(oslovensk)ý Elon Musk.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od MarkyParky »

Argo píše:Nějak se mi nedaří vysvětlit, že ta "emergence" musí být dopředu jasně předvídána trestním zákonem,
ANO, je. Netřeba vysvětlovat.
Argo píše: mít vztah k těm částem, které jsou samy o sobě symptomem ilegálnosti (třeba zlý úmysl),
ANO.
Argo píše: a tudíž to není žádná emergence.
NE.

Protože koza a vůz.
Ty tvoje "části", přesněji "kritéria", podle kterých to vyhodnocuje zákon, jsou úplně jiné třídy, než "části", ze kterých ta emergence vychází.


Nejhorší na tom je, že tu probíhá cca následující debata:

MarkyParky řekne: "Podívejte se na tuhle krychli. Je fuchsiová*"
Argo+Morech mu odpoví: "Nemáš pravdu. Ta krychle není kulatá. Má rohy!"
MarkyParky řekne: "Jasně, že má rohy. Je to krychle. Ale krom toho je fuchsiová!"
Argo+Morech mu odpoví: "Nemáš pravdu. Krychle má rohy z definice. A z toho vyplývá, že nemůže být fuchsiová."

*Schválně jsem použil barvu s netradičním označením. Mohl jsem napsat "fialová", jenže to by neilustrovalo jádro pudla. A bohužel pro emergenci nemám nějaké jednodušší české slovo, kterým bych si mohl pomoci.

Nějak nevím, co si s tím počít, byť mě to téma hodně zajímá a rád bych to nějak rozetnul a společný jazyk našel.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od morech11 »

Argonantus píše: 12. 5. 2017, 13:55 Věc, na kterou se vrháš úplně nejradostněji, jsou výjimky z pravidla, okolnosti, vylučující protiprávnost, například krajní nouze a nutná obrana. Ty v tom dělají ještě další bordel a jsou dvoufaktorová a tudíž obtížná úvaha, pro případ Babiše a krácení daní to vůbec nepřipadá v úvahu a dělá to tu jen bordel.
samozrejme :) ja sa totiž o prípad babiš veľmi nezaujímam, sám som to postuloval vyššie :)
MarkyParky píše: 12. 5. 2017, 14:42 Nějak nevím, co si s tím počít, byť mě to téma hodně zajímá a rád bych to nějak rozetnul a společný jazyk našel.
tak nám skús nahodiť emergenciu ako si ju predstavuješ ty ešte raz na jednom príklade mimo právo a jednom analogickom právnom. lebo ja som mal celý čas za to, že riešiš, či má krychle rohy :)
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od jjelen »

Argonantus píše: 12. 5. 2017, 13:55Babiš po mnoha letech nemá ztrátový rozpočet

Jo, v jednom roce... aby v následujícím zaťal sekeru nejhlouběji za posledních pět nebo kolik let (ale nevím, možná kecám, jestli mi to někdo může potvrdit nebo vyvrátit...)
Ale jinak tohleto nechávám na ekonomech, právnících a soudcích, na A.B. mi primárně vaděj jiný věci (a v těch směrech je pro mě mnohem horší, než ten Kalousek se Sobotkou...)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od ilgir »

Já mám na problematiku Babiš vs. Sobotka vs. Kalousek takový názor, že dávám přednost zkorumpovaným demokratům před neúplatnými diktátory. Stalin měl taky ekonomické výsledky, to je jak přes kopírák...
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Babišova emergence

Příspěvek od jjelen »

Jo, tak nějak jsem to myslel (do práva, vztahů s podsvětím, různých "pokoutných kšeftů" a tak nevidím vůbec, v těhle směrech mohou být třeba tihle dva pánové ještě mnohem horší než Babiš... a protože se tady debatuje primárně právě o tomhle, nenechte se prosím více rušit)
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů